Online İş Web Sitesi Nasıl Başlatılır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Online İş Web Sitesi Nasıl Başlatılır?
0 11 мин.

start-online-iş-web


İnternet o kadar çok fırsata sahiptir ki hiç kimse bundan kaçınamaz. İş fikriniz ne olursa olsun, gelişimine yardımcı olmak için çevrimiçi olarak yapabileceğiniz bir şey olmalı.

Birçok kişi çevrimiçi para kazanmayı tercih ediyor, çünkü dünya çapında erişim ve diğer birçok şeyle birlikte geliyor. Online iş yapmak sadece son 10 yıldır işe yaramış bir şeydir ve önümüzdeki yıllarda daha da iyi olmaya devam edecektir. Yani, işletmeniz üzerinde ne kadar erken çalışmaya başlarsanız, o kadar iyi.

Fikrinizi başlatmaya ve karlı hale getirmeye hazırsanız, ilerlemek için burada verdiğimiz adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Çözülecek Bir Sorun veya Doldurma Gereksinimi Bulun

problemi çözFikriniz harika olsa bile, hiç kimse onlara değer vermezse bunu önemsemez. Ancak, basit bir perakende işi başlatmak isteseniz bile, ürünler yerine önce ihtiyaçları bulmanız gerekir. Dolayısıyla, başarı şansınızı artırmak için, girmek istediğiniz bir pazar bulun.

Çok fazla sonuç bulmadan belirli bir soruna çözüm arayan insanlar grubunu bulun. Bu araştırmayı bugünlerde internette yapmak oldukça kolay; bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz:

 • Ziyaret etmek Quora ve insanların içinde bulunduğunuz nişte ne tür sorular sorduğunu görün.
 • İle anahtar kelime araştırma MOZ Anahtar Kelime Gezgini ya da Google Anahtar Kelime Planlayıcı.
 • Diğer web sitelerini ziyaret ederek ve hedeflemek istediğiniz belirli ihtiyacı nasıl karşıladıklarını görünce rakiplerinizin neler yaptığını görün.

2. Adım: Bir Web Sitesi Oluşturun veya Bir Pazar Yeri Seçin

Ürünlerinizi müşterilerin önüne çıkarmak için birçok seçeneğiniz var. Amazon, eBay ve diğerleri gibi birçok çevrimiçi pazardan seçim yapabilir veya kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizi çevrimiçi bir pazara sunmak hızlı ve kolaydır, ancak birçok dezavantajı vardır.

Yeni başlayanlar için pazar, kârınızı kesecek ve çok sayıda sınırlama getirecektir. Ne sattığınız ve nasıl sattığınız konusunda söz sahibi olacaklar. Ayrıca, her pazarda çok fazla rekabet var, bu yüzden kendinizi fiyatlandırma savaşlarında kolayca bulabilirsiniz. Ancak bir web sitesi oluşturmak için uğraşmak zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir çözüm istiyorsanız, kesinlikle sizin lehinize çalışabilir. Aslında, bu pazarlar hakkında en iyi şey, sürekli bir trafik akışına sahip olmalarıdır, bu nedenle müşterileri onlardan almak çok daha kolaydır.

create-a-web sitesiBununla birlikte, bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bunu oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitenizin tasarımıyla ilgili birçok öğretici ve tinker izlemeniz gerekecek, ancak web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Dahası, daha büyük bir ön yatırım gerektirecek, ancak uzun vadede size daha fazla para kazandıracak.

Bugünlerde bir web sitesi açmak çok kolay. Üç basit adım alır:

 • Bir hosting hesabı kaydedin– WordPress için en güvenilir, ucuz ve en hızlı hizmet oldukları için HostGator’a kaydolun. Tüm paylaşılan barındırma planlarına ücretsiz SSL sertifikası dahildir.
 • WordPress’i yükleyin – HostGator, WordPress’i tek bir tıklama ile yüklemenizi ve bir saat içinde web sitenizi başlatmanızı sağlar. Olabildiğince kolay.
 • DIVI temasını yükleyin – Web sitenizin tam olarak istediğiniz şekilde görünmesini istiyorsanız, Divi gitmenin yoludur. Çok az diğer platformlar, sürükle ve bırak öğelerinden profesyonel bir web tasarımı oluşturmayı kolaylaştırır. Bir geliştirici kiralamaktan daha ucuzdur ve bunu birden fazla web sitesi oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Basit ama ilgi çekici bir işletme web sitesi oluşturmak için birkaç ipucu:

 • Beyaz zemin üzerinde yalnızca bir veya iki düz yazı tipi kullanın.
 • Web sitenizin gezinmesini her sayfada basit, kapsamlı ve tutarlı hale getirin.
 • Video, grafik veya ses yalnızca kullanıcı deneyimini geliştiriyorsa ve mesajınızı düzgün şekilde iletebiliyorsa kullanın.
 • Kaydolma teklifi ekleyin ve kullanıcılarınızın e-posta adreslerini toplayın.
 • Satın almayı mümkün olduğunca basit ve kolay hale getirin. Kullanıcıyı ikiden fazla tıklama almamalıdır.
 • Web sitenizi çevrimiçi mağazanız olarak düşünün ve olabildiğince kullanıcı dostu hale getirin.

Ürünlerinizi satmak için hangi seçeneği seçerseniz seçin, hangisinin sizin için en iyi olacağını görmek için artıları ve eksileri tarttığınızdan emin olun..

Adım 3: Satılan Kopyaları Yazma

yazmaya karşı kopyalar-yani-satWeb için yazmak, ürünlerinizi ne kadar iyi satabileceğinizi büyük ölçüde etkileyen ilginç bir sanat formudur. Web sitenizin ziyaretçileriyle iletişim kurmanın ve onlara hangi değeri sunabileceğinizi söylemenin yolu. Bu, satış sürecinin kritik bir parçasıdır, ancak doğru formülle iyi yapabilirsiniz:

 • Etkileyici ve benzersiz bir başlıkla okuyucunun ilgisini çekin.
 • Ürününüzün hangi sorunu çözeceğini açıklamak için ilk paragrafı kullanın.
 • Örneklerle güvenilirliğinizi belirleyin ve okuyucuya sorunlarını nasıl çözeceğinizi söyleyin.
 • Üründen memnun olan kişilerin referanslarını ekleyin.
 • Ürünün kullanıcıya sunabileceği avantajların bir listesini yazın.
 • Çarpıcı bir teklifte bulunun.
 • Ürünün başarısı için güçlü bir garanti sağlayın.
 • “Sınırlı süreli teklif” gibi bir şeyle aciliyet yaratın.
 • Okuyucudan ürününüzü satın almasını isteyin.

Yazdığınız kopyadaki en önemli şey, ürünün kullanıcısına sağlayacağı benzersiz değere odaklanmaktır. Belirli bir ürünün insanların hayatlarını nasıl daha kolay ve daha iyi hale getireceğini tam olarak açıklayın.

4. Adım: Web Sitenizi Pazarlayın

reklamını-web-online-pazarlamaWeb sitenizi hazırlayıp kullanıma hazır hale getirdiğinizde, uygun pazarlama stratejilerini kullanma zamanı gelmiştir. Çeşitli çevrimiçi pazarlama stratejilerinden yararlanmak için tam olarak kitlenizin kim olduğu konusunda net bir fikriniz olmalıdır..

Çoğu kişi web sitelerini ve ürünlerini arama motorları, sosyal medya platformları ve ücretli reklamlar aracılığıyla pazarlar. Benzersiz iş modelinize ve çekmek istediğiniz insan türüne bağlı olarak, bunlarla sağlam sonuçlar elde edebilirsiniz.

SEO

Her zaman arama motorları için web sitenizi optimize etmek için biraz çaba yatırım gerekir. Blog gönderileri ve ilgi çekici içerik oluşturmak, arama motoru sıralamasını yükseltmenize ve ücretsiz olarak hedeflenmiş trafik kazanmanıza yardımcı olur. Bu uzun zaman alsa da, arama motoru sıralama sayfalarında iyi bir yere ulaştığınızda, inanılmaz sayıda ürün satmak için ihtiyacınız olan trafiği elde edersiniz. Ancak, bu tutarlı bir çalışma gerektirir ve arama motoru sıralamanız her zaman dalgalanma olacaktır.

PPC

PPC kullanacaksanız, yalnızca arama motorlarına trafik için bir reklam ağı ödediğiniz sürece hızlı sonuçlar bekleyebilirsiniz. Ne olursa olsun, yüksek yatırım getirisi olan pahalı ürünler satıyorsanız, oldukça iyi bir şekilde alıyorsanız, bu çok işe yarayabilir.

Sosyal medya

Sosyal medya pazarlaması her işletme sahibinin yararlanması gereken bir şeydir. Bunu yalnızca yayınları yayınlamak için kullanabilir veya ücretli bir pazarlama platformu olarak da kullanabilirsiniz. Hiçbir şey kullanıcıları bir sosyal medya platformu kadar doğru bir şekilde hedefleyemez. Örneğin Facebook size tam ihtiyacınız olan insanları sağlayacak çok gelişmiş algoritmalara sahiptir.

İçerik pazarlama

Ayrıca blog yazmayı ve YouTube videoları hazırlamayı da düşünmelisiniz. Yüksek kaliteli içeriği düzenli olarak yayınlamak, kullanıcıları sitenize çekmenin en iyi yoludur. İnternette hiçbir şey değerli bilgilerden daha iyi satılamaz, bu nedenle sitenizde bazılarının bulunduğundan emin olun. Bu beni bir sonraki noktama getiriyor.

Eposta pazarlama

Kullanıcılarınızın e-posta adreslerini yakalamak, işletmeniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Çok değerli bir varlık olduğu için bir e-posta listesi oluşturun. Ürünlerinizle zaten ilgilenen kişilerle doğrudan iletişim kurmanıza ve bunları alıcılara dönüştürmenize olanak tanır..

5. Adım: Nişinizde Uzman Olarak Kendinizi Kurun

Uzman-your-nişSitenizin ziyaretçilerinin sattığınızı satın almalarını sağlamanın en önemli özelliklerinden biri güvendir. En yüksek ilginizi göz önünde bulundurduğunuza ve sağladığınız bilgilerin tamamen geçerli olduğuna güvenmeleri gerekir. İnsanlar genellikle internete bilgi için gelirler ve bir ürün hakkında satın almadan önce çok şey okurlar. Bu bilgiyi sağlayan sizseniz, muhtemelen sizin aracılığınızla satın alacaklardır..

Alanınızda uzman olmanın gücünden yararlanmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Blog gönderileri yazın veya bazı uzman tavsiyelerinizi içeren ücretsiz e-Kitaplar verin.
 • Yayınladığınız her değerli içerik parçasına “bir arkadaşınıza gönderin” bağlantıları ekleyin.
 • Uzman endüstri formlarında ve sosyal ağ gruplarında aktif olun.

Tüm bunlar insanların söylediklerinizle ilgilenmesini sağlayacak ve daha fazla bilgi için büyük olasılıkla web sitenize gidecektir. İnsanlar arkasında bir yüz varsa bir işletmeye çok daha fazla güvenme eğilimindedir, bu yüzden sizinkini gördüklerinden emin olun!

Adım 6: Satış ve Arka Uç Satışları ile Karınızı Artırın

Kârı arttırmakKullanıcılar sitenizde ilk satın alma işlemlerini yaptıktan sonra işiniz tamamlanmaktan çok uzaktır. Sizden tekrar satın almaya teşvik etmek için satış ve arka uç satış kullanmanız gerekir. Geri dönen müşterilerin her zaman en iyisi olduğunu unutmayın, bu yüzden olabildiğince çok sahip olmaya çalışın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Yaptıkları orijinal satın alma işlemlerini tamamlayan ürünler sunmak.
 • Bir sonraki ziyaretlerinde değerli bir şey kullanmalarına izin veren elektronik sadakat kuponları sağlayın.
 • Bir satın alma işlemi yaptıktan sonra diğer alakalı ürünleri “Teşekkür Ederim” sayfanızda gösterin.

Sonuç

İnternet bir gecede değişiyor, bu yüzden bir yıl çevrimiçi harcama gerçek dünyada 5 yıl geçirmek gibi. İşinize çevrimiçi olarak başlıyorsanız, sürekli olarak akış ve gelişmelerden geçmeniz gerekecek. Ne olursa olsun, başarılı bir çevrimiçi işletmeyi başlatma ve yürütme prensipleri değişmez, bu nedenle bir sonraki hamlenizi planlarken her zaman dikkat etmeniz gereken bir şey vardır.

Umarım bu makaleyi okumaktan keyif almışsınızdır ve başarılı bir çevrimiçi iş kurma yolculuğunuzda size yardımcı olduk.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector