Jak założyć blog WordPress na HostGator?

01.06.2020
Bez kategorii 'Jak założyć blog WordPress na HostGator?
0 18 мин.


Utworzenie osobistego bloga to świetny sposób na dzielenie się swoją pasją, a także świetny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. W tym artykule pokażemy, jak założyć własnego bloga. Aby założyć blog, musisz także zarejestrować się w wiarygodnym dostawcy usług hostingowych.

Powodem, dla którego o wiele łatwiej jest założyć blog WordPress za pośrednictwem dostawcy hostingu, ponieważ wymaga tylko kilku minut czasu na skonfigurowanie planu hostingowego, nazwy domeny i blogu WordPress w tym samym procesie.

Tym razem wybieramy HostGator, który przeprowadzi Cię przez cały proces rejestracji. HostGator jest obecnie jedną z największych marek w branży hostingowej, obsługującą miliony użytkowników z różnymi rodzajami planów hostingowych.

Ponieważ osobisty blog nie wymaga tylu zasobów, co inne typy witryn, uzyskanie optymalnego planu hostingu będzie wymagało niewielkiej lub żadnej inwestycji. Prowadząc bloga, możesz się wiele nauczyć.

Zdobędziesz duże doświadczenie w takich rzeczach, jak przyciąganie ruchu, tworzenie cennych relacji z innymi blogerami, prowadzenie firmy i zarządzanie stronami internetowymi. Dzisiaj prawie każdy może założyć blog, nie wiedząc nic o budowaniu stron internetowych. Jeśli chcesz utworzyć własny blog WordPress za pomocą HostGator, po prostu wykonaj następujące 7 prostych kroków:

Krok 1 – Wybierz dostawcę usług hostingowych

Po pierwsze odwiedź oficjalną stronę HostGator. Jak wspomnieliśmy, jeden z najtańszych planów będzie więcej niż wystarczający na blogu WordPress. Z dostępnych opcji w menu wybierz Hosting, a przekieruje Cię do ich wspólnych planów hostingowych.

Lub po prostu kliknij przycisk „Rozpocznij!”, Który prowadzi do tej samej strony. Istnieją trzy różne wspólne plany hostingowe, jak widać na poniższym obrazku:

Najbardziej podstawowym jest plan Hatchlinga, a następnie plany dla dzieci i biznes. Jeśli zakładanie firmy online nie jest twoim głównym celem, powinieneś wybrać pomiędzy planem Hatchling i Baby.

Twój wybór będzie zależał od liczby nazw domen, których chcesz używać. Podczas gdy plan Hatchling umożliwia korzystanie tylko z jednej domeny, plan Baby umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby domen na tym samym koncie.

Jeśli twój umysł tętni pomysłami, możesz zechcieć uruchomić wiele stron jednocześnie. Ten przewodnik może ci w tym pomóc; po prostu upewnij się, że wybrałeś plan Baby zamiast Hatchling.

Ale jeśli blog WordPress jest jedyną witryną, którą chcesz teraz rozpocząć, wszystko będzie w porządku z planem Hatchling. Jeśli jesteś całkowicie początkującym, zdecydowanie zalecamy najtańszy plan dla Ciebie. Musisz nauczyć się jednej lub dwóch rzeczy, zanim wybierzesz potężniejszy plan. Gdy już zdecydujesz, który wybrać, kliknij przycisk „Zarejestruj się teraz!” Bezpośrednio pod pakietem.

Krok 2 – Dodaj swoją nazwę domeny

Po kliknięciu przycisku „Zarejestruj się teraz!” Musisz wypełnić kilka formularzy rejestracji. Pierwsza strona Kreatora zamówień HostGator będzie formularzem do rejestracji nazw domen.

Jeśli nie masz jeszcze domeny, kliknij opcję „Zarejestruj nową domenę” i wpisz do niej chwytliwą domenę. Będzie to adres URL, który ludzie muszą wprowadzić w swoich przeglądarkach, aby znaleźć Twoją witrynę.

Spróbuj wymyślić coś krótkiego i łatwego do zapamiętania.

Ludzie zwykle nazywają swoje witryny po imieniu, marce lub rodzaju treści, którą chcą udostępnić. Następnie wybierz popularne rozszerzenie, a formularz sprawdzi dostępność domeny. Najpopularniejszym z nich jest .com, a także ułatwia zapamiętanie Twojej domeny. Oczywiście dwóch różnych właścicieli witryn nie może używać tej samej nazwy domeny.

Czasami trudno jest wymyślić nazwę, która nie jest jeszcze zajęta, więc znalezienie odpowiedniego może zająć trochę czasu. Nazwy domen są rozliczane co roku, a większość z nich kosztuje 12,95 USD rocznie. HostGator doda tę cenę do sumy na końcu procesu.

AKTUALIZACJA: Teraz możesz uzyskać nazwę domeny zarejestrowaną przez HostGator ZA DARMO przy każdym nowym pakiecie hostingowym!

Krok 3 – Wybierz pakiet hostingowy

Przechodząc do następnego formularza, zobaczysz kilka rozwijanych menu, w których możesz wybrać plan HostGator i okres subskrypcji. Zawsze możesz uzyskać zniżki, wybierając dłuższy okres. To zależy tylko od tego, ile chcesz zapłacić z góry.

36-miesięczny cykl rozliczeniowy jest największy i ma również największą zniżkę. Jednak plany są dość przystępne, nawet jeśli zarejestrujesz się na 1 lub 2 lata.

Chociaż w menu „Rodzaj pakietu” pokazuje plan hostingowy, który początkowo wybrałeś domyślnie, zawsze możesz przełączyć się na inny pakiet, jeśli zmienisz zdanie. Wybierz plan Hatchling, jeśli chcesz prowadzić jeden blog.

Będziesz kosztować tylko 48 USD rocznie, jeśli subskrybujesz przez 3 lata, co daje łączną kwotę 150 USD. Jeśli wybierzesz opcję na 1 rok, kosztuje to 66 USD. Dodatki nie są wliczone w cenę, więc jeśli chcesz prywatności domeny lub nowej nazwy domeny, musisz za nie zapłacić osobno.

Polecam sprawdzenie mojej strony kuponu HostGator, ponieważ tam możesz znaleźć naprawdę dobre kody kuponów, których możesz użyć, aby uzyskać jeszcze niższe ceny.

Jak widać, istnieją dwa dodatkowe puste pola na nazwę użytkownika i kod bezpieczeństwa PIN. Dzięki tej nazwie użytkownika będziesz mógł wejść do panelu sterowania swojego konta HostGator. Pamiętaj, aby gdzieś zapisać swój kod PIN lub zapisać go w dokumencie. Jeśli zapomnisz danych logowania, na pewno się przyda.

Krok 4 – Dane osobowe do fakturowania

To jest formularz, w którym musisz podać informacje rozliczeniowe. Podobnie jak w przypadku większości podobnych formularzy online, istnieje wiele pustych pól, które należy wypełnić. W pierwszym rzędzie podasz dane osobowe, takie jak adres e-mail, imię i nazwisko, firma, telefon, lokalizacja itd.

W drugim rzędzie możesz wybrać metodę płatności, a następnie odpowiednio podać dane karty kredytowej lub PayPal.

Krok 5 – Dodatki oferowane przez HostGator

Możesz wybierać spośród wielu dodatków w zależności od potrzeb. Mogą poprawić niektóre aspekty Twojej witryny. Na samej górze listy możesz uzyskać ochronę prywatności domeny za jedyne 9,95 USD rocznie.

Jest to z pewnością jedna z najbardziej przydatnych funkcji, ponieważ pomaga chronić twoją tożsamość w sieci. Twoje osobiste dane kontaktowe zostaną ukryte, więc nikt nie będzie mógł ich sprawdzić za pośrednictwem Twojej domeny.

Bez ochrony domeny w zasadzie każdy będzie mógł przeprowadzić wyszukiwanie WHOIS na Twojej nazwie domeny, które ujawni twoje dane osobowe. Istnieje wiele witryn internetowych, które zapewniają wyszukiwanie WHOIS jako usługę.

Ponieważ domeny są zawsze widoczne, mogą je skopiować na dowolną z tych witryn, aby sprawdzić, kto zarejestrował daną domenę. Ochrona prywatności domeny zapewnia, że ​​te wyszukiwania WHOIS nie zwracają żadnych informacji o Twojej tożsamości.

Bez ochrony ludzie będą mogli również znaleźć twoje imię, lokalizację, adres e-mail i numer telefonu. To mnóstwo danych osobowych, których z pewnością nie chcesz udostępniać całemu światu. Ochrona prywatności domeny całkowicie zmienia te dane, aby żadne z nich nie było powiązane z właścicielem. Pozwól nam pokazać przykład:

Bez ochrony prywatności domeny

Z ochroną prywatności domeny

 • Administrator domeny
 • ID # 35595, PO Box24
 • Nobby Beach
 • AU
 • Email ochrony prywatności firmy
 • Numer telefonu firmy

Drugą opcją na liście jest Site Backup, który kosztuje 19,95 USD rocznie. Gwarantuje to, że twoja kopia zapasowa twoich danych jest codziennie tworzona przez przechowywanie ich w chmurze. Powodem, dla którego zdecydowanie zalecamy ten program, jest to, że w dowolnym momencie możesz napotkać nieoczekiwany problem, który może spowodować utratę danych.

Może to być wypadek, ale twoja witryna może zostać zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Jak mówi przysłowie, jest to bezpieczniejsze niż przepraszanie. Regularne kopie zapasowe zapewniają pełne przywrócenie danych witryny. Usługa tworzenia kopii zapasowych jest świadczona przez CodeGuard, jedną z najpotężniejszych firm świadczących usługi tworzenia kopii zapasowych.

Trzecim na liście jest SiteLock, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twojej stronie i zapewnia wysoką wydajność. Ponieważ kosztuje tylko 1,67 USD miesięcznie, zalecamy go tylko ze względu na niską cenę.

Jednak rzeczywiście chroni twoją witrynę przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, podczas gdy odwiedzający twoją stronę będą bardziej niż zadowoleni z szybkości ładowania strony. SiteLock codziennie skanuje całą witrynę w poszukiwaniu szkodliwych zagrożeń, a także zapobiega złośliwemu ruchowi. Według HostGator, jeśli podsumujesz wszystkie funkcje, które uzyskasz dzięki SiteLock, okaże się, że dostajesz oprogramowanie zabezpieczające warte 99 USD za niską miesięczną opłatę.

Ostatnim z nich jest widoczność w wyszukiwarkach, która może pomóc ci szybko znaleźć się na szczycie listy wyszukiwarek za 14,99 USD rocznie. Dzięki temu narzędziu łatwiej będzie dostać się na pierwszą stronę Google, Yahoo! lub wyszukiwanie Bing. Zapewnia nie tylko bogactwo narzędzi SEO, z których można korzystać w witrynie, ale także fajny e-book, który pomaga dowiedzieć się więcej na ten temat.

Teraz nie zaprzeczamy, że możesz uzyskać wszystkie te funkcje osobno, pobierając wtyczki WordPress. Istnieje niezliczona ilość alternatyw dla każdego z nich. Możesz więc zostawić wszystkie dodatkowe funkcje niezaznaczone, zainstalować WordPress i zacząć dodawać wtyczki.

To tylko kwestia preferencji. Nadal uważamy, że uzyskanie tych wszystkich usług od dostawcy usług hostingowych jest najlepszą opcją. Ponieważ wszystkie są połączone z jednym dostawcą, o wiele łatwiej będzie uzyskać pomoc, jeśli utkniesz w jednym z tych programów.

Krok 6 – Przejrzyj szczegóły zamówienia

W tym momencie proces tworzenia konta jest prawie ukończony. Jedyne, co pozostało, to przejrzeć szczegóły zamówienia i dodać ostatnie poprawki, jeśli czegoś jeszcze brakuje. Jeśli nie masz jeszcze pewności, czy blogowanie jest dla Ciebie, nie musisz się martwić.

Możesz uznać to za długi okres próbny, ponieważ HostGator oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla tych, którzy nie chcą już swoich usług. Większość innych dostawców zwraca pieniądze tylko w ciągu 30 dni.

Rejestrując się w jednym z ich planów, zapłacisz za sam plan, rejestrację domeny (jeśli jeszcze go nie masz) i dodatki wybrane z listy usług dodatkowych.

Jeśli jesteś zadowolony z wyniku procesu rejestracji, zapoznaj się z Warunkami usługi HostGator. Jak zwykle jest pole wyboru „Przeczytałem i akceptuję Warunki korzystania z usługi”.

Kliknij go, a następnie kliknij przycisk „Do kasy teraz!”. To wszystko, co musisz zrobić na oficjalnej stronie HostGator, teraz możesz otworzyć swoją skrzynkę odbiorczą. E-maile powinny natychmiast dotrzeć z kilkoma linkami i ważnymi informacjami.

Najważniejszym linkiem jest ten prowadzący do strony logowania, która prowadzi do administracyjnego panelu sterowania i hasła, którego należy tam użyć. Zalecamy zachowanie wiadomości e-mail, nawet jeśli uważasz, że będziesz w stanie zapamiętać hasło w przyszłości.

Obsługa klienta HostGator

Jeśli masz jakieś pytania, możesz poprosić obsługę klienta HostGator przez e-mail, czat na żywo i telefon. Są one dostępne przez całą dobę z krótkim czasem reakcji i nawet nie musisz płacić dodatkowo za pomoc.

Ich czat na żywo zwykle odpowiada w ciągu kilku minut. Według recenzji ich zespół wsparcia technicznego jest uważany za jednego z najlepszych w branży. Jeśli masz problem, który należy rozwiązać, wystarczy zalogować się do pulpitu hostingowego i przeszukać jego bazę wiedzy.

Ponieważ większość problemów, które możesz napotkać u dostawcy usług hostingowych, są dość powszechne, masz dużą szansę na znalezienie artykułu lub samouczka wideo, który rozwiąże Twój problem. Możesz użyć wyszukiwania, aby szybciej znaleźć odpowiedź.

W bazie wiedzy HostGator dostępnych jest prawie 700 artykułów i około 500 samouczków wideo. Najciekawsze w obsłudze klienta jest to, że jeśli masz jakiekolwiek problemy z obsługą, Adam Farrar, CEO HostGator, bierze za to pełną odpowiedzialność.

Pisząc swój bilet, masz możliwość wysłania go bezpośrednio do niego, a on odpowie osobiście. Jeśli nie chcesz polegać na ich bazie wiedzy, zawsze możesz skontaktować się z ich zespołem za pośrednictwem jednego z kanałów i zadać tam pytania. Są gotowi udzielić szczegółowych instrukcji nawet na temat czegoś tak prostego, jak migracja WordPressa z jednego hosta na inny.

Krok 7 – Czas zainstalować WordPress

W ostatnim kroku pokażemy, jak zainstalować WordPress z HostGator. WordPress to obecnie nie tylko najpotężniejszy CMS, ale także najpopularniejszy wybór dla blogerów. Zaczęło się od platformy blogowej, a następnie, gdy zyskało popularność, ludzie zaczęli opracowywać nowe motywy i wtyczki, które pozwoliły użytkownikom na uruchamianie różnego rodzaju stron internetowych.

Teraz istnieją ogromne firmy i firmy internetowe, które prowadzą swoje strony internetowe w CMS. Odwiedź stronę główną HostGator, a następnie kliknij opcję Logowanie klienta u góry strony.

Pojawi się małe okno, w którym możesz wybrać sposób logowania. Będzie on oferował dwie możliwości: logowanie do portalu i opcję logowania do Gator. Pierwszy umożliwia dostęp do portalu klienta HostGator, podczas gdy ten drugi umożliwia korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn.

W tej chwili potrzebujesz portalu klienta, w którym możesz uzyskać dostęp do swojego konta. Przycisk przekieruje Cię do strony logowania, która poprosi o Twój adres e-mail i hasło.

Jest to ten sam adres e-mail, na który otrzymałeś powitalne wiadomości HostGator. Jeden z tych e-maili zawierał również hasło do Twojego konta, jak wspomniano w poprzednim kroku. Podczas logowania będziesz mógł przełączać się między kartami, takimi jak „Moje konto”, „Hosting”, „Płatności” itd..

Na razie przejdź do karty Hosting. Zobaczysz, że w obszarze administracyjnym dostępnych jest wiele opcji z ikonami wyświetlanymi dla każdej z nich.

Opcje tworzenia kopii zapasowych, narzędzia SEO, motywy WordPress, SiteLock i niektóre inne przydatne funkcje są dostępne tutaj. Ponieważ chcemy teraz zainstalować WordPress, kliknij ikonę „Rozpocznij pracę z WordPress”.

IMG

Otworzy się formularz „Zainstaluj WordPress” w QuickInstall, w którym możesz podać podstawowe informacje dotyczące nowej witryny. Po lewej stronie znajduje się menu z mnóstwem dostępnych programów podzielonych na wiele różnych kategorii, które możesz również zainstalować, jeśli chcesz. Będzie też krótki opis WordPress i przycisk „Zainstaluj teraz!” Pod formularzem.

IMG

W sekcji „Adres URL aplikacji” możesz ustawić nazwę domeny dla swojego bloga. Po znaku ukośnika jest też puste pole, ale nie musisz nic tam pisać. Kliknij pole wyboru „Włącz automatyczne aktualizacje”, jeśli nie chcesz ręcznie aktualizować WordPress. Jeśli pojawi się nowa wersja WordPress, dzieje się tak zwykle dlatego, że poprzednia wersja miała pewne problemy z bezpieczeństwem.

Włączając automatyczne aktualizacje, możesz zagwarantować, że Twoja witryna nie będzie narażona na złośliwe oprogramowanie. Reszta formularza jest dość prosta i wymaga podania podstawowych informacji, takich jak adres e-mail, tytuł bloga, użytkownik admin oraz imię i nazwisko. W tytule blogu ludzie zazwyczaj wpisują nazwę domeny swojej witryny, a nazwa użytkownika może być taka sama jak nazwa użytkownika konta hostingowego.

Istnieje jednak nazwa użytkownika admin, której zdecydowanie powinieneś unikać: „admin”. To jest to, co ludzie zwykle wybierają jako nazwę użytkownika i jest to również najłatwiejszy cel dla hakerów. Przynajmniej utrudnij zrozumienie swojej nazwy użytkownika. Im bardziej unikalna jest twoja nazwa użytkownika, tym lepiej. Jeśli każde pole w formularzu jest odpowiednio wypełnione, kliknij poniższy link „Zainstaluj teraz!”.

IMG

Pojawi się pasek postępu pokazujący, ile pozostało do zakończenia instalacji WordPress. Gdy osiągnie 100%, pojawi się komunikat „Gratulacje!”. Pokaże Ci link, który prowadzi prosto do ekranu logowania WordPress.

Podobnie jak po rejestracji w HostGator, otrzymasz e-mail z danymi logowania. Te szczegóły są również zawarte w wiadomości powitalnej. Domyślnie otrzymasz losowo wygenerowane hasło, ale jego zmiana zajmuje tylko kilka minut.

Instalator nie tylko instaluje WordPress, ale także dodaje WP Super Cache, potężną wtyczkę, która zapewnia najwyższą wydajność Twojego bloga. Nie musisz nawet konfigurować wtyczki, ponieważ będzie ona domyślnie działać z zalecanymi ustawieniami.

Możesz zmienić ustawienia lub wyłączyć całą wtyczkę, kiedy tylko chcesz. Można uzyskać do niego dostęp, tak jak każdą inną wtyczkę, za pomocą pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Więcej informacji o WP Super Cache można znaleźć na WordPress.org. Adres URL ekranu logowania WordPress będzie wyglądał tak: http://twojadomena.com/wp-admin. Po prostu dodajesz / wp-admin po rozszerzeniu nazwy domeny i powinno to działać.

Podsumowanie

Tylko tyle wystarczy, aby zarejestrować się w planie hostingowym HostGator, zarejestrować domenę i stworzyć swoją stronę internetową! Jeśli jesteś jedną z tych osób, które regularnie przeglądają Internet, nie będzie to dla ciebie problemem.

Nie wymaga dosłownie żadnego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych ani żadnych innych szczegółów technicznych. Po zalogowaniu się do WordPress i konta hostingowego będziesz mógł odkryć tysiące pomocnych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć w pełni funkcjonalny blog, który ludzie chętnie odwiedzą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector