StableHost Review Australia

01.06.2020
Hostinganmeldelser 'StableHost Review Australia
0 10 мин.

Australia ndodhet poshtë Azisë në një zonë relativisht të vetmuar të planetit. Me shumë mundësi kjo është arsyeja pse ky vend i madhësisë së kontinentit ka lidhje të dobët të të dhënave me pjesët e tjera të Botës. Kabllot e të dhënave nëndetëse janë të shtrenjta; një vendosje e re e tyre kushton deri në disa qindra milion dollarë për secilin kabllo.


Sidoqoftë, ekzistojnë metoda të tjera të transferimit të të dhënave, përfshirë satelitët në të gjithë globin. Fatkeqësisht, satelitët performojnë dukshëm më dobët në krahasim me kabllon kur bëhet fjalë për përcjelljen e të dhënave. Një satelit përdor vetëm një pjesë të vogël të frekuencës së radios dhe kjo kufizon sasinë e të dhënave të transferuara në një kornizë kohore të caktuar. Kabllot janë bërë nga fibra optike dhe kanë më shumë kapacitet të të dhënave. Në numër: një satelit mund të dërgojë një ose disa Gigabajt të të dhënave në çdo sekondë, ndërsa një kabllo mund të transferojë mijëra herë më shumë, Terabytes për sekondë.

nëndetëse-kabllot-australia

Burimi: submarinecablemap.com

Latenca është gjithashtu një problem i vërtetë kur flasim për përcjelljen e të dhënave satelitore. Rrjeti satelitor është vendosur në hapësirë, pak dhjetë mijë kilometra i lartë dhe të dhënat udhëtojnë midis Tokës dhe tyre. Kjo kërkon ca kohë dhe shkakton vonesë në përpunimin e të dhënave në kohë reale. Në të kundërt të kësaj, kabllot nëndetëse nuk kanë vonesë të madhe. Për të qenë i sinqertë, një kabllo e vetme mund të transferojë pothuajse të njëjtën sasi të të dhënave si të gjithë satelitët tregtarë në përgjithësi.

Pra, nëse jetoni në Australi, duhet të kujdeseni për vizitorët tuaj ndërkombëtarë dhe të gjeni një zgjidhje të mirë për t’u shërbyer atyre më mirë. Një server i vendosur në Australi mund të jetë më i ngadalshëm për shkak të lidhjeve më të dobëta të të dhënave, dhe një server ndërkombëtar mund t’u shërbejë më mirë klientëve.

Ne rekomandojmë StableHost, pasi ka qendër të dhënash në Azi që është në gjendje t’u shërbejë mirë klientëve ndërkombëtarë.

Pse Klientët Australianë zgjedhin StableHost?

 • Gama e gjithanshme e produkteve: StableHost ka një gamë të gjithanshme produktesh që mund të shërbejë për të gjitha llojet e nevojave të klientit. Së bashku me hostimin e përbashkët, mund të gjeni Reseller Hosting, VPS Hosting dhe Dedicated Hosting gjithashtu.
 • Hapësira e pakufizuar në disk dhe përdorimi i gjerësisë së bandës: Edhe në paketën më të vogël të nivelit të hyrjes, do të merrni një numër të pakufizuar të ruajtjes dhe përdorimit të pakufizuar të bandës.
 • Mbrojtje DDoS: Një nga llojet më të bezdisshëm sulmues është shpërndarja e shpërndarë e shërbimit (DDoS), pasi faqja juaj e internetit mund të ngadalësohet në mënyrë dramatike për shkak të saj. Nëse e ruani faqen tuaj te internetit në StableHost, do të merrni një mbrojtje falas DDoS dhe faqja juaj nuk do të jetë kurrë poshtë.
 • Koha e shkëlqyeshme e serverit: Ndërmarrja garanton një kohë të gjatë 99.9% të serverit (nënkupton maksimumin 1 minutë 26 sekonda pa pushim në ditë) për paketat më të lira të pritjes së pritjes dhe 99,99% për paketat më të mëdha. Kjo e fundit nënkupton maksimumin e 8,6 sekondave të jetës, që është mbi standardin e industrisë.
 • Ndërtues i sitit: Të gjitha paketat përmbajnë një ndërtues falas faqesh, ku mund të krijoni faqen tuaj me një ndërtues tërheqës dhe rënieje. Duke e përdorur atë, ju mund të krijoni sitin tuaj modern dhe të përgjegjshëm pa punësuar një programues.
 • 7/24 mbështetje: Qendra e mbështetjes StableHost është në dispozicion 7/24 përmes postës elektronike ose bisedës live. Ekipi i dedikuar i klientëve ju ndihmon për të zgjidhur lehtësisht detyrat tuaja të pritjes dhe të tjera të lidhura me faqen e internetit. Koha mesatare e përgjigjes së kompanisë është nën 20 minuta që është përsëri më e mirë se mesatarja e industrisë.
 • Pajisjet më të mira të artit: StableHost ka servera modern me procesorë të dyfishtë, një sasi të madhe memorie dhe disqe SSD. Rrjeti është i lidhur me shpejtësinë 200 GB / s me pjesën tjetër të botës.
 • Llogaritë e kufizuara të përdoruesve në çdo server: Në kundërshtim me kompanitë e tjera të mbajtjes në internet, StableHost kufizoi numrin e klientëve të përbashkët të pritjes në secilin server. Në pako më të vogla, faqja juaj do të vendoset në një server, ku ka maksimum 500 përdorues. Nëse zgjidhni paketën më të madhe të përbashkët të pritjes, atëherë numri maksimal i klientit në një server është 50.
 • Grumbull SSD: Sistemi i ruajtjes së StableHost është një grup, i bërë nga disqet SSD. Teknologjia SSD e bën klasterin më të shpejtë sesa përdorimi i disqeve të ngurta klasike, ndërsa shpërndarja e të dhënave siguron performancën tolerante ndaj gabimeve. Disqet monitorohen çdo minutë dhe pasi të ketë një SSD të gabuar, anëtarët e tjerë të rrjetit e zëvendësojnë atë pa e bërë faqen tuaj të padisponueshme.
 • Regjistrimi i domenit: Ju mund të regjistroni domenin tuaj në StableHost, të dy TLD-të klasike si .com dhe TLD të stilit të ri si .club janë të disponueshme. Një mbrojtje falas e Whois është përfshirë në të gjithë regjistrimin e domain, kështu që identiteti juaj do të fshihet pas një përfaqësuesi.

Ne kemi përfshirë StableHost në listën tonë më të mirë Australian të WordPress hosting host.

Planet Pritëse StableHost

StableHost ka një ofertë të gjithanshme pritëse të hostimit, duke përfshirë Sharing Hosting, Reseller Hosting, VPS Hosting dhe Server të Dedikuar Server. Shërbimi i Ndarë i Hosting quhet Web Hosting dhe i disponueshëm me 3 pako:

 • motorino: Mund të shtoni një faqe të vetme në këtë paketë me deri në 250,000 skedarë. Një thelb CPU do t’i shërbejë faqes tuaj dhe 25 lidhje MySQL janë aktivizuar në të njëjtën kohë. Kohëzgjatja e serverit 99.9% është e garantuar për çmimin fillestar 3.50 $ / muaj.
 • pro: Do të merrni të njëjtat burime në këtë paketë si në Starter por numri i uebfaqes së caktuar nuk është i kufizuar. Pricemimi i saj fillestar është $ 7,50 / muaj.
 • platin: Paketa më e madhe ju jep më shumë burime serveri dhe përkundrazi me 500 klientët / serverët e paketave të mëparshme, vetëm 50 klientë marrin një server të tërë. 2 bërthama CPU do të caktohen në ruajtjen tuaj dhe ju mund të përdorni deri në 500,000 skedarë dhe 50 lidhje MySQL në të njëjtën kohë. Pricemimi fillestar është 28,50 $ / muaj.

Reseller Hosting gjithashtu vjen me 3 pako, të dizajnuara për 10, 50 dhe 100 klientë. Më e vogla ju siguron 20 GB hapësirë ​​për të cilën mund të ndani deri në 10 klientët tuaj. Fillon me 9.12 $ / muaj.

VPS Hosting u krijua kështu që shërbeni në faqet e internetit me më shumë trafik dhe është në dispozicion në 5 versione. VPS në nivelin e hyrjes quhet VZ 1 GB dhe ju jep 1 GB RAM, 1 core CPU dhe ruajtje 40 GB. Përfshihet gjithashtu një 2 TB e përdorimit të brezit në një rrjet 1 Gbit. Kushton vetëm 9.12 $ / muaj.

Paketa më e madhe VPS përmban tashmë 16 GB memorje, 8 bërthama CPU, ruajtje 300 GB dhe transferim 16 TB. Fillon me 109,95 $ / muaj.

Produkti më i fuqishëm në linjën e produktit është Server i përkushtuar i serverëve, në dispozicion në 3 versione. Paketa më e vogël e dedikuar e serverit fillon me 145,00 dollarë në muaj dhe vjen me një procesor Intel Pentium 3.4 GHz, 4 GB RAM, 2 herë 300 GB depo, përdorim 2 bandë të brezit të TB dhe RAID 0 ose RAID 1 pasqyruar të dhënat.

Paketa më e madhe tashmë përdor një procesor Intel Xeon E5 dhe siguron 16 GB RAM dhe 4 TB të përdorimit të brezit për 245.00 dollarë / muaj çmimin e tij të fillimit.

përfundim

australia-hosting

A është StableHost ideal për Australianët? Përgjigja është PO. Qendra e saj e të dhënave e vendosur afër Australisë, gamën e gjithanshme të produkteve dhe kompania e besueshme është arsyet kryesore pse zgjedhja e StableHost është një ide e mirë. Me blerjen e një pakete të mirë pritëse ju mund t’i shërbeni në mënyrë efektive si klientëve tuaj vendas ashtu edhe ndërkombëtarë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector