Barındırma Hesabınızda Birden Çok Web Sitesi Nasıl Barındırılır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Barındırma Hesabınızda Birden Çok Web Sitesi Nasıl Barındırılır?
0 9 мин.

host-çoklu-siteleri-tek-hosting-hesap


Zaten bir web siteniz var, ancak çalışma alanınızı yenisiyle genişletmeyi planlıyor musunuz? Yoksa birden fazla web siteniz var ama hepsi farklı hosting planlarına mı yoksa farklı şirketlere mi yayıldı? Sonra doğru makaleye geldiniz. Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi, barındırma hesabınızda 1’den fazla web sitesini nasıl barındırabileceğinizi tartışacağız.

Ancak, önemli bir şey olduğunu unutmayın: Birden çok web sitesini barındırma şeklinizden bahsedeceğiz, 1 açık hesapta. Yani, fikir, birden fazla web sitesi barındırabilmek için birden fazla barındırma paketi satın almanız gerekmediğidir. Bunun nasıl yapıldığını kısaca göreceğiz.

Bir Hosting Hesabı Üzerinde Birden Fazla Web Sitesi Barındırma Artıları ve Eksileri

Kendinize, tek bir hesapta birden fazla web sitesi barındırmanın neden iyi olduğunu soruyor olabilirsiniz. Bunun etkili olmasının daha fazla nedeni var.

Artıları

İlk olarak, daha ucuz. Bu aslında birçok insanın dikkate aldığı en önemli unsur olabilir. Bunu bir düşünün. Diyelim ki 3 web sitesini 3 ayrı barındırma paketinde barındırmak istiyorsunuz. Barındırma planı ayda 5 ABD doları tutarındaysa, toplam 3 web sitesine ev sahipliği yapmak için ayda 15 ABD doları ödemeniz gerekir. Bunda olumlu olan nerede?

Bunun yerine, başlangıçtan itibaren 3 web sitesini barındırma seçeneğiyle birlikte gelen bir barındırma planı arıyorsanız en iyisidir. Örneğimizde, 3 web sitesinin tamamı için yalnızca ayda 5 ABD doları ödersiniz. Yeni bir siteye yeni başladığınızda bu daha da önemlidir. Sonuçta, başlangıçta bundan çok para kazanamazsınız. O noktaya kadar büyütmelisin.

Birden fazla web sitesini tek bir açık hesapta barındırmanın bir sonraki avantajı, tüm web sitenizin daha kolay yönetilebilmesidir. Sonuçta, her şey tek bir yerde olacak. Alan adları arasında kolayca geçiş yapabilir ve belirli bir zamanda istediğiniz web sitesiyle çalışabilirsiniz..

Eksileri

Şimdi bir negatif de listeleyelim. Tek bir hesapta birden fazla web sitesi barındırıyorsanız, barındırma için kullanılabilir kaynaklar tüm web siteleriniz arasında bölünür. İlk başta, daha az ziyaretçisi olan web siteleriniz olduğunda, bu bir sorun olmayabilir.

Ancak daha sonra, tüm web siteleriniz trafikte büyüdükçe, günlük ziyaretçi sayısını işleyebilmek için daha fazla kaynağa ihtiyacınız olacak. Bu durumda, hala tek bir hesapta 1’den fazla web sitesi barındırmak istiyorsanız, size en azından bir Sanal Özel Sunucu (VPS) veya size özel bir sunucu veren bir hizmete kaydolmak en iyisi olacaktır..

Tek Bir Hesapta Birden Çok Siteyi Nasıl Barındırırsınız?

Şimdi, sadece 1 açık barındırma hesabıyla 1’den fazla web sitesini barındırmanın nasıl mümkün olduğunu tartışacağız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, birden fazla web sitesini barındırmanıza izin veren bir barındırma paketini seçmektir. Bunu yapmazsanız, bunu yapamazsınız. Daha sonra size birden fazla web sitesi barındırma olanağı sunan planlar sunan en iyi 3 şirketten birini vereceğim.

Ancak şimdi, tek bir hesapta 1’den fazla web sitesini nasıl barındırabileceğinizi görmeliyiz. Düşündüğünüzden daha kolay. Birden fazla web siteniz varsa veya yalnızca planlamayı planlıyorsanız, birden fazla alan adınızın da olması gerektiği anlamına gelir.?

Yani, ilk web sitenize ikincil bir web sitesi eklemek için yapmanız gereken ilk şey, yeni etki alanını hesabınıza eklemektir. Bu en az 2 şekilde yapılabilir:

 1. Zaten başka birine (başka bir barındırma şirketi) kayıtlı bir alan adınız varsa, bu alanı yeni ana makinenize aktarmanız gerekir. Bu işlem için kullanılan yöntem şirketten şirkete farklılık gösterebilir. Ancak mesele şu ki, bu etki alanını aktarabilir ve yeni barındırma hesabınızda yeni bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 2. İkinci yöntem, zaten mevcut bir alan adı olmadan sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız kullanılır. İşlem biraz benzer, ancak bu sefer, hosting şirketinizden bir alan adı satın almanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, satın alınan alan adını kullanarak ikincil bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu işlem, daha birçok yeni web sitesi eklemek için birçok kez yapılabilir..

Şimdi, yeni alan adı barındırma hesabına eklendiğinde, tek yapmanız gereken bunu kullanmaktır. Orada olduğunuzda, zaten sahip olduğunuz web sitesinin yanı sıra web sitesini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ancak alan adınızı başka bir barındırma sağlayıcısından aktarırsanız, tüm web sitesini de (oluşturduysanız) aktarabilir ve hesabınıza ikincil bir site olarak ekleyebilirsiniz. Bu şekilde 2 web sitesi tek bir hesap kullanacak.

Birden Çok Web Sitesi için En İyi Hosting Sağlayıcıları

Artık nasıl yapıldığını bildiğinize göre, tek bir hesapta birden çok web sitesine barındırma hizmeti sunan en iyi 3 aday hakkında konuşacağız. Sonunda hangisini seçtiğiniz önemli değil. 3 kişiden herhangi biri birinci sınıf hizmetler sunmaktadır. Açık olmak gerekirse, 3 şirketin tümü için paylaşılan barındırma hakkında konuşacağız.

InMotion Barındırma

inmotion-hosting-çoklu-web siteleriInMotion, yıllar önce kurulmuş Amerikan merkezli bir şirkettir. Yıllar boyunca popülerlik kazandılar ve bunun iyi bir nedeni var: InMotion oldukça düşük fiyatlar için verimli barındırma hizmetleri sunuyor. Bu özellikle VPS hosting ve Özel Sunucular gibi diğer sağlayıcılarla çok daha pahalıya mal olan hizmetler için geçerlidir.

Paylaşılan barındırma ancak InMotion’daki en popüler hizmettir. 3 ayrı planda satın alabilirsiniz. Üçü de bir hesapta birden çok web sitesi için barındırma özelliğini destekler:

 1. Lansman: aylık 6,39 ABD dolarıdır ve barındırılan 2 web sitesini destekler.
 2. Güç: Hosting için 6 web sitesini destekleyen 8.49 $ / ay maliyeti.
 3. Profesyonel: Sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapma şansı ile aylık 14,71 $ gelir.

En popüler plan ikincisidir ve InMotion da bunu önermektedir. Satın alırsanız, fiyata dahil olan tüm özellikleri alırsınız: bir yıl boyunca ücretsiz alan adı (1 yıl peşin ödeme yaparsanız), 6 web sitesi, sınırsız SSD depolama ve bant genişliği, site oluşturucu, pazarlama araçları ve güvenlik özellikleri (SSL sertifikası ) ve sınırsız e-posta hesabı.

Bluehost

Bluehost-çoklu-web-hostingBluehost, bu listedeki ikinci seçimimiz, ancak bu, barındırma paketleri açısından sadece ikinci olduğu anlamına gelmiyor. Birden fazla web sitesini barındırmak için en iyi hizmetlerden birini alırsınız. InMotion Hosting gibi Bluehost da paylaşılan barındırma hizmetleri için çok popüler.

Sundukları ilk plan sadece 1 web sitesini destekliyor, bu yüzden sadece paketlerin geri kalanından bahsedeceğim:

 • Artı: $ 5.95 / ay. 1 hesapta sınırsız web sitesi barındırın.
 • Seçim Artı: $ 5.95 / ay. Sınırsız web sitesini de destekler.
 • Pro: 13,95 $ / ay. Sınırsız web sitesi de.

Fark edebileceğiniz gibi, Plus ve Choice Plus planları aynı tutardadır. Aralarında bir fark var. Choice Plus planıyla bir Etki Alanı Gizliliği özelliği ve Site Yedeklemesi de alırsınız. SSD depolama ve e-posta gönderme özellikleri gibi geri kalan her şey dahildir. En popüler plan bu. Bununla devam edersen hayal kırıklığına uğramayacaksın.

Ancak, daha düşük bir katman planıyla daha rahat hissediyorsanız, basit Plus paketiyle devam edin. Onu kullanarak sınırsız web sitesi barındırma şansınız var.

HostGator

hostgator-çoklu-alan-barındırmaHostGator, birden fazla web sitesi için gerçekten görülmeye değer 3. ve son seçimdir. 3 farklı paylaşılan barındırma planı ile geliyorlar, ancak yalnızca 2. ve 3. olanlar birden fazla web sitesini barındırmanıza izin veriyor. Yani, bunlar hakkında konuşacağız:

 1. Bebek planı: maliyeti 3,95 $ / ay. Bu kadar düşük bir fiyat için, sınırsız web siteleri, birçok 1 tıklama yüklemesi (WordPress ve diğerleri), ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz SSL sertifikası ve hızlı site yükleme hızları için SSD depolama için destek alırsınız.
 2. İş planı: aylık 5,95 dolar. Bu, HostGator tarafından önerilen plan. Yukarıda belirtilen tüm avantajları (Bebek planı) ve bazı eklemeleri elde edersiniz: Pozitif SSL’ye ücretsiz yükseltme, ücretsiz özel IP adresi ve daha hızlı gitmenize yardımcı olacak ücretsiz SEO araçları.

HostGator ayrıca yüzlerce ücretsiz temayla ücretsiz bir site oluşturma platformu sunar. Bu aracı kullanarak kolaylıkla yeni bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Tüm şablonların duyarlı olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle tüm cihazlarda iyi görüneceklerdir.

Sonuç

Sonuçta, tek bir hesapta 1’den fazla web sitesi barındırma o kadar karmaşık değil. Yukarıdan görebileceğiniz gibi, bir hesapta birden fazla web sitesine sahip olmanızı sağlayan birçok barındırma planı vardır. Şimdi, birden fazla web sitesini destekleyen ve ihtiyaçlarınıza uygun bir plan seçmek size kalmıştır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector