En Hızlı WordPress Hosting – 5 En İyi Web Hosting Sağlayıcısı

en hızlı wordpress barındırma


Web siteniz için WordPress kullanmak iyi bir fikirdir, web sitelerinin% 30’undan fazlası tarafından kullanılan hızlı, güvenilir ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Başlamak için başka bir şeye ihtiyacınız yok, sadece bir alan adı ve bir web barındırıcısı.

Ama iyi bir web barındırma sahip bulmak daha zor olabilir, çünkü internette hosting şirketleri on bin vardır ve birçoğu sizi yakalamak için agresif pazarlama kullanın. Google veya Facebook reklamlarını tıklayarak en güvenilir web hostingini bulacağınızdan emin değilsiniz.

Barındırma işleminin en önemli özelliklerinden biri sunucu hızıdır. Ne kadar hızlı sunucu bulursanız, web siteniz o kadar hızlı yüklenir. İçerik kalitesinin yanında yükleme süresi, arama motoru optimizasyonunda en kritik faktördür. Site hızı Google için de önemlidir; daha hızlı yüklenirse web sitenizi daha iyi görür. Google arama sonucu sayfalarındaki daha iyi yerleşimler, arama motorundan daha fazla ücretsiz ziyaretçi anlamına gelir.

Ayrıca, ziyaretçilerinizin çok hızlı bir şekilde içeriğe ihtiyacı vardır ve web sitenizde bunları yakalamak için yalnızca birkaç saniye olacaktır. Siteniz daha yavaşsa, ziyaretçileriniz ayrılacak ve siz onları kaybedeceksiniz. Yani, birkaç kelimeyle: web sitesi hızı çok daha önemli. Bu çok önemli.

Bu yazıda, web sitenizi yavaşlatabilecek ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç güvenilir WordPress web barındırma sağlayıcısını gözden geçirebilecek tüm tehditleri ele alacağız.

5 En iyi & Hızlı WordPress Ana Bilgisayarı İncelendi

En iyi WordPress barındırma sağlayıcılarını analiz ettik ve test ettik ve burada WordPress sitenize en iyi hız ve performansı sağlayacak en iyi 5 barındırma şirketi var:

Hosting Şirketi
Dan başlayan fiyatlar
hız

1en hızlı wordpress barındırma2,75 $ / aylık481 ms
2bluehost en hızlı wordpress hosting3,95 $ / aylık449 ms
3inmotion en hızlı wordpress hosting3,99 $ / aylık476 ms
4en hızlı wordpress barındırma3,95 $ / aylık534 ms
5a2hosting en hızlı wordpress hosting3,92 $ / aylık603 ms

En iyi WordPress şablonlarını kullanabilir ve en yetenekli programcılardan sitenizi oluşturmalarını isteyebilirsiniz, ancak iyi bir ana bilgisayar olmadan hızlı olmayacaktır. Güvenilir bir WordPress web barındırma sahip olmak hayati önem taşır ve piyasadan en iyilerini bulmak kafa karıştırıcı olabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çoğu durumda en kötü şirketler yeni müşteriler yakalamak için en agresif reklamları yapar. Kandırılmamak için, kısa bir araştırma yapmalı ve bir paket satın almadan önce incelemeleri okumalısınız. İyi çalışan bir web sitesi için gerekli olan hizmetleri vurgulayarak en iyi WordPress web barındırma şirketlerinin listesini derledik.

1. HostGator

hostgator-hızlı wordpress barındırma

HostGator

HostGator 2002 yılında kuruldu ve şu anda 400.000’den fazla kullanıcıya sahip ve 9.000.000’den fazla alan adı bulunduruyor.

Neden HostGator’u öneriyoruz??

 • hosting işinde 16 yıldan fazla
 • tüm hosting paketleri sınırsız bant genişliğine sahiptir
 • sınırsız alt alan, FTP hesabı ve e-posta hesabı ekleyebilirsiniz
 • 45 günlük para iade garantisi
 • 7/24 destek

HostGator 3 çeşit ucuz WordPress hosting paketi sunar:

 1. Hatchling Planı, şirketin en küçük paketidir ve tek bir web sitesi için idealdir. Aylık 2.75 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.
 2. Bebek Planı, aylık 3,95 ABD doları başlangıç ​​fiyatıyla sınırsız sayıda web sitesi ekleyebileceğiniz ekonomi paketidir.
 3. İş Planı, Kuluçka ve Bebek Planlarından daha fazlasını sunar. Sınırsız sayıda web sitesi sunabilir ve ücretsiz özel SSL sağlar & IP ve ücretsiz özel bir IP adresi. Aylık 5.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

Yukarıdaki numaralandırılmış planlar küçük WordPress siteleri için uygundur. Ancak, daha fazla hıza ve daha iyi performansa ihtiyacınız varsa, HostGator tarafından sunulan WordPress Cloud Hosting planlarından birini tercih etmelisiniz:

 • Başlangıç ​​Planı, günlük 3.300 ziyaretçiye (100 bin / ay) kadar bir WordPress sitesine ev sahipliği yapmak için iyi bir seçimdir. Bu planlar 1 GB yedekleme alanı ve ücretsiz SSL sertifikası içerir.
 • Standart Plan, günlük yaklaşık 6.500 (200 bin / ay) ziyaret toplamı olmak üzere iki WordPress sitesinin barındırılmasına izin verir. Önceki plan gibi 2GB yedek depolama alanı ve ücretsiz SSL ile birlikte gelir.
 • İş Planı diğer ikisine benzer, günlük 17.000 (aylık 500 bin) ziyaretçiyi 3 barındırılan web sitesine uygun hale getirme farkı.

WordPress bulut planları, paylaşılan planlardan 2,5 kat daha fazla hız sunar. Web sitenizi başka bir ana bilgisayardan HostGator’a taşımayı planlıyorsanız, taşıma işleminde size yardımcı olacak ve Ücretsiz Taşıma hizmeti sunacaklardır..

2. BlueHost

bluehost-hızlı wordpress barındırma

BlueHost

BlueHost 2003 yılında kuruldu ve 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyorlar. Şirketin sahipleri büyük WordPress hayranları ve sorularınız için gerçek bir profesyonel destek ekibi bulabilirsiniz.

Neden BlueHost’u öneriyoruz??

 • hosting konusunda 15 yıldan fazla deneyim
 • klasik sabit diskler yerine süper hızlı SSD depoları
 • tüm WordPress paketleri ücretsiz bir alan adı ve IP adresi içerir
 • bant genişliği kullanımında sınır yok
 • 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisi

BlueHost aşağıdaki yönetilen WordPress paketlerini sunar:

 1. WP Standard, ayda 100 milyon ziyaret için idealdir. Yedeklemeler için 30 GB depolama alanı, 2 GB bellek ve 30 GB depolama alanı sunar. Paket $ 19.99 / ay’dan başlıyor.
 2. WP Enhanced, ayda 300 milyon ziyaret eden web siteleri için iyi olabilir. 60 GB web alanı, 60 GB yedek depolama alanı ve 4 GB bellek ile birlikte gelir. Başlangıç ​​fiyatı ayda 29,99 $.
 3. WP Premium ayda 600 milyon ziyaret edebilir ve 120 GB depolama alanı, 120 GB yedekleme ve 6 GB bellek sunar. Aylık 39,99 ABD doları.
 4. Web sitelerinizle sınırsız görünüm sunmak istiyorsanız WP Ultimate sizin için uygundur. En büyük paket size 240 web depolama alanı, 240 GB yedekleme alanı ve 8 GB bellek sunuyor. Paket fiyatı aylık $ 49,99’dan başlıyor.

BlueHost ayrıca aşağıdaki özelliklere sahip yönetilmeyen WordPress barındırma planlarına sahiptir:

 • Basic, ilk WordPress sitelerinizi başlatmak için mükemmeldir. Bu plan, tek bir web sitesinin barındırılmasına izin verir, ücretsiz SSL sertifikası, 50GB SSD depolama alanı ile birlikte gelir ve WordPress web siteleri için gerçekten iyi bir hız sunar. Temel planın ücreti 3 yıllık abonelikle 3,95 $ / ay.
 • Artı, Temel Plan’a benzer, ancak bu birden fazla alanın barındırılmasına izin verir ve sınırsız SSD depolama alanına sahiptir. Hız ve performans açısından, önceki planla aynı sonuçları alacaksınız. Baisc planı 3 yıllık bir hosting planı ile 5,95 dolardan başlıyor.
 • Choice Plus, hız, güvenilirlik ve performans açısından Plus planına benzer. Bu plan, web sitenizi otomatik pilotta düzenli olarak yedeklemek için çok kullanışlı olan CodeGuard temel yedeklemesi ile birlikte gelir. Choice Plus planı indirimli fiyatla değil, sadece 5,95 $ / ay (tıpkı Plus planı gibi) ve 3 yıllık sözleşme ile mevcut değildir..

Yüksek trafikli bir WordPress sitesi için, yönetilen barındırma hizmetini seçmeniz gerekebilir, ancak daha küçük WordPres siteleri için paylaşılan planlar, ziyaretçilerinizi mutlu etmek için yeterli hız ve performans sağlayacaktır..

3. InMotion Barındırma

inmotion-hızlı wordpress barındırma

InMotion Barındırma

InMotion, 2001 yılından beri paylaşılan barındırma hizmetlerinden başlayarak faaliyet göstermektedir. WordPress paketlerine büyük bir ihtiyaç olduğunu hızla fark etti, bu yüzden son derece özelleştirilmiş WordPress barındırma teklifleri de sundular.

Neden InMotion’ı öneriyoruz??

 • 17 yıldan fazla iş
 • tüm WordPress paketleri ücretsiz bir alan adıyla gelir
 • sınırsız bant genişliği kullanımı
 • sınırsız sayıda atanmış e-posta hesabı
 • süper hızlı SSD depolama
 • 90 günlük para iade garantisi
 • 7/24 destek

InMotion 6 WordPress hosting paketi sunar:

 1. WP-1000S en küçük pakettir, bu nedenle aylık 20.000 ziyaretçiye kadar tek bir web sitesi için idealdir. Aylık $ 4,99 başlangıç ​​fiyatı karşılığında 40 GB depolama alanı sağlar..
 2. WP-2000S, aylık 50.000 ziyaretçiye kadar 2 web sitesine ev sahipliği yapabilir. Paket 80 GB ve yıllık 39 ABD Doları değerinde bir Jetpack Kişisel lisansı içerir. Ayda $ 8.99’dan satın alabilirsiniz..
 3. WP-3000S, maksimum 125.000 aylık ziyaretçiyle en fazla 3 web sitesi için idealdir. 120 GB’lık web depolama ve Jetpack Kişisel lisansını 11,99 $ / ay başlangıç ​​fiyatıyla alacaksınız.
 4. WP-4000S daha da büyük; bu pakete 6 web sitesi ekleyebilir ve aylık 600.000 ziyaretçiye hizmet verebilirsiniz. Depolama alanı 160 GB büyüklüğündedir ve ekstralar arasında ücretsiz özel IP de bulunmaktadır. Jetpack Personal yerine, yılda 299 $ değerinde bir Jetpack Professional lisansı alacaksınız. Paket fiyatı aylık $ 29,99’dan başlıyor.
 5. WP-5000S, aylık 600.000 ziyaretçi ile 10 web sitesine hizmet verebilir ve size 200 GB depolama alanı sunar. Bu paket ayrıca ücretsiz IP ve Jetpack Professional lisansını içerir. $ 59.99 / ay’dan kullanılabilir.
 6. WP-6000S, en büyük WordPress paketidir ve aylık 1.200.000 ziyaretçiye hizmet veren 20 web sitesine ev sahipliği yapabilir. Ücretsiz IP ve Jetpack Professional lisansını da alacaksınız; paket mevcuttur $ 114.99 / ay.

InMotion’ın işletme barındırma planlarında bir WordPress web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu planlar WordPress hosting planlarını yönetmese de size gerçekten iyi bir performans verecektir:

 • Launch, ücretsiz bir alan adı, sınırsız disk alanı ve bant genişliği, sınırsız e-posta, ücretsiz SSL ve daha fazlası ile birlikte gelen InMotion Hosting tarafından sunulan standart web hosting planıdır. Bu plan iki web sitesinin barındırılmasına izin verir. 2 yıllık sözleşme ile 3.99 $ / ay maliyeti.
 • Güç bir sonraki seviye paylaşılan barındırma planıdır. Lansman planından önemli ölçüde farklıdır, çünkü 6 web sitesinin barındırılmasına izin verir ve iki kat performans sunar. Maliyet de daha yüksek, 2 yıllık abonelik ile aylık 5,99 ABD dolarından başlıyor.
 • PRO “en iyi değer” planı olarak ilan edilir. Performans ve Pro Seviye Desteğine 4 kat fark ile Güç planına benzer. Bu plan, bir yıllık abonelik dönemiyle aylık 13,99 ABD dolarından başlayan daha yüksek bir maliyetle kullanılabilir.

InMotion’ın İşletme planları, maliyet ve web sitesi performansı arasında iyi bir denge sağlayan daha küçük WordPress sitelerini barındırmak için mükemmeldir.

4. SiteGround

SiteGround-hızlı wordpress barındırma

SiteGround

SiteGround 2004 yılında başlatıldı ve günümüzde 1.600.000’den fazla alan adına ev sahipliği yapıyor. Hikayesi bir yurtta başladı ve en büyük endüstri üyelerinden biri oldu.

Neden SiteGround’u öneriyoruz??

 • hosting işinde 14 yıldan fazla
 • sınırsız bant genişliği kullanımı
 • sınırsız alt alan adı ve e-posta hesabı
 • 30-gün para iade garantisi
 • süper hızlı SSD depoları
 • endüstri standardının üzerinde% 99,99 sunucu çalışma süresi
 • 7/24 destek

SiteGround 3 WordPress web barındırma paketi sunar:

 1. StartUp en küçük pakettir ve ayda 10.000 ziyarete kadar tek bir web sitesi için uygundur. 10 GB alan ve bir WordPress hizmet paketi ile birlikte 3,95 $ / ay başlangıç ​​fiyatıyla geliyor.
 2. Hosting paketinize 1’den fazla web sitesi eklemek istiyorsanız GrowBig idealdir. 20 GB web depolama alanı sunar ve aylık toplam 25.000 ziyaretçiye hizmet verebilir. WordPress hizmet paketi premium özelliklerle genişletildi, paket $ 5.95 / ay’dan başlıyor.
 3. GoGeek, gerçek meraklıları için tasarlanmış en büyük WordPress paketidir. Ayrıca aylık maksimum 100.000 ziyaret ile birden fazla web sitesine de ev sahipliği yapabilir. 30 GB depolama alanı size daha fazla alan sağlar ve geeky WordPress özellikleri, önceki 2 WordPress hizmet paketine yapılan diğer eklentiler anlamına gelir. Ay başına aylık 11,95 ABD doları.

5. A2Hosting

Gözden A2Hosting-hızlı wordpress barındırma

Gözden A2Hosting

A2Hosting 2003 yılında kuruldu ve çevre koruma çözümlerinin büyük bir hayranı. Güçlü hizmetlere odaklanır ve geliştiriciler için bile en güncel sunucu ortamını sağlar.

Neden A2Hosting’i öneriyoruz??

 • 15 yıldan fazla iş
 • sınırsız web alanı
 • sınırsız bant genişliği kullanımı
 • süper hızlı SSD depoları
 • her zaman para iade garantisi
 • 7/24 destek
 • Daha büyük paketler için 20 kata kadar daha hızlı çalışma ortamı

A2Hosting’te 4 WordPress web barındırma paketi vardır:

 1. Lite, en küçük pakettir ve tek bir web sitesi için idealdir. Ücretsiz SSL hizmeti ile 5 adede kadar veritabanı ekleyebilir ve sitenize ulaşabilirsiniz. Aylık $ 3.92 başlayan fiyatlar.
 2. Swift paketi, sınırsız sayıda web sitesine hizmet vermek için tasarlanmıştır ve kullanılan veritabanı sayısı için bir sınır yoktur. 2 kat daha fazla sunucu kaynağı sadece 4,90 ABD doları başlangıç ​​fiyatıyla daha fazla güç veriyor.
 3. Turbo, yönetilmeyen en büyük WordPress paketidir ve sınırsız sunucu kaynağıyla birlikte gelir. A2 Site hızlandırıcı, site, bellek ve diğer önbellek türlerini kullanarak sitenizi 20 kata kadar hızlandırabilir. $ 9.31 / ay’dan başlayan fiyatlarla.
 4. Yönetilen paket, yönetilen WordPress barındırma anlamına gelir ve farklı hizmet parametreleriyle kullanılabilir. Depolama boyutu 10 GB ile sınırsız arasında değişir ve ekstra hizmetler arasında ücretsiz bir Jetpack Kişisel lisansı bulunur. Bu paketin ana öğesi tam WordPress yönetimidir. Başlangıç ​​fiyatı $ 12.97 / ay.

WordPress Web Sitelerini Hızlandırma

WordPress barındırma sağlayıcınızı başarıyla seçtiyseniz, hızlı bir web sitesinin diğer hayati unsurlarına ilerleyebiliriz.

Bir İçerik Dağıtım Ağı ile WordPress’i Hızlandırın

İçerik Dağıtım Ağı (CDN), web sitenizin ziyaretçiler için ekranını hızlandıran teknik bir çözümdür. Tek bir fiziksel gerçek kullanır; daha kısa mesafeler daha hızlı alınabilir.

Web siteniz büyüdükçe, dünyanın her yerinden ziyaretçileriniz olacak. Bazıları web sitesi sunucunuzun fiziksel konumundan uzakta yaşayacak ve sunucudaki verilerin bu ziyaretçilerin bilgisayarına ulaşması için biraz zamana ihtiyacı olacaktır. Elektronik verilerin internette hızlı bir şekilde hareket ettiği doğrudur, ancak yine de hedef bilgisayara ulaşmak için biraz zamana ihtiyaç duyacaktır..

Bu sorun, dünyanın farklı yerlerine farklı sunucuların yerleştirildiği içerik dağıtım ağları kullanılarak çözüldü. Bir CDN kullanırsanız, sunucunuzun içeriği Dünya genelindeki üye sunuculara kopyalanır ve siteniz veya statik parçaları birçok durumda canlı olur. Uzaktaki bir ziyaretçi web sitenizi bir sonraki ziyaretinizde, orijinal sunucunuz verileri değil, ziyaretçinin bulunduğu yere en yakın CDN sunucusunu sunar. Örneğin, sunucunuz Avrupa’daysa, web sitenizi Avrupalı ​​ziyaretçiler için sunacaktır. CDN’nizin Asya’da bir sunucusu varsa, CDN sunucusu web sitenizi Asyalı ziyaretçiler için sunacaktır. Ve bunun gibi.

CDN küçük bir ücret karşılığında kullanılabilir, bu yüzden kullanmaya değer. WordPress web barındırma sağlayıcılarının çoğu ayrıca piyasanın en büyük ağlarına ortak olarak CDN çözümleri sunar. Her şey otomatik olduğundan CDN hizmeti satın alarak fazladan göreviniz olmayacak. İçerik dağıtım ağının üye sunucuları, verileri birbirinizle orijinal sunucunuz arasında senkronize eder; böylece ziyaretçilerinize web sitenizin güncel sürümü sunulur.

Yalnızca Birkaç Ancak Güvenilir WordPress Eklentisi Kullanın

WordPress, eklentileri olmayan tek kollu bir devdir, bu kod eklentileri, bu ekstraları en sevdiğimiz orijinal içerik yönetimi yazılımına verir. Piyasada on bin eklenti var, bu yüzden en iyilerini seçmek kafa karıştırıcı olabilir.

Ayrıca, bazı WordPress site sahipleri sitelerine onlarca eklenti yükler, ancak bu tür davranışlardan kaçınmalısınız. Birçok eklentiyi kontrolsüz kullanmanın birçok dezavantajı olabilir:

Eklentiler çok fazla kaynak kullanabilir

Eklentiler kod parçaları olduğundan, bunları işlemek ve yürütmek için sunucu kaynaklarına ihtiyaç vardır. PHP işlevleri yorumlanmalı ve HTML çıktıları sitede kullanılmalıdır. Bu işlemleri görmüyorsunuz, ancak sunucu paketinizin CPU ve belleği tarafından arka planda binlerce işlem gerçekleştiriliyor.

Çok fazla eklenti kullanırsanız, WordPress barındırma paketinizde olduğundan daha fazla CPU veya bellek kullanırlar ve sunucu bir hata atar. Sitenizin çalışmasının durmasına neden olabilir ve ziyaretçileriniz boş bir boşluk veya bazı hata mesajları görür.

Eklentiler birbiriyle çatışabilir

Eklentiler aynı bellek ve disk alanlarını kullanır ve işlemler sürekli olarak bu parçaları okur ve bazı verileri geri yazar. Çok fazla eklenti kullanırsanız, er ya da geç bazıları aynı bellek parçasını veya disk parçasını kullanmak isteyecek ve birbirleriyle çakışacaklardır..

Bu gibi durumlarda, sunucu hatasına ve web sitesinin durmasına neden olabilirler. Ayrıca, sağlayıcınızın teknik desteği olmadan sitenizi kurtaramazsınız ve biraz zamana ihtiyaç duyar.

Temel WordPress eklentilerinin listesi

Bir sitenin kilitlenmesini önlemek için, yalnızca önemli olan eklentileri kullanın. Deneyimlerimize dayanarak, temel WordPress eklentilerinin bir listesi, amaçlarınıza uyuyorsa bunları kullanın:

 • W3 Toplam Önbellek: Bu, milyonlarca kişi tarafından kullanılan nihai WordPress önbellek eklentisidir.
 • Jetpack: istatistikler, yönetim araçları ve diğer varlıklar
 • Akismet: sitenizi spam’a karşı korumak için
 • İletişim Formu 7: sadece birkaç tıklamayla güzel formlar ekleyebilirsiniz
 • WP Smushit: bu eklenti resimlerinizin boyutunu ve kalitesini otomatik olarak optimize eder
 • Yoast SEO: SEO çalışmalarınızı kontrol etmek için

Galeri, ziyaretçi defteri veya diğer özel eklentileri de ekleyebilirsiniz, ancak yukarıda belirtilen 6 eklenti, her WordPress sitesinin sahip olması gereken eklentilerdir..

İyi Bir Hafif WordPress Teması Kullanın

İyi bir temaya sahip olmak, iyi performans gösteren eklentilere sahip olmak kadar önemlidir. Tema ziyaretçilerinize hoş bir görünüm vermekten sorumludur, bu yüzden iyi bir tane seçmek çok önemlidir. Ancak tasarım gözlemlenen tek şey değil, aynı zamanda hızlı ve iyi kodlanmış olmalı.

Yavaş bir tema seçerseniz, ziyaretçilerinizin çoğu web siteniz yüklenene kadar beklemez. Ayrıca, yeterli zamanı söyleyemeyiz, Google yavaş sitelere ceza verir, bu nedenle Google’dan ücretsiz ziyaretçileri kötü bir temayla riske atarsınız.

Şimdiye kadar birçok WordPress temasını inceledik ve favorilerimizden biri Zarif Temalar’dan Divi. Ekstra özellikler ve varlıklarla tamamen paketlenmiş premium bir temadır, ayrıca duyarlı ve süper hızlıdır. Bunu seçerek yanlış gidemezsin.

Neden Divi’yi öneriyoruz??

Divi’yi öneririz, çünkü güvenilir bir şekilde çalışır ve iyidir – gerçek iyi. Sürekli yaklaşan sorunları ele almanıza gerek kalmayacağından, size çok fazla para, çaba ve zaman kazandıracaktır. Bunun yerine işinize odaklanabilirsiniz.

Divi’ye hangi özelliklerin eklendiğini merak ediyorsanız, sizin için en önemli özellikleri vurgulayabiliriz:

Gelişmiş Görsel Oluşturucu

İstediğiniz alana tıklayarak sitenize yeni öğeler ekleyebilirsiniz ve sonucu gerçek zamanlı olarak göreceksiniz. Divi Builder’ın yeni bir sürümü var, bu yüzden şimdi daha da gelişmiş. Yazı tipi, renkler, öğeler arasındaki boşluk ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm görünümü kolayca özelleştirebilirsiniz..

Öğeleri içe ve dışa aktarma

Mükemmel düzeninizi oluşturduktan sonra, diğer siteleriniz için dışa aktarabilirsiniz. Diğer mizanpajları da kolayca içe aktarabilir ve hoş görünümünüzü diğer insanlara bile satabilirsiniz. Tabii ki, süper düzenlerini zaten yapan profesyonel tasarımcılar var ve bunları sadece birkaç tıklamayla satın alıp içe aktarabilirsiniz. 20 ek düzen, geliştiriciler tarafından temaya zaten eklenmiştir, böylece bunları ücretsiz olarak da seçebilirsiniz.

İçerik öğeleri

Birçok amaç için kullanabileceğiniz 46 parça içerik öğesi bu temanın içine yerleştirilmiştir. Blog, düğme, harekete geçirici mesaj, iletişim formu, galeri veya farklı kaydırıcılar gibi yaygın olarak kullanılan birçok şey vardır, ancak bar sayacı veya akordeon gibi özel olanları da bulabilirsiniz. Elemanların türü Divi’nin çok amaçlı kullanımını iyi gösterir, hatta bir fiyat tablosu, bir portföy veya bir mağaza elemanı da ekleyebilirsiniz..

Cevaplanabilirlik

Modern bir WordPress şablonunun tamamen duyarlı olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu işleve bantlanabilen bir başka özellik; temanızı düzenlediğinizde ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak gördüğünüzde; duyarlı önizlemeyi de göreceksiniz. Artı olarak, düzenleme sürecinin tam ortasına özel düzeninize anında mobil kesme noktaları ekleyebilirsiniz..

Yukarıda ele alınan ana özellikler, Divi’nin neden modern bir tema olduğunu iyi gösteriyor. Divi en çok satan ürün olduğundan, programcılar zaten en son özellikleri bulmak ve kodlamak için yeterli kaynağa sahiptir. Gelişmiş oluşturucu, düzenleme sırasında gerçek zamanlı görünüm, araçların duyarlılığı, diğer pek çok temanın size veremeyeceği bir şeydir. Divi’yi başlatmadan önce, yalnızca programcılar bu tür öğeleri sitenize büyük miktarda para ekleyebilir.

Web için Görüntüleri Yeniden Boyutlandırın ve Optimize Edin

Site hızının neden önemli olduğunu ve tekrar etmeyeceğini zaten ele aldık. Ayrıca, resimler sitenizdeki en büyük nesnelerden biri olduğundan, web sitenizi yavaşlatmamak için onları dikkatli bir şekilde ele almak önemlidir. Düzgün optimize edilmemiş çok fazla resim ekleyerek web sitenizin yükleme süresini tamamen öldürebilirsiniz.

İyi bir web barındırma sağlayıcısı seçtikten sonra bir CDN ağı kullanın, süper hızlı bir tema yükleyin ve yalnızca eklentileri kullanın, büyük görüntülerin web sitenizi yavaşlatmasına izin vermeyin.

Görüntüleri dikkatli bir şekilde ele almaya atıfta bulunurken, kolayca yapabileceğiniz birkaç temel ölçüm anlamına gelir:

Resimleriniz için uygun boyutu seçin

Modern dijital kameralar çok büyük görüntüler üretir, çünkü posterler veya reklam panoları gibi özel durumlarda alıcıların bunlara ihtiyacı vardır. Ancak bu, onları oldukları gibi kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Modern cihazlar Full HD çözünürlük genişliği 1920 piksel genişliğini kullanır, bu yüzden şaheserleri 4K olarak göstermek isteyen bir sanatçı değilseniz, görüntülerinizi maksimum 1920 pikselde göstermek yeterlidir.

Bu zaten tüm site genişliği anlamına geliyor. Web sitenizin resimleri gösteren kısmının hiçbir zaman genişliğin yarısından daha büyük olmayacağını biliyorsanız, Full HD genişliğini yarıya kadar kesebilirsiniz. 1000 piksel genişliğindeki görüntüler, 1920 piksel genişlik veya daha büyük olanlardan çok daha az veri anlamına gelir.

Resimleriniz için uygun türü seçin

İnternette birçok resim türü vardır ve hepsinin farklı amaçları vardır. Web sayfaları hakkında konuştuğumuzda yalnızca .png, .jpg ve .gif dosyalarını kullanmalısınız. Bazı durumlarda, .ico dosyalarını da kullanabilirsiniz (örneğin, favicons için), ancak temel olarak belirtilen 3 türü kullanmalısınız.

 • JPG (.jpg) dosyaları daha büyüktür ve harika renkler ve tonlarda güzel resimler göstermek için idealdir. Temel olarak, sitenizdeki tüm normal resimler JPG biçiminde olmalıdır.
 • PNG dosyaları JPG yerine kullanırsanız daha büyüktür, ancak bazı durumlarda ideal seçimdir. Bu dosya türü saydam arka plan içerebilir; JPG şeffaf değildir, bu nedenle şeffaf arka plan kullanmak istediğinizde PNG biçimini kullanın. Aksi takdirde JPG kullanın.
 • GIF dosyaları hareket öğeleri içerebilir, bu nedenle animasyonları göstermek istiyorsanız bunları seçin. Animasyon daha büyük dosya boyutu anlamına gelir; bu nedenle, birçok GIF sitenizi yavaşlatabilir. GIF dosyalarının tipik iyi kullanımı: sitede animasyonlu ifadeler, bayraklar veya benzer küçük, simge boyutlu öğeler.

Görüntü türleri bölümündeki biraz ilgili konu CSS’dir. Birçok durumda görüntüler yerine CSS tanımlarını kullanabileceğinizi belirtmeliyiz. Sitenizde büyük bir mavi arka plan göstermek istiyorsanız, büyük bir resim veya 2 satır CSS kodu olabilir. İkincisi 1000 kat daha küçük olurdu.

Görüntüleri optimize edin

Görüntülerinizi mükemmel bir boyuta kestikten ve onlar için en iyi dosya türünü seçtikten sonra, görüntü optimizasyonunu da yapmalısınız. İnsan gözünün kusuruyla ilgili. Gözlerimiz, mükemmel ve biraz daha kötü kalitede bir görüntü arasındaki küçük farkları göremez. Optimizasyon, sonuç okuyucular için hala aynı görünene kadar görüntü kalitesini düşürdüğümüz süreç anlamına gelir. Bu optimize edilmiş görüntüler orijinal görüntülerden çok daha küçük dosyalar olacaktır.

Resimlerinizi tek tek optimize edebilirsiniz, ancak toplu olarak sizin yerine yapabileceğiniz araçlar vardır. Örneğin, TinyJPG JPG veya PNG görüntülerini optimize etmek için çevrimiçi bir araçtır ve buraya birkaç tıklama ile 20 adede kadar görüntü ekleyebilirsiniz.

Daha önce de bahsettik WP Smushit eklentisi, bu makalenin eklentileri olmalıdır bölümünün altında, WordPress sitenizdeki resimlerinizi otomatik olarak optimize edebilir.

Yukarıda belirtilen 3 resim işleme adımını başarıyla kullandıysanız, resimlerinizin web sitenizi yavaşlatmadığından emin olabilirsiniz. Önbelleğe geçelim!

Önbellekleme WordPress Eklentisi Kullanma

Web siteniz geliştikçe daha fazla trafik alacak ve daha fazla sunucu kaynağı kullanmanız gerekecek. Barındırma paketinize daha yeni ve daha yeni kaynaklar eklemek para gerektirdiğinden, sunucu yükünü azaltmak için önbellekleme kullanmalısınız. Bu şekilde ziyaretçilerinize daha iyi hizmet verebilirsiniz ve barındırma için daha fazla ödeme yapmanız gerekmez.

Piyasada birçok önbellek eklentisi var, ancak W3 Total Cache WordPress için en iyilerinden biri. Gelişmiş özelleştirme seçenekleri sunar ve sitenizi daha hızlı hale getirir:

Sayfa önbellekleme

Web siteniz görüntülendiğinde, birçok öğe dinamik olarak oluşturulur. Bunun için biraz zaman ve sunucu kaynağı gerekir. W3 Total Cache sitenizin statik bir sürümünü oluşturur ve sitenizi ziyaretçilerinize sunar. Daha az kaynağa ihtiyaç duyar ve sitenizde bir şey değiştirildiğinde, W3 Total Cache statik sürümü değişikliklerle günceller.

küçültülmesi

W3 Total Cache, CSS, HTML ve JavaScript dosyalarınızı küçültebilir. Beyaz alanları ve tüm gereksiz öğeleri koddan kaldırır, böylece daha hızlı yüklenebilir.

Veritabanı önbelleği

Eklenti ayrıca veritabanı sorgularını önbelleğe alabilir, böylece siteniz daha az veritabanı eylemi kullanır.

Bahsedilen tüm 3 yöntem web sitenizde kullanılabilir; ancak, sayfa önbellekleme çoğu web sitesinin kullandığı yöntemdir. Kod küçültme ve veritabanı önbelleği dikkatli bir şekilde uygulanmalı ve onlarla herhangi bir işlem yapmadan önce her zaman dosyaların ve veritabanlarının yedeklerini oluşturduğunuzdan emin olun..

W3 Total Cache’yi İndirin

İstenmeyen Ziyaretçileri Engelle

Bazen kitleniz yalnızca birkaç ülkede yaşıyor veya en azından dünyanın bazı bölgelerinden gelen ziyaretleri kabul etmek istemiyorsunuz. Web sitenizin sürekli bir saldırı altında olması ve saldırıların kaynağının kesin ülkelere veya IP aralıklarına kadar izlenmesi de mümkündür.

İstenmeyen ziyaretçilerin sunucu kaynaklarını kaydetmesini yasaklamak veya sitenizi öldüren saldırıları engellemek istiyorsanız, bazı engelleme yöntemleri kullanmalısınız. Bunu yapmak için farklı çözümler vardır, örneğin .htaccess dosyasını düzenlemek iyi bir fikir olabilir. Ancak, sunucu bilgisine ihtiyaç duyar ve hedef kitlenizi de engellememeye dikkat edilmelidir..

WordPress kullandığınız için, yasaklı liste yapmak için bir eklenti kullanabilirsiniz, bu görev için en iyi varlıklardan biri WP-Ban’dır. Bununla, kullanıcıları IP adresine göre engelleyebilir veya tüm IP aralıklarını, ülkeleri veya ileticileri yasaklayabilirsiniz.

WP Ban’ı indirin

Sonuç

Sonuç bölümüne ulaştıysanız, web sitenizi yavaşlatabilecek birçok şey olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Olası tüm tehditleri ele aldık ve bunlardan kaçınmak için çözümler sunduk. Yukarıda belirtilen öğeleri, teknolojileri ve ürünleri kullandığınızdan emin olun ve web siteniz her zaman sağlıklı olacak ve ziyaretçilerinize hızlı bir şekilde hizmet edecektir.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map