YOK Kesinti Yok Web Hosting Sağlayıcıları Nasıl Değiştirilir

web barındırma sağlayıcıları nasıl değiştirilir


Ne zaman web barındırma değiştirmek gerekir bir zaman gelebilir ve bunun yüzünde böyle bir görev belki de zaman ayırmaya değmez zahmetli bir süreç gibi görünmesine rağmen, kesinlikle geçmesi gereken bir şey Mevcut barındırma sağlayıcınızdaki koşullar kötüye giderse. Denklemlere kesinti riski eklediğinizde, web sitesi geçişi bu tür konularda deneyimli olmayan herkesi korkutur. Oldukça karmaşık olsa da, anahtarı mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için belirli bir sırayla izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Ne zaman ve ne yapacağınızı bilmek, kesinti süresini tamamen en aza indirmenize veya hatta engellemenize yardımcı olabilir.

Neden Hosting Sağlayıcılarını Değiştirmeniz Gerekiyor??

Neden insanlar ana geçiş karar birçok nedeni vardır, çünkü mevcut web barındırma sağlayıcısında yenileme ücretleri barındırma artmış ve başka bir yerde daha iyi bir anlaşma buldukları ya da onlar tarafından sunulan hizmetler ve destek memnun değil mevcut ana bilgisayar ve daha güvenilir ve saygın bir web sitesi barındırma kendi web sitesi barındırma istiyorum.

Bazı web barındırma sağlayıcıları barındırma nasıl taşınacağı konusunda kapsamlı belgelere sahiptir ve bazı şirketler bile hareket süreci boyunca destek sunabilir veya hatta sizin için ücretsiz transfer yapabilir.

Barındırma Geçişi İçin 7 Kolay Adım

Yeni bir toplantı sahibine geçişiniz sırasında çalışmama süreleri riskini en aza indirmek için, aşağıdaki işlemleri aşağıda açıklanan sırayla gerçekleştirmeniz gerekir:

1. Yeni sunucu bulun ve satın alın

Tıpkı yeni bir daireye taşınmak gibi, geçişi yapabilmek için önce yeni bir yer sağlamalısınız. Neyse ki, orada orada web hosting firmalarının sıkıntısı yok, bu yüzden onların tekliflerini değerlendirmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan birini seçin. Güvenilirlik, sunucu çalışma süresi garantileri, barındırma özellikleri, web barındırma kontrol paneli, kayıt ve yenileme fiyatları gibi faktörleri göz önünde bulundurun ve yeni sunucunuzu seçtiğinizde destek kullanılabilirliğini dikkate alın.

Yeni sunucunuzda yeni bir plan satın aldıktan sonra bile mevcut planınızı iptal etmeyin. İptal, bu aşamada yapmak istediğiniz son şeydir çünkü erken iptal, eski ana bilgisayarınızda depolanan tüm dosyalarınızın ve veritabanı bilgilerinizin kaybolmasına neden olabilir.

2. Dosyaları yedekleyin ve aktarın

Artık iki farklı ana bilgisayarda iki barındırma planınız olduğuna göre, hareket etmeye başlayabilirsiniz, yani tüm web sitesi dosyalarınızı indirmeniz gerekir. Bu adım için eski ana makinenizin FTP’sine bağlanmanız ve tüm dosyalarınızı indirmeniz, ardından yeni ana bilgisayara yüklemeniz veya eski ana makinenizin web kontrol paneline giriş yapmanız, Yedekleme sayfasını bulmanız ve tam web sitesi yedeklemesi. MySQL veritabanlarının yedeklenmesi Yedekleme sayfasında da güvence altına alınabilir. İndirilen yedekleme dosyaları sıkıştırılmış biçimde sunulacaktır.

Tüm yedekleme dosyalarınızı edindikten sonra yeni ana makinenize gidin, yönetim arayüzüne giriş yapın ve yeni sunucunuza yükleyin / geri yükleyin. Yedekleme sayfasını bulun ve yedekleme geri yüklemesi için dosya yükleme kutusunu bulun ve tam site yedek dosyalarını yükleyin. Bu adım tamamlandığında, veritabanı geri yükleme işlemini de gerçekleştirin.

Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmak için eski ana makinenizdeki ve yeni ana makinenizdeki dosya yedekleme / dosya geri yükleme belgelerine başvurduğunuzdan emin olun..

3. Her şeyin yeni sunucuda çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Web sitesini ve veritabanı yedekleme dosyalarını yeni sunucunuza yüklemeyi tamamladıysanız, her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Geçici bir URL veya IP adresi yardımıyla web sitenizi önizleyebilirsiniz ve bazı barındırma şirketlerinin, sitenizi yayınlanmadan önce önizlemenize olanak tanıyan bir geliştirme aşamalandırma platformuna bile sahiptir. Bu, geçiş işlemi sırasında ortaya çıkabilecek sorunları çözmenize izin verecektir..

4. Alan adı sunucusunu değiştirin

Bu adım için alan adı kayıt kontrol panelinize giriş yapmanız, alan adı sunucusu sayfasını bulmanız ve eski DNS kayıtlarınızı yeni ana makineniz tarafından sağlanan yeni verilerle değiştirmeniz gerekir.

5. DNS değişikliğini bekleyin

Değişiklikler 24 ila 48 saat içinde yürürlüğe girecek ve bu süre zarfında ziyaretçileriniz web sitenizi düzgün çalışacağı için görüntüleyebilecektir. Duruş süreleri büyük olasılıkla bir sorun oluşturmayacaktır, ancak web sitenize içerik veya herhangi bir dosya eklemekten kaçınmalısınız çünkü bu, içerik veya veri kaybına neden olabilir. Bu süre zarfında web sitenizi izlediğinizden emin olun.

6. E-posta hesaplarını yeni sunucuya taşıyın

Hem eski ana makineniz hem de yeni ana makineniz cPanel kullanıyorsa, e-postalarınız tam cPanel yedeklemenizle birlikte taşınacağından taşıma sorunu olmaz. Durum böyle değilse, aşağıdakilerden birini yapmanız gerekir:

 • E-postanız bir alan adı kayıt kuruluşuyla barındırılıyorsa, A kaydını değiştirin ve yeni barındırıcınızın IP adresine yönlendirin;
 • E-posta hesabınız bir üçüncü tarafla barındırılıyorsa, DNS’inizdeki MX kayıtlarını güncelleyin;
 • E-postanız eski web barındırıcısında barındırılıyorsa, mevcut e-posta hesabını yeniden oluşturun ve yeni barındırıcınızda yapılandırın.

7. Eski barındırma planınızı iptal edin

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, web sitenizde her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını test edin. Her şeyin yolunda olduğunu tespit ederseniz, eski barındırma planınızı güvenle iptal edebilir ve yeni barındırma hizmetinizin tüm avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz..

Son

Ana bilgisayar değiştirmek stresli bir zaman olabilir, ancak özellikle berbat bir web barındırma hizmeti ile sıkışıp kalırsanız buna değer. Ancak, tüm bunlar sizin için çok fazla görünüyorsa ve web sitesi geçişini kendi başınıza yapmaktan yorulduysanız, potansiyel web barındırıcınızın sizin için ücretsiz veya makul bir ücret karşılığında transfer yapıp yapmayacağını kontrol edin. InMotion veya HostGator gibi bazı ana bilgisayarlar bu aktarımı ücretsiz olarak yapar, diğer ana bilgisayarlar aktarımı sizin için ücretlendirebilir. Barındırma sağlayıcınızın size yardımcı olmasına izin vermek, sorunsuz bir web sitesi aktarma deneyimi sağlayacaktır.

Önerilen Kılavuzlar:

 • Joomla Web Sitenizi Yeni Bir Web Ana Bilgisayarına Taşıma?
 • WordPress Web Sitenizi Yeni Barındırma Sağlayıcısına Aktarma?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map