WordPress ile Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş İçin Web Sitesi Nasıl Yapılır?

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'WordPress ile Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş İçin Web Sitesi Nasıl Yapılır?
0 11 мин.

birikmesi wordpress-web-kar amacı gütmeyen organizasyon


Dünyada fark yaratmaya çalışan çok sayıda kar amacı gütmeyen kuruluş var. Ana hedefleri her zaman belirli bir sorunun çözülmesine yardımcı olan eylemlere ilham vermek ve onları teşvik etmektir. Dünyayı dünyadaki sorunlar ve çözümler hakkında yaymanın en iyi yolu, tahmin ettiniz, bir web sitesi oluşturmaktır. Sadece çalışan değil, aynı zamanda mesajı net ve etkili kılan iyi bir web sitesini bir araya getirmek her zaman kolay değildir.

Bu gibi büyük kuruluşlar için sorun değil Yeşil Barış ve Kızıl Haç, çünkü yardım etmek için tüm ekipleri işe alabilirler. Ancak daha küçük yerel kuruluşlar bunun gerçekleşmesi için gereken kaynak ve insan gücüne sahip değildir. Bu yüzden, genellikle yeterli, teknoloji meraklısı olmayan insanlar işi olabildiğince iyi yapmaya bırakılır.

Endişelenmeyin, çünkü WordPress sayesinde, minimal bir teknik arka planla bile yapabilirsiniz. Ayrıca çok az yatırım gerektirir. En iyi senaryoda, tek yapmanız gereken web sitenizin hostingidir. Ancak, ekstra mil gitmek ve web sitenizi gerçekten şaşırtıcı görünmesini sağlarken işinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, premium bir tema büyük bir yatırımdır. Bu nedenle, bu makalede, en sevdiğim barındırma sağlayıcım olan WordPress’i neden kullanmanız gerektiğini ve bunu kar amacı gütmeyen bir kuruluşun gereksinimlerine uyacak şekilde nasıl ayarlayacağınızı anlatacağım. Hadi başlayalım!

WordPress’i Kullanmanın En Önemli Nedenleri

Squarespace ve Wix gibi birçok web sitesi üreticisi var. Bunlar sürükle ve bırak özelliklerine sahip bir web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır, ancak WordPress de aynı şeyi yapabilir. Aslında, WordPress açık kaynaklı bir platformdur, bu yüzden kullanımı tamamen ücretsizdir. Diğer web sitesi oluşturucuları aylık en az 8 – 15 $ ücret gerektirir ve bu popüler içerik yönetim sistemi kadar esnek değildir.

Her 4. web sitesinin WordPress ile oluşturulmasının bir nedeni var. Bu, 74 milyona kadar web sitesi ekler bu platform tarafından yönetiliyor.

Söylemeye gerek yok, WordPress kar amacı gütmeyen bir kuruluş veya hayır kurumu için mükemmel bir seçenektir. Sitenizi oluşturmak için WordPress’i kullanmanın ana nedenleri.

Çok Başlangıç ​​Dostu

WordPress son derece kapsamlı ve kullanımı kolaydır. Ayrıca tonlarca eğitim materyali de bulunmaktadır. WordPress’e adanmış, hepsinde takip edebileceğiniz harika eğiticilere sahip çok sayıda web sitesi ve YouTube kanalı var. Bir web sitesini genellikle bir veya iki saat içinde çalışır hale getirebilirsiniz.

WordPress Tamamen Duyarlı

İnternet trafiğinin yaklaşık yarısı web erişimi olan mobil cihazlardan gelir, bu nedenle web sitenizi bunlara uyacak şekilde oluşturmanız doğaldır. Web sitenizin mobil cihazlarda da tamamen işlevsel olması ve okuyucuların blogunuza, bağışlarınıza, etkinliklerinize ve web sitenizdeki diğer her şeye kolayca erişebilmesi önemlidir.

Bu nedenle, WordPress’in tamamen duyarlı temaları ve düzenleri desteklemesi iyi bir şeydir. Tek yapmanız gereken, tamamen duyarlı olan iyi tasarlanmış bir tema seçmek, ancak% 99’u, bu yüzden endişelenmeyin.

Çok Esnek

WordPress’in kullanımı inanılmaz derecede kolay olmasının yanı sıra, kolayca genişletilebilir. Birkaç tıklamayla çok sayıda işlev ve özellik ekleyebilirsiniz. Bu, platformun panodan çıkmadan bir eklenti yüklemenizi sağlayan eklenti sistemi sayesinde. Böylece, kâr amacı gütmeyen web sitenizin gerektirdiği her işlevi kolayca ekleyebilirsiniz.

Maliyet Etkili

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumlarının çoğu zaman sınırlı bir bütçesi vardır, çünkü paralarını gerçekte bir etki yarattığı yere harcarlar. Bu nedenle, gerekli olan her yerde köşeleri kesebilmek büyük bir yardımdır. Bu yüzden WordPress’in özgür olması harika. Onu veya başka bir şeyi satın almanıza gerek yoktur, sadece web sitelerinden indirin veya barındırma sunucunuza yükleyin.

Orada mevcut bazı ücretsiz tema ve eklentileri kullanarak, becerikli olarak tamamen ücretsiz alabilirsiniz. Ancak sitenize daha iyi görünecek ve sitenize yaklaşık 70 ABD doları harcamayı düşünmüyorsanız çok daha işlevsel olacaktır..

WordPress ile Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşunuzun Web Sitesini Oluşturma

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş için bir web sitesi oluşturmak, WordPress ile başka bir site oluşturmak gibidir. Birkaç basit adımda yapılabilir ve web barındırma hizmetinizin etkinleştirilmesi için beklemeniz gerekiyorsa, web sitenizi iki saat veya bir gün içinde çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz. Şimdi web sitenizi kurup çalıştırma adımlarının neler olduğunu görelim!

Adım 1: Bir Barındırma Sağlayıcısı ve Alan Adınızı Seçme

WordPress’in kendi kendine barındırılan ücretsiz bir seçeneği vardır, ancak web sitenizi tam olarak en hızlı hale getirmez. Ticari bir barındırma sağlayıcısı ile gitmek çok daha iyidir. Web sitenizin yıl boyunca hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Bunu yapmak size her ay yaklaşık 5 ABD doları tutacaktır, ancak karşılığında web siteniz çok daha hızlı ve daha erişilebilir olacaktır.

Barındırma konusunda en iyi seçimim InMotion. Onlar sadece güçlü sunucuları ama güçlü müşteri desteği de var çünkü bulabildiğim en güvenilir hosting sağlayıcısı. Web sitemin aşağıda olduğundan ya da olması gerekenden daha yavaş yüklenmediğini görmedim. Çözülen bir sorun olduğunda, sadece müşteri destek servisini ararım ve dakikalar içinde cevap verirler. Sitenizde bir şey çalışmadığı takdirde size yardımcı olacak birine ihtiyacınız olacak ve nedenini bilmiyorsunuz.

InMotion, yardım etmek için arayabileceğiniz ve ellerinden gelen her şeyi çözmelerini sağlayabileceğiniz en dost canlısı insanlardan bazılarına sahiptir. Ayrıca, web sitenizin güvenliğini sağlayacak ücretsiz yedeklemeler ve güvenlik özellikleri gibi başka bir yerde ödemeniz gereken ücretsiz bonuslar da alırsınız. Sonuç olarak, InMotion sağlam bir seçenektir ve daha uzun bir süre abone olmanız durumunda size sadece 3,99 $ / ay.

Alan Adı Talebinde Bulunma

Akılda kalıcı bir alan adına sahip olmak önemlidir ve bir tane bulmak size kalmıştır. Sahip olduktan sonra, kullanılabilir olup olmadığını görme ve kaydetme zamanı. Bunu InMotion’ın web sitesinden de yapabilirsiniz. Arama çubuğuna tercih ettiğiniz alan adını yazın ve kullanılabilir olup olmadığını görün. Öyleyse, satın al’ı tıkladığınızda yeni kâr amacı gütmeyen web siteniz için bir alan adınız olur..

Adım 2: WordPress’i Yükleme

yüklemek-wordpress-inmotion-barındırmaBu, yalnızca tek bir tıklama gerektirdiği için en basit adımdır. InMotion’da cPanel’e giriş yapın ve uygulamalar arasında WordPress’i bulun. Sadece ikonuna tıklayın ve yükleyin. Aynı süreç, orada barındırma sağlayıcılarının yaklaşık% 90’ı için de geçerlidir, bu yüzden onu karıştırmanın bir yolu yoktur..

3. Adım: Bir WordPress Teması Seçin

WordPress’i yüklediyseniz, temel şablonu ile karşılaşacaksınız. Gerçekten çok değil ve kesinlikle kuruluşunuzun mesajını iletmek için yeterli değil. Bu yüzden, size ve kuruluşunuza daha uygun bir tema bulmalısınız. Mümkün olduğunca ikna edici olmak için profesyonel görünmesi gerektiğinden bahsetmiyorum bile. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş veya yardım kuruluşu için en iyi sonucu bulduğum işte bunlar.

Jarvis

Jarvis-wordpress-tema

Jarvis, ThemeForest’teki en iyi paralaks temalarından biridir. Esnek ve özelliklerle dolu olduğundan, oluşturmak istediğiniz herhangi bir web sitesine kolayca uyum sağlayabilir. 14+ varyasyonundan birini seçip kendi metninizi, renklerinizi ve resimlerinizi ekleyerek çok profesyonel görünümlü bir web siteniz olabilir. Jarvis’in tüm düzeni tam sorumlu ve yönetimi kolaydır. Demoyu inceleyin ve hayal ettiğinize uyup uymadığını görün.

Jarvis Demosu & İndir

Churchope

churchope-wordpress-tema

Churchope, paylaşacak çok şeyi olan kar amacı gütmeyen bir web sitesi için en uygunudur. Basit bir kar amacı gütmeyen web sitesinden istediğiniz tüm işlevleri ve görünümleri içerir. Web sitenizde etkinlik gösterebilir, blog çalıştırabilir veya bir dükkan açabilirsiniz. Ayrıca yönetimi ve kurulumu da kolaydır, böylece istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. Canlı demoya göz atın ve kendiniz görün.

Churchope Demosu & İndir

CharityHub

sadaka-göbek-wordpress-tema

CharityHub, yalın ve basittir ve kuruluşunuzun misyonunun her yönünü göstermek için sade bir şekilde mükemmeldir. Kolayca bir blog çalıştırabilir, bir galeri ekleyebilir ve insanların mesajınız konusunda ikna olmak için gördükleri her içeriği yerleştirebilirsiniz. Daha da iyisi, ne için bağış topladığınızı gösterebilmenizdir. İnsanlar ziyaret edebilir ve ne kadar para toplandığını ve görevinizin başarılı olması için ne kadar ihtiyacınız olduğunu görebilir. Bu, bağışlara dayanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş için inanılmaz derecede yararlıdır, bu nedenle bu tema size iyi uyacaktır. Canlı demo da oldukça ikna edici!

CharityHub Demosu & İndir

4. Adım: Yararlı Eklentileri Yükleyin

WordPress’i bu kadar kullanışlı ve esnek yapan eklentilerdir. Sitenize belirli işlevler eklemenizi sağlar. On binlerce eklenti sayesinde istediğiniz her şeyi ekleyebilirsiniz. Bir eklenti yüklemek birkaç tıklama alır. Daha karmaşık olanları asmak için bir öğretici video izlemeniz gerekebilir, ancak çoğu kullanımı oldukça kapsamlıdır. Kâr amacı gütmeyen web sitenizi oluşturmak için çalışırken kullanışlı olabilecek birkaç eklenti.

Sonuç

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun web sitesini çalıştırmak ve çalıştırmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok, sadece biraz zaman, sabır ve harcamak için birkaç dolar. Web sitenizin gerekli tüm özellikler ve gereken görünümlerle çalışmaya başlaması uzun sürmez..

Umarım bu makale bugün yeni bir şey öğrenmenize yardımcı olmuştur ve yakında bir sonraki bölümde görüşürüz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector