Który plan HostGator jest dla Ciebie najlepszy?

Hostgator-web-hosting-plany


HostGator to potężny host internetowy, którego usługi obejmują plany hostingowe dla każdego rodzaju stron internetowych, od małych firm po przedsiębiorstwa. Plany HostGator są niedrogie i łatwe w użyciu, co czyni je doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych użytkowników. W tym przeglądzie planów HostGator dokonujemy kompleksowej analizy funkcji hostingowych, konfiguracji, ceny i przypadków użycia usług hostingowych HostGator.

Krótki przegląd firmy

HostGator istnieje od 2002 roku, kiedy został założony przez Brenta Oxleya w pokoju w akademiku na Florydzie. Do 2009 roku HostGator miał 200 000 klientów i wyrósł na firmę hostingową z międzynarodowymi biurami obsługującymi klientów na całym świecie. W 2012 roku HostGator został przejęty przez Endurance International Group, spółkę dominującą innych hostów budżetowych, takich jak BlueHost lub iPage.

Chociaż HostGator sprzedaje się głównie jako host budżetowy dla osób prywatnych i małych firm, ich plany hostingowe są odpowiednie również dla większych witryn o dużym ruchu.

Przegląd planów hostingowych HostGator

Usługi hostingowe HostGator obejmują następujące typy hostingu:

 • Hosting współdzielony;
 • Hosting w chmurze;
 • Hosting WordPress;
 • Hosting VPS;
 • Hosting dedykowany;
 • Hosting dla sprzedawców.

Hosting Windows i Linux jest jednym z planów HostGator, z cPanel / WHM & Dołączone bezpłatnie licencje WHMCS i Plesk na panel sterowania. W przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, HostGator nie oferuje bezpłatnych nazw domen z żadnym z ich pakietów.

HostGator Wspólne plany hostingowe

Dzielone plany hostingu Linux w HostGator są dostępne w trzech konfiguracjach:

 • Plan pisklęcia od 2,78 USD / miesiąc;
 • Abonament dla dzieci już od 3,98 USD / miesiąc;
 • Biznesplan od 5,98 USD / miesiąc.

Plan Hatchling nadaje się do hostowania pojedynczej strony internetowej i oferuje niezmierzone pasmo, niezmierzone miejsce na dysku, nieograniczoną liczbę baz danych MySQL, nieograniczony hosting poczty e-mail i cPanel. Jeśli chcesz mieć nieograniczony hosting stron internetowych, powinieneś wybrać abonament Baby, który obejmuje niezmierzone miejsce na dysku, przepustowość i nieograniczony hosting domen, lub abonament Business, który oferuje wszystkie te funkcje oraz bezpłatny dedykowany adres IP i bezpłatny SSL.

Wszystkie wspólne plany hostingowe są objęte 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i gwarancją dostępności przez 99,9% czasu. Poza tym plany te obejmują również bezpłatne kredyty marketingowe dla Google AdWords i Bing, natychmiastowe kopie zapasowe, wsparcie 24/7, nieograniczoną liczbę kont FTP, obsługują wiele języków programowania (Ruby on Rails, Python, Perl itp.), Dostęp SSH, strumieniowe przesyłanie audio / wideo, Spam Assassin, ochrona Hotlink, menedżer odmowy IP i wiele innych funkcji.

Udostępniane plany hostingu Windows HostGatora są dostępne w dwóch konfiguracjach:

 • Plan osobisty od 4,76 USD / miesiąc;
 • Plan Enterprise od 14,36 USD / miesiąc;

Plan osobisty będzie hostował jedną domenę, oferuje niezmierzone miejsce na dysku i przepustowość oraz wspólny certyfikat SSL, podczas gdy plan Enterprise oferuje hosting dla 5 domen, obejmuje nieograniczoną przepustowość i miejsce na dysku oraz bezpłatne prywatne SSL i IP.

Oba plany zawierają Plesk jako panel sterowania, a także obejmują bezpłatne narzędzia do tworzenia stron internetowych, ponad 4000 bezpłatnych szablonów stron, instalacje popularnych skryptów jednym kliknięciem oraz różne inne narzędzia programistyczne, narzędzia baz danych itp..

Oprócz przepustowości i miejsca na dysku, inne nieograniczone funkcje zawarte w obu planach to nieograniczona liczba kont e-mail, subdomen i kont FTP.

Podobnie jak w przypadku współużytkowanych planów hostingu w systemie Linux, plany hostowania w systemie Windows są również objęte 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i 99,9% gwarancją czasu pracy.

HostGator Cloud Hosting

Jeśli potrzebujesz elastycznego i skalowalnego hostingu dla swoich projektów online, hosting w chmurze HostGator zapewnia 2x szybsze czasy ładowania dzięki serwerom o niskiej gęstości, wielu warstwom buforowania i sprzętowi na najwyższym poziomie. Plany hostingowe w chmurze są dostępne w trzech konfiguracjach:

 • Hatchling Cloud od 3,58 USD miesięcznie;
 • Baby Cloud już od 4,78 USD / miesiąc;
 • Business Cloud już od 7,18 USD miesięcznie.

HostGator w chmurze automatycznie dystrybuuje trzy kopie lustrzane danych, aby zapewnić redundancję i bezpieczeństwo. Ponadto dzięki ochronie przed awariami i zintegrowanemu buforowaniu Twoja strona może cieszyć się większą wydajnością i brakiem przestojów.

Plan Hatchling Cloud jest przeznaczony do hostowania pojedynczej domeny, zawiera 2 rdzenie CPU, 2 GB pamięci, niezmierzone pasmo i niezmierzone miejsce na dysku. Plan Baby Cloud może być używany do hostowania nieograniczonej liczby domen, zawiera 4 rdzenie procesora, 4 GB pamięci, niezmierzone miejsce na dysku i nieokreśloną przepustowość.

Biznesplan nadaje się również do hostowania nieograniczonej liczby domen, jest wyposażony w 6-rdzeniowy procesor, 6 GB pamięci oraz dedykowane IP i prywatny SSL za darmo. Chociaż dedykowany adres IP nie jest dostępny dla planu Hatchling, można go kupić za 2 USD / miesiąc za abonament Baby.

Każdy plan hostingu w chmurze pozwala łatwo monitorować i alokować zasoby. Istnieje również możliwość zakupu kilku dodatków wraz z tymi planami, takich jak CodeGuard, który oferuje codzienne automatyczne kopie zapasowe, 1 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną liczbę baz danych; SiteLock, który skanuje twoją witrynę w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ataków botów i luk; G Suite, który integruje popularne aplikacje Google; oraz Prywatność domeny, która chroni przed kradzieżą tożsamości i spamem e-mail.

HostGator WordPress Hosting

Plany HostGator WordPress opierają się na architekturze chmury, oferując takie same korzyści pod względem szybkości, wydajności i bezpieczeństwa, jak plany hostingu w chmurze HostGator. Również w tej kategorii istnieją trzy następujące plany:

 • Plan początkowy od 3,98 USD / miesiąc;
 • Standardowy abonament od 6,38 USD / miesiąc;
 • Biznesplan od 9,18 USD / miesiąc.

Plan Starter będzie obsługiwał 1 witrynę, obsłuży 100 000 średniego miesięcznego ruchu w witrynie, obejmie 1 GB automatycznych dziennych kopii zapasowych baz danych, automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania, nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieokreślone miejsce na dane oraz 100 USD kredytu Google AdWords.

Dzięki abonamentowi Standard możesz hostować 2 witryny, może on obsługiwać 200 000 średniego miesięcznego ruchu w witrynie, w tym 2 GB automatycznych dziennych kopii zapasowych baz danych, usuwanie złośliwego oprogramowania, nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieokreślone miejsce i 100 USD kredytu Google AdWords.

Biznesplan może pomieścić 3 witryny, do 500 000 średniego miesięcznego ruchu, oferuje WPPro Developer Help (30-minutowa sesja konsultacyjna WordPress jeden na jednego o wartości 100 USD), 5 GB codziennych automatycznych kopii zapasowych baz danych, automatyczne usuwanie złośliwego oprogramowania, nie mierzone miejsce na dysku, i 100 USD w kredytach Google AdWords.

Z każdym planem WordPress zakup CodeGuard, SiteLock, certyfikat SSL i prywatność domeny są wliczone za darmo.

Plany HostPator WordPress są zoptymalizowane pod kątem szybkości i bezpieczeństwa. Możesz monitorować i przydzielać dodatkowe zasoby, cieszyć się niesamowicie szybkimi prędkościami bez konieczności konfigurowania pamięci podręcznej lub CDN.

Bezpłatne transfery stron są dołączone do każdego abonamentu, a wsparcie ekspertów WordPress jest dostępne przez całą dobę.

HostGator VPS Hosting

Plany HostGator VPS oferują pełny dostęp do katalogu głównego, dzięki czemu możesz cieszyć się pełną kontrolą nad środowiskiem hostingowym. Plany VPS są dostarczane z autonomicznym wirtualnym serwerem dedykowanym całkowicie dla Twojej witryny, dzięki czemu możesz cieszyć się zaletami dedykowanego serwera, ale bez związanych z tym wyższych kosztów.

HostGator oferuje trzy plany VPS:

 • Snappy 2000 od 19,95 USD / miesiąc;
 • Snappy 4000 już od 29,95 $ / miesiąc;
 • Snappy 8000 już od 39,95 $ / miesiąc.

Snappy 2000 jest skonfigurowany tak, aby zawierał 2 rdzenie CPU, 2 GB pamięci RAM, 120 GB miejsca na dysku, przepustowość 1,5 TB i 2 adresy IP. Snappy 4000 jest wyposażony w 2-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM, 165 GB miejsca na dysku, przepustowość 2 TB i 2 adresy IP. Snappy 8000 zawiera 4 rdzenie procesora, 8 GB pamięci RAM, 240 GB miejsca na dysku, przepustowość 3 TB i 2 adresy IP.

cPanel jest oferowany opcjonalnie ze wszystkimi planami Snappy VPS, a także cotygodniowe kopie zapasowe poza siedzibą, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Pełny pakiet narzędzi do tworzenia witryn, tysiące bezpłatnych szablonów stron oraz instalator skryptów są również dołączone do każdego pakietu. Pomoc jest dostępna za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu i poczty e-mail przez całą dobę, aby pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów.

Serwery dedykowane HostGator

Jeśli chcesz uzyskać najwyższą wydajność, kontrolę i bezpieczeństwo, dedykowane serwery HostGator zostały stworzone z myślą o zaawansowanym zarządzaniu, maksymalnej wydajności i natychmiastowej skalowalności. Możesz wybrać system Windows z Plesk lub Linux z serwerami cPanel, a także opcje zarządzane i częściowo zarządzane. Klienci HostGator mogą wybierać spośród trzech dedykowanych serwerów:

 • Serwer wartości już od 119 USD / miesiąc;
 • Serwer mocy od 139 USD / miesiąc;
 • Serwer Enterprise Server od 149 USD / miesiąc.

Wszystkie serwery dedykowane obejmują 4 adresy IP IPv4, konfigurację RAID-1, pełny dostęp do katalogu głównego, ochronę przed atakami DDoS, nieograniczoną liczbę baz danych, w pełni redundantną sieć oraz całodobową obsługę na żywo.

Value Servers może pochwalić się 4-rdzeniowym / 8-wątkowym procesorem Intel Xeon-D, 8 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 1 TB, niezmierzoną przepustowością, systemem Linux lub Windows. Power Server ma 8 rdzeniowy / 16 wątkowy procesor Intel Xeon-D, 16 GB pamięci RAM, dysk twardy 2 TB lub dysk SSD 512 GB, niezmierzone pasmo oraz wybór systemu operacyjnego Linux lub Windows. Serwer Enterprise wyposażony jest w 8 rdzeniowy / 16-wątkowy procesor Intel Xeon-D, 32 GB pamięci RAM, 1 TB SSD, niezmierzone pasmo, Linux lub Windows OS.

Plany sprzedawcy HostGator

Jeśli chcesz założyć własną małą firmę hostingową lub dodać hosting jako usługę pomocniczą do swoich usług projektowania stron internetowych, HostGator ma trzy poziomy sprzedawcy:

 • Aluminium już od 19,95 USD / miesiąc;
 • Cena miedzi od 24,95 USD / miesiąc;
 • Srebro od 24,95 USD / miesiąc.

Wszystkie plany obejmują nieograniczony hosting domen, nieograniczoną liczbę subdomen, kont e-mail, baz danych MySQL, kont FTP. Aluminiowy plan oferuje 60 GB miejsca na dysku, przepustowość 600 GB. Plan Copper oferuje 90 GB miejsca na dysku i przepustowość 900 GB. Srebrny plan oferuje 140 GB miejsca na dysku i przepustowość 1400 GB.

Inne funkcje hostingu sprzedawców obejmują:

 • Elastyczny, łatwy w użyciu cPanel;
 • Prywatne serwery nazw oparte na Twojej domenie;
 • Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu;
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy;
 • Bezpłatne transfery stron internetowych do 30 stron internetowych;
 • Darmowe konto klubu sprzedawcy;
 • Automatyczne cotygodniowe kopie zapasowe poza witryną;
 • WHM & WHMCS;
 • Dostęp SSH;
 • Zapobieganie spamowi i nie tylko.

Plany dla sprzedawców HostGator zapewniają elastyczność w prowadzeniu firmy hostingowej w dowolny sposób, od alokacji zasobów po dostosowanie cPanel i oferowanie dodatkowych usług (nazwa domeny, certyfikaty SSL itp.).

Który plan HostGator wybrać?

Jeśli uruchamiasz swoją pierwszą stronę internetową lub osobisty projekt, jest mało prawdopodobne, że uzyskasz tak duży ruch, że potrzebujesz zasobów całego serwera poświęconego Twojemu projektowi. Zazwyczaj na początku wystarczy wspólny plan hostingowy. Zawsze możesz zaktualizować, kiedy zmieniają się wymagania dotyczące hostingu.

Zaczynając od planu Baby HostGator, będziesz mógł hostować więcej niż jedną domenę i poczuć się komfortowo dzięki cPanel, narzędziu do budowania stron HostGator i narzędziu QuickInstaller. Możesz stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony internetowej (blog, forum, galeria zdjęć itp.) Oraz uzyskać dostęp do szerokiego wyboru motywów i szablonów.

Plany HostGator są skalowalne, w razie potrzeby możesz łatwo dodać więcej zasobów lub przejść na plany hostingowe wyższego poziomu.

Jeśli jesteś profesjonalistą, który uruchamia projekt internetowy i potrzebujesz pełnej kontroli nad swoim środowiskiem hostingowym, a także możliwości instalowania niestandardowego oprogramowania lub uruchamiania niestandardowych aplikacji, plany VPS HostGator oferują Ci taką swobodę..

Tylko jeśli wydajność Twojej witryny spadnie na VPS, powinieneś rozważyć przejście na serwer dedykowany. Zwykle potrzeba dedykowanego serwera jest bardziej powszechna w przypadku witryn eCommerce o dużym natężeniu ruchu, firm przetwarzających płatności i przechowujących poufne informacje itp..

Jeśli posiadasz witrynę WordPress, przed uaktualnieniem do VPS możesz rozważyć zarządzanie kontem hostingowym WordPress. Plany zoptymalizowane pod kątem WordPress mają więcej zasobów niż wspólne plany hostingowe i uwzględniają szczególne cechy witryn WordPress, takie jak wydajność, bezpieczeństwo i aktualizacje.

HostGator oferuje miesięczne rozliczenia za większość swoich planów hostingowych, ale aby skorzystać z ich promocyjnych cen, może być konieczne zarejestrowanie się przez co najmniej 12 miesięcy. Na przykład abonament Baby kosztuje 11,95 USD miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się tylko na miesiąc, ale jeśli zdecydujesz się na zobowiązanie na rok, cena miesięczna spadnie o 60% do zaledwie 4,78 USD miesięcznie.

45-dniowy zwrot pieniędzy oferowany przez HostGator gwarantuje, że możesz zrezygnować z dowolnego długoterminowego planu, jeśli nie będziesz zadowolony z jego usług. Jest to hojna gwarancja zwrotu pieniędzy, która przekracza standardy branżowe.

Wniosek

HostGator jest popularnym wyborem w konkurencyjnej branży hostingowej. Są niezawodnym partnerem hostingowym, bez względu na to, czy potrzebujesz hostingu dla systemu Linux, Windows, chmury lub VPS, czy też chcesz zostać sprzedawcą hostingu. Ten hosting może zaspokoić potrzeby osób fizycznych, specjalistów IT, małych i średnich firm, a ich wybór dedykowanych serwerów może nawet spełniać wymagania hostingu dla przedsiębiorstw.

Mamy nadzieję, że nasza recenzja planów HostGator pomogła Ci zdecydować, czy HostGator może być dla Ciebie dobrym wyborem i jakie plany hostingowe HostGator wybrać dla swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map