Kişisel Blog Nasıl & Neden Başlatılır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Kişisel Blog Nasıl & Neden Başlatılır?
0 18 мин.

Başlangıç ​​kişisel-blog


İnternet fikirlerle dolu ve onlar için çok fazla alan var. Herkes kişisel veya mesleki yaşamlarında veya zihinlerinde neler olduğu hakkında bir şeyler paylaşmayı sever. Ayrıca, internet kullanıcılarının% 77’si blog yayınlarını okudukları için her zaman bunlarla ilgilenen insanlar vardır..

Geniş bir kitleye ulaşmanın yanı sıra, kendi kişisel blogunuzu başlatmanın birçok avantajı vardır. Kitlenizle karşılıklı güvene dayanan sağlam bir ilişki oluşturabilirsiniz. Düşünce sürecinizin, kişisel değerlerinizin ve en önemli tuttuğunuz her şeyin bir örneğine sahip olacaklar. Onlarla daha kişisel bir düzeyde etkileşim kurmanın bir yoludur. Ayrıca kişisel markanızı oluşturmanın ve müşterilerin bu süreçte size ulaşmasını sağlamanın harika bir yoludur. Kısacası, kişisel bir blog, dünyaya göstermek zorunda olduğunuz her şey hakkında kelime yaymanıza izin verir.

Ancak bunu yapma adımlarına geçmeden önce, kişisel bir blogun ne olduğu hakkında konuşmak ilk önce önemlidir..

Kişisel Blog nedir?

Kişisel blog, belirli bir hedefiniz olmadan veya kitlenizi izlemek zorunda kalmadan hemen her şey hakkında yazabileceğiniz bir alandır. Birçok insan bunu sadece eğlence için veya insanlarla etkileşim için yapar. Blogunuzun, işinizi etkileyebilmesine rağmen, işinizle ilgili bir şey yapması gerekmez..

Temel olarak, kişisel bir blog benzer veya aynı ilgi alanlarına ve hobilere sahip insanlar için bir hobi web sitesidir. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi okumaya ve sizinle paylaşmaya gelecekler. Sizinle aynı sayfada olan insanlarla tanışmak için iyi bir fırsat.

Ancak, dediğim gibi, işiniz üzerinde de derin bir etkisi olabilir. Yeni başlayanlar için profesyonel maruziyetinizi kesinlikle etkileyebilir. İnsanların kişisel ilgi alanlarınızı ve düşüncelerinizi okumak için gelebilecekleri bir yere sahip olmak, kişisel markanızı oluşturmak için mükemmel bir yoldur. Ancak, birçok insan bunu yapmaz çünkü bunun için zamanlarının olmadığını düşünürler.

Ama gerçek şu ki, her gün yazmak için yaklaşık 30 dakika ya da haftada en az bir kez ayırabiliyorsanız, ödeyecektir. Doğal olarak, üzerinde çalışmaya yatırım yapmanız gereken tam süre, onunla ne elde etmek istediğinize bağlı olacaktır..

Kişisel bir blog çalıştırmanın sayısız avantajına kavuşmadan önce, bunu nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız. Blogunuzu başlatmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Sadece bir veya iki saat odaklanmış dikkatinizi gerektirir ve hiçbir programlama becerisi gerektirmez.

WordPress Kişisel Blogunuzu Oluşturma

Web’deki tüm web sitelerinin yaklaşık% 30’u WordPress’te çalışır, çünkü kullanımı o kadar basit ki herkes onunla bir web sitesi başlatabilir. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller bu içerik yönetim sistemini seviyor, çünkü bir web sitesini çalıştırmayı çok verimli hale getiriyor.

Bununla birlikte, web sitenizi onunla başlayabilmeniz için, bunun için akılda kalıcı bir alan adına ve barındırma alanına ihtiyacınız olacaktır. Bu bizi sürecin ilk iki adımına götürüyor.

1. Alan Adı Satın Alma

Her şeyden önce, bir sayfa kağıt alın ve alan adınızla beyin fırtınası yapın. Dikkat çekici bir şey olmalı ve blogunuzun neyle ilgili olduğunu veya kimin için olduğunu açıkça bildiren bir şey olmalı. Alan adınızın beyin fırtınası yapması ve hangisinin en iyi ve en çok pazarlanabilir olduğu konusunda analiz yapmak için en az birkaç gün ayırmanız gerekir. Sadece dilinizden dönen bir şeyle gitmeniz önemlidir.

Uygun bir alan adı bulduğunuzda, kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin. Bunu GoDaddy veya NameCheap gibi çok sayıda web sitesinde yapabilirsiniz. Ayrıca bu adımı atlayıp uygun bir alan adı bulduktan sonra da uygulayabilirsiniz. Alan adının kullanılabilirliğini kontrol edebilir ve hatta seçtiğiniz barındırma şirketinden satın alabilirsiniz. Daha da iyi hale getirmek için, çoğu barındırma sağlayıcısı aracılığıyla ücretsiz olarak alabilirsiniz.

2. Bir Hosting Planı Alın

Kullanıcıların sitenize erişebileceği bir alan adınız olduğunda, kendi küçük internet dilimine sahip olmanız gerekir. Uygun bir barındırma planınız olduğunda, WordPress’i tek bir tıklama ile yükleyebilir ve sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz. Ancak bu gerçekleşmeden önce, çok sayıda barındırma sağlayıcısı arasında bir seçim yapmanız gerekecek. İşleri sizin için kolaylaştırmak amacıyla, hem etkinlik hem de bütçe açısından blog yazarları için en uygun bulduğumuz üç barındırma sağlayıcısı seçtik.

Her şeyi kendiniz yapıyorsanız, barındırma sağlayıcınızın müşteri destek ekibinin arkanızda olduğundan da emin olmalısınız. Yol boyunca karşılaşabileceğiniz teknik zorluklarla başa çıkmanıza ve bana inanmanıza yardımcı olacak bir uzman ekibine sahip olmak istiyorsunuz, buna ihtiyacınız olacak.

 • SiteGround: kolayca WordPress için en popüler ve en ucuz barındırma çözümlerinden biridir. Son derece güvenilirdir ve sitelerin 600 milisaniye içinde yüklenmesini sağlar. Bu nedenle, blogunuz için sağlam bir temel değil, aynı zamanda katil bir kullanıcı deneyimi de yaşayacaksınız. Planlarının maliyeti 3,95 dolar ve her ay 10.000 ziyareti kolayca gerçekleştirebileceksiniz.
 • BlueHost: aynı zamanda inanılmaz derecede popüler, çünkü esas olarak planları ucuz ve sunucu mimarilerini yenilediler. Ayda sadece 2,95 ABD doları karşılığında bir barındırma planı alabilirsiniz. Blogunuzun sektör ortalamasından daha hızlı çalışmasını sağlayacak sağlam bir hizmet verecektir. Ayrıca, kontrol panellerinin kullanımı son derece kolaydır.
 • HostGator: müşterileri için ucuz bulut hosting sunan birkaç hosting sağlayıcılarından biridir. Cloud Hosting, daha güvenilir ve orada her şeyden çok daha hızlı. Bu, esas olarak, diğerleri gibi belirli sayıda sunucuda değil, tüm sunucu ve bilgisayar ağında geçiş yaptığı için doğrudur. Bu nedenle HostGator’un ayda 4,95 $ karşılığında bir paket sunması harika.

Seçiminizi bütçenize veya sahip olmak istediğiniz deneyime göre yapabilirsiniz. Bu şirketler hakkında da kendi araştırmanızı yapmalısınız, ancak kişisel bir blog çalıştırmak için mükemmel olacaklarını garanti edebiliriz.

Her biri, sadece birkaç tıklamayla web sitenizi ayarlamanıza izin verecek kullanıcı dostu özellikler sunar.

3. WordPress’i yükleyin

Şimdi, hosting planınızı satın aldıktan ve cPanel’e eriştikten sonra, WordPress simgesini bulmak için göz atmanız yeterlidir. Yüklemek ve oradan web sitenizi başlatmak için tek bir tıklama yeterlidir. Her WordPress kullanıcısı için aynı olan bir karşılama ekranı ile karşılaşacaksınız ve oradan nasıl tasarlayacağınız size bağlı.

4. Sitenizi Tasarlayın

WordPress için on binlerce tema var, bu yüzden kişiliğinize ve markanıza en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok tema var, ancak herhangi bir kodlama beceriniz yoksa bunu önermiyoruz. Profesyonelce hazırlanmış, önceden kodlanmış temalar yeni kullanıcılar için en iyisidir. Yaklaşık 60 $ ‘a mal olmalarına rağmen, onlarla çok daha az çalışacaksınız. Genellikle metinleri, görüntüleri değiştirmenizi ve çok sayıda tasarım öğesini beğeninize göre değiştirmenizi sağlayan sezgisel bir arayüze sahiptir..

Ancak, basit sürükle ve bırak araçlarını kullanarak her şeyi dışarı çıkarmak ve web sitenizi sıfırdan tasarlamak istiyorsanız, bunun için de güçlü bir çözüm var. WordPress için bir tema oluşturucu olan Divi’yi indirin ve kullanın. Blogunuz için mükemmel bir tasarım oluşturmanıza izin verecektir.

Aklınızda ne varsa, kim olduğunuzu ve mesajınızı mükemmel bir şekilde temsil ettiğinden emin olun. Tasarımınız blogunuzun ne anlama geldiğini ne kadar doğru yansıtabilirse, doğru kitleye hitap etme olasılığı o kadar artar.

Ayrıca, sitenizin sayfalarını kullanıcıların kapsamlı bir şekilde gezinebilecek şekilde ayarlamanız gerekir. Aradıkları tüm bilgilere ve yayınlara en fazla üç tıklama ile erişebilmeleri önemlidir. Ayrıca, yayınları bulmayı mümkün olduğunca kolaylaştıran bir arama çubuğu eklediğinizden emin olun.

Sürükle ve bırak araçlarıyla bile sitenizin tasarımına çok fazla karışmak istemiyorsanız profesyonel bir geliştirici kiralayabilirsiniz. Daha deneyimli biri tarafından tasarlanan bir web sitesi ile çok daha ileri gidebilirsiniz, ancak aynı zamanda size çok daha fazla sermaye mal olacak.

5. Blogunuzu Büyütün

Göstermek için yeterli blog yayınınız olduğunda, dünya onları bilgilendirmenin zamanı geldi. Blogunuzu pazarlama sanatına girmek zorunda kalacaksınız, bu da oldukça zaman alıyor. Belirli hedeflerinize veya eksikliğinize bağlı olarak, enerjinizin tamamını veya hiçbirini pazarlamaya yatırmanız gerekir. Sosyal medyada yayınlama, misafir bloglama ve diğer taktikler kitlenizi büyütmenin harika bir yoludur. Blogunuzu pazarlamada, çekiş kazanmasına ve işletmenize fayda sağlayacak bir konuma getirmesine yardımcı olmak için biraz araştırma yapmalısınız..

Blogcular için en önemli pazarlama taktiklerinden bazılarını araştırmanız da önemlidir. Bunlar SEO, PPC ve Sosyal Medya pazarlamasıdır. Her ikisinde de usta olmanıza gerek yoktur, ancak uygulayabileceğiniz bazı temel pratik bilgilere sahip olmanız gerekir.

Örneğin, SEO söz konusu olduğunda, sitenizin dahili bağlantısında çalışmalı ve misafir bloglama yoluyla geri bağlantılar oluşturmalısınız. Bunlar hem kolay hem de baştan sona yapacağınız aynı şeyi yapmayı gerektirir. Bilginin düzenlenmesi ve kaliteli yazıların yazılması; dolayısıyla, birbiriyle bağlantı kurma.

Birbirine bağlama, kullanıcılarınızın web sitenizde hızlı ve kolay bir şekilde gezinmesini sağlar. Sitenizin SEO’sunu doğrudan etkilemez, ancak sitenizden aldığınız kaliteli kullanıcı deneyimi etkilenir. Blogunuza alakalı diğer yayınlara bağlantı eklemek, sitenizdeki kullanıcıları daha uzun ve daha önemlisi tutar, onlara daha fazla değer verir.

Konuk bloglama ise blogunuzu büyütmek için en iyi araçlarınızdan biridir. Blogunuza hedeflenmiş trafik almanın mükemmel bir yoludur. Sizinkiyle aynı tutkuya sahip okuyuculara ulaşabilirsiniz. Tam olarak bunu yapmak istiyorsun, değil mi? Bu nedenle, aynı alanda çalışan ve sizinkilerle aynı kitleyi çeken blogları hedeflemek çok önemlidir.

PPC, blogunuz için hedeflenen bir kitle elde etmenin en hızlı yoludur, ancak bunu yalnızca satmak için bir şeyiniz varsa veya herhangi bir iş planınız varsa kullanmalısınız. PPC için ödeme yapmayı bıraktığınızda, bu büyük miktarda trafik dağılır. Daha fazla para kazanmak için kısa vadeli bir çözüm.

Son olarak, sosyal medya pazarlaması yukarıda bahsettiğim her şeyi yapmanın harika bir yoludur. İster reklamlar için ödeme yapıyor olun, isterse de organik olarak yapmayı seçin, yeni okuyucuları hedefleyebilir ve blogunuzun etrafında bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Bunlardan hangisini seçerseniz seçin, ya da hepsi, her taktiğin cehennemini araştırdığınızdan ve bu konuda pratik olduğunuzdan emin olun. Basit bir büyüme taktiği kullansanız bile, başarı şansınızı katlanarak artırabilirsiniz.

Kişisel Blog Çalıştırmanın Yararları

Bloglamanın sayısız kişisel ve profesyonel faydası vardır. Bütün bunlar insanlara tutkularından biri olarak blog yazmayı sürdürmeleri için bir sebep verir. Bloglamanın size birçok düzeyde hizmet vermesinin birkaç harika nedeni.

Tutkunuza İfade Verin

Dışarıda sadece birinin tutku ve fikirlerine yer vermek için var olan birçok blog var. Yemek pişirmeden iş dünyasına, siyasete, kişisel finansa, dövüş sanatlarına, pazarlamaya veya bloglamaya kadar her şey olabilir. Beğendiğiniz bir şey varsa ve bunu başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, blog yazmak bunun için mükemmel bir yol olabilir.

Ek araştırma yaparak ve kendi fikirlerinizi formüle ederek sevdiğiniz şeyi başka bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Okurlarınız için değerli olduğu kanıtlanırsa, itibarınıza da fayda sağlayacak ve parasal faydaları da olacaktır..

Etkisi var

Tutkularınızı belirli bir nedeni desteklemeye veya başkalarının deneyimlerinizden öğrenmesini sağlamaya yönlendirebilirsiniz. Desteklemek istediğiniz neden çevresel, sosyal, politik veya destek almanın bir yolu olsun, blog yazmak bunu yapmanın harika bir yoludur.

Sizden başka kimseye bir şey söylemenin mükemmel bir yolu. Tüm dünyaya yepyeni bir seviyede ulaşabilirsiniz. Gerçeklerinizi iletmek ve diğer insanları buna yönlendirmek, bir kariyer boyunca yapabileceğiniz en tatmin edici şeylerden biridir..

Bilginizi Paylaşın

Özel bir şey biliyorsanız veya pek çoğunun sahip olmadığı bilgilere erişiminiz varsa onu paylaşabilirsiniz. Uzmanlığınızı paylaşmak veya sizinkine benzer hedeflere sahip başka uzmanlar bulmak istiyorsanız blog oluşturma mükemmeldir. Ayrıca, bilgi değerlidir, böylece blogunuzdan kolayca para kazanabilir ve para kazanabilirsiniz. Ayrıca, kalifikasyonlarınızı göstermenin ve hizmetlerinizi çevrimiçi pazarlamanın mükemmel bir yoludur..

Kimse tam olarak ne yaptığınızı yapamaz ve işleminizi paylaşmaktan korkmamalısınız. İnsanlar sadece kopyalayıp kendileri yapabilirlerse, endüstrinizin ilk başta sizin gibi profesyonellere ihtiyacı olmazdı. Bilginizi paylaşmak ve belirli görevleri nasıl işleme koyduğunuz, yalnızca insanların size yatırım yaptığı güven miktarını artıracaktır. Bildiklerinizin çoğunu paylaşmanız, insanların işinizin bir dilimini görmesine izin verecektir.

Yazma Becerileriniz Üzerinde Çalışın

Yazma becerileriniz üzerinde çalışmanın en iyi yolu, yazarak tahmin etmektir. Kaliteli bir iletişim olan bir blog’a sahip olmak, başka hiçbir şeye benzemeyen yazma becerileriniz üzerinde çalışacaktır. Bu harika çünkü okuyucularınız yazmaya başladığınız her yeni parça için iyileştirmeler yapmak için kullanabileceğiniz bol miktarda geri bildirim verecek.

Yazmanın düşüncelerinizi nasıl düzenleyebileceğine ve dünyayı nasıl gördüğünüze şaşıracaksınız. Dahası, hayatınızdaki insanlarla iletişim kurma şeklinizi de değiştirecektir. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi doğru bir şekilde ifade edebilmek, her şeyle ilgilidir. Bunu yapabildiğinizde, sözleriniz hayatınızın ve işinizin tüm alanlarını etkileyecek çok daha büyük bir güce sahiptir..

Pasif Gelir Akışı Oluşturmayı Öğrenin

Birçok kişi çevrimiçi para kazanmanın bir yolu olarak bir blog başlatır. Genellikle yeni nişlere daha fazla para kazandırabilecek fikirler veren bir blog ile başlarlar. Bir blogu para kazanacak şekilde çalıştırmak, e-Ticaret’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur. Gelecekteki umutlara çiçek açan bir yatırım olabilir.

Para kazanmak için dikkat nasıl kullanılacağını bilmek ne online iş hakkında. Yazılarınızdan ve sevdiklerinizden para kazanmanın çeşitli yolları vardır. İster reklamlar yoluyla, ister bağlı ürünler veya çevrimiçi kurslar satmayı seçerseniz seçin, size kalmış. En önemli şey, yazdıklarınızla doğrudan bağlantılı bir şey satmaktır. Herkes uzmanın tavsiyelerini bilmek istiyor.

Profesyonel Ağınızı Genişletin

Blog çalıştırmak topluluk temelli bir çabadır ve insanların bu blogda yer almasının başlıca nedenlerinden biridir. Bloglama ile hedefiniz ne olursa olsun, ilişki kurmak ve maruz kalmak kesinlikle buna yardımcı olacaktır. Ağlarınızı büyütmenin seminerlere, atölyelere, ürün tanıtımlarına ve diğer faydalı kaynaklara erişim gibi sayısız yan faydası vardır. Ayrıca, profesyonel ağınızda cazibe itibarına sahip olmak önemlidir.

Sektörde Otoritenizi Kurun

Blog, uzmanlığınızı ve bilginizi sergilemek için mükemmel bir platformdur. Alakalı, doğru ve zamanında blog gönderileri yazmak başkalarının dikkatini çekecektir. Sektörünüzdeki diğer uzmanlar sizi bir otorite olarak görecek ve size ulaşacaktır. Aksi takdirde ulaşamayacağınız fırsatları açabilirler.

Yeni müşterilerinize, ortaklarınıza veya akranlarınıza vaktinden önce kim olduğunuzu bildirme konusunda gerçekten yardımcı olur. Onların nasıl düşündüğünüzü ve tarzınızın ne olduğunu bir dilim olacak.

Portföyünüzü Oluşturun

Blog yazma becerilerinizi ve bildiğiniz her şeyi sergilemek için harika bir yerdir. İnsanlar seni bir konser için işe almadan önce görmeye gelecekler. Bu nedenle, size hedeflerine ulaşmada bir varlık olarak göstermenin harika bir yolu olabilir..

Blogunuzu ayrıca söz konusu portföyü göstermek için de kullanabilirsiniz. Böylece kitleniz hangi projelere katıldığınızı ve ne tür bir deneyime sahip olduğunuzu bilecek. Bu, endüstrinizdeki veya nişinizdeki biriyle yeni bir ilişkiye başlamak için çok değerli olabilir.

İşletmenizi Pazarlayın

Potansiyel müşterilerinizle faydalı bilgiler paylaşmak, işletmenizi pazarlamanın harika bir yoludur. Birkaç olası satış oluşturma veya pazarlama taktikiyle birleştiğinde, günün sonunda size daha fazla potansiyel müşteri, abone ve daha fazla gelir sağlayabilir. Bunu statik bir kurumsal web sitesi ile yapamazsınız, ancak bir blog oluşturarak yapabilirsiniz. İnsanlara ücretsiz olarak yardım etmek, onlara yararlı bilgiler vermek sadece otoritenizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda işiniz için de iyi bir PR olacaktır.

Blogunuz, tüm hizmet yelpazeniz ve sektörünüzdeki insanlara fayda sağlayabilecek her şey hakkında konuşmak için mükemmel bir yerdir, bu yüzden onu kullanmaktan çekinmeyin.

Sonuç

İnternet hayatımıza giderek daha fazla entegre hale geldiğinde, bir blog çalıştırmak veya bir web sitesi oluşturmak her gün daha iyi ve daha iyi bir olasılık haline gelen bir şeydir. Herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmak zorunda değilsiniz, özellikle yaptığınız ve yazdığınız şeylere tutkulu olmanız yeterlidir. Yatırım yapmak için biraz zamanınız varsa, bloglama sizi ve işletmenizi aynı anda geliştirebilir.

Peki ne bekliyorsun? Blog oluşturmak kolaydır. Aşağı inin ve mesajınızı bugün dünyayla paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector