Blogunuzu WordPress.com’dan Kendi Kendine Barındırılan Web Sitesine Aktarma

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Blogunuzu WordPress.com’dan Kendi Kendine Barındırılan Web Sitesine Aktarma
0 9 мин.

wordpress com blog kendi kendine barındırılan web sitesi nasıl transfer edilir


En popüler bloglama platformlarından biri WordPress. Blogunuzu WordPress.com’da başlattıysanız, sorun yok çünkü çoğumuz bu harika yazılımı denedik. Kişisel veya hobi blogunuzu ücretsiz bir barındırma platformunda kullanmaya başlamak, ilk adımları öğrenmenin harika bir yoludur. Ancak uzun vadede planlama yapıyorsanız, blogunuzu WordPress.com’dan ücretli bir barındırma hesabına taşımalısınız..

Bu yazıda size blog’unuzu aktarma sürecinde rehberlik edeceğim WordPress.com kendi kendine barındırılan bir web sitesine.

Peki neden WordPress.com blogunuzu aktarmalısınız? Bu kılavuza başlamadan önce, blogunuzu neden ücretli bir barındırma planına taşımayı düşünmeniz gerektiğini açıklamak istiyorum. WordPress.com size blog için harika ve güvenilir bir platform sunar, ancak kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesine kıyasla bazı büyük sınırlamalara sahiptir:

 • Kendinden barındırılan bir WordPress sitesine herhangi bir WordPress temasını yükleyebilir ve özelleştirebilirsiniz; WordPress.com’da seçim yapabileceğiniz sınırlı sayıda tema olacaktır (ücretsiz ve ticari)
 • WordPress.com ile hiçbir eklentiye izin verilmez (aylık 2500 $ ‘lık ve size CSS, PHP, eklentiler ve temalar üzerinde tam kontrol sağlayan VIP planını satın almadığınız sürece), paylaşılan bir barındırma planında (yaklaşık 5 $ maliyet) yükleyebilirsiniz. hangi eklentileri istiyorsun.
 • Ücretsiz WordPress.com’da barındırılan bir blog çok zordur ve para kazanma seçenekleri sınırlıdır; Kabul ettikten sonra, geliri WordPress.com’a sahip olan ve çalışan Automatic Inc ile bölmelisiniz. Kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesinde, sitenize herhangi bir para kazanma kanalı ekleyebilir ve kârınızı kimseyle paylaşmanız gerekmez.

WordPress sitenizi kendi barındırma hesabınızda çalıştırmanın dezavantajı, onu yönetmeniz gerektiğidir. Sitenizi güncel tutmak, sistemi, eklentileri ve temaları güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır..

Aktarımı Başlatmaya Hazırlanma

Artık WordPress’inizi kontrol ve yönetiminize almanın avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu biliyorsunuz. Ancak aktarımı başlatmak için bir alan adı ve WordPress için güvenilir bir barındırma planı satın almanız gerekir. Bu amaçla BlueHost’u çok çeşitli nedenlerle öneriyoruz: ücretsiz bir .com alan adı, paylaşılan planları için% 50 indirim, çok sayıda ücretsiz ekstra ve garanti ile, kullanıcılara yardımcı olmak için eğitilmiş harika bir teknik destek alacaksınız. sitelerini WordPress ile çalıştırma.

Adım 1: WordPress.com’dan Veri Dışa Aktarma

WordPress.com blogunuzu dışa aktarmak için, Gösterge Tablosu’na giriş yapmanız ve “Araçlar” menüsünün altında bulabileceğiniz “Dışa Aktar” ı tıklamanız gerekir. Gösterge tablosuna erişmek için şu adrese gitmelisiniz:

yourblog.wordpress.com/wp-admin

Dışa Aktarma aracı sizi Ücretsiz veya Yönlendirmeli Aktarım arasından seçim yapabileceğiniz yeni bir sayfaya götürür (yazma sırasında maliyeti 129 ABD dolarıdır). Ücretsiz Dışa Aktar seçeneğini seçmelisiniz, bu eğitici size tüm adımlar boyunca rehberlik edecektir..

wordpress com web sitesini dışa aktar

Serbest Dışa Aktarmayı seçmek için Dışa Aktarmayı Başlat düğmesine tıklayın. Bu sizi dışa aktarmak istediğiniz veri türünü seçebileceğiniz son adıma götürür. Varsayılan olarak “Tüm içerik” seçeneği seçilidir. Yayınlar, sayfalar, özel alanlar, yorumlar, gezinme menüleri, özel yayınlar vb.Dahil olmak üzere tüm blogunuzu aktarmak istiyorsanız bu seçeneği koruyun..

ücretsiz ihracat wordpress com başlatmak

“Dışa Aktarma Dosyasını İndir” düğmesine tıklayın ve bilgisayarınıza kaydedin. Dosya .xml biçiminde kaydedilecektir. Bu, koda bir göz atmak istiyorsanız herhangi bir metin düzenleyicisiyle açılabilir.

tüm içeriği dışa aktar wordpress com

Adım 2: Hosting Hesabınıza WordPress Kurulumu

WordPress sitenizi barındırmak için BlueHost’a kaydolmayı seçerseniz, sistemi otomatik olarak yükleme seçeneğiniz olacaktır. Bu adım herhangi bir programlama becerisi gerektirmez, kurulumu için sadece birkaç dakika. WordPress’i BlueHost veya diğer barındırma sağlayıcılarına nasıl yükleyeceğime dair ayrıntılara girmeyeceğim, çünkü bağlantılı makalede bir WordPress web sitesini başlatma sürecinin tamamını ele aldım..

Burada WordPress sitenizi kurmak için iki yöntem bulacaksınız: manuel veya otomatik. Video eğitimi de dahildir.

Adım 3: WordPress.com Blogunu Kendi Barındırdığınız WordPress Sitenize Aktarma

Kendi barındırdığınız siteniz hazır olduğunda, aşağıdaki URL’ye erişerek Kontrol Paneli’ne giriş yapın:

yourwebsite.com/wp-admin

“Araçlar” menüsü altında, daha önce dışa aktardığınız verileri içe aktarırken “İçe Aktar” seçeneğini tıklayın.

wordpress verilerini içe aktar

İçe aktardığınız sistemi seçmeniz gerekecektir. Bu durumda WordPress’i seçin.

wordpress'ten veri aktar

Verilerinizi WordPress.com’dan içe aktarmak için hızlı bir şekilde WordPress Importer eklentisi. Açılır pencerede “Şimdi Yükle” düğmesini tıklayın ve eklentiyi etkinleştirin.

wordpress ithalatçı yüklemek

Eklenti etkinleştirildikten sonra, tekrar “Araçlar -> İçe Aktar ”menüsünü seçin. İçe aktarmak istediğiniz dosyalara (daha önce kaydettiğiniz .xml dosyasına) göz atın ve seçin ve “Dosya yükle ve içe aktar” düğmesine tıklayın.

wordpress blogunu yükle ve içe aktar

Bir sonraki adımda, içeriği atamak için bir kullanıcı seçmeniz istenecektir. WordPress.com’da kullandığınız kullanıcıyı içe aktarabilir, yeni bir kullanıcı oluşturabilir veya yeni web sitenizdeki mevcut kullanıcıya atayabilirsiniz. Ekleri de içe aktarmayı seçin. Bu seçenek eski blogunuzdaki tüm resimleri indirir ve yeni sitenize yükler. Bu seçeneği seçmeden bırakabilirsiniz; bu durumda görüntüler WordPress.com sunucusundan yüklenir. Ancak bu iyi bir fikir değildir, çünkü kendi blogunuzu silmek isteyeceksiniz (daha sonra açıklayacağız).

yazar atama dosya alma eklerini indirme

“Gönder” düğmesine tıklayarak verileri içe aktaracak ve otomatik olarak yeni sitenize yayınlayacaktır. Maalesef eski tasarımınızı içe aktaramazsınız, ancak kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve premium WordPress teması vardır.

Adım 4: WordPress.com Blogunuzu Kaldırma ve Yeniden Yönlendirme

Tamamen WordPress.com’unuzu yeni web sitenize aktardıysanız, eski özelliğinizi kaldırmanızı veya özel hale getirmenizi önemle tavsiye ederim. Ayrıca yeni alan adınıza yönlendirmeniz de önerilir.

Blogunuzu özel moda ayarlamak için “Ayarlar” -> Okuma “menüsünü okuyun ve” Blogumu özel yapmak istiyorum, yalnızca seçtiğim kullanıcılara görünür “olarak ayarlayın. seçenek.

wordpress com özel ayarını yapma

Bir süredir blog yazıyorsanız ve geniş bir kitleniz varsa, blogunuzu taşımadan önce onları bilgilendirebilirsiniz. Ayrıca tüm içeriğinizi eski blogdan silebilir ve ziyaretçilerinize blogunuzun yeni bir alana taşındığını söyleyen bir şarkı gönderebilirsiniz. Arama motorları yinelenen içeriği sevmediği için eski yayınlarınızı silmeniz veya özel yapmanız gerekir.

Eski blogunuzu yeni web sitenize yönlendirmeyi de seçebilirsiniz. Gösterge Tablosu’ndaki “Mağaza” menüsüne gidin. Şimdi mağazadaki “Etki Alanları” menüsüne erişin ve “Etki Alanı Ekle” düğmesini tıklayın.

etki alanı wordpress com ekle

Bu, sitenizi yeniden yönlendirme seçeneğini de alabileceğiniz birkaç alan adı önerisi sunar. Yeniden yönlendirmeye devam etmek istiyorsanız “Mat” düğmesine tıklayın. Bu yükseltme için yeni alan adınızı girmeniz ve yıllık 13 ABD Doları ödemeniz gerekecektir. Bu seçenek, eski blogunuzu kendi kendine barındırılan yeni sitenize yönlendirir (arama motorlarına sitenin kalıcı olarak taşındığını söyleyen 301 yönlendirmesini kullanarak). Birisi WordPress.com blogunuza eriştiğinde, otomatik olarak yeni alanınıza ve web sitenize iner. Bu şekilde, kazanılan okuyucularınızı kaybetmezsiniz ve arama motorları da bu adımı attığınız için teşekkür eder.

wordpress com alan adını yeniden yönlendir

Bitirmek!

Yukarıdaki adım adım kılavuzu izlediyseniz ve her şeyi doğru yaptıysanız, şimdi bir alan adının ve kendi kendine barındırılan yeni bir WordPress sitesinin gururlu sahibi olmalıdır..

Umarım bu eğitim, WordPress.com blogunuzu yeni bir alana taşımanıza yardımcı olmuştur. Hâlâ sorularınız varsa veya yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıya bir yorum gönderin.

WordPress.com Blogunuzu Taşıma!

WordPress.com’unuzu BlueHost’a aktarın ve web barındırmada ÜCRETSİZ alan adı ve% 50 indirim kazanın.

Şimdi başla! – 3,95 ABD doları / aylık »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector