En İyi Sınırsız Bant Genişliği VPS Barındırma Sağlayıcıları

en sınırsız bant genişliği-VPS-hosting-2019


Bugün, insanlar internette çok fazla takılıyor, biraz eğlence arıyor, yeni şeyler öğreniyor veya alışveriş yapıyor. Bunu internete erişimi olan tüm cihazlarda, ancak esas olarak cep telefonlarında ve masaüstü bilgisayarlarda yaparlar. Veriler sürekli akıyor ve ne kadar hızlı akıyorsa o kadar iyi. Bir resim gösterilmediğinde veya bir video arabelleğe alınmaya devam ettiğinde ve genellikle düşük bant genişliğiyle ilişkili olduğunda insanlar bundan nefret eder.

Kendi web sitenizi kurmak ve kaliteli içerik sağlamak istiyorsanız, kesinlikle ziyaretçilerinizi tatmin eden bir bant genişliği ile güvenilir bir VPS hosting şirketine ihtiyacınız var. Bu, blogcuların, çevrimiçi mağazaların ve şirketlerin web sitelerini kurmadan önce aramaları gereken ilk şeydir. Sınırsız bant genişliği diye bir şey yoktur, sadece web barındırma sağlayıcısı ne kadar bant genişliği elde ettiğinizi belirtmemiştir..

Sınırsız olarak, sağladıkları bant genişliğinin büyük olasılıkla beklentilerinizi karşılayacağı anlamına gelir, çünkü üst sınıra bile ulaşmazsınız. VPS hosting sağlayıcıları arasındaki farklar önemli olabilir ve bir tane seçmeden önce web sitenizin sorunsuz çalışması için ana gereksinimleri bilmelisiniz.

İşleri sizin için daha basit hale getirmek için, farklı VPS türleri ve sınırsız bir VPS seçmeniz için nedenler konusunda size rehberlik edeceğiz. Ardından, bu bilgileri, çoğunlukla işinize uyan bir bant genişliği ile incelediğimiz 3 VPS barındırma sağlayıcılarından birini seçmek için kullanabilirsiniz..

VPS Nasıl Seçilir?

İşiniz için VPS hosting seçerken, biraz araştırma yapmak çok önemlidir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı anlamanız gerekir. Neye ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar ödemek istediğinizi öğrendikten sonra, devam edebilir ve ihtiyacınız olanı sunan birkaç şirket bulabilirsiniz. Satın alma işleminizi yapmadan önce biraz araştırma yapın, forumlara veya sosyal medyaya sorun, incelemeleri okuyun ve analiz edin. Bir VPS planı ve bir hosting şirketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta:

Yönetilen ve Yönetilmeyen VPS planları

Paylaşılan bir barındırma kullanıcısı olarak sunucu yönetimi ile uğraşmanıza gerek yoktur, ancak VPS barındırma planları söz konusu olduğunda, bu tamamen farklı bir hikaye. Bir VPS planı size tam kontrol sağlar, bu nedenle bakım yapma, performansı izleme ve yazılım güncellemelerinde deneyimli olmanız gerekir.

Yeni başlayanlar veya sunucu yönetimi ile uğraşmak için çok meşgul olan biri olarak, sadece bir seçeneğiniz var. Bugün daha fazla sağlayıcı tarafından sunulan yönetilen bir VPS planını seçmeniz gerekiyor. Daha büyük bir fiyatla, VPS planını ve tüm görevleri yerine getirecek güvenilir bir uzmanı alacaksınız. Bir VPS’ye yükseltmek istiyorsanız artık profesyonel olmanıza gerek yok.

Bir VPS’nin maliyeti nedir?

Her şirketin ünü ve kendi web hosting planları fiyatları hem VPS hosting için seçtiğiniz karar büyük bir rol oynayacak. Çok çeşitli VPS planları tarafından sağlanan özelliklere ve özelliklere bağlı olarak, fiyatlar büyük ölçüde değişebilir.

Ancak web hosting sektöründe büyük isimler arasında büyük bir rekabet olduğundan, size ortalama bir VPS hosting paketinin maliyeti söyleyeceğiz. Orta donanım özelliklerine ve belki de çoğu web sitesinin güvenebileceği birkaç ekstradan oluşan bir VPS barındırma planı düşünürsek, 8 ila 15 dolar arasında bir ücrete tabidir. Bu fiyat aralığı için genellikle 20GB disk alanı ve 1GB RAM alabilirsiniz.

Geleneksel ve Bulut tabanlı planlar

Birçok sağlayıcı bulut tabanlı VPS planlarını teşvik ediyor, ancak yine de herkes geleneksel VPS’den nasıl farklı olduklarını bilmiyor. Her birinin kaynaklarını nereden aldığını ve nasıl çalıştıklarını göstererek bu iki farklı türü açıklığa kavuşturalım.

 • bir geleneksel VPS bir sunucunun parçalara ayrılmasıdır – çünkü herkes kendi web sitesi için tam bir sunucuya ihtiyaç duymazsa, kaynak israfı olur. Geleneksel bir VPS planına abone olarak, temel olarak sağlayıcının veri merkezinde bir sunucunun daha küçük bir bölümünü kiralayabilirsiniz. Tek bir sunucuda, her kullanıcı için belirli bir depolama alanı, bant genişliği ve bellek limiti belirleyen çok sayıda VPS hesabı vardır.
 • bir Bulut tabanlı VPS hizmet biraz daha karmaşık. Bu sistemde, birden fazla fiziksel sunucu birbirine bağlı sanal parçalara dilimlenir. Her hesap, birden çok fiziksel sunucuya bağlı olan ve kaynaklarını kullanan bir bulut sunucusunda çalışır.

Denklemde daha fazla sunucu bulunduğundan – kaynakları sınırlayan tek bir sunucu değil – Bulut tabanlı bir VPS, geleneksel olandan çok daha fazla kaynak sağlayabilir. Daha fazla kaynak istiyorsanız, web sitenizde herhangi bir kesinti olmazken anında yeni sürüme geçebilirsiniz.

Müşteri desteği

Diyelim ki mükemmel kaynaklar ve özelliklerle VPS barındırma planını buldunuz. Olağanüstü bir anlaşma gibi görünebilir, ancak unutmamanız gereken bir şey var: şirketin güvenilir müşteri desteği sağlamasını sağlamak. Çözemediğiniz bir problemle karşılaşmaktan daha kötü bir şey yoktur ve iletişim kurulacak kimse yok.

Teknik destekleri hakkında olumlu geri bildirimlere sahip bir sağlayıcı seçmeniz gerekiyor. Birden fazla farklı kanaldan 7/24 ulaşılabilecek profesyonellerden oluşan bir ekip olmalıdır. Web siteniz önemli bir süre boyunca düzgün çalışmıyorsa, trafiğiniz düşmeye başlayabilir.

İşletmeler bu gibi durumlarda binlerce dolar kaybedebilir. Ayrıca, bir barındırma sağlayıcısını deneyebilir ve teknik desteklerini test edebilirsiniz, çünkü müşterileri memnun değilse, birçoğu para iade garantisi sunar.

Neden Sınırsız Bant Genişliği VPS Seçmelisiniz?

Her şeyden önce, bant genişliği tam olarak nedir? Web sitenizin ağ bant genişliği, zaman içinde web sitenize yüklenebilecek ve indirilebilecek veri miktarını belirtir. Sınırsız bir bant genişliği VPS planı seçerek, web siteniz çok sayıda ziyaretçinin web sayfalarınızı ve dosyalarınızı aynı anda indirmesiyle çok fazla trafiği idare edebilecektir..

Web siteniz trafik artışı nedeniyle bir bant genişliği sınırına girerse, şu anda sitenizi daha fazla kişinin ziyaret edemeyeceği anlamına gelir. Yüklenmez ve web siteniz çökebilir. Öte yandan, işletmeniz her büyüdüğünde daha güçlü bir VPS planına geçmek pahalıdır. Sadece bir öncekinden daha pahalı değil, diğer özelliklerin bazıları gereksinimlerinizi bile aşabilir.

Bununla birlikte, büyüyen işletmeler için sınırsız bir VPS barındırma planına abone olmak önemlidir. Bir noktada, bant genişliği sınırlamalarınız nedeniyle web sitenizi ziyaret edemeyen müşterilerin taşması her zaman büyük bir potansiyel müşteri ve gelir düşüşüne yol açar.

Sınırlı bant genişliği bazen yüksek miktarda trafik olduğunda düşük performans anlamına da gelir. Web sitenizdeki görüntüler, tasarım öğeleri veya videolar gibi içeriğin kalitesini sıkıştırmak için düşürmeniz gerekir.

Ziyaretçilerinizin ne kadar az veri indirmesi gerekiyorsa, web sitesi o kadar hızlı olur ve aynı anda daha fazla kişi katılabilir. Ancak, sınırsız bant genişliği VPS seçeneğini belirleyerek endişelenmenize gerek yok.

Sınırsız Bant Genişliğine Sahip En İyi VPS Hosting Sağlayıcıları

Aşağıda sınırsız bant genişliği sunan en iyi 3 VPS barındırma sağlayıcılarına genel bir bakış bulabilirsiniz..

1. BlueHost

Bluehost-best-sınırsız bant genişliği-VPS-hostingLinux barındırma hizmetleri söz konusu olduğunda BlueHost en büyük isimlerden biridir. Linux VPS planları 2013’ten beri mevcut ve yıllar boyunca birçok olumlu geri bildirim aldı. BlueHost’ta yalnızca KVM ve OpenStack gibi en son bulut teknolojilerini temel alan barındırma paketlerini bulabilirsiniz.

Tüm planları tam özellikli ve uygun fiyatlı olduğundan, her türlü işletmenin favori tercihi. BlueHost, web sitenizin olabildiğince hızlı bir şekilde çalışır durumda olması gerektiğini bilir, böylece abone olduğunuz anda sınırsız VPS sunucunuzu kurarlar. CPanel yönetici arayüzlerini WHM kontrolü, sunucu yönetimi ve CentOS erişimi için kullanışlı araçlarla geliştirdiler.

BlueHost yalnızca tam olarak yönetilen VPS hizmetleri sunar, bu da sunucu yönetiminden sorumlu oldukları anlamına gelir. Ekipleri sunucu güncellemeleri, çalışma süresi ve güvenlik gibi her şeyi halleder. Bunun da ötesinde, herhangi bir teknik sorunuzu ücretsiz olarak cevaplamaya hazırlar. Hangi barındırma planını seçerseniz seçin, verileriniz DDoS saldırılarına ve spam’a karşı korunacaktır.

Web sitenizde trafik büyümeye başlarsa, VPS planınızın özelliklerini yükseltebilirsiniz ve herhangi bir aksama süresine neden olmaz. BlueHost, sunucu yönetimi ve Linux ile ilgili her konuda yardımcı olabilecek güçlü bir müşteri destek ekibine sahiptir. İstediğiniz zaman e-posta, canlı sohbet ve telefon yoluyla da iletişim kurabilirsiniz.

Artırılmış güç için garantili SSD depolama alanına sahip üç VPS planı var. Standart planları 30GB depolama, 2GB RAM ve IP adresi ile aylık 19.99 dolara mal oluyor. Sonra 60GB depolama, 4GB RAM ve iki IP adresi özellikleri ile 29.99 $ için en çok önerilen plan olan Geliştirilmiş plan var.

59,99 $ karşılığında üçüncüsü CPU çekirdeğinizi 4’e yükseltir ve size 120GB depolama, 8GB RAM ve 2 IP adresi verir. Her sınırsız VPS planında, tek bir alan adı ve 30 günlük para iade garantisi elde edersiniz.

2. GoDaddy

godaddy-best-sınırsız bant genişliği-VPS-hostingGoDaddy muhtemelen alan adı kayıt şirketlerinin arasında en popüler şirkettir, ancak aynı zamanda bir web barındırma sağlayıcısı olarak büyük bir isim haline gelmiştir. Özellikle VPS paketleri söz konusu olduğunda yüksek kaliteli web barındırma hizmetleri sağlarlar. Şimdi size sınırsız bant genişliğine ihtiyacınız varsa GoDaddy’nin neden en büyük sağlayıcılardan biri olduğunu göstereceğiz..

Planlarından birine abone olarak, CentOS 6 ve 7, Fedora, Windows ve Ubuntu dahil olmak üzere birçok işletim sistemini kullanabileceksiniz. Her web sitesi sahibi aynı teknik becerilere sahip olmadığından, VPS’nizi 3 farklı şekilde yönetebilirsiniz:

 • Sunucu yönetiminde uzmansanız, size komut satırı ve RDP erişimi (Uzak Masaüstü Protokolü) sağlayan kendi kendini yöneten hizmetlerini tercih edebilirsiniz.
 • Deneyimli olmayanlar için, tüm izleme, yama ve yedeklemelere bakarken kullanıcıların bir yönetici kontrol panelinde (cPanel veya Plesk) çalışabileceği yönetilen hizmet vardır.
 • Tamamen yönetilen hizmetleri, hiçbir yükümlülüğünüz olmadığı anlamına gelir, GoDaddy’deki sunucu yöneticileri her görevi üstlenir

GoDaddy premium donanıma çok yatırım yaptı, bu yüzden sunucularındaki her web sitesi göz açıp kapayıncaya kadar yükleniyor. Şu anda tüm dünyada 9 veri merkezi bulunmaktadır. Müşteri destek ekibi gerçekten yardımcı oluyor ve sorunlarınızı çözmeye ve soruları cevaplamaya 7/24 hazır.

Aylık 27,99 $ ‘dan 49.99 $’ a kadar değişen fiyatlarla birinci sınıf sınırsız VPS hosting planları sağlıyorlar. Birincisi bile 2GB RAM ve 40GB disk alanı ile oldukça güçlü. Bu, 8GB RAM ve 240GB depolama alanına kadar ölçeklendirilebilir. Ayrıca VPS planları ile 1 yıllık SSL sertifikası ve 3 özel IP alırsınız.

3. eUKHost

eukhost-best-sınırsız bant genişliği-VPS-hostingeUKHost, 2001 yılında web barındırma hizmetleri sunmaya başladı ve şimdi 40.000’den fazla web yöneticisi ve 160.000’den fazla alan adından oluşan büyük bir müşteri tabanına sahip. İngiltere’de, olağanüstü sınırsız VPS planları ile sektördeki en iyi sağlayıcılar arasındadır.

Bu VPS planlarının tamamı tam olarak yönetilir, yani eUKHost, sunuculardaki güncellemeler, yapılandırma, yazılım ve uygulama yüklemeleri ve güvenlikle ilgilenir. Planlarından birine abone olduktan sonra, yönetici kontrol paneliniz olarak bir Plesk veya cPanel arayüzü arasında seçim yapabilirsiniz. Ödemenizi aldıktan sonra, VPS hesabınız ortalama 3-4 saat içinde çalışmaya başlayacak.

Sınırsız VPS’nizle, sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 hizmet veren yardımcı bir müşteri destek ekibine sahip olursunuz. EUKHost’ta, e-postanıza 15-20 dakika içinde yanıt vermeyi garanti ederler. Size VPS’nize özel uygulamalar uygulamanıza izin veren tam yönetici erişimi sağlar.

Sınırsız VPS planını anında satın almaya gerek yok, 30 gün boyunca deneyebilir ve daha sonra paranızı geri isteyebilirsiniz. eUKHost% 100 çalışma süresini garanti eder ve bir sunucu hatası meydana gelse bile hemen harekete geçer. Şimdi sınırsız VPS planlarının fiyatlarını ve özelliklerini görelim.

4 farklı VPS planı var. Başlangıç ​​planı, 2 CPU çekirdeği, 3GB RAM ve 60GB depolama alanı ile aylık 12.99 £ maliyeti. En çok satan planları, 4 CPU çekirdeği, 6GB RAM, 120GB depolama alanı ve aylık 19.99 £ karşılığında ücretsiz alan adı SSL’si olan Standart VPS’dir. En güçlü plan, aylık 33,99 £ karşılığında 6 CPU çekirdeği, 16GB RAM, 480GB disk alanı ve Domain Wildcard SSL ile Enterprise.

Her planla birlikte 2 adet ücretsiz özel IP alırsınız. Dört planın tümü, en yeni Intel Xeon işlemciler, SSD sürücüler ve DDR4 bellek de dahil olmak üzere üst düzey donanıma dayanıyor.

Sonuç

Artık en büyük VPS web sağlayıcılarından üçü hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, çoğunlukla işinize uygun olanı seçmek daha kolay olmalıdır. Daha güçlü bir çözüm istiyorsanız, ancak şirketiniz bulut tabanlı bir plan veya özel bir sunucu için hazır değilse, sınırsız bir VPS planıyla yanlış gidemezsiniz.

VPS, esnekliği ile özel bir sunucuya çok benzer, ancak bu kadar büyük bir bütçe gerektirmez. Öte yandan, paylaşılan barındırma planları yeni başlayanlar için mükemmeldir. Ancak işiniz büyümeye başladığında, hızlı bir şekilde üst sınırlara ulaşabilir ve kendinizi daha fazla kaynak barındıran bir web barındırma planına yükseltme ihtiyacı içinde bulabilirsiniz. Sınırsız bir VPS barındırma planı uzun süre çok fazla trafik işleyebildiğinden, kullanıcıların çoğunluğu için en popüler seçimdir.

Mükemmel VPS sağlayıcısını ararken, bakmanız gereken ilk şey performans özellikleridir. Daha sonra, hem özel hem de VPS planları tarafından sağlanan HDD, bant genişliği, CPU ve RAM’e göz atmanız önerilir, böylece bir karşılaştırma yapabilir ve hangisinin hedefiniz için daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz..

Çoğunlukla web sitenize uyan sınırsız bir VPS planı seçerek, ziyaretçileriniz için sorunsuz bir tarama deneyimi sağlarken, uygun bir fiyata güçlü bir web barındırma hizmeti alırsınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map