Başarılı bir Seyahat Blogu Nasıl Başlanır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Başarılı bir Seyahat Blogu Nasıl Başlanır?
0 19 мин.

Başlangıç ​​seyahat-blog


Yani sallayamayacağınız bir seyahat tutkusu için sürekli bir özlem duyuyor musunuz? Bir yerde çok uzun süre kalabilen ve yaşam biçimi olarak bir göçebe olmak isteyen biri değilseniz, önünüzdeki mükemmel fırsata sahipsiniz. Sevdiğiniz şeyleri yaparak, seyahat ederek, yaratarak ve hayalinizi yaşayarak bir geçim yapabilirsiniz.

Seyahat bloglama hobiniz veya tam zamanlı işiniz olabilir, ancak her iki durumda da, bazı teknik becerileri öğrenmenizi gerektirir. Çok değil, sadece biraz. Bir web sitesi yapmalı, yönetmeli, iyi yazmalı ve web sitenizi pazarlamalısınız. Şanslıyız, bir web sitesi oluşturmak, kodlama öğrenmenizi veya üstün teknik beceriler geliştirmenizi gerektirmez. Sadece başarılı olma ve birkaç basit şeye dikkat etme isteğine ihtiyacınız var.

WordPress sayesinde, bir web sitesi oluşturmak internet erişimi olan herkes için bir olasılıktır. Bir blog oluşturmak için en iyi CMS, kullanımı son derece kolay ve hayatınızı daha kolay hale getirecek ince bir özelliklere sahip. Web siteniz kurulduktan sonra tek yapmanız gereken yayın yazmak ve yayınla’yı tıklamaktır. Ayrıca, SEO’nuzu geliştirmeye ve web sitenizi Sosyal Medya’da pazarlamaya odaklanmanız gerekir. Bunun için, önümüzdeki bölümlerde listeleyeceğim birçok harika eklentiniz var.

Ancak, bir web sitesini nasıl oluşturabileceğinize ve yayın yazmaya nasıl başlayacağımızdan önce, öncelikle bir seyahat blogcusu olmanın nasıl bir şey olduğunu paylaşmak istiyorum. Rüya gibi bir iş olmasına rağmen, yüzleşmeniz gereken çok fazla rüya gibi olmayan yönleri var. Aslında, işe koymanız gerektiğinde, beklediğiniz kadar seksi olmayacaktır. Yani, daha fazla uzatmadan, hadi başlayalım!

Bloglama Zor İştir

Seyahat bloglama bol çaba gerektirir. Bu gerçek yeterince vurgulanamaz. Kârlı bir seyahat blogu oluşturmak ve seyahatlerinizi desteklemek ve hatta bankaya biraz para yatırmanıza yardımcı olmak için kullanıyorsanız, zaman ve çaba harcamanızın büyük bir kısmını ayırmanız gerekir..

Bir web sitesi kurmak sadece ilk şeydir. Ayrıca geleneksel bir yayının çalıştığı yazma ve diğer her pozisyonda uzmanlaşmanız gerekir. Buna WordPress bakımı, düzenleme, yazma, grafik tasarımı ve fotoğrafçılık dahildir. Heck, muhtemelen birkaç videografi becerisine de hakim olmanız gerekecek.

Bu becerilere hakim olduğunuzda, blogunuzu çalıştırmayla ilgili iş yükü yalnızca artacaktır, çünkü o zaman ne yaptığınızı bileceksiniz. Düzenli olarak içerik üretmek, söz konusu içeriği tanıtmak, satmak için ürünler oluşturmak, diğer bloglar oluşturmak, ağ oluşturmak ve işletmenizi oluşturmak her gün katılmak zorunda olduğunuz her şeydir.

Bu, bilgisayarınızın önünde geleneksel bir ofis işinde olduğundan daha fazla zaman harcamanız gerektiği anlamına gelecektir, ancak buna değer. Yoksa öyle mi?

Fiziksel yaralanmalar bloglama sırasında yaşayabileceğiniz bir şey olmasa da (sandalyenizden veya başka bir şeyden düşmediğiniz sürece), blogcu tükenmesi çok gerçektir. Oldukça popüler blogcular bile bu nedenle birkaç yıl sonra bloglama kariyerlerinden uzaklaşıyorlar. Çok fazla iş var ve her zaman mutlu değil.

Bloglama sizi gerçekten tüketebilir ama aynı zamanda size çok fazla neşe getirebilir. Sevdiğiniz bir şey hakkında yazmak ve diğer insanlarla paylaşmak, var olan en iyi şeylerden biridir. Bir seyahat blogcusu olmak inanılmaz derecede ödüllendirici, ancak çok fazla gerginlikle geliyor.

Yargı Korkunuzla Yüzleşmeniz Gerekecek

İnternet, ister iyi bir parça ister çirkin bir ruh emme parçası olsun, yorum bölümlerinde aklından bir parça paylaşmaktan korkmayan her türlü insanla doludur. Her iki durumda da, çoğu blog yazarının ilk başta korktuğu şey yayınla düğmesini tıklamaktır. Tüm düşüncelerinizi yazdıktan sonra savunmasız bir yerdesiniz. Yazılarınızı okuyan tek kişi aileniz ve birkaç destekleyici arkadaş olsa bile herkes size saldırabilir ve yargılayabilir.

En çok neden korkuyorsun? Sizi eleştirecekler mi? Doğru mu? Ya da daha kötüsü, sizi yargılıyor musunuz? Yayınınızı yayınlayıp deneyimden öğrenene kadar ne olacağını asla bilemezsiniz. Dahası, adanmışlığınıza, becerinize ve esprili metinlerinize gerçekten hayran olabilirler. Bu yüzden kesinlikle sıçrama ve tıklama yayınlama yapmaya değer.

Seyahate Bakışınız Aynı olmayacak

Bloglamaya başlamadan önce, seyahat blogcusu olmak çok romantik görünüyor. Kucağınızdaki dizüstü bilgisayarınız ve elinizdeki bir kokteyl ile bir plajda oturuyorsunuz ve saçınızı fırçalayan yaz esintisini hissediyorsunuz. Ona bakmak için harika bir yol; ne yazık ki bu doğru değil. Çoğu plajda Wi-Fi yoktur ve kum klavyenize yapışır ve muhtemelen dizüstü bilgisayarınızı bozar.

Blogunuzda seyahat edip yaşamak bir nimettir, ancak seyahat şeklinizi değiştirir; özellikle de göçebe yaşam tarzınızı desteklemek için blog yazıyorsanız. Bunun gerçekleşmesi için, ziyaret ettiğiniz yeri tam olarak deneyimlemek ve blogunuz üzerinde çalışmak arasında bir denge kurmanız gerekir, böylece onu geniş bir kitleyle paylaşırsınız.

Bilgisayarınızın önünde yazabilmek ve üretken olabilmek için neye ihtiyacınız var? Ne tür bir alanda çalışmanız gerekiyor? Bir fikir geliştirmek ve harika bir blog yazısı yazmak için ne kadar zamana ihtiyacınız var? Yoldayken ne tür ekipmana ihtiyacınız var??

Bunların her biri yolda ve otellerde çalışma şeklinizi etkileyecektir. Bir seyahat bloguna başlamadan önce bunların hepsini dikkate almak çok önemlidir. Seyahat etmek, otobüsleri ve uçakları yakalamak, üretken olmaya çalışırken, yaşamda dengelenmesi çok kolay olmayan bir şeydir. Wi-Fi’nin birçok yerde kıt olduğunu belirtmiyoruz. Kısacası, başlamadan önce her şeyi planlayın ve güvenebileceğiniz bir iş döngüsü kurmaya çalışın.

Ürün Yaratmak Başarınızın Temel Bileşenidir

Google AdSense’ten para kazanmayı düşünüyorsanız, unutun. Bundan kazanacağınız para miktarı sadece bloglama giderlerinizi karşılayacaktır. Blogunuzdan sağlam para kazanmak istiyorsanız, ona başka bir şey satmak için bir platform olarak yaklaşmanız gerekir. İster kendi ürünleriniz, isterse başka birinin ürünleri olsun, blogunuz bir şeyler satmalıdır.

Birkaç şirketin radarlarına bindiğinizde, sponsorlu yayınlar oluşturmaya, banner reklamlarını yayınlamaya ve web sitenizi pasif bir gelir akışına dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Ancak, blogunuzdan para kazanmanın en güvenilir yolu kendi ürün ve hizmetlerinizi satmaktır. Bunlar e-Kitaplar, çevrimiçi kurslar, danışmanlık hizmetleri, tasarım çalışmalarınız, fotoğraf ve sanat vb..

Doğrudan kitlenizin ihtiyaçları ve ilgi alanlarıyla, yani blogunuzda okudukları ve kazanacağınız konularla ilgili bir ürün oluşturun. Kolayca yapabileceğiniz bir şeydir ve blogunuzda yeterli trafik olduğunda, sürekli bir nakit akışı oluşturur.

Okuyucularınızla Her Zaman Dürüst Olun

Satış ortağı bağlantılarına geçmeye çalışmak, okuyucularınızı tıklamak veya herhangi bir şekilde gölgeli olmak blogunuza zarar verecektir. Sıfır yanıltıcı niyetiniz varsa, kitleniz size güvenmeye ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak size geri dönmeye başlarsınız..

Belirli bir popülerliğe ulaştığınızda, fırsatlar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Para ve freebies getirecekler. Blogunuzu oluşturmaya harcadığınız tüm aylar ve yıllar için size tazminat ödenecektir.

Ancak, aslında kullanmadığınız şeyleri tanıtmak veya hizmet korkunç olduğunda inanılmaz bir otel incelemesi yazmak, okuyucularınızın hemen bulamayabileceği bir şeydir. Ama biraz zaman verin ve yalanlar her zaman yüzeye kaynar.

Gerçekten dijital bir göçebe olmak ve kitlenizden para kazanmak istiyorsanız, en azından onlarla açık ve dürüst olmalısınız. Bu etik kurallara uymak uygulamada zorlaşacaktır, ancak yolda iş kararlarıyla karşı karşıya kaldığınızda okuyucularınızla dürüst olmak her zaman en önemli önceliğiniz olmalıdır..

E-posta Abone Listeniz En Değerli Yatırımınız

Web sitenizin istatistiklerini ve Google analizlerini sürekli olarak takip etmeniz gerekir, ancak sayfa görüntülemeleriniz en önemli numaranız değildir. Sayılarınız aniden yükselmeye başladığında, gerçekten heyecan verici olabilir. Ancak, bu oyuna takılmamalısınız. Her ne kadar, sürekli bir kitle geliştirmek ve onu büyütmek için, e-posta adreslerini yakalamak önemlidir.

Okuyucunuz e-posta adresini sağlıyorsa, daha fazlasına hazır olduklarını ve zaten onlara değer verdiğinizi söylüyorlar. Ayrıca, yeni içerik yayınladığınızda bilmek isteyebilirler ve yeni bir ürün oluşturduğunuzda da paylaşabilirsiniz. Bu şekilde, sizi unutmadıklarından emin olabilirsiniz. Ancak e-postalarını almazsanız, makalenizden geçecek ve bir daha asla geri dönmeyeceklerdir.

Sadece ilk adımları atarken e-posta listesine başlamak kesinlikle sonuç vermez, çünkü sayılarınız düşük olacaktır. Ancak her okuyucu ve her e-posta adresi önemlidir. Bu, özellikle blogunuzu en baştan okumayı seven okuyucular olduğunda geçerlidir..

Seyahat blogunuzu başlatmak, yapmak istediğiniz şey buysa buna değecek bir macera ve meydan okuma dolu yol. Artık bir seyahat blog yazarı olmak için ne gerektiğini bildiğinize göre, seyahat blogunuzu oluşturmaya başlayalım!

Seyahat Blogunuzu Başlatma Adımları

Seyahat blogunuzu başlatmanın hem teknik hem de teknik olmayan birkaç başlangıç ​​adımı vardır. Şovu yola çıkarmak için atmanız gereken adımları aşağıda bulacaksınız.

1. Bir Ad Seçin

Yapmanız gereken ilk ve en önemli şeylerden biri bir alan adı seçmektir. Bu adımda bunalmak kolaydır, çünkü sonsuz sayıda olasılık vardır ve seçiminizi nasıl yapmanız gerektiğine dair kural yoktur. “Kötü etki alanı” diye bir şey yoktur. Ancak bir isim seçmeden önce ilk olarak anlamanız gereken birkaç şey var.

Uzun Ömürlü bir İsim Seçin

Blogunuz için sonsuza dek sürebilecek bir ad seçtiğinizden emin olun. Adınıza, tarzınıza veya bunun bir seyahat blogu olacağını ima eden herhangi bir şeye bağlanabilir. “BillsTravels” gibi bir şeyle bile gidebilirsiniz. “BillInEurope” veya “EuropeTour” gibi belirli bir kıtaya bağlamadığınızdan emin olun. Bir şeye çok fazla odaklanmayan bir ad seçin, böylece fikrinizi değiştirdiğinizde, sadece vites değiştirebilir ve blogunuzu farklı bir yönde görebilirsiniz.

Buzz Kelimeleri Kullanmaktan Kaçının

Seyahat blog yazarının dünyasında gereğinden fazla kullanılan çok sayıda kelime var. Bunlar “öncü”, “Yolculuk tutkusu”, “göçebe” ve “macera” gibi kelimelerdir. Onlardan kaçınmaya çalışın çünkü blogunuzun birçok kişi arasında ‘sadece bir başka’ blog olduğunu ima edeceklerdir. Bunun yerine geleneksel olmayan bir şeyle git.

Yaptıklarınızı Açıklayan Bir Ad Seçin

Lüks bir şekilde ya da video-grapher olarak seyahat ediyorsanız, bunu kitlenize ileten kelimeler kullanın. Kullanıcıların, adını gördükten hemen sonra web sitesinin ne hakkında olduğunu öğrenmelerini istersiniz..

Mümkün olduğunca Kısa Tutun

Kimse “MySuperDuperTravelBlog4You.com” u hızlı bir şekilde okuyamayacak. Bunun yerine, maksimum 3-4 kelimelik bir şey seçin. Dilin kolayca yuvarlanması gerekir. Bir şeyi kısaltabiliyorsanız, yapın. Blogunuzun adı ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur.

Basit Tutun

Alan adınızı seçerken çok karmaşık kelimeler veya argo jargon kullanmayın. Alan adınız ne kadar az kapsamlı olursa, insanları o kadar karıştırır. Ne anlama geldiğini düşünmelerini istemiyorsun.

2. Güvenilir bir Web Hosting Hizmeti Alın

Web sitenizi saklamak için alanınızın olması gerekir ve bunu elde etmek için bir web barındırma hizmetine kaydolmanız gerekir. Bir WordPress sitesiyle çalışırken BlueHost en iyi bahistir. WordPress.org’un resmi web sitesinde önerilen en iyi 3 barındırma sağlayıcısından biridir. BlueHost’un iyi bir desteği var ve fiyatları da oldukça düşük. Ayda çok küçük bir yatırımla işe başlamanıza izin verecek 3.95 $ için bir hosting planı alabilirsiniz. Ayrıca, alan adınızı ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz, bu da size 10 ila 15 dolar civarındadır. Bu parayı barındırma hizmetinden 2-3 ay geçirebilir, kendiniz için çok daha iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz..

3. WordPress’i yükleyin

Barındırma planınızı oluşturduktan sonra yapmanız gereken ilk şey WordPress’i yüklemek. WordPress aslında web sitenizi çalıştıracak şeydir. BlueHost’un bunun için tek tıklamayla bir yükleme seçeneği vardır, bu yüzden tek yapmanız gereken tıklayıp kurulumu çalıştırmaktır. Yalnızca Blogunuzun başlığı, adınız, e-postanız vb. Gibi basit şeyler eklemeniz gerekir..

WordPress sunucunuza yüklendikten sonra, örnek bir sayfada blogunuzun adını görüntüler ve sonraki adımınız üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

4. Gerekli Eklentileri Yükleyin

WordPress’i yükleyip gösterge tablosuna giriş yaptığınızda, seyahat blogunuzu çalıştırmak için ihtiyacınız olan eklentileri kurmanın zamanı geldi. Eklentiler, WordPress destekli web sitenize belirli bir işlev ekleyen uzantılardır. Onları birkaç tıklamayla CodeCanyon’dan yükleyebilirsiniz.

Kullanmanız gerekenlerin çoğu ücretsizdir, ancak ek işlevsellik elde etmek için bunları premium sürümlerine yükseltebilirsiniz. Ancak, bu kesinlikle ihtiyacınız olan her şey değildir. Buraya eklemeyi bile düşünmediğim işlevlere ihtiyacınız olabilir, ancak bu deneyimle birlikte gelecektir. Bununla birlikte, seyahat blogunuzda kullanabileceğiniz en iyi şeylerden bazıları şunlardır:

Yoast SEO – Orada WordPress için en iyi SEO eklentisi. Meta açıklamalar, SEO tittles oluşturma ve yayınlarınızın çeşitli sosyal medya platformlarında nasıl göründüğünü özelleştirme yeteneği sağlar. Ayrıca, metninizi SEO ve okunabilirlik açısından da kontrol edecektir. Üstüne üstlük Yoast SEO, arama motorlarının okuyabileceği bir site haritası da oluşturacaktır. Ayrıca kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve ayrıca okuyabileceğiniz çok sayıda kusursuz talimat ve bilgilendirici makale ile birlikte gelir.

WordPress için Google Analytics – Web sitenizin performansını analiz etmek için çok zaman harcayacaksınız. Dahası, okuyucularınızın çoğunun nereden geldiğini bulabileceğiniz ve onlara odaklanmak için bilgileri kullanabileceğiniz bir yer. Bir eklenti aracılığıyla WordPress’in kontrol panelinde yapmak çok daha kolay.

Jetpack – Jetpack’in hedefi web sitenizi birçok özellik ile güçlendirmektir. İletişim formları, yazım denetleyici, ekstra widget’lar gibi çılgın sayıda yararlı özellik ekleyebilirsiniz ve liste uzayıp gidiyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz en paketlenmiş eklentilerden biridir.

Akismet – Web siteniz sürekli bir sürü anlamsız, bağlı bağlantı ve diğer can sıkıcı şeyler gönderen spam göndericiler tarafından bombardımana tabi tutulacaktır. Bunları olabildiğince çabuk kaldırmak istersiniz. Akismet, sizin için otomatik olarak filtreleyerek aldığınız spam yorumlarının sayısını azaltacaktır. Bu eklenti WordPress’e zaten yüklenecek, bu yüzden tek yapmanız gereken onu etkinleştirmek.

Relevanssi – WordPress’in birçok harika özelliği var, ancak Relevanssi’nin resme girdiği arama yok. Bu sorunu gideren bir eklentidir ve sitenizde bir şey ararken okuyucularınıza doğru sonuçlar verecektir..

BackWPup – Blogunuz birkaç dolar kazanmaya başlarsa, yedeklememek için delirmiş olursunuz. Bunu yapmazsanız, koyduğunuz tüm işleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. BackWPup bu sorunu çözer ve web sitenizin zamanlanmış yedeklemelerini yapmanızı sağlar. Blogunuza bir şey olması durumunda orada bulunan her içeriği yedekleyebilirsiniz.

5. Divi Temasını Yükleyin

Sağlam bir temel oluşturduktan sonra, web sitenizi iyi göstermenin zamanı geldi. Harika içeriğin yanı sıra, bir blogun da harika bir tasarıma sahip olması gerekir. Kullanıcılar iki saniye içinde web sitenize güvenip güvenmediklerine karar verirler ve siteye göz atmaya devam ederler veya tıklarlar. Bir web sitesi görsel olarak cazip değilse ve gösterilecek benzersiz bir karakteri yoksa, okuyucularınızı kapatır ve çok daha az ziyaret alırsınız. İyi bir tasarım oluşturmak için harika bir WordPress teması kullanmanız gerekecek.

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir tema / tema oluşturucu satın almak ve kendi tasarımınızı oluşturmaktır. Düşündüğünüzden daha kolay, çünkü her şeyi sürükle ve bırak araçlarıyla yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken öğeleri bir araya getirmek ve kendi benzersiz tasarımınıza sahip olmak. Bunu başarabilen Temalardan / Oluşturuculardan biri Divi teması.

Piyasadaki en iyi 3 site üreticisinden biridir ve kullanım kolaylığı ve verimliliği ile ünlüdür. Premium bir tema olmasına rağmen, Divi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve gerçekten benzersiz ve çekici bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Seyahat blogunuz için öngördüğünüz her şeyi Divi ile oluşturabilirsiniz..

Bununla birlikte, web sitenizin bireysel sayfalarını oluşturmak ve herhangi bir tasarım işini yürütmek parkta bir yürüyüş olacak, bu nedenle Divi kesinlikle yatırıma değer.

6. Web Sitenizden Para Kazanın

Bir web siteniz hazır olduğunda, nasıl para kazanacağınızı düşünmeye başlamanın zamanı gelmiştir. Sitenizden para kazanma konusunda birçok seçeneğiniz vardır ve hangisinin size en uygun olacağını seçmeniz gerekir. Bir seyahat blogundan para kazanmanın en iyi yolları şunlardır:

 • Marka Sponsorlukları
 • Kendi e-Kitaplarınızı Oluşturma
 • Bağlı kuruluş ürünlerinin tanıtımı
 • Ders Oluşturma
 • Sunulan Hizmetler

Bunlardan birini ikiye katlamanız veya web sitenizden olabildiğince erken para kazanmanın başka bir yolunu bulmanız gerekir. Bu şekilde para kazanacaksınız, bu yüzden olabildiğince çok iş ve dikkat yatırmalısınız..

7. Trafiğinizi Oluşturun

Seyahat Blogunuzu hazırlayıp iyi yağlanmış bir makine gibi çalıştırdığınızda, onu pazarlamak ve olabildiğince fazla trafik kazanmak zorunda kalacaksınız. SEO’nuzu geliştirerek ve yayınlarınızı sosyal medyada pazarlayarak organik olarak başlayabilir ve ücretli trafik kaynaklarıyla da çalışabilirsiniz..

PPC ağları ve diğer niş özel ağlar gibi ücretli trafik kaynakları anında trafik kazanmanıza yardımcı olur. Aldığınız trafiğin kalitesine bağlı olarak, bunlardan çeşitli miktarlarda para kazanabilirsiniz. İyi bir trafik kaynağı bulursanız, alıcıya dönüşecek çok sayıda ziyaretçi kazanabilirsiniz..

Ancak, ücretli trafik kaynakları gerçekten iyi çalışıyor olsa bile, her zaman SEO aşağı çift. İyi web sitesi SEO, size müşterilere dönüştürebileceğiniz bol miktarda ücretsiz, yüksek kaliteli trafik sağlayacak.

Sonuç

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, başarılı bir seyahat blogu çalıştırmak, birçok insanın sizden önce yaptığı bir şeydir. Bunu gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve araçlara sahipsiniz; şimdi sadece başarılı olmak için iradeye sahip olmalısınız. Blogunuzu tüm seyahatlerinizi destekleyeceği noktaya getirmek çok iş gerektirir, ancak bunu yaptığınızda hayaliniz gerçek olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector