Nasıl bir site Wix.com kendi kendine barındırılan WordPress Web sitesine aktarmak için?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Nasıl bir site Wix.com kendi kendine barındırılan WordPress Web sitesine aktarmak için?
0 9 мин.

transfer wix-web-wordpress


Wix, özellikle küçük işletme sahipleri ve blogcular olmak üzere yeni site sahipleri arasında popüler bir web sitesi oluşturucu platformudur. Birçoğu sadeliği ve modern hissi nedeniyle beğenir. Birkaç dakika içinde Wix’i kullanarak bir web sitesi kurulumu yapabilirsiniz (çok iyi olmasanız bile).

Ama bu gönderiye geldiğinizden beri, Wix’ten uzaklaşmak istediğinizi düşünüyorum. Belki son zamanlarda WordPress’i ve yapabileceği tüm harikaları duydunuz. Sonuçta, adil olmak gerekirse, WordPress Wix’ten çok daha dinamik. Hemen hemen her şey için kullanabilirsiniz ve size hayallerinizin web sitesini tasarlama ve kurma konusunda tamamen özgürlük verir.

Bu hareketin sebebi ne olursa olsun, tüm web sitesini baştan aşağı yeniden oluşturmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Bu makalede, web sitenizi Wix’ten WordPress’e nasıl taşıyabileceğinizi ele alacağız. Ayrıntılara gireceğiz, bu yüzden şu anda endişelenmeyin. Bu makalenin sonuna kadar her şeyi alacaksınız.

Şu anda, web sitenizi Wix’ten kendi kendine barındırılan bir WordPress web sitesine taşıyabilmek için atılması gereken tüm adımları listeleyeceğim (hemen sonra ayrıntılara gireceğiz):

 1. Kendinize bir WordPress hosting planı alın (InMotion Hosting’i öneriyoruz).
 2. Hesabınıza WordPress yükleyin.
 3. Web sitenizi / alan adınızı Wix’ten yeni barındırma sağlayıcısına aktarın.
 4. İşlemi kullanarak sonlandırın CMS2CMS WordPress eklentisi.

WordPress Hosting Paketi Alın

Ne zaman biz web hosting hakkında konuşmak, orada birçok şirket orada hizmet her türlü sunan: VPS hosting, paylaşılan hosting, adanmış hosting, bayi hosting ve e-ticaret hosting. Ancak bizim için, Yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunan bir barındırma şirketi veya WordPress’i destekleyen basit bir barındırma bulmak en iyisidir.

Kendiniz aramaya çalışırsanız, en iyi şirketi oldukça zor bulabilirsiniz. Bunun nedeni online olarak onlarca (yüzlerce değilse) hosting şirketlerinin çevrimiçi olmasıdır. Neyse ki, WordPress’i destekleyen 3 barındırma sağlayıcısının bir listesini derledik. Bunlardan herhangi biri iyi bir aday olabilir. Onlara ayrı ayrı bakalım:

InMotion Barındırma

transfer wix-wordpress-inmotion barındırma

InMotion Hosting – Kaydolun!

Bu şirket ABD’den tanınmış bir hosting sağlayıcısıdır. Çok uzun zamandır var ve o zamandan beri popülerlik kazandı. Ayrıca özel WordPress barındırma da bulabileceğiniz birçok barındırma yeteneği sunuyorlar.

Aktarılması gereken web sitenize bağlı olarak, 6 farklı hosting planı arasından seçim yapabilirsiniz. Diyelim ki oldukça fazla sayıda aylık ziyaretçinin bulunduğu orta ölçekli bir web siteniz var. Bunu göz önünde bulundurarak, WP-2000S adlı 2. barındırma paketini genişleteceğim.

Aylık 11,38 $ için geliyor ve aşağıdaki tüm özelliklere sahip olursunuz: ücretsiz alan adı (bizim durumumuzda büyük artı), 2 WP web sitesi desteği, 50.000 aylık ziyaretçi için uygun, sınırsız bant genişliği ve e-posta hesapları ile 80 GB SSD depolama. Ayrıca her yeni alıcı için özel müşteri desteği sağlarlar.

HostGator

transfer wix-WordPress-hostgator

HostGator – Kayıt Ol!

HostGator düşük fiyatları ile tanınmaktadır. Ancak ucuz olmak, güvenilir bir barındırma sağlayıcısı olmadığı anlamına gelmez. HostGator için tam tersi geçerlidir. WordPress kullanımı için özelleştirilmiş 3 farklı barındırma planı sağlarlar.

 • Yavru planı: aylık 2.75 $ maliyeti
 • Bebek planı: bu ayda $ 3.95 için geliyor
 • İş planı: 5,95 $ / ay

İhtiyaçlarınız için en iyi seçim İş planı olacaktır. Bu, sınırsız sayıda barındırılan web sitesi / alan adı desteği, çok sayıda 1 tıklama yüklemesi (WordPress dahil), ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz özel SSL sertifikası ve özel IP adresi ve hatta e-posta pazarlama araçları içerir..

Bluehost

transfer wix-WordPress-bluehost

BlueHost – Üye Ol!

Bluehost yakından web hosting bağlı başka bir Amerikan şirketidir. Ancak bu aday, listemizdeki diğer 2’den farklıdır: Bluehost, Yönetilen WP barındırma için WordPress tarafından önerilmektedir. Bu şirkete büyük bir artı veriyor. (diğer 2 gibi iyi olsa da)

WP hosting bölümünde sunulan Bluehost’un en iyi hosting planına Choice Plus adı verilir. Aylık 5.23 dolar. Sonraki özellikleri ve kaynakları dahil edersiniz: barındırma için sınırsız web siteleri, ücretsiz SSL sertifikası, bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, sınırsız park edilmiş ve alt alan adları, ücretsiz yedeklemeler ve sınırsız SSD depolama alanı.

Herhangi bir WP barındırma planının olması gerektiği gibi, bu da otomatik bir WordPress kurulumu içerir. Pakete kaydolduğunuzda, Bluehost herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak kurulumla ilgilenir. Bu çoğu insan için oldukça uygun.

WordPress’i Ana Makinenize Yükleme

Şimdi, yukarıdaki 3’ten bir barındırma planı seçmeyi başardıysanız, WordPress’i barındırma hesabınıza yükleme zamanı. Seçiminize bağlı olarak, bu 2 farklı şekilde yapılabilir:

 1. Bluehost’u seçtiyseniz, kurulum hakkında hiç endişelenmenize gerek yoktur. Yukarıda belirttiğim gibi, yönetilen WP barındırma planınıza kaydolduktan sonra, WordPress otomatik olarak yüklenecektir. Ek olarak yapmanız gereken hiçbir şey yok.
 2. InMotion ve HostGator için işler biraz farklı. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, WordPress’i tek tıklamayla bir yükleme ile hemen yüklemeyi seçebilir veya daha sonra bekleyip yapabilirsiniz. Bunun nedeni, bu 2 şirket için istediğiniz başka uygulamaları yükleyebilmenizdir. Bu yüzden, WordPress’i en baştan veya sadece bir süre sonra kurmak size kalmış.

Kurulum süreci çok basittir. Tek yapmanız gereken, mevcut uygulamalar listesinde WordPress’i bulmak, üzerine tıklamak ve kurulumu onaylamaktır. Oradan, tek yapmanız gereken beklemek (biraz).

Wix’ten Domain Aktarma

Alan adınızı Wix’ten seçtiğiniz barındırma sağlayıcısına aktarmak da karmaşık bir işlem değildir. Bunun gerçekleşmesi için gereken adımlar aşağıda listelenmiştir:

 1. Yapmanız gereken ilk şey, Wix hesabınızdaki Etki Alanlarım sayfasına gitmek. Wix’te barındırılan birden fazla alan adınız varsa, aktarılmasını istediğiniz alanı seçmeniz gerektiğini bilin.
 2. Etki Alanlarım sayfasında, Gelişmiş sekmesine gidin ve “Wix’ten aktar” yazan yere tıklayın. Bu adımda, alan adının nereye aktarılmasını istediğinizi ve diğer olası bilgileri doldurmanız gerekir.
 3. 2. adımı tamamladıktan sonra Kod Gönder’i tıklamanız gerekir. Alan adı tescil şirketi bilgilerinizde belirtilen e-posta adresi, alan adınızı aktarmak için yetkilendirme kodunu içeren bir e-posta alacaktır. 24 saat içinde almalısınız.

aktarmak uzaktaki ikinci-wix

Alan Adını Wix’ten Aktar (kaynak)

İstenen tüm adımları buna göre gerçekleştirdiğinizde alan adınız belirtilen barındırma sağlayıcısına aktarılır. Ancak bu işlemin 7 gün sürebileceğini unutmayın.

Her şey bittiğinde, yeni barındırıcınızdan aktarımın başarıyla tamamlandığına dair bir bildirim (e-posta) alırsınız. Herhangi bir nedenle gerçekleşmezse, 7 gün sonra hesabınızı kontrol edin veya destek için onlarla iletişime geçin. Ama bu nadiren olur.

CMS2CMS WordPress eklentisini kullanarak aktarımı tamamlayın

Bu, Wix’ten kendi kendine barındırılan bir WP web sitesine site taşıma sürecindeki son adımdır. Bunu yapabilmek için WordPress için CMS2CMS adlı bir eklenti yüklemeniz gerekir. Nasıl yaparsın?

WP kontrol panelinizde “eklentiler” bölümlerine gidin. Orada bulunduğunuzda “yeni ekle” yi tıklayın. En kolay yol, arama çubuğuna eklentinin adını yazmaktır: CMS2CMS. Bulduğunda, yükle’yi tıklamanız yeterlidir. WP, kurulumun geri kalanını kendi başına yapacak.

Bu tamamlandığında, eklentiyi etkinleştirmeniz gerekir. Bu, eklentinin açıklamasındaki “etkinleştir” düğmesini tıklayarak yapılır. Etkinleştirme sekmesindeyken, CMS2CMS hesabınızda oturum açmanız istenir. Zaten bir hesabınız yoksa (büyük olasılıkla) yeni bir hesap oluşturun. Sadece birkaç dakika sürer. Oluşturduğunuzda oturum açmanız yeterlidir.

Bu işlem bittikten sonra web sitenizin geçişine devam edebilirsiniz. Bu sayfaya, geçerli web sitenizle ilgili, mevcut URL gibi ve taşınmasını istediğiniz yeri (WordPress) girmeniz gerekir. Sitenin WordPress’e taşınması için tüm kutuları (etiketler, resimler, içerik vb.) İşaretlemeniz gerekir. Tüm web sitesini taşıdığınız için, tüm kutuları işaretleyin.

Ardından, WordPress’e geçerken önce web sitenizin nasıl görüneceğine dair bir demo görebilirsiniz. Görünüşe ve izlenime hazırsanız, devam edebilir ve tam geçişi yapabilirsiniz. Tüm kutuları tekrar işaretlemeniz ve hizmet için fiyatın ne olduğunu görmeniz gerekir. Her şeyden memnunsanız, devam edin ve aktarımı bitirin.

Web sitenize bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürmelidir (çok fazla içeriğe sahipse veya çok fazla değilse).

Sonuç

Yukarıda açıklanan gibi tüm adımları tamamladığınızda, yeni web sitenizi WordPress platformunu kullanarak yönetebileceksiniz. Her şey: resimler, makaleler, videolar, meta veriler, kelimenin tam anlamıyla her şey WordPress’e taşınacak.

Ancak, sitenin görünümünü daha fazla değiştirmek isterseniz, birlikte çalıştığı temayı değiştirerek de yapabilirsiniz..

Sonuç olarak, CMS2CMS eklentisini kullanarak taşıma işlemi hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilir. Kısa sürede WordPress tabanlı bir web siteniz olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector