Avustralya’da Online Mağaza Nasıl Kurulur?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Avustralya’da Online Mağaza Nasıl Kurulur?
0 15 мин.

Online mağaza-avustralya


Statista, Avustralya e-ticaret gelirinin 2019’da 21.224 milyon $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Bu gelirin 2023’te yıllık% 6.2 büyüme oranının 26.993 milyon $’ a ulaşacağı tahmin ediliyor. Kullanıcı penetrasyonunun 2019 yılında% 80.8 olduğu ve% 89.2’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Avustralyalılar, donanım ve araçlar, moda, eğlence araçları ve ev aletleri de dahil olmak üzere çevrimiçi bir dizi ürün satın alırlar. Ülkede çevrimiçi harcamalar, 35-44 yaş arası tüketiciler tarafından yönetiliyor.

Avustralya’daki çevrimiçi alıcıların çoğu, yerel e-ticaret mağazaları için fırsatlar sunan yerli satıcılara güvenmektedir. Çevrimiçi harcamalar her yıl bir yükselişin yansımasıdır ve çevrimiçi perakendeciliğin ticaretin geleceği haline gelmiştir. Avustralya’nın Doğu eyaletleri en fazla çevrimiçi harcama gösterir. Bir e-ticaret işletmesi, en fazla çevrimiçi harcamayı yansıtan durumları araştırmalı ve bunlara odaklanmalıdır. Çoğu Avustralyalı telefonlarında alışveriş yapar, böylece siteniz mobil cihazlar için optimize edilmelidir.

Doğru Platformu Seçin

Bir platform seçmek, çevrimiçi mağazanızın başarısı için önemlidir. Her biri bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak kendi cazibesine sahip olduğundan, e-ticaret caddeleri söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Bu nedenle amaç, işletmenize uygun çözümü aramaktır. Bir e-ticaret platformu genellikle bir alışveriş sepeti, ürünler için bir görüntüleme sayfası, ödeme ve ödeme ağ geçidi gibi çeşitli işletme özelliklerine sahiptir..

Bir çevrimiçi mağazanın müşterilere ihtiyacı vardır ve bir müşteri tabanı oluşturmak zordur. Sosyal medya sitelerinizdeki takipçilerinizden yararlanmayı tercih edebilirsiniz, bu durumda seçtiğiniz platform diğer uygulamaların entegrasyonuna izin vermelidir. Sitenize, seçtiğiniz platformda bulunmayan bazı işlevler eklemek istediğinizde bu özellik kullanışlı olur.

Rakiplerinizin çevrimiçi sitelerine de göz atabilirsiniz. Kendi mağazanıza ekleyebileceğiniz tüm işlevsel özellikleri not edin. Bu egzersiz aynı zamanda benzersiz işlevler üzerinde beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olacaktır. Bir e-ticaret mağazası işletmek pahalı olabilir. Büyük bir işletme, premium özelliklerin maksimum faydalarından yararlanmak anlamına gelir. Daha küçük bir şirket ise daha ucuz bir seçenekle gelişebilir. Örneğin, dijital ürünlerin satışı basit platformlar aracılığıyla kolayca yapılabilir.

Bazı popüler e-ticaret platformları Shopify, Magento, OpenCart, WooCommerce + WordPress, MotoCMS ve Spree’dir.

2011’de WooCommerce eklentisinin geliştirilmesi, WordPress sitelerinin satış yapma biçiminde devrim yarattı. Eklenti, özellikle dünyanın en popüler blog platformu olarak sıralanan WordPress ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. WordPress sitelerinin temel çekirdek işlevlerini korur ve e-Ticaret özelleştirmesi, yeteneği ve yapılandırması ekler. Yaklaşık 2.3 milyon web sitesi eklentinin kullanımını kullanıyor.

WooCommerce ücretsiz ve açık bir kaynaktır ve kullanılabilirliği daha da artırmak için buna uzantılar ekleyebilirsiniz. Bu eklentilerden biri, yinelenen ödemeler ve aboneliklerin yönetimi için ideal olan WooCommerce aboneliği. WooCommerce’ın popüler bir cazibesi esnekliğidir. Abonelikler, randevular, dijital ürünler ve fiziksel ürünler gibi herhangi bir şeyi satmak için kullanabilirsiniz. Eklentinin güçlü analitiği vardır ve harici analitiği uzantıları kullanarak entegre edebilirsiniz. Web sitenize kolayca entegre edebileceğiniz 100’den fazla ödeme ağ geçidi vardır..

Güvenilir bir Web Hosting Şirketi Bulun

Online perakende endüstrisi çeşitli hosting çözümleri ile doldurulur. Bir çevrimiçi pazarın kendi marka kimliği vardır ve üçüncü taraf satıcılar için kolay satış sunar. Amazon ve eBay bu senaryonun mükemmel örnekleridir. Kendinden barındırılan çözümler, önemli miktarda kaynağa sahip olan ve markalamaya yatırım yapmak isteyen insanlar için idealdir. Bir hosting sağlayıcısı seçiminiz sadece mevcut ihtiyaçlarınızı karşılamamalı, aynı zamanda işiniz büyüdükçe büyümeyi de karşılamalıdır. E-ticaret barındırma eşit yaratılmamıştır ve küçük baskıyı değerlendirmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Performans – Barındırma çözümünüz, şu anda ve mağazanız büyüdükçe müşteri trafiğine ve siparişlerine uymalıdır. Site hızı çok önemlidir. Birkaç müşterinin giriş yapması durumunda sitenizin kilitlenmesi istenmeyen bir durumdur. Müşteriler de sabrıyla bilinmez, bu yüzden sitenizin mümkün olan en kısa sürede yüklenmesi gerekir. CPU tahsisini ve planınızın özel depolamasını aramalısınız.
 • Güvenlik – Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikalarını içeren bir planla daha iyi durumdasınız. Daha gelişmiş HTTPS, HTTP’den daha fazla hava geçirmez güvenlik sunar. Bir e-ticaret sitesi müşterilerden adlar, adresler ve kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere çeşitli bilgi ayrıntıları gerektirir. Bu nedenle güvenlik çok önemlidir, böylece müşterileriniz mağazanızda gezinirken kendilerini güvende hissederler.
 • Güvenilir Veritabanı – Müşteriler, bir e-ticaret mağazasındaki tüm sayfalara göz atarak zaman kaybetmemeyi tercih ederler. Bunun yerine, tercihlerini filtrelemek için arama çubuğunu kullanırlar. Veritabanınız, kullanıcı seçimini kolaylaştırmak için ürün bilgilerinizi saklar. Bir çözüm seçmeden önce ürün dosyalarının farkında olacaksınız, ancak işletmeler beklenenden hızlı bir şekilde ölçeklenme eğilimindedir. Ölçeklenebilir bir bant genişliği, dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri olacaktır.
 • Çalışma Süresi – Bir web sitesinin çalışma süresi, çalışır durumda olduğu süreyi belirtir. Tüm siteler yüksek çalışma süreleri gerektirse de, e-ticaret mağazaları için daha önemlidir. Herhangi bir kesinti, bir web sitesinin satışlarını doğrudan etkileyebilir ve ayrıca kullanıcı memnuniyetini de etkileyebilir. İdeal web sağlayıcı barındırma web sitenizin işlemleri için 7/24 izleme sunacak. Ortaya çıkan endişelerle başa çıkmak için şirket desteği mevcut ve erişilebilir olmalıdır.
 • Fiyat – Bir başlangıç ​​genellikle uygun fiyatlı paketlere çekilir. Paylaşılan hosting genellikle en ucuz teklif olarak ayda 3 $ gibi düşük bir maliyet olabilir. Premium özellikler size mal olacak ve bu özellikler genellikle sitenizin en çok ihtiyaç duyduğu özelliklerdir. Çevrimiçi mağazanız için en önemli özellikleri izole etmek ve web barındırma çözümlerini değerlendirmek yardımcı olacaktır..

wphosting-WooCommerce-Avustralya

WP Barındırma

Çoğu Avustralyalı blog yazarı ve web yöneticisi WP Hosting tarafından sağlanan kaliteli hostinge yönelmektedir. WP Hosting, performans için optimize edilmiş üç pakete sahiptir. Başlangıç, İş ve Kurumsal planlarının tümü Avustralya Veri Merkezi’ne erişim sunar ve her zaman çalışan DDoS koruması sağlar. Bu platformda bir web sitesi barındırabilseniz de, sağlayıcının özellikleri WordPress platformlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışır. Firmanın geliştiricileri ve mühendisleri, WordPress’i çekirdeğini anlama işini yaptılar, bu da sitenizin en iyi performansı göstermesi için tüm özelliklerin moda olduğu anlamına gelir..

Çevrimiçi Mağazanızı Kurun

Zaten barındırma hizmetiniz varsa, bir etki alanı adı seçmiş olabilirsiniz. Bir sonraki adım, WordComress sitenizi WooCommerce’e ek olarak kurmaktır. Bu işlem aşağıda özetlenmiştir:

WordPress’i yükleyin – WordPress’in potansiyel web sitesi sahipleri için ücretsiz bir yazılım platformu vardır. WP Hosting, piyasadaki diğer hosting sağlayıcılarının çoğu gibi, tek tıklamayla WordPress kurulumu sağlar. Bu seçenek genellikle ana bilgisayarın kullanıcı panelinde bulunur. İşlemin son adımı, alan adınıza göre boş bir WordPress web sitesi ortaya çıkaracaktır. Bu boş site artık işlevsel bir e-ticaret web sitesine dönüştürülebilir.

WooCommerce Eklentisini Entegre Et- WordPress’inizdeki kontrol paneline Eklenti seçeneğine ve ardından Yeni Ekle seçimine gidin. Arama çubuğuna WooCommerce yazın ve WooThemes’in seçimini yapın. Eklentinin yanındaki “Şimdi Yükle” seçeneğine komut verin ve ardından “Etkinleştir” i tıklayın. Alışveriş, alışveriş sepeti, ödeme ve hesabım olmak üzere dört temel sayfaya sahip eklentiyi yapılandırmaya devam edebilirsiniz. Yerel ayar, sitenizin birincil ayarlarından biridir. Konumunuzu ve seçmek istediğiniz para birimini seçeceksiniz. Kurulum ayrıca ürünleriniz için ölçüm ve boyut olarak kullanılacak birimleri de içerir.

Çevrimiçi Mağazanızı yapılandırın

Çevrimiçi mağazanızın en iyi şekilde çalışması için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli işlevlere ihtiyacı olacaktır:

 • Nakliye ve Vergi – Ürünlerinize bağlı olarak, nakliye ve satış vergisi özelliklerini etkinleştirmeniz gerekir. Fiziksel ürünler, dijital ürünlerden farklı olarak sevkıyata ihtiyaç duyar. Kurulum sayfası, hem yerel hem de global gönderim bedelleri girebileceğiniz temel bir alışveriş çözümüne izin verir. Ülkenize bağlı olarak satış vergisine ihtiyacınız olabilir, bu nedenle yerel vergi dairenize veya sertifikalı bir muhasebeciye danışmalısınız. WooCommerce, mağazanızın bulunduğu yere göre vergi oranlarını tahmin eden bir vergi modülü sağlar.
 • Ödeme – Müşteri ödeme ve kupon uygulamasını yapılandırabilirsiniz. WooCommerce, yöneticilerin sitelerinde kupon oluşturmasına izin verir. Müşteri, ödeme sayfasında seçeneği görecektir. Eklentiye, tekil bir satın alma işlemi için birden fazla kuponun kullanıldığı bir durumda kupon indirimlerini sırayla hesaplaması için komut verebilirsiniz. Başka bir seçenek de, etkinleştirildiğinde müşterilerin hesap oluşturmasalar bile satışları tamamlamalarına olanak tanıyan misafir ödeme işlemidir. Şartlar ve Koşullar sayfası isteğe bağlıdır. İçerik bölümünde kendi yönergelerinizi tasarlayabilirsiniz ve müşterilerden ödeme yapmadan önce okumaları ve onaylamaları istenir.
 • Ödeme Seçenekleri – WooCommerce, tercihlerinize bağlı olarak çok sayıda ödeme kaçışına izin verir. Varsayılan seçenekler PayPal, BACS, Teslimde Nakit ve Çekleri Çek’tir. BACS çözümü, mağaza sahibinin hesap ayrıntılarını dolduracağınız Doğrudan Banka Havalesi’ni yapılandırmasını sağlar. PayPal en popüler seçenektir ve barındırma sağlayıcınızdan çeşitli gereksinimler gerektirir. Bir kesinti süresi ile karşılaşabileceğinden iki ödeme ağ geçidine sahip olmayı seçebilirsiniz. Diğer ödeme kaçamaklarına Amazon Pay, Square, Stripe ve Authorize.net dahildir.

Ürünleri Yükle & Arama Motorları için Optimize Edin

Web sitenizin çalışır durumda olması için veritabanınızda ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Gösterge tablonuza ve ardından Ürünler’e gidin. Düzenleme sayfası şunları içerecektir:

 • Ürün adı
 • Ürün Açıklaması – Bu alan, ihtiyacınız olduğu kadar bilgi barındırmak için yeterince büyük. Yalnızca metin değil, resimler, başlıklar, videolar ve sütunlar da kullanabilirsiniz.
 • Merkezi Veri Bölümü – Bu bölüm ürünlerinizi fiziksel, sanal veya indirilebilir kategorilere ayırır. Ayrıca, ürünleriniz için çeşitli parametreler için sekmeler alırsınız. Bağlantılı ürünler, müşterilerin benzer ilgi alanlarına sahip diğer müşterilerin satın aldığı ürünleri gördüğü satış için harika bir sekmedir. Bir diğer yararlı sekme, moda öğeleri için alternatif renkler ayarlayabileceğiniz “Özellikler” dir. Gönderimin boyutlarını, ağırlığını ve maliyetini “Gönderim” sekmesi ile ayarlayabilir ve ayrıca stokları “Envanter” ile yönetebilirsiniz.
 • Kısa Açıklama – Bu, ürün açıklamasının müşterilere görüntülenen özet sürümüdür..
 • Ürün Kategorileri – Bu seçenek benzer teklifleri birlikte gruplandırır ve her zamanki WordPress kategorileri gibi çalışır.
 • Ürün Etiketleri – Bu, ürünlerinizin organizasyonu için ek bir seçenektir.

Ürünleriniz web sitenizde görüntülendiğinde, sitenizin görünürlüğünü artırmak için çeşitli optimizasyon stratejileri kullanma zamanı gelmiştir. WooCommerce, birçok SEO özelliğine sahip olmamasına rağmen SEO dostudur. Her zaman alakalı anahtar kelimelerle serpilmesi gereken ürün açıklamalarını kullanın. Tanımlar ayrıca ilgi çekici olmalıdır. Üretim açıklamalarını kullanmak kolaydır, ancak hangi metnin orijinal olduğunu seçerken arama motorları her zaman doğru değildir.

Sayfa başlıklarını da optimize etmelisiniz. Kategori sayfaları geniş terimler için kullanılabilir, ancak ürün sayfalarında olabildiğince spesifik olmayı amaçlamaktadır. Ek optimizasyon için web sitenizde ekmek kırıntılarını etkinleştirin. Bu bağlantılar, müşterilerin önceki ve açılış sayfalarına gitmesine yardımcı olmak için ürün sayfalarının üstünde görüntülenir. Arama motorları, sitenizin yapısını ve arama sonuçlarında nasıl görüntüleneceğini belirlemek için ekmek kırıntılarını kullanır. Temiz ve basit navigasyon sadece ziyaretçileri değil, arama motorlarını da çekmektedir. WooCommerce ile sorunsuz çalışan çok sayıda SEO eklentisi var.

Web Sitenize Reklam Verin ve Gelir Elde Edin

Sitenizin reklamını yapmak için sosyal medya platformlarından yararlanın. Bu yollar Pinterest, Instagram ve Twitter’ı içerir. Bu web sitelerinden herhangi birinin başarısı ne sattığınıza bağlı olacaktır. Ortak bir ilgi alanına odaklanan niş sosyal medya platformlarını hedeflemeyi seçebilirsiniz. Verimlilik için içeriğinizi uygulamalarla planlayabilirsiniz. Çoğu sosyal medya sitesi, farklı bütçe aralıklarına göre değişen promosyon paketleri sunar.

Bir promosyon yapmak, satışları artırmanın popüler yollarından biridir. Kupon vermenin yanı sıra, eklentilerin yardımıyla web sitenizde bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Eşantiyonlar müşteri ilgisini artırır ve marka görünürlüğünü artırır. Diğer bir satış taktiği, müşterileri ürün bültenleri ve özel promosyonlar hakkında bilgilendiren bültenlerin kullanılmasıdır..

Yukarı satış ve çapraz satış teklifleri iyi kullanılırsa oldukça kârlıdır. Çapraz satış, yaygın olarak birlikte kullanılan birlikte gelen ürünleri içerir. Satış yaparken, indirimli fiyata daha yüksek miktarda ürün sunun.

Sonuç

Perakendenin geleceği çevrimiçi. Bir e-ticaret sitesi planlıyorsanız, şimdi siteyi kurmanın tam zamanı. Müşteriler, çevrimiçi alışverişin rahatlığından sürekli olarak etkilenmektedir. Çoğu kişi, ödeme, gönderim, vergi, ödemeler ve iade politikaları gibi birçok özellik nedeniyle bir e-ticaret mağazası açmanın zor olduğunu varsayar. Ancak WooCommerce ve WordPress gibi platformlar bu süreci muazzam bir şekilde basitleştirdi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector