Müzisyenler, Şarkıcılar, Gruplar, Sanatçılar ve DJ’ler için 5 En İyi Hosting

müzisyenler için en iyi web hosting


Müzisyen olmak bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Bu yazıda size kendi web sitenizi nasıl oluşturacağınızı ve müzisyenler web sitesi için en iyi barındırma yöntemini nasıl seçeceğinizi göstereceğim..

Eğer kendi başına bir şeyler yapmayı seven biriyseniz, muhtemelen kendi web sitenizi de oluşturmak istersiniz. Yani müzikte iyisiniz, ancak bir web sitesinin nasıl başlatılacağı hakkında hiçbir fikriniz yok. Bu iyi. Kendi müzik web sitenizi veya markanız için bir web sitesini nasıl oluşturacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu sayfayı okuyun, aşağıda her şeyi açıklayacağım.

Orada web sağlayıcıları müzisyen web siteleri yapmak için araçlar sağlama barındırma çift vardır. Bunları listeye dahil etmemeyi seçiyorum, çünkü pahalılar ve araçlarının işlevselliği sınırlı. Bunun yerine size daha az profesyonel bir müzisyen web sitesi oluşturmak için kullanılabilecek en iyi paylaşılan hosting şirketlerinden 5 tanesini sunmayı seçiyorum.

Bir web sitesi oluştururken ve geliştirici değilseniz, seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır. Müzisyenler için oluşturulmuş bir web sitesi komut dosyası kullanabilir veya WordPress gibi daha çok yönlü bir yazılım kullanabilirsiniz. WordPress, benzersiz ve zengin özelliklere sahip bir müzik sitesi oluşturmak için gereken tüm araçlara sahiptir. Üstüne üstlük, Beyonce ve diğer müzisyenler web sitelerini WordPress’te çalıştırıyor.

Grubunuz için basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, çok fazla onaylamadığım bir web sitesi oluşturucuyu tercih edebilirsiniz..

Siteniz için WordPress veya bir site oluşturma yazılımı kullanma ile ilgili en iyi şey, herhangi bir kodlama bilmenize gerek olmamasıdır. HTML, CSS, JS veya PHP dillerini bilmenize gerek kalmadan tüm web sitesini kendiniz oluşturabilirsiniz.

Sitenizi WordPress kullanarak oluşturmayı seçerseniz, bunun için iyi bir web barındırma gerekir.

Müzik Siteleri için En İyi 5 Hosting

İşte müzik siteleri için tavsiye ettiğim en iyi 5 hosting sağlayıcısının listesi:

 • iPage – 1,99 ABD doları / ay
 • BlueHost – 3,95 ABD doları / ay
 • Hareket halinde – 3,99 ABD doları / ay
 • HostGator – 3,95 ABD doları / ay
 • GoDaddy – 2,99 ABD doları / ay

Aşağıda, önerdiğim her hosting şirketi hakkında ayrıntılara gireceğim.

iPage – Müzik Grubunuz için bir Web Sitesi Yapın

Ipage-en-hosting-müzisyenleriPage, kendiniz basit bir müzisyen web sitesi oluşturmak için en iyi ve ucuz seçeneklerden biridir. Şirket, birçok yerleşik işlevsellik ve özelleştirme seçeneği ile sürükle ve bırak site oluşturucu sunuyor. Yüzlerce hazır şablondan (müzikle ilgili tasarımlar dahil) seçim yapabilir ve bunları gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Önceden oluşturulmuş bir temayı düzenlemek, web sitenizi daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olur.

Daha fazla esneklik istiyorsanız ve müzisyen web sitenizi WordPress ile oluşturmaya karar verirseniz, iPage de bunun için mükemmel bir seçenektir. Hızlı ve kolay bir şekilde başlamanızı sağlayan tek tıklamayla WordPress kurulum aracı sunarlar.

Essential Plan, müzik grubunuz için bir web sitesi başlatmak için mükemmeldir, ancak gerektiğinde istediğiniz zaman daha yüksek bir barındırma planına yükseltebilirsiniz..

BlueHost – Müzik Web Sitesi Oluşturun

Bluehost-en-hosting-müzisyenlerBlueHost’un bir web sitesi oluşturma yazılımı da vardır, ancak bu araç yalnızca 6 sayfaya kadar oluşturmanıza izin verir. Bence, WordPress kullanarak web sitenizi oluşturmak istiyorsanız BlueHost’u tercih etmelisiniz. WordPress web sitelerini barındırmakta çok güçlüdürler. BlueHost, WordPress topluluğu ve WordPress.org resmi web sitesi tarafından çok uzun süre önerildi.

BlueHost en iyi WordPress hosting şirketlerinden biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok hosting planına sahiptir. Başlangıç ​​müzisyeni WordPress sitesi için paylaşılan planlarından birini kullanabilirsiniz. Daha sonra, web siteniz büyüdükçe ve daha fazla sunucu kaynağı gerektirdiğinden daha güçlü barındırma planına geçebilirsiniz.

WordPress, bir web sitesi oluşturmak için en iyi yazılımlardan biridir. Temel işlevselliği çok standarttır (makaleleri yayınlamaya, resim yüklemeye, kolayca özel düzenler oluşturmaya izin verir), blogcular ve küçük işletme web siteleri için değil, müzisyenler için özel olarak oluşturulmaz. Ancak özel eklentilerin ve özel temaların kullanılmasıyla WordPress’i herhangi bir web sitesine dönüştürebilirsiniz (müzisyen profili web sitesi, müzik grubu, DJ’ler için web sitesi veya müzik mağazası sitesi dahil).

Dolayısıyla, WordPress siteniz için güvenilir bir barındırma hizmeti istiyorsanız, BlueHost doğru seçimdir.

InMotion Hosting – Müzisyen Web Sitenizi Başlatın

inmotion-en-müzisyenler barındırmaWeb siteniz için WordPress’i seçerseniz InMotion Hosting başka bir harika seçenektir. WordPress ile entegre olan çok benzersiz bir web sitesi oluşturucu aracı sunuyoruz; buna BoldGrid denir. Bu aslında her InMotion hosting hesabıyla yüklenebilecek bir eklenti kümesidir. BoldGrid’i kullanmak ücretsizdir, ancak bu güçlü WordPress uzantısına erişmek için bir barındırma planı satın almanız gerekir.

BoldGrid, programlama bilgisi olmayan veya hiç bilgisi olmayan, ancak kendileri bir web sitesi oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için mükemmeldir. Bu eklentiyle ilgileniyorsanız, BoldGrid inceleme sayfamızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kısacası, BoldGrid, WordPress için kullanıcıların açılış sayfalarını kolayca oluşturmasını (sürükle ve bırak oluşturucusu) ve bir düğmeye basarak formlar, haritalar, görüntüler eklemesini sağlayan karmaşık ve güçlü bir sayfa oluşturucusudur..

Hesap etkinleştirildikten hemen sonra WordPress sitenizi çalışır hale getirebilirsiniz. Ödeme sayfasında otomatik kurulum için “Önceden Yüklenmiş WordPress” i seçmeniz gerekir. Bu size ekstra bir maliyet getirmez, ücretsiz olarak dahildir. Müzik sitenizi hızlı bir şekilde başlatmak istiyorsanız bu harika bir özelliktir.

HostGator – Müzik Sitenizi Kurun ve Büyütün

hostgator-en-müzisyenler barındırmaHostGator web barındırma söz konusu olduğunda bir “canavar” dır. Farklı endüstriler, küçük ve büyük web sitelerini barındırmak için HostGator’u seçer. Birçok müzisyen, müzik grubu, DJ ve sanatçı da bu hosting şirketini seçiyor çünkü güvenilir ve çok iyi teknik destek sunuyor.

HostGator ayrıca, kullanıcıların WordPress müzik sitelerini kurmalarını hızlı ve kolay hale getiren tek tıklamayla kurulum aracı sunar. HostGator’da web siteniz büyüdükçe barındırma planınızı yükseltebilirsiniz.

Başlamak için paylaşılan planlarından birini seçin ve web siteniz daha fazla trafik aldığında veya daha yüksek güvenlik gerektirdiğinde bulut veya VPS barındırma’ya geçin.

Sitenizi oluşturmak için WordPress kullanmak istemiyorsanız, Gator sürüklemesini kullanabilirsiniz & damla web sitesi oluşturucu. Şahsen, web sitesi oluşturucularını çok sevmiyorum, ancak işi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, bu araç sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

GoDaddy – Müzisyen Web Sitesi Oluştur

godaddy-en-hosting-müzisyenlerGoDaddy, yeni başlayanlar ve küçük ve orta ölçekli trafik web sitelerini barındırmak için mükemmel bir seçimdir. GoDaddy, web sitenizi oluşturmak söz konusu olduğunda çok yönlülüktür: GoDaddy tarafından sunulan web sitesi oluşturucuyu seçebilir veya web sitenizi WordPress veya web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz başka bir araçla kurabileceğiniz bir barındırma planını seçebilirsiniz..

Web Sitesi Oluşturucu, bir web sitesi oluşturmak, düzenlemek ve yayınlamak için kolay bir yol sunar. Yüzlerce ücretsiz şablon arasından seçim yapabilir ve bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Müzikle ilgili web siteleri için özel olarak oluşturulmuş onlarca tasarım var. Tasarımın her kısmı düzenlenebilir: örnek görüntüleri kendi resimlerinizle değiştirebilir, logonuzu değiştirebilir, programlama parçasını tamamen atlayan sayfalar ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Web Sitesi Oluşturucu, web sitenizi profesyonel görünümlü ve işlevsel hale getirmek için birçok seçenek ve widget sunar. Kolayca resim ve video galerileri, sekmeler, kutular ekleyebilir, bir blog uygulayabilir veya e-ticaret işlevini etkinleştirebilirsiniz.

Web sitesini WordPress kullanarak oluşturmayı seçerseniz, bağlantılı öğreticiye göz atmanızı öneririz. GoDaddy’nin cPanel barındırma seçeneğinden birini seçerseniz, WordPress’i alanınıza tek tıklamayla yükleyebilir ve hemen web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz..

İşiniz bir tema eklemek, gerekli eklentileri yüklemek, sayfa ve yayın eklemek olacaktır; ve bunu yapmak çok kolay. Bu sayfanın sonunda WordPress ile profesyonel görünümlü bir müzisyen web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz eklentiler ve temalar için bir öneri listesi bulacaksınız.

Bir Müzik Sitesi İçin Hangi Sunucuyu Seçmelisiniz?

Bir müzik web sitesine ev sahipliği yapmak için en iyi olduğunu düşündüğümüz ilk 5 ana bilgisayarı sıraladık. Her hosting sağlayıcısı artıları ve eksileri vardır, bu yüzden ihtiyaçlarınıza en uygun şirketi seçmelisiniz. Bence daha küçük, başlangıç ​​müzik web siteleri iPage en iyi seçenektir. WordPress ile oluşturulan web siteleri için BlueHost, InMotion ve HostGator’u tavsiye ederim. GoDaddy ayrıca bir müzik web sitesine ev sahipliği yapmak için mükemmel bir seçenektir.

Ayrıntılı incelemelerimizi okuyarak her bir hosting şirketi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şimdi WordPress ile nasıl müzik web sitesi oluşturacağımıza bakalım.

Müzik Web Sitesi için Faydalı WordPress Eklentileri

Yukarıda belirttiğim gibi, çekirdek WordPress bir müzik web sitesi oluşturmak için yeterli özelliğe sahip değil. Ancak özel eklentiler kullanarak müzik çalarlar, mağazalar, müzik kütüphaneleri veya diğer harika özellikleri ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken WordPress Eklenti Deposuna göz atmak ve müzik ara.

Sonuçlarda ihtiyacınız olabilecek tüm eklentileri bulacaksınız ve bunlar web sitenize ücretsiz olarak yüklenebilir. Bir müzik sitesi için birkaç yararlı eklenti:

basit müzik widget wordpressBasit Müzik Widget eklentisi, müzik parçasını her parçaya sanatçı adı, şarkı, albüm, kısa açıklama ve kapak resmi ekleme seçeneğiyle widget olarak görüntüleme seçeneği sunar. Bu widget, HTML5 ses öğesini destekleyen tüm tarayıcılarda çalışır. Ziyaretçilerinizin satın almadan önce müzik dinlemelerine izin vermek istiyorsanız, web sitenizde olması kesinlikle harika bir widget’tır..

gmedia galeri müzik dosyalarını çalma listesini yönetBir başka harika eklenti de hepsi bir arada medya yöneticisi olan Gmedia Gallery’dir. Bu eklenti kitaplık olarak çalışır ve sadece görüntüleri değil ses dosyalarını yönetmek için kapsamlı bir arayüz sağlar. Bu aracı kullanarak istediğiniz sayıda fotoğraf ve müzik dosyası yükleyebilir ve bunları gruplar, çalma listeleri ve albümler halinde düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir müzik web sitesine yüklemeye değer olabilecek çok kullanışlı bir eklentidir.

Sadece iki eklentiden bahsetmiştim, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce var. Bir eklenti seçtiğinizde, eklentinin derecelendirmelerini ve son güncellemesini her zaman kontrol edin. Web sitenize eski eklentileri yüklemek istemezsiniz. Yıllardır güncellenmemiş olanlardan kaçının.

WordPress Üzerine Oluşturulan En İyi Müzik Siteleri

Web siteleri için WordPress’i seçen birçok müzisyen, şarkıcı, DJ, grup ve sanatçı var. İşte en popüler olanların listesi:

Müzisyen Web Sitesi için En İyi WordPress Temaları

Web sitesini WordPress ile oluşturmaya karar verdiyseniz, web sitenizi benzersiz ve seçkin yapmak için kullanabileceğiniz birkaç premium tema.

vokal müzisyeni wordpress teması

Demo / İndir

müzik siteleri için reçel oturum teması

Demo / İndir

beatheaven müzisyen web sitesi wordpress teması

Demo / İndir

Başka herhangi bir şey?

Web sitenizi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verdim ve gerçekten bu makalenin en iyi müzisyen barındırma sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olduğunu umuyorum. Hala sorularınız varsa, lütfen aşağıdaki yorum sistemini kullanın. Hepsine cevap vermeye çalışacağım.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map