Profesyonel HTML / CSS Web Sitesi Nasıl Yapılır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'Profesyonel HTML / CSS Web Sitesi Nasıl Yapılır?
0 6 мин.

profesyonel bir html css web sitesi nasıl kurulur


Bireysel veya şirket sahibiyseniz, basit HTML ve CSS kodlamasını kullanarak kendi profesyonel web sitenizi nasıl oluşturacağınızı öğrenmek için buradasınız. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bazı çevrimiçi araştırmalar yapmaya karar verdim ve HTML öğrenmeye nasıl başlayacağınız konusunda adım adım yol gösteren birçok web sitesi buldum. Deneyimlerime göre, biliyorum ki insanlar profesyonel bir HTML web sitesi oluşturun, aslında bu programlama dilinin yan tarafını öğrenmek istemiyorlar. Web sitelerine başlamak için basit ve hızlı bir çözüm istiyorlar.

Kendi Profesyonel Web Sitenizi Oluşturun!

Bu şaşırtıcı sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ile web sitenizi birkaç dakika içinde başlatın. Deneyim veya programlama becerisine gerek yok!

Şimdi başla! »

Bu eğitimde, HTML ve CSS kullanarak bir web sitesi oluşturmanın 3 yolunu sunacağım; bir miktar programlama becerisini içerecektir, ancak kafa ve gövde etiketinin ne için kullanıldığını açıklayan temel bilgilerle başlamayacağız. Temel öğrenebileceğiniz birçok web sitesi var, örneğin w3schools.com oldukça iyi bir web sitesi.

Sıfırdan bir HTML web sitesi oluşturun

Bu, web sitenizi oluşturmanın en uzun ve en zor yoludur. Ayrıca, iyi bir HTML ve CSS bilgisine ihtiyacınız olacak, her bir kod satırı sizin tarafınızdan yazılmalıdır. Bu zaman alıcı olabilir ve projenizi bitirmek haftalar alabilir. Tüm kodu kendiniz yazmak için gerekli beceri ve bilgiye sahip olsanız bile, bence içine girdiğiniz zaman ve çabaya değmez..

Hala tüm kodu web sitenizde yazmakta ısrar ediyorsanız, geliştirme sürecini hızlandırmak için bootstrap gibi bir html çerçevesi kullanmanızı öneririm. Geliştirme için fazla zaman harcamayı planlamıyorsanız, bir şablon almayı düşünmelisiniz.

HTML web şablonu kullanarak web sitesi oluşturma

Hazır bir web sitesi şablonu almak, bunu elde etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Şablonu ihtiyaçlarınız için değiştirebilmek için kesinlikle bir miktar HTML ve CSS bilgisine ihtiyacınız olacak, ancak kesinlikle tüm projeyi sıfırdan başlatmayacaksınız.

İşte tasarım ihtiyaçlarınıza en uygun olan indirebileceğiniz en sevdiğim ücretsiz html şablon sağlayıcılarından bazıları:

Yukarıda listelenen sağlayıcılar da duyarlı şablonlar sunar, bu da web sitenizin sadece masaüstünde iyi görünmekle kalmayacağı, aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler gibi ekran çözünürlüğüne mükemmel uyum sağlayacağı anlamına gelir..

Herhangi bir ücretsiz html şablonunu kullanmaya başlamadan önce, sağlayıcının kullanım şartlarını ve lisanslarını kontrol edin. Bazı şablonlar yalnızca kişisel projeler için sınırlı olabilir; diğerleri bunları ticari web siteleri için de kullanmanıza izin verebilir.

Premium bir web sitesi şablonu almayı göze alabiliyorsanız, aşağıdaki sağlayıcılara göz atmalısınız:

 • http://themeforest.net/html-templates

Web şablonu edinmek ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirmek, web sitenizi çevrimiçi yayınlamak için yeterli değildir. Ayrıca bir alan adı ve premium barındırma hesabı satın almanız gerekir. HostGator kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum, yeni web hosting hesapları için ücretsiz alan adı ve uygun fiyatlı bir tanıtım fiyatı sunuyorlar.

Site oluşturucu aracını kullanarak bir HTML web sayfası oluşturun

Bir web sitesi oluşturucu ile gitmeye karar verirseniz, muhtemelen aceleniz var ve web sitenizi olabildiğince hızlı hale getirmek istiyorsunuz. Bir web sitesi oluşturmak için bir yazılım kullanmak, sadece web geliştirme süresini önemli ölçüde azalttığı için değil, aynı zamanda herkes için süper kolay ve erişilebilir olmasını sağlayan çok yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Bir web sitesi oluşturma aracı programlama bilgisi gerektirmez, dahili sürükle ve bırak özellikleri ve WYSIWYG editörü ile birkaç dakika içinde profesyonel bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

HostGator ile herhangi bir programlama kullanmanıza gerek kalmadan profesyonel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. HostGator’da bulunan web sitesi oluşturucu, size farklı kategoriler için uygun daha geniş bir modern şablon yelpazesi sunar. Beğendiğiniz bir şablon seçin ve web sitenizi oluşturmaya başlayın. Bu tarayıcı tabanlı web sitesi oluşturucu, farklı düzenlere sahip farklı sayfalar eklemenize ve yayınlamanıza, resim yüklemenize, iletişim formu ve Google haritaları eklemenize, facebook düğmeleri, facebook yorumları ve diğer sosyal uygulamalar, menüler, kutular, sekmeler ve daha pek çok şey eklemenize olanak tanır. Blog gönderileri için bir bölüm de oluşturabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen web sitesi oluşturucu aracının ekran görüntüsü:

ehost html web sitesi oluşturucu örneği

HostGator hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ayrıntılı HostGator incelememizi okumanızı tavsiye ederim.

Kendi profesyonel sitenizi yapmak için hangi yöntemi seçmelisiniz?

Web sitesi oluşturma ve HTML konusunda yeniyseniz ve bu dili öğrenmek istiyorsanız, muhtemelen temel bir web sitesi düzeni üzerinde çalışmaya başlamalısınız; bu şekilde öğrenebilir ve aynı zamanda inşa edebilirsiniz. Zaten bir miktar HTML ve CSS biliyorsanız ve projenizi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, muhtemelen bir web sitesi şablonu en iyi seçim olacaktır. Eğer aceleniz varsa ve programlamayı öğrenmek için zamanınız yoksa, en iyi seçenek bir site oluşturucu kullanmaktır.

Tabii ki kullanmak için başka yöntemler de var bir web sitesi oluşturmak, ama bu durumda ağırlıklı olarak basit HTML web sitesi oluşturma.

Kullanacağınız yönteme karar verdiyseniz, aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector