WordPress ile Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur (Başlangıç ​​Dostu)

01.06.2020
Eğiticiler ve Kılavuzlar 'WordPress ile Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur (Başlangıç ​​Dostu)
0 10 мин.

profesyonel web sitesi oluşturmak wordpress acemi dostu


WordPress’in kullanımı ve web sitesi oluşturmak çok kolay olsa da, hala birçok kişi profesyonel bir web sitesi yapmakta zorlanıyor. Bu eğitimde, WordPress kullanarak işiniz için nasıl profesyonel bir web sitesi oluşturacağınızı öğreteceğim. Bu kılavuzun amacı, ziyaretçileri müşterilere dönüştüren harika bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçları vermektir..

WordPress Tabanlı Web Sitesi Oluşturucu

Yeni Başlayanlar İçin Mükemmel! WordPress ve BoldGrid ile Hazır, Profesyonel ve Kaliteli Web Siteleri Oluşturun.

Şimdi başla! »

WordPress’i nasıl kuracağınızla ilgili temel bilgileri öğrenmek veya bir blogun dakikalar içinde nasıl başlatılacağını öğrenmek istiyorsanız, lütfen bağlantılı eğiticilere göz atın.

Bu eğitimde programlama veya web tasarımı becerileri yer almamaktadır. İle başlayan yeni başlayanlar için mükemmel WordPress. Her şey ekran görüntüleri ile gösterilmiştir.

Başlangıç ​​dostu! Kodlama yok! Geeky terimi yok! Basit ve anlaşılır! Adım adım.

Profesyonel İşletmeler için Profesyonel Hosting

Bu web sitesini işletmeniz için oluştururken profesyonel olmak istiyorsunuz. Web sitenizi çevrimiçi yayınlamak için bir barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Bu kılavuz için örnek olarak InMotion Hosting’i kullandım. Bu web sitesi oluşturma ve işletme web sitesi barındırma için tavsiye ederim. Bu barındırma sağlayıcısı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen InMotion barındırma incelememizi okuyun..

İlk olarak, bir kaldırma planı satın almanız gerekecek.

Bu bağlantıyı takip ederek% 47 anında indirim alırsınız. Sayfanın en altına gidin ve “Şimdi Sipariş Ver” düğmesini tıklayarak Lansman Planını seçin.

sipariş inmotion fırlatma planı

Seçiminizi inceleyin ve “Devam” ı tıklayın.

inmotion business class hosting sipariş süreci

Zaten bir alan adınız varsa, bu seçeneği belirtin, aksi takdirde bu barındırma planıyla ücretsiz olarak yeni bir alan adı kaydedebilirsiniz.

inmotion kayıt ücretsiz alan

Bu örnekte, alan adımı InMotion’ın sunucusuna bağlama seçeneğini belirledim, böylece “zaten bir alan adım var” seçeneğiyle devam ediyorum. Seçiminizi inceleyin ve “Devam” ı tıklayın.

inmotion zaten kendi alan adınız

Sistem konumunuzu otomatik olarak algılar ve web sitenizin barındırılacağı web sunucusunu seçer. Ayarlamalar yapmak istiyorsanız, sunucu için yeni bir konum seçin. Doğu Kıyısı ve Batı Kıyısı arasında seçim yapabilirsiniz. Web sitenizin size ve müşterilerinize daha yakın bir sunucuda barındırılmasını düşünün.

inmotion hosting doğu sahili batı sahili

Şimdi bu siparişin en önemli adımı web sitenize yüklemek istediğiniz içerik yönetim sistemini seçmektir. Burada “WordPress ile çalışan BoldGrid’i Kur” seçeneğini seçeceksiniz. Bu, web sitemizi oluşturmak ve özelleştirmek için kullanacağımız oluşturucu. BoldGrid, HTML, CSS veya başka bir programlama bilmenize gerek kalmadan özel düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan WordPress destekli bir sayfa oluşturucudur. Bu harika araç hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen BoldGrid incelememize göz atın..

inmotion boldgrid'i kayıtta otomatik olarak yükle

Kişisel ve finansal bilgilerinizi girin. Bu sayfa güvenli ve şifreli olduğundan verileriniz korunacaktır. Siparişinizi tamamlamak için “Hesap Satın Al” düğmesini tıklayın.

inmotion satın alma hosting hesabı

Siparişinizi onaylamak için birkaç dakika içinde size telefonla ulaşılacaktır. Siparişiniz onaylandıktan sonra, giriş bilgilerini içeren bir e-posta alacaksınız. Bu arada WordPress ve BoldGrid otomatik olarak web sitenize kuruluyor. Siparişinizin sonunda, özelleştirebileceğiniz bir çalışma sisteminiz olacak.

Çok uzak çok iyi! Aslında eğlenceli kısmı geliyor, gerçekten web sitenizi oluştururken.

WordPress Web Sitenizi Oluşturma

Hesabınız telefonla doğrulandıktan sonra InMotion’dan tüm giriş ayrıntılarını içeren bir hoş geldiniz e-postası alacaksınız. Bu e-postada Hesap Yöneticisi Panelinize giriş, cPanel’e ve BoldGrid’in önceden kurulu olduğu WordPress sitenize giriş.

Şimdi web sitenizin kontrol paneline erişin ve giriş yapın. Giriş ekranı, varsayılan WordPress giriş ekranından farklıdır. Gösterge tablosu da biraz farklıdır, ancak daha önce WordPress kullansanız bile çok fazla fark yaratmaz..

inmotion boldgrid giriş

Karşılama ekranında, biri yeni başlayanlar ve diğeri ileri WordPress kullanıcıları için olmak üzere iki video olacak. Bu videolar BoldGrid’in hızlı bir sunumudur. Onları izlemenizi şiddetle tavsiye ederim! Aşağıdaki videoda BoldGrid ile nasıl başlayacağınız açıklanmaktadır:

Şimdi başlamak için “İlhamlar” menüsüne tıklamanız gerekecek.

boldgrid ilham web sitesi

İlhamlar sayfasında iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: Aşama Olarak Yükle (zaten bir web siteniz varsa ve bunu BoldGrid ile yükseltmek istiyorsanız bunu seçin) veya Aktif Olarak Yükle (bu seçenek henüz web sitesi olmayanlar içindir). “Aktif” site ile devam edeceğiz.

boldgrid etkin siteleri yükle

Bir sonraki adım, web siteniz için bir kategori seçmektir. Yazarken seçim yapabileceğiniz yaklaşık on kategori var, ancak BoldGrid geliştikçe daha fazla eklenecek. Web sitenizin nişine en yakın kategoriyi seçin.

boldgrid web sitesi kategorisi seçin

Kategori seçildikten sonra beğendiğiniz bir tema seçebilirsiniz. Bu temalardan herhangi birini önizleyebilir ve masaüstünde, masada veya cep telefonunda nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Bazı temaların filigranlı telif hakkıyla korunan resimler içerdiğini lütfen unutmayın. Bu görüntüleri (madeni para sistemini kullanarak) satın alabilir veya kendi fotoğraflarınızla değiştirebilirsiniz. Bu eğitim için “Uptempo” temasını seçeceğiz.

boldgrid tema seç

Tercih ettiğiniz temayı seçtikten sonra, web sitenize yüklemek istediğiniz sayfa grubunu seçin. Bu kategori için en yaygın olan beş sayfayı yüklemeyi seçeceğiz. Devam etmek için “Seç” düğmesini tıklayın.

boldgrid sayfa grubunu seç

Seçiminizi onaylayın ve “Bu web sitesini yükle!” Seçeneğini tıklayarak temanın ve sayfaların kurulumunu tamamlayın. buton. Bu adımda geri dönüp daha önce seçilen ayarları düzenleyebilirsiniz.

boldgrid web sitesini kur

Sayfaların yüklenmesi ve oluşturulması bir dakikadan az sürecektir. Sayfayı bitene kadar kapatmayın. Kurulum tamamlandığında, “Özelleştir” düğmesini tıklayın.

boldgrid indir tema yükle web sitesi

Tema özelleştirici, web sitenizi düzenlemenize ve yaptığınız değişiklikleri önizlemenize olanak tanır. Seçenekler temadan temaya değişebilir. Daha önce seçtiğimiz tema için, uptempo, site başlığını değiştirebilir, yazı tipini, başlık konumunu değiştirebilir, bir resim logosu veya site simgesi yükleyebiliriz.

boldgrid web sitesini özelleştirme

Renkler bölümünde, farklı renk paletleri arasından seçim yapabilirsiniz. Her tıklattığınızda bir renk şeması önerecek bir “Palet Öner” işlevi vardır. Beğendiğiniz renk düzenini seçin!

boldgrid renk özelleştirici paletleri öneriyor

Web sitenizi benzersiz ve olağanüstü hale getirmek için yapılandırabileceğiniz diğer birçok ayar vardır. Örneğin, sizin tarafınızdan seçilen bir sayfayı görüntüleyen statik bir ana sayfanız olmasını seçebilirsiniz. Ayrıca üstbilgi ve altbilgiye widget’lar ekleyebilir ve ayrıca özel HTML (Google Analytics Örneğin). Herhangi bir dosya açmaya gerek kalmadan temanıza özel JavaScript veya CSS eklemek de mümkündür. Şimdi ayrıntılara girmeyeceğiz, çünkü bu öğreticinin yazılması ve okunması çok uzun sürecek.

İşiniz bittiğinde, “Kaydet & Yayınla ”düğmesini tıklayın! Daha sonra geri gelebilir ve isterseniz herhangi bir seçeneği düzenleyebilirsiniz.

Şimdi web sitenizin ana sayfasına gidin ve manzaranın tadını çıkarın:

boldgrid web sitesi örneği

Henüz hazır değilsin! Web sitenizde beş sayfa var, ancak bunlar yükleme ile birlikte gelen varsayılan içerikle doludur. Bunları değiştirmek isteyeceksiniz.

boldgrid sayfaları düzenle

WordPress’te metin değiştirebilir, görüntü ekleyebilir ve değiştirebilir, farklı blokları klonlayabilir veya silebilir, blokları dikey ve yatay olarak sürükleyip bırakabilirsiniz.

boldgrid sayfa düzenleyici

“GridBlock Ekle” işleviyle önceden oluşturulmuş çok sayıda düzen arasından seçim yapabilirsiniz. Bu işlev ayrıca Google haritasını sayfanıza eklemenize veya çeşitli alanlara sahip çok çeşitli iletişim formları arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

boldgrid ekle ızgara bloğu düzeni

BoldGrid API, hem ücretsiz hem de ticari olarak yüksek kaliteli resimler aramanıza olanak tanır. Sayfanıza eklediğiniz görüntünün boyutunu ayarlayabilirsiniz; sistem görüntüyü otomatik olarak kırpır ve web sitenize yükler. Bu özellik, görüntü düzenleyici yazılımı kullanmadan sayfalarınızı güzel görüntülerle yalnızca birkaç dakika içinde ayarlamanıza olanak tanır. Ne kadar serin?

Bu noktada, web sitenizi oluşturmayı bitirdiniz. Tebrik! İşletmeniz için WordPress ve BoldGrid kullanarak profesyonel bir web sitesi oluşturdunuz. Tüm bunlar tek bir kod satırına dokunmadan ve görüntüleri bilgisayarınızda düzenlemeye gerek kalmadan da ekleyebilirsiniz..

Özet ve Tavsiye

Bu kılavuz istediğimden daha uzun çıktı, ancak profesyonel bir web sitesi oluşturmak için gereken adımların çoğunu kapsadığımı düşünüyorum. Umarım bu rehber yeni başlayanlara yardımcı olacaktır. BoldGrid ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum yazabilir veya InMotion hosting ile iletişime geçebilirsiniz. Teknik destek çok yardımcı ve başlangıç ​​dostu.

WordPress sitenizi oluşturmak ve barındırmak için hem BoldGrid’i hem de InMotion’ı şiddetle tavsiye ederim.

Bu demo web sitesini oluşturma işlemi sadece birkaç dakika sürse de, bu adım adım kılavuzu bir araya getirmek bir saatten fazla sürdü. Size yardımcı olduysa, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector