15 En İyi MySQL Veritabanı Web Hosting Sağlayıcıları

en barındırma-mysql veritabanı-2019


Neden MySQL Hosting’e İhtiyacınız Var? En İyi Nasıl Bulunur?

Büyük web siteleri çalıştıran web sitesi sahipleri genellikle veritabanlarına güvenir. Bunlar, mevcut yüzlerce veya binlerce web sayfası içeriğiyle başa çıkmayı çok daha kolay hale getirir. Bu şekilde, içeriği güncellemek için her sayfayı açmaya gerek kalmaz ve düzen de aynı kalır. Bunlar, bir kullanıcı her web sayfasını açtığında verilerin doğrudan veritabanından alındığı dinamik web siteleri veya veritabanı güdümlü web siteleri olarak adlandırılır..

Her bilgiye bir yerden erişilebilir ve hatta aynı veritabanında çalışan bir ekibiniz bile olabilir. Bu görevler için, şu anda en popüler veritabanlarından biri olan MySQL’i kullanabilirsiniz. Açık kaynaklı bir yazılımdır ve ücretsiz olarak alabilirsiniz. Aşağıda konuşacağımız web barındırma planları, MySQL’i destekliyor ve ayrıca veritabanıyla uyumlu uygulamalar ve komut dosyaları sunuyor.

Şimdi ilişkisel veritabanları söz konusu olduğunda neden bu kadar iyi bir seçim olduğunu açıklamak için önce MySQL’i inceleyeceğiz. Ayrıca MySQL’i destekleyen bir web barındırma planı seçmeden önce bilmeniz gereken tüm temel bilgileri göstereceğiz.

Bu yüzden MySQL Kullanmalısınız

Tabii ki, MySQL mükemmel bir web hosting planı ararken bulacağınız tek seçenek değil. Diğer popüler veritabanları vardır, örneğin:

 • PostgreSQL – Linux ve Windows için açık kaynaklı ve nesneye dayalı bir veritabanı
 • Microsoft SQL – Microsoft’un Linux ve Windows ile uyumlu ilişkisel, tescilli bir veritabanı
 • MS Access – Microsoft Office paketinin bir parçası olan grafiksel kullanıcı arabirimine sahip ilişkisel, tescilli bir veritabanı. Yalnızca Windows üzerinde çalışabilir
 • Oracle – Oracle Corporation tarafından geliştirilen, Windows ve Linux üzerinde de çalışabilen çok modelli, tescilli bir veritabanı

Bu veritabanı seçeneklerinin her birinin platformlar arası uyumluluğuna bakarsak, MySQL’in en çok yönlü olanı olduğu ortaya çıkıyor. Microsoft ve Linux’un yanı sıra MySQL, FreeBSD, macOS ve Solaris üzerinde çalışabilir. Bu hemen hemen her makine ve web barındırma planında çalıştırabilirsiniz veritabanı büyük bir avantaj sağlar. Bunun da ötesinde, verilerinizi her adımda güvende tutarken görevlerinizi etkili bir şekilde yürütmenizi sağlayan çok çeşitli özellikler sunar.

MySQL, büyük veri kümelerinde çalışmak istediğinizde güçlü bir çözümdür. Web sitelerinde tonlarca içerik yönetmesi gereken büyük şirketler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok yönlü bir veritabanı olmakla birlikte, kullanımı oldukça kolaydır, bu da veritabanlarıyla çalışma deneyimi olmayanlar için mükemmel bir seçimdir..

Performans bir veritabanında ihtiyacınız olan ana unsurlardan biriyse, MySQL sizin için mükemmel bir seçimdir. Özellikle web sitelerini paylaşılan bir web barındırma planında çalıştıranlar için yüksek hızlı kullanım sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuçta, kazıklar yüksek olduğunda bu yükleme sürelerini beklemek istemiyorsunuz.

MySQL ile ilgili en güzel şeylerden biri de Apache, PHP ve diğer çeşitli dilleri kullanabilmenizdir. Bir Linux web barındırma planı seçtiğinizde bunlar genellikle çoğu pakette bulunur. Aslında, bu bileşenler desteklendiğinden 100 milyondan fazla kullanıcı MySQL’i indirdi. Temel olarak en güçlü araçlardan bazılarına tek bir yerde sahip olabilirsiniz.

MySQL’in Hikayesi

En iyi mysql-web-hosting sağlayıcılarıMySQL 1996 yılında çıktı, bu yüzden kesinlikle orada veritabanı seçenekleri arasında en eskilerinden biri. Üç kişilik bir geliştirici ekibi tarafından yaratıldı ve onlardan biri olan Michael Widenius, veritabanına kızının adı olan My adını verdi. Bunu mSQL (Mini SQL) olarak adlandırılan çok daha basit bir veritabanı yönetim sisteminden yarattılar ve kendi aracı olarak kullanmayı amaçladılar.

mSQL, IBM tarafından geliştirilen ISAM diline dayanıyordu. MSQL’in tüm yapısı çok yavaş ve esnek değildi, bu yüzden programcılar sorunlarını daha iyi bir şekilde çözebilecek yeni bir tane oluşturmaya karar verdiler. Daha sonra, MySQL ortaya çıktığında, Genel Kamu Lisansı altında çalışmaya başladı, yani her kullanıcı kaynak kodunu değiştirebildi.

MySQL hakkında harika bir şey, dünyanın her yerinden geliştiricilerin bu yeni veritabanına kolayca geçmelerini sağlayan mSQL’in API’sını (Uygulama Programlama Arayüzü) tutmalarıdır. MySQL’e fon sağlayan ve sahip olan şirket, MySQL AB adlı İsveçli bir şirketti. Ardından 2008’de Sun şirketi 1 milyar dolara satın almaya karar verdi. Yalnızca Sun’ın MySQL’i veritabanının şu anki sahibi Oracle Corporation’a teslim ettiği 2010 yılına kadar sahiptiler..

MySQL Fiyatları ve Özellikleri

Her zaman birçok şirketin ve bireyin veritabanları için kullandığı MySQL’in ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz. Buna, dünyanın en yaygın kullanılan açık kaynaklı veritabanı olan MySQL Topluluğu sürümü denir. Çoğu web barındırma planı, indirmenize bile gerek duymaz, çünkü genellikle paketlerinde bir bonus olarak bulunur.

Ücretsiz sürüm çoğu zaman yeterlidir, ancak şirketinizin belirli ihtiyaçları varsa, premium sürüme de yükseltebilirsiniz. 2000 $ için Standart Sürüm, 5000 $ için Enterprise ve 10.000 $ için Küme Taşıyıcı Sınıfı vardır. Bunların tümü, premium destek ve bakım alırken size kapsamlı bir araç ve özellik listesi sunar.

Veritabanı yönetimi ve sorgulama görevleri için ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz. Çok miktarda veriyle çalışsanız bile, MySQL yüksek etkili aramalar yapmanıza izin verdiğinden asla kaybolmazsınız. Verilerinizin yapısını anlamanıza yardımcı olacak bir bilgi şeması da vardır.

Yeni uygulamanız için bir veritabanına ihtiyacınız varsa MySQL mükemmel bir çözümdür. Temel olarak sadece veritabanını ayarlamanız, bir hesap oluşturmanız ve ardından böyle bırakmanız gerekir. Üzerinde çalışan bir komut dosyası ile uygulamanız için kararlı bir kaynak olacaktır. Arka planda sürekli çalıştığı sürece kontrol etmenizi bile gerektirmez.

Bir MySQL veritabanını yavaşlatabilecek tek şey kötü bir sabit sürücü seçimidir. Her zaman sunucuyu SSD sabit disklerde çalıştıran bir web sağlayıcı barındırma gitmek gerekir. Katı hal sürücüleri tarafından sağlanan anında erişim ile yıldırım hızını garanti eder. Ancak, SSD’lere dayanan bir web barındırma planı seçerseniz, bir yedekleme planına da ihtiyacınız olacaktır. SSD sabit disklerinde, verilerinize zarar verebilecek hatalarla karşılaşma olasılığı daha yüksektir.

Çoğu kullanıcı MySQL’de komut satırı arayüzünü kullanmasına rağmen, herkes için uygun olmayabilir. Veritabanlarıyla çalışma konusunda deneyimli olmayan yeni başlayanlar idare etmeyi zor bulabilir. Neyse ki, bu sorun, veritabanını kullanmayı çok daha kolay hale getiren MySQL GUI’den (grafik kullanıcı arayüzü) birini yükleyerek çözülebilir..

Mükemmel MySQL Web Host’unu Bulma

Günümüzde, paketlerinde MySQL sunan bir web barındırma sağlayıcısı bulmak zor değil. Çoğu bu veritabanını ve aralarından seçim yapabileceğiniz diğer birçok çözümü destekler. İnternette web barındırma hizmetlerine göz atarken, özellikle paylaşılan barındırma planları söz konusu olduğunda, daha önce bahsettiğimiz popüler veritabanlarının en azından bazılarını sağladığını göreceksiniz. Birini seçmeden önce, dikkate almanız gereken en önemli iki faktör şunlardır: depolama ve performans.

Web sitesi sahiplerinin çoğu için tek bir MySQL veritabanı yeterlidir. Web barındırma planları genellikle bir MySQL örneğiyle gelir, ancak daha büyük bir projeye başlamak üzereyseniz, daha fazla veritabanı eklemeniz gerekebilir. Bu durumda, sadece sınırsız veritabanı içeren bir web hosting paketi seçin. Ayrıca, veritabanlarınızı düzgün bir şekilde bağlamak ve yönetmek istiyorsanız, PHP’ye gitmeniz gerekecektir. Ancak, bu dili desteklemeyen bir web barındırma sağlayıcısı bulmak zor.

Son olarak, cPanel veya Plesk’in kurulu olduğundan emin olmalısınız. Bu kontrol panelleri, veritabanları oluşturmanıza ve var olanları silmenize veya yönetmenize olanak tanır. cPanel, MySQL için veritabanları ile ilgili tüm süreç boyunca size rehberlik eden bir veritabanı sihirbazı bile sağlar. Şimdi, çoğunlukla önerdiğimiz 15 web barındırma sağlayıcısı hakkındaki yorumları görelim!

En İyi MySQL Web Hosting Sağlayıcıları

Size en iyi MySQL sunucuları arasında düşündüğümüz şirketler hakkında size bilgi vermeden önce, bunların tam listesi:

 1. HostGator – $ 2,75 / ay’dan başlıyor
 2. BlueHost – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 3. InMotion Barındırma – 3,99 ABD Doları / ay
 4. Gözden A2Hosting – 3.92 ABD Doları / ay
 5. SiteGround – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 6. iPage – 1,99 ABD Doları / ay
 7. WebHostingHub – 4,99 ABD doları / ay
 8. Şişman inek – aylık 3,15 ABD dolarından başlayan fiyatlar
 9. LiquidWeb – aylık $ 59
 10. Greengeeks – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 11. GoDaddy – 2,99 ABD Doları / ay
 12. HostMonster – 4,95 ABD doları / ay
 13. arasi – aylık 5 ABD doları
 14. HostPapa – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 15. JustHost – $ 3.95 / ay’dan başlıyor

Şimdi ayrıntılara geçelim ve bütçeniz ve barındırma ihtiyaçlarınız için hangi barındırma sağlayıcısının en iyi olduğunu görelim.

3. HostGator

hostgator-best-mysql-barındırmaHostGator şu anda en tanınmış web hosting şirketlerinden biridir. Paylaşımlı barındırma, özel sunucular, VPS ve özellikle en çok satan hizmetleri olan satıcı barındırma için birinci sınıf planlar sunuyorlar. Planları büyük ve küçük işletmeler, blogcular ve geliştiriciler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. HostGator 2002 yılında kuruldu ve Linux tabanlı hizmetler satmaya başladı.

2011 yılında, Windows için de büyük bir talep olduğunu fark ettiler ve işletim sistemine dayalı web barındırma planları sağlamaya başladılar. HostGator şu anda 8 milyondan fazla alana ev sahipliği yapıyor. Bunun arkasındaki ana nedenlerden biri, planlarının her biri ile birlikte gelen geniş özellik yelpazesidir. Bu sağlayıcı ayrıca size 4.000’den fazla şablona ücretsiz erişim sağlayan kendi web sitesi oluşturucusuna sahiptir..

HostGator, web sitelerinizi oluşturmanıza ve bakımını yapmanıza yardımcı olabilecek her türlü aracı sağlar. Her planla, veritabanı yönetimi, ücretsiz etki alanı, görev zamanlayıcı ve diğer faydalı yönetici araçları için MySQL’i alırsınız. Size bazı gerçekten yüksek kaliteli Windows hosting planları sunabilir pek çok sağlayıcı yoktur. HostGator, Windows barındırma deneyiminin birkaç yılını hayata geçirerek rekabetinin çoğunu yendiği yerdir..

Barındırma planınızdan memnun değilseniz, paranızı 45 gün içinde geri alabilirsiniz, bu da ortalama bir zaman diliminden daha büyüktür. Hangi planı seçerseniz seçin, sınırsız MySQL veritabanı ve phpMyAdmin de elde edersiniz. Paylaşılan plan fiyatları Hatchling planıyla aylık 2,75 dolardan başlıyor. Bir VPS istiyorsanız, giriş seviyesi planı size 29,95 dolara mal olurken, en ucuz adanmış sunucu aylık 119 dolardır..

2. BlueHost

Bluehost-best-mysql-barındırmaBlueHost 2003 yılında yeniden başladı ve şimdi şirkette çalışan yüzlerce çalışanı var. Kullanıcılara birinci sınıf donanım ve yazılımlara dayanan web hosting planları sağlayan sektörde büyük bir isim haline geldi. Tüm web hosting platformu açık kaynak kodludur, bu da teknik özellikleri araştırmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir..

Web hosting şirketleri arasında büyük isimlerin çoğu gibi, BlueHost da güçlü web hosting planları geniş bir yelpazede sunuyor. Bunlar bulut, paylaşılan, VPS ve özel barındırma gibi en popüler planları içerir. Ancak, BlueHost, biri WordPress kullanıcıları ve diğeri WooCommerce site sahipleri için oluşturulan iki plan arasından seçim yapmanızı sağlar..

Destek söz konusu olduğunda, profesyonel ekipleri her gün, her gün mevcuttur. Onlara sohbet, telefon, e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz ve ayrıca geniş bir bilgi tabanına sahiptirler. Her hosting paketi size ücretsiz bir SSL ve MySQL de verir.

PhpMyAdmin ve diğer birçok yararlı uygulamayı kullanarak MySQL ile veritabanlarını doğrudan oluşturabileceğinizi ve yönetebileceğinizi garanti ederler. İki şeyi aynı anda yapmak istiyorsanız, ücretsiz alan adı sunan bir BlueHost planı seçmelisiniz. Bir alan adı kayıt şirketi bulmanız ve ödeme yapmanız gerekmediğinden, bu seçenek size her zaman biraz zaman ve para tasarrufu sağlayabilir.

Şimdi size BlueHost’un gerçekten ne kadar uygun olduğunu göstermek için paylaşılan, VPS ve özel planlarının fiyatlarını inceleyelim. Onlar aylık 3.95 $ için Basic ile başlayan, 5.95 $ için Seçim Artı planına kadar üç paylaşılan barındırma planları var. VPS planları için fiyatlar aylık 19,99 $ ila 59,99 $ arasında değişirken, özel barındırma planları her ay 79,99 $ ila 119,99 $ arasında değişiyor..

3. InMotion Barındırma

inmotion-best-mysql-barındırmaInMotion Hosting’te çok sayıda tam özellikli barındırma planı bulabilirsiniz. Bunlar, her işletmenin ve bireyin mükemmel hizmeti bulabilmesini sağlayan çeşitli paylaşılan, özel, VPS, WordPress ve yönetilen seçenekleri içerir. MySQL, uygulamaları ve dinamik web siteleri oluşturmak için sizi ayarlayan tüm paketleri ile sağladıkları ekstralardan biridir..

InMotion Hosting, WordPress, Joomla, Drupal ve B2evolution gibi kullanıcı dostu web sitesi oluşturucuları sunar. Şirket, Premium Web Builder adlı kendi web sitesi oluşturucusunu bile geliştirdi ve planlarına abone olan herkes için kullanılabilir hale getirdi. Daha büyük projeler üzerinde çalışan büyük şirketler veya ekipler için InMotion’da özel bir plan seçmek mükemmel bir seçimdir.

Özel paketler arasında tarayıcınız üzerinden kolay sunucu ve web sitesi yönetimi için cPanel bulunur. Planlarını gerçekten başlangıç ​​dostu yapan şey MySQL desteğidir. Tercih ettiğiniz SQL dilini doğru şekilde kullandığınızdan emin olarak veritabanınızı eksiksiz bir rehberlikle oluşturacak ve koruyacaksınız. Veritabanınızda SSD depolama aygıtları tarafından garanti edilen hiçbir performans sorunu olmayacaktır.

InMotion’ın ana hedeflerinden biri, müşterilerine her zaman birinci sınıf donanım sağlamaktır. Servisleri Samsung SSD’lere ve en son Dell sunucularına dayanır, böylece web sitenizin ziyaretçilerinin sorunsuz bir tarama deneyiminin tadını çıkaracağından emin olabilirsiniz. InMotion’da, özel planları için fiyatlar 105.69 $ ‘dan 340,99 $’ a kadar ve toplam beş planla değişiyor.

En düşük fiyat 27,99 $ ve en yüksek 64,99 $ olan VPS hosting için üç planı var. Paylaşımlı İşletme Barındırma planlarını denemek istiyorsanız, üç plan arasından seçim yapabilirsiniz. Ayda 3.99 $ ‘lık Lansman planı, 5.99 $’ lık Güç ve aylık 13.99 $ ‘a Pro, Güç planı en popüler seçenek..

4. A2 Hosting

A2Hosting-best-mysql-barındırmaA2 Hosting 1999 yılında kurulduğunda, ilk başta bağımsız bir şirketti. Başlangıçta Iniquinet olarak adlandırıldı ve 2003 yılında A2 Hosting olarak değiştirdiler. Uzun yıllar süren sıkı çalışma sayesinde, web barındırma endüstrisinin önde gelen isimlerinden biri haline geldi. Kullanıcılardan ve popüler inceleme sitelerinden de yüzlerce olumlu yorum alıyorlar.

A2 Hosting çok çeşitli planlar sunar. Tonlarca yararlı eklentiler, ücretsiz özellikler ve destek ile her zamanki gibi özel, VPS ve paylaşılan planlar sunuyorlar. Yönetilen ve yönetilmeyen adanmış ve VPS planları arasında seçim yapabilirsiniz. MySQL’in pakete dahil olmasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz. A2 Hosting, geliştiriciler için son derece faydalı olan birçok özellik ve yazılım sunar.

PhpMyAdmin ve SSH ile birlikte en son sürümü olan MySQL 5.5’i edinebilirsiniz. Bu yararlı araçlarla, veritabanlarınızda istediğiniz zaman, herhangi bir makineden çalışabilirsiniz. A2 Hosting yetenekleri üzerinde çalışmak isteyenler için harika bir fırsat sunuyor. Geniş bilgi tabanları ile veritabanlarınızda Python ve Perl kullanma hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

A2 Hosting’de fiyatlar Windows ve Linux seçenekleri arasında farklılık gösterir, ancak size fiyatlar hakkında bir fikir vermek için Linux planları hakkında konuşacağız. 3.91 $ ‘dan başlayan bir hosting planı, 5.00 $ için bir VPS ve 9.31 $ için özel bir plan alabilirsiniz. Bu planlar ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirilebilir ve size daha fazla özellik ve avantaj sağlar..

5. SiteGround

SiteGround-best-mysql-barındırmaBu web barındırma sektöründe başka bir büyük isim. SiteGround, yüksek kullanılabilirliği ve dünya çapında güçlü web barındırma hizmetleri sunmakla ünlüdür. Bu, esasen çok sayıda ülkeyi etkili bir şekilde kapsayan Singapur, Amsterdam ve Chicago’ya akıllıca yerleştirilmiş veri merkezleri sayesinde olmaktadır. Pazarlama stratejileri kalabalığın arasından sıyrılmak ve izleyicilerine farklı bir şey sunmaktır. Sonuç olarak, yöntemleri şu ana kadar oldukça başarılı.

SiteGround’da ihtiyacınız olan her türlü web hosting paketini alabilirsiniz. Ancak, çoğu kullanıcı, rakiplerinin çoğundan daha güçlü olan paylaşılan veya bulut barındırma planlarını satın aldı. Bu ikisiyle cPanel kontrol panelini ve WordPress ve Joomla’yı da destekliyorsunuz. SiteGround, sunucularını sürekli olarak izledikleri ve bir sorun olduğunda, anında düzeltebilecekleri için neredeyse% 100 çalışma süresi sağlar..

Bu sağlayıcı ile ilgili bir başka harika şey, kendi hosting paketleri ile sınırsız MySQL veritabanına sahip olmanıza izin verilmesidir. Veritabanlarınızda ayrı sabit disklerde depolayarak yüksek performans sağlarlar. PhpMyAdmin ile veritabanlarınız üzerinde kolayca çalışabilirsiniz. Daha pahalı paketlerinden birini seçerseniz, dinamik önbellekleme, SSL, gelişmiş destek ve PCI uyumluluğu da sağlarlar..

İsterseniz ayda sadece 3,95 $ karşılığında SiteGround’da paylaşılan bir barındırma planı alabilirsiniz. Ancak, en çok satanları ayda 5.95 dolara mal olan CrowBig paylaşılan planıdır. Giriş düzeyindeki bulut barındırma planı aylık 80 ABD dolarıdır, özel bir sunucu planı istiyorsanız, aylık 269 ABD doları tutarında bir Giriş Sunucusu alabilirsiniz..

6. iPage

Ipage-best-mysql-barındırmaKendi web barındırma sağlayıcısı olarak iPage seçti şu anda bir milyondan fazla müşteri var. Bu, on yıldır web sitelerini zaten destekleyen bir şirkettir. 2011 yılında sunucularını çalıştırmak için rüzgar enerjisi kullanmaya başladılar ve bu yöntemi bugüne kadar kullanıyorlar. Planları uygun fiyatlı ve tüm paket başlangıç ​​dostu olacak şekilde tasarlandı, bu yüzden birçok kişi bu sağlayıcıyı seçti.

İPage için hedef kitle, çoğunlukla küçük işletmeler veya kolayca bir blog veya portföy sitesi kurmak ve daha sonra çalışmalarına odaklanmak isteyen kişilerdir. Bu sağlayıcının ana fikri sadelik olduğundan, sadece 7,99 $ maliyet sadece bir paylaşılan barındırma planı sunuyorlar. Bununla birlikte, tonlarca yararlı özellik ile birlikte gelir. Örneğin, 3 yıl boyunca bir alan adı kaydedebilir, sınırsız MySQL veritabanına ve bol miktarda depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Binlerce şablona da erişmenizi sağlayan kendi sürükle ve bırak web sitesi düzenleyicisine sahiptirler. Tabii ki, en popüler CMS desteklenir ve ayrıca web siteniz için ekstralar alırsınız. Bunlar blogunuz için araçlar, fotoğraf galerileri ve FTP araçları içerir. MySQL’in yanı sıra Varnish caching ve phpMyAdmin’i de elde edersiniz. Web sitesi verilerini ve veritabanlarını ayrı sunucularda saklamalarına rağmen, verileriniz günlük yedeklemelerle korunur.

Ayrıca aylık 19,99 $ ‘dan başlayan VPS hosting, aylık 119,99 $’ dan adanmış hosting ve başlangıç ​​paketinin aylık 3,75 $ ‘a mal olduğu WordPress hosting sunuyor..

7. Web Barındırma Merkezi

webhostinghub-best-mysql-barındırmaWeb Hosting Hub, 2010 yılında kurulmuş ve o zamandan beri çeşitli hizmetler sunan bir şirkettir. Web sitenizi barındırmanın yanı sıra, web sitenizi tasarlamak için de kiralayabilirsiniz. Onlar da kendi web sitesi oluşturucu, çok sayıda e-ticaret araçları ve tüm popüler CMS için web hosting gibi diğer çözümler sağlar. O kadar popüler oldular ki 40.000’den fazla kişi web sitelerini oluşturmak ve güçlendirmek için onları seçti.

Web Hosting Hub, sağladıkları tek plan olduğundan, paylaşılan barındırma isteyenler için idealdir. VPS, özel ve diğer planlar kardeş şirketi InMotion Hosting tarafından sağlanmaktadır. Onlar sadece paylaşılan barındırma sağlamak, onlar tamamen piyasada mevcut en iyi üç paylaşılan barındırma planları sağlamaya odaklanmıştır. Bir web sitesini bir işletme veya bireysel amaçlarla başlatmak istiyorsanız, Web Hosting Hub hızlı ve etkili bir şekilde kurmanıza olanak tanır.

Üç paylaşılan barındırma planından birini seçebilirsiniz: Spark planı aylık 4,99 $, Nitro 6,99 $ ve Dinamo planı 8,99 $. Nitro planını seçerseniz, başlangıç ​​planında sınırlı olan sınırsız MySQL veritabanlarını, alt ve park edilmiş alanları çalıştırabilirsiniz. İkinci ve üçüncü plan ayrıca web tasarım hizmetlerinde indirim sağlar.

Paylaşılan tüm planlar size MySQL için ekstra olarak phpMyAdmin verir. MySQL’de deneyimli değilseniz, veritabanlarını nasıl ele alacağınız konusunda her zaman rehberlerine güvenebilirsiniz,.

8. FatCow

Fatcow-best-mysql-barındırmaFatCow yeşil enerji işini yürüten en büyük web hosting sağlayıcılarından biridir. Onlar aylık sadece 3,15 $ maliyeti ve bir yıl için bir alan adı kaydetmenizi sağlar The Original FatCow Planı adlı paylaşılan barındırma için sadece bir plan sağlar. Ana fikir karmaşık web hosting planları sunmaktan kaçının ve bunun yerine bazı basit olanları bir araya getirmektir.

Birkaç dakika içinde yanıt vermeyi vaat eden profesyonel bir teknik destek ekibine sahipler. Planlarından birini satın alarak, cPanel ile hemen hemen aynı olan, sadece biraz farklı görünen kontrol panellerine erişebileceksiniz. Oldukça başlangıç ​​dostu, ancak MySQL yöneticisini ve dosya yöneticisini bulmanız biraz zaman alabilir.

FatCow, fiyatları ile kesinlikle piyasadaki en uygun fiyatlı sağlayıcılar arasındadır. Planları küçük işletmeler ve personel tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer birçok sağlayıcı gibi, web geliştirme konusunda hiçbir deneyimi olmayanlar için kullanışlı olabilecek kendi özel, nokta ve tıklama web sitesi oluşturucusuna da sahiptirler..

VPS veya adanmış sunucular gibi diğer planlarla ilgileniyorsanız, bunları da sunarlar. FatCow, VPS ve özel hizmetleri her biri üç plana ayırır. Bu planların her biri size sınırsız MySQL veritabanı, etki alanı, alt etki alanı ve FTP hesabı sağlar. VPS için giriş seviyesi planı aylık 19,99 ABD dolarıdır ve aylık sadece 119,99 ABD doları için başlangıç ​​adanmış bir sunucunuz olabilir..

9. LiquidWeb

liquidweb-best-mysql-barındırmaŞimdi LiquidWeb sadece en güçlü hosting çözümlerini bulabileceğiniz web hosting sağlayıcısıdır. Zorlu geliştiriciler için en iyi performansı sağlamaya odaklandıklarından, paylaşılan barındırma planları bile sağlamazlar. LiquidWeb’de, neredeyse% 100 garantili çalışma süresiyle bazı özel Dedicated ve VPS barındırma planları bulabilirsiniz. Ayrıca Linux veya Windows tabanlı bir sunucu isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz.

Onların web hosting planları sadece güçlü değil, aynı zamanda kullanıcı dostu, sunucunuzu yönetmek için fazla zaman harcamak gerekmez emin olun. Web sitesi sahipleri için sürekli çalışma süresi ve yüksek hız sağlamak için en son donanımı kullanıyorlar. Son birkaç yılda, çalışma sürelerini% 99,99’un üzerinde tutmayı başardılar, bu oldukça etkileyici.

LiquidWeb’i kullanarak herhangi bir sorunla karşılaşmanız zor olsa da, ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel destek ekibi hazırdır. Zaten bir web siteniz varsa ve bir LiquidWeb barındırma planına geçmek istiyorsanız, size veri taşıma konusunda ücretsiz olarak yardımcı olacaklardır. SSD sabit diskleri kullanırlar ve trafik artışları olması durumunda yük dengeleyicileri sağlarlar, böylece birden fazla sunucunun trafiğinizi yönetmesine izin verir.

Hem özel hem de VPS planları MySQL ve diğer birçok veritabanı çözümünü destekler. LiquidWeb tarafından yönetilen özel bir sunucu istiyorsanız, üç konumda beş farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz. Başlangıç ​​planı aylık 199 $ maliyeti ve size yararlı özelliklerin kapsamlı bir listesini verir. Bulut VPS fiyatları aylık 59 $ ‘dan başlarken, en ucuz bulut adanmış sunucusunun aylık 169 $ maliyeti.

10. Yeşiller

Greengeeks-best-mysql-barındırmaGreenGeeks, on yıldan uzun bir süre önce kurulmuş ve şu anda 35.000’den fazla müşteriye sahip olan ve 300.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapan bir web barındırma şirketidir. Adından da anlaşılacağı gibi, donanımlarını yeşil enerji veya daha spesifik olarak çevre için daha iyi rüzgar enerjisi ile güçlendiriyorlar.

Planlarından birini seçerek, ücretsiz alan adı kaydı ve transferi, web sitesi oluşturucu, web sitesi transferi, güvenli e-posta hesapları ve çok daha fazlası gibi birçok özellik elde edersiniz. GreenGeeks’in sohbet, telefon ve bilet yoluyla ulaşabileceğiniz özel bir destek ekibi var. Sunucularını sadece Linux’ta çalıştırıyorlar, ancak yine de web hosting söz konusu olduğunda en popüler işletim sistemidir..

GreenGeeks’te sunucu çalışma süresi de% 99,9’un üzerinde tutmada başarılı oldukları için oldukça rekabetçi. Diğer birçok sağlayıcı gibi kendi kontrol panellerini yaratmadılar. Bunun yerine, her web sitesi sahibi için kesintisiz bir kullanıcı deneyimi garanti eden cPanel alacaksınız. Zaten bir web siteniz varsa, ücretsiz olarak taşıyabilirsiniz. Hatta paketle birlikte gelen bir alışveriş sepeti eklemenize izin veriyorlar.

GreenGeeks’te web barındırma maliyeti sadece 3,95 dolar, WordPress barındırma da 3,95 dolar. Planları en son MySQL, Python ve Perl desteği, çoklu PHP sürümleri ve FTP hesapları olan geliştiriciler için faydalıdır. Üstelik bu, buzdağının sadece görünen kısmıdır, çünkü birinci sınıf performans, güvenlik ve e-ticaret desteğini garanti eden tonlarca harika özelliğe sahip olursunuz. GreenGeeks’ten memnun kalmamanız durumunda, paranızı 30 gün içinde geri alabilirsiniz.

11. GoDaddy

godaddy-best-MySQL-hostingGoDaddy, şimdiye kadar kayıtlı 60 milyondan fazla alan adıyla dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak biliniyor. Alan adı kayıt ve açık artırma hizmetlerinin yanı sıra, güçlü web hosting planları da sağlarlar. Bu şirket 1997 yılında Jomax Technologies adı altında kuruldu. İki yıl sonra şu anki isimlerine geçtiler.

GoDaddy, bireyler ve büyük işletmeler için web hosting çözümleri sunar. Uygun fiyatlar için çeşitli özel, VPS ve paylaşılan planlar sunarlar. Her zamanki Linux seçeneğinin yanı sıra Windows tabanlı sunucuları da alabilirsiniz. Çalıştırmak istediğiniz web sitesi türüne ve çektiğiniz trafik miktarına bağlı olarak, seçim yapabileceğiniz çok sayıda barındırma planı vardır..

Ayrıca, hızlı ve kolay bir çözüme ihtiyaç duyan deneyimsiz kullanıcılar ve küçük işletmeler tarafından yaygın olarak kullanılan popüler bir web sitesi oluşturucusuna da sahiptir. 300’den fazla şablona erişmenizi sağlayan bir sürükle ve bırak oluşturucusudur. Şablonlar zaten içerikle doldurulmuştur; yalnızca kendi içeriğinizi doğru yerlere ve kümesine kopyalamanız gerekir.

Profesyonel yöneticiler, üst düzey donanım ve izleme sistemleri ile sunucu çalışma süresini sürekli olarak% 99,9’un üzerinde tutabilirler. GoDaddy, içeriğinizi önemseyen sağlayıcıdır. Bir şeyler ters gittiğinde düzenli olarak web sitenizin yedek kopyalarını oluştururlar. Ayda sadece 2,99 $ karşılığında bir web barındırma planı alabilirsiniz. VPS planları için fiyatlar aylık 17,99 $ ‘dan başlarken, aylık 69,99 $ için giriş düzeyinde özel bir sunucu alabilirsiniz..

12. HostMonster

hostmonster-best-mysql-barındırmaHostMonster’da hizmetler ve fiyatlar BlueHost tarafından sunulanlara oldukça benzer. Çünkü bu ikisi birbirleriyle kardeş şirketlerdir. Ayrıca aylık 4,95 $ başlangıç ​​fiyatı ile paylaşılan barındırma planları sunuyoruz. Ölçülmemiş bant genişliği, 50GB depolama alanı ile birlikte gelir ve bir web sitesine ve bir alan adına sahip olmanızı sağlar. Sonuçta, HostMonster uygun fiyatlarla bazı iyi paylaşılan hosting planları sunuyor.

Trafiği yeni çekmeye başlayan bireyler ve işletmeler için mükemmeldir. Performansın yanı sıra, küçük web siteleri için kullanışlı olabilecek çok sayıda kullanışlı araç elde edeceksiniz. Bunlar, forumlar ve bloglar için araçlar, alışveriş sepeti, SSL sertifikası, CMS komut dosyaları ve en son MySQL’i içerir. HostMonster’daki temel VPS planının fiyatı sadece 19,99 $ ‘dır ve şu anda piyasada oldukça ucuzdur. Yine de, 30GB boş alan, çift çekirdekli işlemci, 2GB RAM ve ayda 1 TB ile sınırlı bant genişliği ile fiyat için güçlü bir seçenektir..

Özel kontrol panelleriyle denemeler yapmıyorlar; bunun yerine her zaman etkili bir çözüm olan bir cPanel alırsınız. 4 çekirdekli Intel Xeon işlemciler, 500GB RAID1 ve 4GB RAM ile 79.99 dolara kadar özel bir sunucu alabilirsiniz. HostMonster ile daha fazla performansa ihtiyaç duyduğunuzda planınızı yükseltebilirsiniz.

Paylaşılan veritabanlarınız diğer verilerden farklı bir sunucuda depolanacak ve MySQL’iniz için de bir phpMyAdmin alacaksınız. SQL sorgularıyla düzgün bir şekilde ilgilenen bir web barındırma planı istiyorsanız, kesinlikle HostMonster’ı seçmelisiniz.

13. InterServer

arasi-best-MySQL-hostingInterServer, uygun fiyatlı ancak güçlü bir WordPress barındırma hizmetine ihtiyaç duyanlar için şu anda en iyi seçim olarak kabul edilmektedir. InterServer’daki en ucuz plan sadece 5 $ ‘dır ve bir SSL sertifikası, ücretsiz geçiş ve sınırsız depolama, aktarım ve e-posta alırsınız. Ayrıca, sunucularında en fazla 20 web sitesi çalıştırmanıza izin verir. Yüksek performans, 30GB ila 240GB SSD’ler de dahil olmak üzere en son donanım ile garanti edilir.

InterServer, çalışma sürelerini bu mükemmel% 100’e mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışıyor ve şimdiye kadar gerçekten iyi çalışıyorlar. Bu sağlayıcıda her gün yalnızca 100 yeni kullanıcıya izin verilmektedir. Bu sınır, sunucularının yoğun bir günde beklenmedik şekilde yavaşlamamasını garanti eder. VPS planlarından birini seçerseniz, birçok özelleştirme seçeneğiniz olacaktır. Size en uygun yazılım araçlarını, kontrol panelini, işletim sistemini ve işlem gücünü seçebilirsiniz..

InterServer’ı seçerseniz, beklenmedik bir çıkış ücreti veya herhangi bir uzun vadeli sözleşme olmayacaktır. Bunun da ötesinde, hizmetlerinden memnun kalmamanız durumunda 30 gün içinde paranızı geri alacaksınız. En son MySQL ve phpMyAdmin yardımıyla veritabanlarınızı sorunsuz bir şekilde yönetebileceksiniz..

Destek açısından, istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde onlarla iletişime geçebilirsiniz. InterServer desteği telefon, sohbet, e-posta yoluyla sağlanırken, kapsamlı bilgi tabanlarını ve forumlarını da kullanabilirsiniz. VPS planları o kadar ölçeklenebilir ki Windows için ayda sadece 10,00 dolar ve Linux için ayda 6,00 dolar başlangıç ​​fiyatıyla 16 farklı varyasyon arasından seçim yapabilirsiniz..

14. HostPapa

Hostpapa-best-mysql-barındırmaHostPapa doğrudan 2006 yılında kurulan bir web barındırma sağlayıcısıdır. Hedef kitlesi küçük işletmelerdir, web sitelerinde ve reklamlarıyla da belirtmektedirler. Şu anda hosting şirketleri arasında oldukça popüler olan donanımlarına güç vermek için yeşil enerji kullanıyorlar. Diğer yeşil hosting sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, fiyatları oldukça düşüktür.

HostPapa ayrılmış sunucular sunmasa da, paylaşılan ve VPS planları oldukça güçlüdür. Hangi planı seçerseniz seçin, bir web sitesi oluşturucu da alırsınız. Ancak, daha pahalı bir plana geçerek web sitesi oluşturucuyu daha da iyi bir sürüme yükseltebilirsiniz. cPanel ve FTP hesapları da her pakete dahildir. En ucuz paylaşılan barındırma planı 3,95 $ maliyeti ve iki web sitesi olmasını sağlar.

VPS’ye ihtiyacınız varsa, ihtiyaçlarınıza göre 5 farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz. İlk VPS planı ayda sadece 19.99 dolar ve 4 çekirdekli işlemci, 1.5GB RAM, 50GB depolama alanı ve 1 TB aktarım elde edersiniz. Bu planlarla hem Linux hem de Windows tabanlı sunucuları alabilirsiniz. Veritabanları söz konusu olduğunda, MySQL 5 alırsınız ve sınırsız veritabanlarını yönetmenize izin verir.

Planları, en sık MySQL görevlerini kolayca halletmenizi sağlayan güçlü yönetim aracı phpMyAdmin’i içerir. Yeni başlayan bir geliştirici veya webmaster iseniz, HostPapa sizin için mükemmel bir seçimdir. Planlarıyla, bir web sitesini etkili bir şekilde kurmak ve sürdürmek için gerekli olan her araç kol uzunluğunda olacaktır.

15. JustHost

justhost-best-MySQL-hostingJustHost’ta küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için bazı mükemmel hosting planları bulabilirsiniz. Güvenilir paylaşılan hosting planları sağlamak ana hedefleri olsa da, aynı zamanda bazı iyi VPS ve özel sunucu planları var. Size bir alan adı, bir web sitesi, 50 GB alan ve bazı temel özellikler veren ayda yalnızca 3,95 ABD doları karşılığında paylaşılan bir barındırma planı alabilirsiniz..

Hosting planları ile, şablonlarla ücretsiz site oluşturucuları ve tek bir tıklamayla çok çeşitli yararlı yazılımlar yükleme yeteneği elde edersiniz. Yazılım paketlerinde, blog oluşturma, forumlar ve e-Ticaret için araçlar da bulabilirsiniz. En son MySQL ile veritabanları için cömert bir başlangıç ​​paketi sunarak 20 veritabanına sahip olmanızı sağlar. Ancak, daha güçlü bir plana geçerseniz, sınırsız olur.

PhpMyAdmin ile veritabanları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Neyse ki, JustHost veritabanlarını ve diğer verilerinizi aynı sunucuda saklamaz. Bu web sağlayıcıları arasında popüler hale geldi, müşterileri için istikrar sağlamak büyük bir uygulamadır.

Aylık 19,99 $ ila aylık 59,99 $ arasında değişen fiyatlarla dört adet VPS planı arasından seçim yapabilirsiniz. Birincisi ile çift çekirdekli CPU, 2GB RAM, 30GB depolama, 1 TB bant genişliği ve ücretsiz alan adı elde edersiniz. Ayrıca, cPanel ile yönetebileceğiniz üç özel sunucu planı sunar. İlki aylık 79,99 ABD dolarıdır ve ayda en fazla 119,99 ABD doları olan en güçlü plana göre ölçeklendirebilirsiniz.

Sonuç

Kesinlikle MySQL veritabanı barındırma sunan ve bu makalede listelenmeyen diğer büyük hosting sağlayıcıları vardır. Sayfada listelenen şirketlerden birini seçerseniz, MySQL veritabanlarınızı barındırmak ve yönetmekle yanlış gidemezsiniz.

Bu hosting şirketleriyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya bu makale hakkında herhangi bir öneriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map