5 Yüksek Trafikli Web Siteleri için En İyi Hosting

01.06.2020
En İyi Hosting '5 Yüksek Trafikli Web Siteleri için En İyi Hosting
0 16 мин.

en çok web barındırma-yüksek trafik-siteleri-2019


Çok fazla trafik üreten bir web siteniz varsa, her zaman gönül rahatlığı için güvenilir bir web barındırma olduğundan emin olmanız gerekir. Web barındırıcınızın yüksek trafiğinizi sürdürebilmesi gerekir ve herhangi bir kesinti yaşamadığınızdan emin olmanız gerekir. Yüksek trafik ile bu size çok pahalıya mal olabilir.

Bu nedenle, çok fazla trafiğiniz varsa paylaşılan barındırma kullanmayı düşünmemelisiniz. Tek seçeneğiniz bir VPS planına mı yoksa adanmış bir sunucuya mı gideceğiniz olmalıdır. Bu yazıda, yüksek trafikli web siteleri için harika VPS planları olan en iyi hosting şirketlerini ele alacağım. Ancak, oraya gitmeden önce, VPS hostingine neden ihtiyacınız olduğunu anlayabilmeniz için VPS planlarını ayrıntılı olarak tartışmak istiyorum.

VPS (Sanal Özel Sunucu) nedir?

Sanal özel sunucu temelde adanmış sunucular ve paylaşılan sunucular arasında bir şey olan bir hosting türüdür. Biraz yeni bir barındırma türüdür, ancak daha fazla popüler hale gelmektedir çünkü birçok avantajı vardır ve diğer barındırma türlerinin en iyi özelliklerinden bazılarını kapsamayı başarır.

VPS’nin en büyük avantajı, özel bir sunucuda olduğu gibi gizliliğinizin olmasıdır, yani işletim sisteminizi kimseyle paylaşmadığınız için web siteniz sunucudaki tek sitedir. Bu, kendi işletim sisteminize, disk alanınıza ve bant genişliğinize sahip olduğunuz anlamına gelir, bu da yüksek trafikli bir web siteniz varsa muhtemelen sizin için en önemli şeydir.

VPS hosting ile ilgili bir başka harika şey özelleştirme seçenekleridir. Kendi işletim sisteminize sahip olduğunuzdan, sunucudan Apache, MySQL ve PHP gibi tüm uygulamaların kendi örneklerine sahip olursunuz, ancak bu hizmetlerden herhangi birini özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz..

VPS barındırma ile istediğiniz zaman kullanabileceğiniz özel RAM miktarına sahip olacaksınız ve bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşmadığınız için, RAM’in tamamını kullanabilen tek kişi sizsiniz. VPS hosting adanmış barındırma çok daha ucuzdur, ama yine de aynı faydaları çok vardır. Yüksek trafiği destekleyebilir ve güvenilir bir barındırma planı istiyorsanız güvenli bir seçimdir. Ancak, hala VPS hosting ile ilgili sorunlar olabilir. Bu nedenle, ev sahibi seçtiğinizde ve hosting şirketinin uygun bir araştırmasını yaptığınızda akıllı bir karar vermek çok önemlidir. Bir web barındırma seçerken dikkate almanız gereken önemli şeyler hakkında konuşacağım bir sonraki paragrafta bunu yapmanıza yardımcı olacağım.

Yüksek Trafikli Web Siteleri için Hosting Nasıl Seçilir?

Şimdi, VPS hosting istediğinizi biliyorsunuz, ancak yine de hangi ana makinenin sizin için en iyi olduğuna karar vermelisiniz. Orada web hosting dünyasında rekabet bir sürü var, bu seçenek bol var demektir. Bu iyi bir şey olsa da, aynı zamanda bir kabus olarak da sunulabilir. Bu yüzden seçmem gerektiğinde çok fazla sorunum olduğunu biliyorum ve uygun araştırma yapmak çok zaman aldı. Bu yüzden ben de bir web barındırma seçtiğinizde dikkat etmek önemli olduğunu söyledikten sonra, benim en sevdiğim web ana bilgisayarlardan bazılarını tartışacağız.

Bant genişliği

Çok fazla trafiğe sahip bir web siteniz varsa bakmanız gereken ilk şey budur, çünkü bant genişliği size belirli bir süre içinde kaç baytlık hizmet ettiğinizi söyleyen bir ölçüdür. Düşük trafikli web siteleri için bant genişliğiniz düşük olabilir, ancak yüksek trafikli bir web siteniz olduğundan bant genişliği gereksinimlerinizin daha yüksek olması gerekir.

Musteri degerlendirmeleri

Kullanmak istediğiniz web barındırma üzerinde biraz araştırma yapın ve sağladıkları hizmetin önemli bir göstergesi olduğu için kullanıcı yorumlarını kontrol edin. Ancak, birçok şirketin onlara olumlu geribildirim ve incelemeler vermek için insanları işe aldığını bilmeniz gerekir, bu nedenle doğru resmi elde etmek istiyorsanız en azından birkaç taneden daha fazlasını okumalısınız..

Güvenilirlik

Trafik çok olan bir web sitesi var, web barındırma güvenilir ve büyük bir çalışma süresi olduğundan emin olmak gerekir. Çalışma süresinin% 99’undan daha düşük bir şeyin dikkate değer olmadığını bilmeniz gerekir. Yaşadığınız herhangi bir kesinti süresi, özellikle çok fazla trafik oluşturduğunuz için size çok pahalıya mal olacaktır.

Müşteri Desteği

Özellikle yüksek trafikli bir web siteniz olduğundan ve yanlış giden her şeyin mümkün olan en kısa sürede çözülmesi gerektiğinden, büyük bir müşteri desteğine sahip bir web barındırma hizmeti istiyorsunuz. Bu nedenle 7/24 müşteri desteğine ihtiyacınız var ve çeşitli seçeneklere sahip olmak istiyorsunuz, bu nedenle telefon desteği, e-posta desteği ve canlı sohbet sunan ana bilgisayarları arayın.

Fiyatlar ve Para İadeleri

Tabii ki, ihtiyacınız olan her şeye sahip bir tane bulursanız daha ucuz bir seçenek aramak her zaman akıllıdır. Ancak, fiyata bakarken dikkatli olun. Sadece VPS planları söz konusu olduğunda daha ucuz seçeneklere sahip olduğu için güvenilir olmayan bir web barındırıcısı seçmek istemezsiniz. Aranacak başka bir şey de iade politikasıdır. Hiçbir şeyden memnun değilseniz ve web barındırıcınızı değiştirmek istiyorsanız web barındırıcınızın geri ödeme yaptığından emin olun.

Yüksek Trafikli Web Sitelerini Barındırma için En İyi Seçenekler

Kararınızı verirken bilmeniz gereken her şeyi şimdi ele aldım. Bununla birlikte, hala çok fazla seçeneğe sahip olma sorunu var. Web hosting rekabet büyük ve bu kadar çok şirket üzerinde bir araştırma yapmak için çok zaman alacaktı. Bu yüzden yüksek trafik web siteleri barındırma için uygun 5 web barındırma şirketlerini seçtim. Aşağıda deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

1. HostGator

Siteyi ziyaret et “

hostgator-en-hosting-yüksek trafik-web siteleriniHostGator sadece birkaç yıl içinde çok fazla çekiş ve itibar kazanmıştır ve şimdi dünyanın en popüler web barındırmalarından biridir. Aslında, 5.000.000’dan fazla alana ev sahipliği yapıyorlar! Uygun fiyatları ve mükemmel barındırma hizmetleri sayesinde bu tür bir başarıyı yakaladılar..

VPS Barındırma

HostGator’da alabileceğiniz üç VPS planı vardır:

 • Snappy 2000 – 2 GB RAM, 12 GB disk alanı, 1,5 TB aylık veri aktarımı. Ayda 79,95 $ ‘dan başlar ancak üç yıl taahhüt ederseniz ayda 19,95 $ karşılığında alabilirsiniz.
 • Snappy 4000 – 4 GB RAM, 165 GB depolama alanı ve 2 TB aylık veri aktarımı 119,95 $ / ay’dan başlıyor. Üç yıllık bir plan imzalarsanız, ayda 29,95 $ karşılığında alabilirsiniz..
 • Snappy 8000 – 8 GB RAM, 240 GB disk alanı ve 3 TB aylık veri aktarımı $ 149.95 / ay. Üç yıllık bir sözleşme ile giderseniz, ayda 39,95 $ karşılığında satın alabilirsiniz..

Müşteri servisi

HostGator gerçekten harika bir müşteri hizmetine sahip ve müşterilerine sundukları yüksek destek seviyeleri için zaten birkaç ödül aldılar. Tatil günleri de dahil olmak üzere günün herhangi bir saatinde canlı sohbet ve telefon aracılığıyla yardım alabilirsiniz. Sahip olmadıkları, yüksek ücretli müşteriler için birinci sınıf bir destek olmakla birlikte, düzenli müşteri hizmetlerinin mükemmelliğini düşündüğünüzde, bu gerçekten bir sorun değildir.

Güvenilirlik

HostGator, web sitenizde çok fazla trafik varsa sizin için çok önemli olan% 99,9 kesintisiz çalışma süresini garanti eder. En yüksek standart sunucu donanımı tarafından desteklenen en üst düzey veri merkezlerine sahiptirler. Ayrıca, HostGator harika bir izleme sistemine sahiptir. Bu aynı zamanda önemlidir çünkü sunucularını taramalarına ve durum güncellemelerini istedikleri zaman almalarına izin verir, bu da sunucuda herhangi bir sorun olduğunda teknisyenlerine uyarı gönderen otomatik olarak tetiklenen uyarı sistemi oluşturur.

2. BlueHost

Siteyi ziyaret et “

Bluehost-ucuz-hosting-yüksek trafik-web siteleriniBu zor bir rekabet olmasına rağmen, muhtemelen en saygın hepsi bir web barındırma olduğunu. WordPress.org’un en iyi seçeneklerinden biri olan bir şirkettir ve özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz 5 farklı barındırma planına sahiptir. Yüksek trafikli web siteniz için sundukları VPS barındırma planları hakkında konuşacağız.

VPS Barındırma

Dikkat etmeniz gereken ilk şey, BlueHost’un Windows için, sadece hayal kırıklığı yaratan Linux için VPS planlarına sahip olmamasıdır. Ancak, Linux kullanıyorsanız, seçebileceğiniz 4 farklı seçeneğiniz olacaktır – Standart, Gelişmiş, Premium ve Ultimate. Fiyatlar ilk ayınız için 14,99 $ ile 59,99 $ arasında değişiyor, ancak daha sonra 29,99 ila 119,99 $ arasında değişiyor. Bunlar oldukça sıradan fiyatlar ve onlar için ilk iki plan için 2 CPU çekirdeği ve daha pahalı iki için 3 ve 4 elde edersiniz. Aldığınız depolama alanı, plana bağlı olarak 30 GB ile 120 GB arasında değişir. RAM 2 GB ile 8 GB arasında değişir ve Bant Genişliği tüm barındırma planları için sınırsızdır. Standart plan size bir IP adresi verirken, diğer planlar size iki IP adresi alır.

Müşteri desteği

Her ne kadar orada bazı karışık eleştiriler BlueHost sağladığı müşteri hizmetleri ile büyük bir deneyim oldu. Yani, hem olumlu hem de olumsuz yorumlar var, bu yüzden her şeyin tek tek vakalara geldiğini tahmin ediyorum. Ancak, BlueHost’un telefonlarında, canlı sohbetinde ve e-postalarında 7/24 müşteri desteği sağladığını bilmelisiniz.

Güvenlik

BlueHost’un en güçlü avantajlarından biri güvenlikleri. Üç katman spam önleme alacaksınız, ancak bu tek şey değil. Bu web barındırma ayrıca gelen kutunuz için mükemmel koruma sağlar ve sitenize erişimi engelleme ve belirli IP adreslerini kara listeye alma fırsatı verir.

3. InMotion Barındırma

Siteyi ziyaret et “

inmotion-iş-hosting-yüksek trafik-siteleriInMotion gerçekten web barındırma dünyasının devlerinden biridir. 2001’den beri varlar ve bu deneyim çok önemli çünkü ortak sorunlarla en hızlı şekilde nasıl başa çıkacaklarını biliyorlar.

VPS Barındırma

InMotion üç tür VPS planı sunar – VPS-1000’ler, VPS-2000’ler ve VPS-3000’ler. VPS-1000’lerin aylık maliyeti 29,99 dolar, 4 GB RAM, 60 GB depolama alanı, 2 TB bant genişliği ve iki IP adresi var. VPS-2000’ler ayda 49,99 $ fiyatla satılıyor, size 6 GB RAM, 130 GB depolama alanı, 3 TB bant genişliği ve iki IP adresi sunuyor. VPS-3000s aylık 74,99 $ fiyatla 8 GB RAM, 200 GB depolama alanı, 4 TB ve üç IP adresi sağlar.

Müşteri servisi

Müşteri hizmetleri, bu web hosting şirketinin en güçlü takımlarından biridir. Onlar sürekli, tüm yuvarlak hizmet vermektedir. Onlara telefonda, canlı sohbette ve e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Onlar olabilecek herhangi bir sorunla başa çıkmak için en iyi yolu bulmanıza yardımcı olmayı taahhüt son derece güleryüzlü personeli var.

Aslında, muhtemelen en karmaşık problemleri bile çözebileceklerdir çünkü gelişmiş destekleri de vardır. InMotion ile ilgili bir başka harika şey de, her zaman size yardımcı olmaya hazır olan geniş topluluklarıdır. Tüm resmi web sitelerinde bulunan cevapların yanı sıra birçok öğretici ve çevrimiçi kursu bulabileceğiniz bir forum var..

Güvenilirlik

InMotion% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunuyor ve bunu geçen yıl kişisel olarak yüksek trafikli web sitemle test ettim. Daha önce de belirttiğim gibi, bu çok önemlidir, çünkü herhangi bir kesinti web sitenizin itibarına ve gelirine ciddi zarar verebilir. InMotion ayrıca bükülebilir bellek ve ayrılmış bellek sağlar, bu da onları diğer web ana bilgisayarlarından ayıran güzel bir özelliktir.

4. Sunucular Arası

Siteyi ziyaret et “

arasi-ekonomik-yüksek trafik-web-hostingInterServer, 1999 yılından beri web barındırma işinde bulunmaktadır ve olağanüstü bir hizmet sağladıkları iki veri merkezine sahip en hızlı büyüyen web barındırıcılarından biridir. Aynı zamanda mükemmel müşteri memnuniyet oranına ve saygın iş ahlakına sahiptirler..

VPS Barındırma

InterServer, her müşteri için ideal VPN planını belirlemek için harika bir sisteme sahiptir. Müşterilerinin kendi başlarına seçebilecekleri özelleştirilmiş VPS planları sunuyorlar. Bu, çok çeşitli seçeneklerden tam olarak ihtiyacınız olanı elde etmenizi sağlar. InterServer ile harika bir deneyimim var ve müşterilerine sundukları bu tür ölçeklenebilirliği seviyorum. İki tür VPS planı vardır – aylık 6 ABD doları olan Windows tabanlı ve aylık 10 ABD doları olan Windows tabanlı. Tabii ki, bunlar 25 GB alan, 1024 MB bellek ve 1 TB veri aktarımı sağlayan en temel planların fiyatları. Şimdi, işlerin ilginç olduğu yer burası. VPS barındırma planınıza başka bir dilim veya daha fazla (16’ya kadar) ekleyebilirsiniz; eklediğiniz her dilim size daha önce belirtilen başka özellikler sunar. Ayrıca, her dilim ödediğiniz fiyatı Linux için 6 $ veya Windows için 10 $ artıracak.

Ayrıca, VPS planlarınızı her ay mı yoksa yıllık olarak mı ödemek istediğinizi seçebilirsiniz. Bir yıllık bir plan almayı seçerseniz,% 10 indirim alacaksınız. Tabii ki, seçtiğiniz VPS planıyla 30 gün süren bir para iade garantisi alırsınız.

Önemli özellikler

Bu web barındırma,% 100 güç çalışma süresi ve% 99,9 ağ çalışma süresi garanti etmelerini sağlayan son derece güçlü sunuculara sahiptir..

InterServer, hosting planınızı kolayca ve herhangi bir teknoloji bilgisi olmadan yönetmek için kullanabileceğiniz harika ve basit bir araca sahiptir..

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, bu ev sahibi son derece profesyonel ve 7/24 mevcut olan gerçekten samimi bir kadroya sahiptir. Onlara telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz..

5. Yeşiller

Siteyi ziyaret et “

Greengeeks-prim-hosting-yüksek trafikli-web sayfalarıBu nispeten yeni bir şirket, ancak kuruldukları 2006 yılından bu yana çok fazla büyüdüler. Çünkü diğer web hosting şirketlerinden bir açık ayrım var – onlar yeşil web hosting sağlar. Bu, sunucularından gelen karbon çıktısını dengelemeye çalışan çevre dostu bir şirket oldukları anlamına gelir..

VPS Barındırma

Bu şirket 5 farklı VPS hosting planı sunuyor:

 • 39,95 $ / ay – Bu VPS planı size 1 GB RAM, 25 GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği sunuyor.
 • 59.95 $ / ay – Bu VPS planı size 2 GB RAM, 50 GB depolama alanı ve 1,5 TB bant genişliği sunuyor.
 • 79,95 $ / ay – Bu VPS planı size 3 GB RAM, 75 GB depolama alanı ve 2 TB bant genişliği sunuyor.
 • 99,95 $ / ay – Bu VPS planı size 4 GB RAM, 100 GB depolama alanı ve 2,5 TB bant genişliği sunar.
 • $ 159.95 / ay – Bu VPS planı size 5 GB RAM, 125 GB depolama alanı ve 3 TB bant genişliği sunuyor.

Mevcut her VPS planında 2 IP adresi de alırsınız ve kullandığınız planı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir nedenden dolayı barındırma sağlayıcınızı değiştirmek istiyorsanız 30 günlük para iade garantisi vardır..

uptime

GreenGeeks,% 99,9 hizmet çalışma süresi sağladıklarını iddia ediyor ve kendi deneyimlerime dayanarak, bu tamamen doğru. Bu kadar yüksek bir çalışma süresine sahip olmalarını sağlayan güçlü sunucuları var, ancak aynı zamanda tüm müşterilere büyük bir hız sunmalarını sağlıyor.

Müşteri desteği

GreenGeeks, herhangi bir sorunla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek harika bir teknisyen ekibine sahiptir. Telefonda, e-posta yoluyla ve canlı sohbette 7/24 destek sağladıkları için misafirperver müşteri desteklerine istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Web sitelerinde, destekle iletişime geçmeden bazı sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek birçok çevrimiçi öğretici de bulunmaktadır..

Sonuç

Yüksek trafikli bir web sitesi için gereksinimlerinizi işleyebilecek birçok web hosting şirketi vardır ve kesinlikle yine de biraz daha iyi fırsatı kaçırmadıklarından emin olmak için kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Deneyimlerime göre, web sitenizi ve oluşturduğunuz trafiği işlemek için güvenilir ve güçlü VPS planları arıyorsanız, bunlar en iyi web barındırıcılarıdır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector