İPad ile Profesyonel Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

ipad ile web sitesi oluştur


Bir süre önce okuyucularımızdan birinden bir iPad veya tablet kullanarak bir web sitesi oluşturmanın mümkün olup olmadığını soran bir e-posta aldık. Bu makalede, iPad, iPhone veya diğer mobil cihazlarınızla ne kadar kolay bir web sitesi oluşturabileceğinizi göstereceğim. Bu eğitici, programlama bilmeyen yeni başlayanlar ve kullanıcılar için harika.

İPad ile bir web sitesi oluşturmanın bazı sınırlamaları vardır, ancak yine de profesyonel bir web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır:

 • Bir web sitesi oluşturucu APP kullanma
 • Tarayıcı tabanlı bir Site Oluşturucu kullanma
 • WordPress veya diğer Duyarlı CMS kullanma

İPad’inizle Çarpıcı Bir Web Sitesi Oluşturun

hostgator web barındırmaGATOR, HostGator tarafından geliştirilen, iPad’inizi kullanarak profesyonel web siteleri oluşturma imkanı sunan yepyeni bir web sitesi oluşturucusudur. GATOR’u şimdi deneyin!

Şimdi başla “

Web sitenizi oluşturmak için bir Web Sitesi Oluşturucu APP kullanın

İTunes mağazasında birçok web sitesi oluşturma uygulaması var, bu yüzden bir tane bulmak sorun olmayacak. Soru hangisini kullanacak? Hangi uygulama profesyonel bir web sitesi oluşturmak için iyidir? Weebly tarafından sunulan uygulamanın iyi olduğunu öğrendim.

weebly site oluşturucuWeebly, kullanıcıların bir işletme sitesi, blog veya çevrimiçi mağaza oluşturmasını sağlayan bir sürükle ve bırak site oluşturucusudur. Weebly’nin kullanımı çok kolaydır; herhangi bir kodlama becerisine sahip olmayan yeni başlayanlar için mükemmeldir. Weebly ile ilgili en güzel şey, ücretsiz olarak deneyebileceğiniz.

Şimdi Weebly Uygulaması ile nasıl başlayacağınızı görelim. Uygulama mağazasına gidin ve uygulamayı iPad’inize yüklemek yerine arayın. Uygulamaya erişin ve web sitesi oluşturucularına erişmek için Weebly’de ücretsiz bir hesap oluşturun. Hesabınız hazır olduğunda en sevdiğiniz temayı seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce yüksek kaliteli şablon var. Bu şablonların her bir bölümünü düzenleyebilirsiniz, bu nedenle çabalarınızı azaltmak için aradığınız düzeni içeren bir tasarım seçin.

Artık metni düzenleyebilir, görüntüleri değiştirebilir, başlıklar, paragraflar, haritalar, slayt gösterileri, videolar, formlar, düğmeler ve daha pek çok şey ekleyebilir, iPad’inize dokunabilirsiniz.

weebly web sitesi oluşturucu uygulaması ipad

Sitenizi düzenlemeyi bitirdikten sonra, bir alt alana yayınlayabilir ve çevrimiçi olarak Safari’de veya iPad’inizde bulunan diğer tarayıcıda görüntüleyebilirsiniz.

Site oluşturucu uygulamasını ücretsiz olarak deneyebilir ve web sitenizi de yayınlayabilirsiniz, ancak ücretsiz sürüm özellikleri çok sınırlıdır. Profesyonel bir web sitesi oluşturmak için, aylık 8 ABD dolarından başlayan ve bir yıl boyunca ücretsiz alan adı içeren premium bir plana geçmeniz gerekir. Bu iyi bir anlaşma olabilir, ama senin için daha iyi bir seçeneğim var. Sadece okumaya devam et!

Web Sitenizi Oluşturmak için Tarayıcı Tabanlı Bir Site Oluşturucu kullanın

Bu durumda, iPad’inize herhangi bir şey yüklemenize gerek yoktur. Sadece Safari’ye veya başka bir web tarayıcısına ihtiyacınız var ve gitmeye hazırsınız.

hostgator web sitesi oluşturucuWeb sitenizi bir iPad veya iPhone (veya başka bir akıllı telefon) ile oluşturmak için HostGator tarafından sunulan web sitesi oluşturucuyu kullanmanızı önemle tavsiye ederim. Bu site oluşturucu tarayıcı tabanlıdır, bu nedenle cihazınıza herhangi bir şey yüklemenize gerek yoktur. Bu oluşturucunun sürükle ve bırak işlevi, düzeni özelleştirmenize, içeriği düzenlemenize, tasarımı istediğiniz gibi değiştirmenize olanak tanır. Binlerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz.

HostGator tarafından sunulan site oluşturucunun kullanımı kolaydır, HTML veya diğer programları bilmenizi gerektirmez, sadece parmaklarınızla birkaç dakika içinde profesyonel bir web sitesi oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz..

ipad ile ehost web sitesi oluşturucu

Bu site oluşturucu, e-Ticaret işlevini kullanarak sayfanıza ürün eklemek için bir blog oluşturma seçeneğine de sahiptir..

Şu anda HostGator, en az 12 ay boyunca abone olurken, site oluşturucuyu da içeren barındırma planlarını ayda sadece 3 $ karşılığında bir promosyon yapıyor. Dezavantajı, site oluşturucuyu ücretsiz deneyememenizdir; ancak HostGator 45 günlük para iade garantisi sunuyor. Web sitesi oluşturucu veya hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız geri ödeme isteyebilirsiniz.

HostGator’un site oluşturucusu neden Weebly’den daha iyi bir seçim? Daha az maliyetli olmasının yanı sıra, sadece bir web sitesini de barındırma seçeneğiniz olacaktır. Aslında, HostGator ile kaç web sitesi oluşturabileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur. Bunun da ötesinde, aşağıdaki gibi diğer araçlarla web siteleri oluşturabileceksiniz. WordPress, Joomla veya Drupal, nasıl olduğunu öğrenmek için daha fazla oku.

Bir Web Sitesi Yapmak için iPad’inizde WordPress Kullanın

WordPress, dünya çapında 75 milyondan fazla web sitesine güç veren en popüler içerik yönetim sistemidir. Sitenizi iPad’inizi kullanarak oluşturmak için diğer sistemleri de kullanabilirsiniz, ancak WordPress’i sunmayı seçiyorum, çünkü en basit ve daha kullanıcı dostu, diğerleri daha geliştirici odaklı.

Web sitenizi oluşturmak için WordPress’i kullanmanın avantajı, temel olarak herhangi bir site türü oluşturabilmenizdir. Ayrıca, WordPress açık kaynaklı bir yazılımdır ve kullanımı ücretsizdir. Sitenizi bir site oluşturucu yazılımı ile oluşturmak daha kolay olabilir, ancak işlevselliği sınırlıdır, WordPress’e karşı.

Site oluşturucu web sitesi koduna erişmenize izin vermese de, WordPress ile işlevselliği düzenleyebilir, özelleştirebilir ve genişletebilirsiniz.

İPad’inizde WordPress ile nasıl web sitesi oluşturabilirsiniz? İlk olarak, WordPress ile bir web sitesi nasıl oluşturulacağına dair öğreticimize göz atmanızı öneririm. İPad’inizde bir web sitesi oluşturma süreci çok benzer.

wordpress ios veya android uygulaması

WordPress ile cihazınıza herhangi bir uygulama yüklemenize gerek yoktur, ancak buna sahip olursunuz seçenek de. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, WordPress’i destekleyen ve otomatik olarak web sitenize yüklemenizi sağlayan bir barındırma planı satın almanız gerekir. WordPress’i ücretsiz olarak da deneyebilirsiniz WordPress.com, orada bir hesap oluşturarak.

WordPress Uygulaması IOS ve Android için kullanılabilir, ancak maalesef web sitenizi ayarlamanıza izin vermez, sadece yeni içeriği yönetmenize ve yayınlamanıza izin verir. Sitenizi kurmak için bir barındırma hesabına ihtiyacınız olacak ve bunu Safari gibi bir web tarayıcısı kullanarak satın almanız gerekecek.

İşte kendi barındırılan WordPress siteleri için tavsiye 3 web hosting şirketleri:

şirket
Dan başlayan fiyatlar

1ipad web sitesi oluşturucu için en iyi hosting2,75 $ / aylık
2WordPress için en iyi hosting3,95 $ / aylık
3WordPress için en iyi hosting3,99 $ / aylık

Web barındırma hesabınızı hazırladıktan sonra kontrol paneline giriş yapın. Tüm bu bilgileri seçtiğiniz barındırma sağlayıcısından e-posta ile alacaksınız. Yukarıda belirtilen sağlayıcılardan birini seçerseniz ücretsiz bir alan adı da alırsınız.

 • HostGator: küçük ve büyük WordPress web sitelerini barındırmak için güvenilir bir web barındırma sağlayıcısıdır. Ayrıca hosting hesapları ile bir site oluşturucu sunuyoruz. HostGator’u seçmek her ikisini de denemek için harika bir çözümdür: sitenizi bir oluşturucu veya WordPress ile oluşturmak.
 • BlueHost: daha büyük bir web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için en iyisidir. BlueHost’ta, mevcut planınızı aşarsanız barındırma hesabınızı daha büyük, daha güçlü bir plana yükseltme seçeneğiniz vardır. Burada ayrıca yönetilen WordPress barındırma seçeneğini de tercih edebilirsiniz.
 • Hareket halinde: küçükten büyüğe WordPress sitelerini barındırmak için harika bir çözüm. Destekleri de harika, WordPress sorunları konusunda kullanıcılara yardımcı olmak için eğitilmiş.

Kontrol panelinde, WordPress simgesini bulmanız ve yazılımı alanınıza yüklemeniz gerekir. Bu çok basit bir görevdir: sadece sitenizin adını ayarlayın, yönetici giriş bilgilerini seçin (bu sitenizi düzenlemek için kullanılacaktır) ve kurulum düğmesine dokunun. Yükleme işlemi otomatiktir, bu nedenle başka bir şey yapmanız gerekmez.

Kurulum hazır olduğunda, web sitenize gidebilir ve WordPress yönetici kontrol paneline erişebilirsiniz. Bunu bir uygulama olmasa da bir web tarayıcısında yapmanız gerekir. Bağlantı şu şekilde görünecektir: siteniz.com/wp-admin, alan adını kendi alan adınızla değiştirmeniz gerektiğinden emin olun.

WordPress yönetici kontrol paneli duyarlı, bu yüzden iPad’inizde ve iPhone’unuzda harika görünecek. Sitenizi yapılandırırken, ekranın daha büyük olması nedeniyle bir iPad kullanmanızı öneririm.

Artık WordPress sitenizi iPad’inizden özelleştirebilirsiniz:

 • Görünümü görünüşte değiştirme > Temalar menüsü
 • İhtiyacınız olan eklentileri Eklentilere yükleyin > Yeni menü ekle
 • Sitenizin bağlantı yapısını Ayarlar’da ayarlayın > Kalıcı bağlantılar menüsü
 • Yayınlara yeni yayın veya sayfa ekleme > Yeni veya Sayfa Ekle > Yeni ekle
 • Medya dosyalarını, özellikle de Medya’daki resimleri yönetme > Kütüphane menüsü

Standart WordPress kurulumunda bir sayfa oluşturucu özelliği yoktur, ancak web sitenize yüklenebilecek birkaç ücretsiz ve iyi ücretli WordPress sayfa oluşturucu bulabilirsiniz:

 • BoldGrid – InMotionHosting’teki tüm paylaşılan planlarla ücretsiz olarak kullanılabilen harika bir WordPress sayfa oluşturucu
 • WP Bakery – 46 $ ‘a mal olan ve hemen hemen her temayla çalışan çok popüler bir sayfa oluşturucudur
 • Awesome Builder – WordPress için 28 $ maliyetle harika bir sürükle bırak premium sayfa oluşturucu

Web siteniz için neden WordPress’i düşünmelisiniz? Site oluşturucu uygulamalarının aksine, WordPress bir masaüstü bilgisayarda da düzenlenebilir. Örneğin, bir uygulama kullanarak web sitenizi iPad’inizden oluşturmayı seçerseniz, uygulama buna izin vermedikçe daha sonra bir masaüstü bilgisayarda düzenleyemezsiniz (çoğu durumda izin vermez). Web sitesi oluşturucuların kullanımı daha kolay olsa da, WordPress ile karşılaştırıldığında çok sınırlıdır. Bir site oluşturucu ile web sitesinin her tasarım öğesini özelleştirebileceğiniz, ancak işlevin genişletilemeyeceği doğrudur. WordPress ile web sitenizin işlevselliği veya tasarımı konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

Bir WordPress sitesi daha da geliştirmek için PHP, HTML ve CSS programlama bilgisine ihtiyacınız olabilir, ancak eklentileri kullanarak koda dokunmadan temel olarak her şeyi yapabilirsiniz.

WordPress’in sunabileceği ancak bir site oluşturucunun sunamayacağı bazı örnekler vermek için: sosyal ağ türü web sitesi, forum türü sitesi, mülk veya araba listeleri sitesi, sınıflandırılmış reklamlar, vb..

Sonuç – Web Sitenizi iPad ile Oluşturmak İçin Hangi Yöntemi Kullanmalısınız??

İPad’inizle bir web sitesi yapmak için hızlı ve ucuz bir çözüm arıyorsanız, bir web sitesi oluşturucu kullanmanızı öneririz. Bu, bir işletme için bir sunum web sitesini kullanmaya başlamak için gereken tüm özellikleri verecektir..

Ancak uzun vadeli bir şey istiyorsanız ve özellikte web sitenizi daha da geliştirmek isteyeceğinizi düşünüyorsanız, WordPress ile devam etmenizi öneririm.

Son olarak, aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi duymak isterim. İPad veya iPhone veya başka bir akıllı telefon ile web sitesi oluşturma konusunda herhangi bir deneyiminiz varsa, lütfen bizimle paylaşın. Ayrıca, herhangi bir sorunuz varsa veya hangi seçeneği seçeceğinizi öğrenmek için yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda yardım istemekten çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map