Ücretsiz SSL Sertifikası Sunan En İyi 10 Barındırma Sağlayıcısı

en çok web barındırma-free-ssl


Bir web sitesi oluşturmayı tamamladıktan sonraki adım, çevrimiçi yayınlayabileceğiniz bir barındırma şirketi seçmektir. Bu yazıda size web sitenizi barındırabileceğiniz ve ücretsiz SSL sunan en iyi barındırma sağlayıcılarını sunacağız.

Güvenlik, özellikle bu sayısallaştırılmış dünyada çok önemlidir. Güvenli bir web sitesine göz atmayı sağlayan en popüler ve kullanımı kolay bir özellik bir SSL sertifikasıdır.

Bu makalede, ücretsiz SSL sunan en iyi ana makineleri inceleyeceğiz ve neden gerçekten ihtiyacınız olduğunu ve SSL sertifikasını anlamanıza yardımcı olacağız. Ama önce, en çok oy alan barındırma sağlayıcılarımızın listesi:

Ücretsiz SSL Sunan En İyi 10 Barındırma Hizmeti

Bu makalede inceleyeceğimiz barındırma şirketleri şunlardır:

 1. HostGator – 2,75 ABD doları / ay
 2. BlueHost – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 3. Hareket halinde – 3,99 ABD Doları / ay
 4. iPage.com – 1,99 ABD Doları / ay
 5. Gözden A2Hosting – 3.92 ABD Doları / ay
 6. SiteGround – $ 3.95 / ay’dan başlıyor
 7. Greengeeks – 2,95 TL / ay
 8. Hostinger – 0,80 ABD doları / ay
 9. DreamHost – 2,59 ABD Doları / ay
 10. Cloudways – aylık $ 10

Ancak kendinize bir SSL sertifikası nedir ve neden web sitenizi güvence altına almak için bir sertifikaya ihtiyacınız olduğunu sorabilirsiniz?

Hosting incelemelerinin yanı sıra, bu makalede aşağıdaki konuları da ele alacağız:

 1. SSL Sertifikası nedir?
 2. O nasıl çalışır?
 3. Ne kadar maliyeti?
 4. Ücretsiz SSL sunan en iyi 10 barındırma hizmeti.

Bu makalenin sonuna geldiğimizde, bir SSL’nin ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve daha az parayla veya ücretsiz olarak nereden alabileceğinizi iyi anlayacaksınız. Ama şimdi, ilk bölümle başlayalım:

SSL Sertifikası Nedir ve Neden Bir Sertifikaya İhtiyacınız Var??

Temel olarak, bir SSL sertifikası, onu kullanan her web sitesini daha güvenli ve hazır hale getiren bir araçtır. Ama burada biraz ayrıntı verelim.

Bu günlerde Google, SSL sertifikası kullanmayan web sitelerini GÜVENLİ DEĞİL olarak görüntüleyecektir. Böyle bir web sitesine sahip olan kişilerden biri olmak istemezsiniz. Siteniz çevrimiçiyken hiçbir şeyin yanlış gitmeme ihtimali vardır. Ama itibarın acı çekmek zorunda kalacak.

Web sitenizi kullanırken ziyaretçilerinizin tamamı veya çoğu rahatsız olacaktır. Bu da potansiyel trafiği kaybetmek gibi başka sorunlara yol açabilir. Bu, herhangi bir web sitesi sahibinin olmasını isteyeceği bir şey değildir.

Ve gerçekten kötü bir şey olmayabilme şansını kullanmak istiyor musun? Bu cesur bir ifade. Bu nedenle, web sitenize bir SSL yüklüyse en iyisi.

Ancak, birisi yüklü bir SSL’nizin olup olmadığını nasıl anlayabilir? Bu oldukça basit. SSL yüklü DEĞİL herhangi bir web sitesi, URL çubuğunda HTTP protokolü ile görünür.

Siteniz bir SSL sertifikası kullanıyorsa, HTTPS adres çubuğunda protokol kullanılacaktır. Yani, herkes belirli bir web sitesinin URL’sini arayarak farkı kolayca söyleyebilir.

Yine de bir SSL’nin neden önemli olabileceğinin bir nedeni daha var. Bu güvenlikle ilgili değildir, ancak web sitenizin gelişmesini istiyorsanız yine de önemli olabilir. Google ve diğer arama motorları da SSL kullanan web sitelerinin üst sıralarında yer alacaktır. Kullanmayı kaçırırsanız, çevrimiçi sıralamanızın ve trafiğinizin acı çekmesi gerekecektir.

Artık bir SSL’nin ne olduğunu ve herhangi bir web sitesi için neden önemli olduğunu bildiğinize göre, nasıl çalıştığını görelim:

SSL Nasıl Çalışır??

Her SSL’nin odak noktası verileri şifrelemektir. Temel fikir, bir ziyaretçinin belirli bir web sitesiyle yaptığı her veri / bilgi değişimini şifrelemektir. Bu, özellikle hassas verilerle giriş yaparak çalışan bir web siteniz varsa çok önemlidir. SSL’ye büyük ölçüde güvenen web sitelerinin e-ticaret web siteleri (çevrimiçi mağazalar / pazarlar).

Bu sürecin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için, hazır bir senaryo düşünelim: diyelim ki bilgisayar parçaları satan bir çevrimiçi mağazanın sahibi sizsiniz.

Çevrimiçi bir şey satın alma işleminin nasıl çalıştığını biliyorsunuz, bu nedenle bu örnekte ödeme işlemeye odaklanacağız. SSL burada devreye giriyor.

Böylece müşterilerinizden biri fare almaya karar verir. Ama öğeyi almadan önce bunun için ödeme yapması gerekiyor. Bu, çoğu web mağazası için standart işlemdir. Ödemeyi yapması için birçok yöntem olabilir, ancak şimdilik tanınmış kredi / banka kartı ödeme yöntemine bağlı kalacağız.

Farenin fiyatını ödeyebilmek için, müşteri öncelikle kredi kartı bilgilerini ödeme sayfasında açılan bir istek formuna girmelidir. Girdiğinde ve ödeme düğmesine bastığında, müşteri satın alma işlemini bitirir.

Ancak, web sitenizle hedef sunucu arasında (ödemeyi işleyen) kimsenin bu hassas kredi kartı verilerine erişmeyeceğinden nasıl emin olabilirsiniz? SSL sertifikası devreye girer. Girilen tüm veriler eldeki SSL tarafından şifrelenir. Bu şekilde, sizden (mağazadan) ve ödeme işlemcisinden başka kimse bu önemli bilgilere erişemez veya bu bilgileri ele geçiremez.

Bu işlem, giriş bilgileri için diğer tüm veri alışverişi türleri için de aynıdır. Ancak giriş bilgileri gerektiren bir web siteniz yoksa veya hiçbir şey satmıyorsanız kendinize sorun, yine de SSL sertifikasına ihtiyacınız var mı??

Cevap: Evet, biliyorsunuz! Neden? Bunun arkasındaki nedenlerden bazıları önceki başlıkta listelenmiştir, ancak bunların yanı sıra her web sitesinin bir SSL’ye sahip olması gerekir, çünkü her web sitesi bir noktada bir tür veri aktarımı yapar. Web bu şekilde çalışır. Dolayısıyla, bir SSL’ye sahip olmak web sitenize zarar vermez. Daha da büyümesine yardımcı olacak.

Bir SSL’nin maliyeti nedir?

Çoğu durumda, bir SSL sertifikası almak için aylık bir abonelik ödemeniz gerekir. Bu, her yıl 50 ila 200 dolar arasında bir maliyete neden olabilir. Daha da pahalı olan versiyonlar var.

Bu makalede, bir barındırma hizmeti ile birlikte gelen ücretsiz SSL sertifikalarından bahsediyoruz, ücretsiz SSL sertifikaları sunan en iyi 10 barındırma şirketini listeleyeceğiz.

Her barındırma planı size ücretsiz bir SSL sertifikasına erişim izni vermez, ancak bu makaledeki her şirkette bir tür barındırma vardır. Bu nedenle, ücretsiz SSL sunan barındırma planları hakkında konuşacağız.

Ücretsiz SSL ile En İyi Sunucuların Gözden Geçirilmesi

Aşağıda, barındırma planlarından bazılarıyla ücretsiz SSL sertifikası sunan her barındırma şirketinin ayrıntılı incelemesini bulacaksınız.

1. HostGator

hostgator-free-ssl-sertifika

HostGator

HostGator, çoğunlukla kendisini düşük fiyatlı bir barındırma hizmeti olarak pazarlayan ABD’li bir şirkettir. Ve bu kesinlikle doğru. Sundukları hizmetler, diğer şirketler arasında bu makalede en düşük olan çok düşük fiyatlar için geliyor. Ama soru şu: ucuzsa buna değer mi? Bunu hemen cevaplamak için: EVET, buna değer. Neden? Hemen aşağıda göreceğiz:

Başlamak için, HostGator, bu listedeki diğer şirketler gibi, 3 ayrı pakette paylaşılan barındırma olanağı sağlar. İyi haber şu ki, her üçü de ücretsiz bir SSL sertifikası içeriyor.

Yavrulama Planı olarak adlandırılan ilk planın maliyeti $ 2.75 / ay. Bu fiyat için 1 web sitesi barındırmanıza izin verir. Bahsettiğim gibi, diğer 2 planlarda olduğu gibi bu plana da ücretsiz bir SSL dahildir. Bant genişliği, aynı anda birçok ziyaretçiye izin vermek için ölçülmez.

Bebek Planı ikinci pakettir. Bu aylık 3.95 $ için geliyor. Ölçülmemiş bant genişliği ve depolama alanı ile birlikte barındırma için sınırsız bir alan adı elde edersiniz.

En pahalı plan olan İş Planı aylık 5,95 dolara mal oluyor. Bunu seçerseniz, web sitenizi arama sonuçlarında daha yüksek sıralamaya yardımcı olmak için özel bir IP adresi ve ücretsiz SEO araçları alacaksınız.

Bu planla ilgili en iyi şey Olumlu SSL’ye yükseltme yeteneğidir. Ne anlama geliyor? Bu seçeneği kullanırsanız, web sitenizin düzeninde, ziyaretçilerinizin güvenli bir ortamda olduklarını bildiren bir site mühür logosu görüntülenir. Bu özellik ayrıca 10.000 dolarlık bir garanti ile desteklenmektedir. Ücretsiz SSL ile gelen bir sunucuya ihtiyacınız olduğu için, HostGator, ücretsiz olarak gelen bu harika özelliği göz önünde bulundurarak iyi bir adaydır..

3. BlueHost

bluehost-free-ssl-sertifika

BlueHost

BlueHost şimdiye kadar kurulmuş en önemli hosting şirketlerinden biridir. BlueHost ile ilgili bir reklamı veya bir tür pazarlama materyalini daha önce görmüş olmanızın büyük bir şansı var. Birçok kişi ve kuruluş, bunları küçük ve büyük web siteleri için bir barındırma sağlayıcısı olarak öneriyor. Bakalım neler sunuyorlar:

Barındırma hakkında konuşursak, sizi birçok yönden ele aldılar. Örneğin, paylaşılan barındırma (en popüler), VPS, barındırma, Özel sunucu barındırma, WordPress barındırma vb. Sunarlar. Şimdilik çoğu kullanıcı için çalışan paylaşılan barındırma planları hakkında konuşacağız. Bunlar 3 ayrı plan halinde gelir. Makalede bunun oldukça yaygın olduğunu göreceksiniz..

Temel: Bu ilk paylaşılan barındırma planı ve her ay 3,95 $ için geliyor. 1 tek web sitesi için barındırma destekler. Bu pakete aşağıdaki özelliklerin tümü eklenir: 50 Gb SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği, standart performans, 1 boş etki alanı adı, 25 alt etki alanı ve 5 park edilmiş etki alanı. Ve evet, buraya ücretsiz bir SSL sertifikası da ekleniyor. Aslında, bir SSL, 3 paylaşılan barındırma planının tamamında mevcut.

Artı: Bu, aylık 5,95 ABD doları olan ikinci plan ve özellikler ilk plandan yükseltiliyor. Sınırsız sayıda SSD depolama alanına sahip sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Park edilmiş ve alt alan adları da hesabınıza eklenemez.

Bu plan size başka bir şey daha veriyor. Pazarlama amaçlı reklam kredileri için 200 $ alırsınız. Web sitenizi daha verimli ve hızlı bir şekilde pazarlamak istiyorsanız, bu 200 $ kredi çok yardımcı olacaktır.

Seçim Artı: BlueHost’un üçüncü ve son paylaşılan barındırma planı aylık 5.95 $ ‘a geliyor. Evet, fiyat bu, hata yok. 3. planın 2. plandan daha pahalı olması gerektiğini düşünebilirsiniz, değil mi? BlueHost için bu doğru değil. Bu plan bir öncekiyle aynı fiyata geliyor, ancak bazı yeni eklemelerle.

Resmi sayfayı kontrol ederseniz, bunun çoğu kişi tarafından kullanılan önerilen plan olduğunu görürsünüz. Ve bu iyi bir nedenden dolayı. Önceki planlardaki tüm özelliklerin yanı sıra, 1 SpamExperts, 1 Domain Privacy özelliği ve 1 CodeGuard Basic kazanırsınız. Bu yeni eklemeler neler??

Elbette SpamExperts, e-posta göndermek için bir anti-spam aracıdır. Alan Adı Gizliliği, web sitenize bağlı kişisel bilgilerinizin web’den gizlendiğinden emin olur. Gerçekten kişisel bilgi istemiyorsunuz. CodeGuard, otomatik günlük yedeklemelerle ilgilenen ve bunları farklı sürümler olarak kaydeden bir araçtır. Bu, bir web sitesini hemen eski bir sürüme geri yüklemenizi sağlar.

BlueHost’un en iyi ve en makul planı Choice Plus adı verilen üçüncü plan. İkinci paketle aynı fiyata, bazı ek seçenekler ve verimli barındırma elde edersiniz.

3. InMotion Barındırma

inmotion-barındırma-free-ssl-sertifika

InMotion Barındırma

InMotion Hosting, ilk kez 2001 yılında 2 profesyonel tarafından kurulmuş, ABD merkezli bir şirkettir. Hızla basit ama verimli web barındırma hizmetleri ihtiyacı olanlar için popüler bir seçim oldu.

InMotion 3 ayrı plana bölünmüş harika paylaşımlı hosting hizmetleri sunmaktadır. Aşağıdaki fiyatlar için geliyorlar:

 • Lansman: 3.99 $ / ay. Bu ilk temel plan, ancak yeni web siteleri için harika özellikler sunuyor: ücretsiz alan adı, 2 web sitesi desteği, sınırsız disk alanı, bant genişliği ve e-posta hesapları ve diğer özellikler.
 • Güç: 5,99 $ / ay. Bu plan, tek bir hesapta 6 web sitesini destekler ve ilk planla karşılaştırıldığında 2 kat daha fazla performans sunar. Gerisi aynı.
 • Pro: 13,99 $ / ay. En yüksek katman planı, tek bir hesapta sınırsız sayıda web sitesini barındırmanıza izin verir ve ayrıca pro-level desteği ve ilk planın 4 katı performans ile gelir.

Ama belki düşünüyorsunuz, SSL sertifikası nerede? Bu InMotion Hosting ile ilgili en iyi bölüm: her paylaşılan barındırma planı, hatta temel plan bile, ücretsiz bir SSL sertifikasına erişmenizi sağlar. Barındırma paketinin fiyatına ek olarak herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Fikir, bir aylık 3,99 $ için, büyük bir web barındırma hizmeti almak yanı sıra, 2 web sitesi için ücretsiz SSL sertifikaları olsun. Bu iyi bir anlaşma, çoğu insan InMotion diğer hosting şirketleri üzerinde seçerken dikkate almak.

4. iPage

Ipage-free-ssl-sertifika

iPage.com

iPage, bu listedeki diğer şirketlerden biraz farklı. Barındırma işlemini 3 ayrı plana bölmek yerine, iPage her ihtiyaca uygun 1 plan sunuyor. Bu farklı bir yaklaşım, ama yine de iyi çalışıyor. En az 1 yıl öncesinden ödeme yaparsanız planın maliyeti yalnızca 1,99 ABD dolarıdır..

Bu fiyat için ne alacaksınız? Şimdiye kadar bir web sitesi barındırmak için gerekli olabilecek hemen hemen her şey. Ayrıntılar için aşağıdaki listeye göz atın:

 • SSD kullanarak sınırsız disk alanı
 • İhtiyaçlarınıza göre ölçeklenebilir bant genişliği.
 • Sınırsız alan adı, barındırma için sınırsız web sitesi anlamına gelir.
 • 1 yıl peşin ödeme yaparsanız ücretsiz alan adı.
 • Ücretsiz SSL sertifikası – tam olarak ihtiyacınız olan şey.
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu: dakikalar içinde web siteleri oluşturmanıza izin veren bir sürükle ve bırak aracı. Mobil kullanım için optimize edilmiş şablonlarla birlikte gelir.
 • Tek tıklamayla WordPress kurulumu.
 • E-ticaret özellikleri dahil (PayPal entegrasyonu, alışveriş sepeti vb.)
 • Özel yapım kontrol paneli.
 • Başlamanıza yardımcı olacak eğiticiler.
 • Telefon ve sohbet yoluyla birinci sınıf müşteri destek sistemi.
 • Diğer seçenekler de liste uzayıp gidiyor.

Bunlar, iPage’in yukarıda belirtilen fiyat için sunacağı en önemli özelliklerdir.

Şunu belirtmek gerekir ki, iPage ayrıca Comodo SSL sertifikalarını yılda 35,99 ABD Doları karşılığında satıyor. Normal fiyat bir yıl için 50 $ ile 200 $ arasında değişir.

IPage’in paylaşılan barındırma planı, küçük ve orta ölçekli web siteleri için hizmete ihtiyaç duyanlar için en iyisidir. Sundukları özellikler bu siteler için mükemmeldir. Ancak, yüz binlerce ziyaretçiyle (veya daha fazlasıyla) zaten büyük ve popüler bir web siteniz varsa, daha karmaşık bir barındırma planı aramak en iyisi olacaktır.

Ayrıca makul fiyatlar için çok daha fazla kaynak ile özel ve VPS barındırma hizmetleri sunuyoruz. Güvenlik de burada sağlanıyor, SSL sertifikaları bu planlarla ücretsiz olarak sunuluyor.

5. A2Hosting

A2Hosting-free-ssl-sertifika

Gözden A2Hosting

A2Hosting, web sitesi sahipleri arasında popüler bir seçimdir. İşletmedeki en önemli oyuncu değil, ancak kayda değer çünkü oldukça ucuz fiyatlar için harika barındırma planları ile geliyor. A2Hosting ile ana hedef, herkes için hızlı bir barındırma hizmeti sunmaktır.

Bu şirket aşağıdaki barındırma hizmetleri sunmaktadır:

 • Paylaşımlı barındırma – buradaki en popüler sürüm.
 • Yönetilen WordPress hosting – harika bir ek. WP tabanlı web siteleri için popüler.
 • Bayi barındırma – paylaşılan barındırma işlemine benzer, ancak kendi müşterilerinize sahip olma olanağı.
 • Özel barındırma
 • VPS hosting

Paylaşılan barındırma planları en yaygın kullanılan hizmetlerdir, bu nedenle bu tür barındırma hakkında konuşacağız.

Her plan pakete dahil ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Yani, hangi planları seçerseniz seçin, web sitenizin güvenliği sağlanacaktır..

A2Hosting’in sunduğu ikinci plandan bahsedeceğim. Bu onların en popüler planı ve iyi bir nedenden dolayı. Buna Swift deniyor ve aylık 4,90 dolar. Evet, oldukça ucuz. Ama bu fiyat için ne alacaksın?

Örneğin, sınırsız depolama ve veri aktarımı ile tek bir hesapta barındırmak için sınırsız web sitelerine erişim sağlarlar. Tüm bunlar daha hızlı bir site yükleme hızı için modern SSD sürücüler tarafından desteklenmektedir.

Sundukları kontrol paneli geleneksel cPanel’dir. Bu iyi bir özellik çünkü geçmişte kullandıysanız (mümkünse), yeni bir kontrol panelini sıfırdan öğrenmek zorunda değilsiniz. Bu bir profesyonel olmasına rağmen, sadece neye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor. Diğer şirketlerle, özel yapım bir kontrol paneli daha iyi olabilir. Yani, gerçekten birinin zevkine bağlı.

Diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, A2Hosting’in herhangi bir plana dahil olan başka bir harika seçeneği vardır, sadece bu değil: Herzaman para iade garantisi. Doğru, çoğu hizmette olduğu gibi yalnızca ilk 30 günde değil, istediğiniz zaman geri ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

6. SiteGround

SiteGround-free-ssl-sertifika

SiteGround

SiteGround, son yıllarda büyük bir hosting şirketi. Bu listedeki diğer birçok seçenek gibi, SiteGround da birçok barındırma hizmeti türü arasından seçim yapmanızı sağlar: paylaşılan barındırma, VPS barındırma, özel barındırma, bayi barındırma, kurumsal barındırma ve hatta çevrimiçi mağazalar için WooCommerce barındırma.

SiteGround’un paylaşılan barındırma planları, küçük ve orta ölçekli web siteleri için en uygundur. Bunun nedeni, depolama alanının sınırlı olması ve belirli sayıda aylık ziyaretçi için uygun olmasıdır. Ancak böyle bile olsa, paylaşılan barındırma küçük veya orta ölçekli bir web sitesi gereken her şeye sahiptir. Bakalım neden.

Başlangıç ​​olarak, sundukları tüm planlar bazı temel özelliklere sahiptir. Bunlar aşağıdaki öğelerden oluşur:

 • 24 × 7 müşteri desteği
 • Ölçülmemiş trafik ve sınırsız MySQL veritabanları
 • Sitenizde uzaktan çalışabilmek için cPanel ve SSH erişimi
 • Ücretsiz günlük yedeklemeler
 • Daha fazla güvenlik için ücretsiz Cloudflare CDN
 • Ücretsiz profesyonel e-posta hesapları
 • Ve son ama en az değil: ücretsiz SSL sertifikası SiteGround ile barındırılan tüm web siteleri için

Paylaşılan 3 barındırma planı şu şekilde bölünmüştür:

 1. Başlangıç: Aylık 3,95 ABD doları – yaklaşık 10.000 aylık ziyaretçi için uygundur
 2. GrowBig: Aylık 5,95 ABD doları – aylık 25.000 ziyaretçiyle çalışmak için üretildi
 3. GoGeek: 11,95 $ / ay – aylık 100.000 ziyaretçiyi destekler

Paylaşılan barındırma olsun ya da olmasın, her plan, web siteleri oluşturmak için hızlı ve kolay bir yol isteyenler için ücretsiz bir site oluşturucu ile birlikte gelir. A2Hosting, planlarından herhangi birinde barındırılan tüm siteler için% 99,99 çalışma süresi vaat ediyor. Bu tüm modern web barındırma hizmetleri için bir zorunluluktur.

7. Yeşiller

Greengeeks-free-ssl-sertifika

Greengeeks

Bu, ücretsiz SSL sunan en iyi 10 barındırma hizmeti listemizdeki 7. seçenektir. Ve önceki seçeneklerimiz gibi, bu şirket de ücretsiz SSL ihtiyacını karşılıyor. GreenGeeks’in sunduğu her barındırma planının kutusunda ücretsiz bir SSL sertifikası bulunur. Daha yüksek katman planları, Let’s Encrypt joker karakterli SSL kullanmanıza da izin verir.

SSL sertifikasının bu sürümü, ücretsiz ve açık kaynaklı bir sertifika yetkilisi olan Let ‘Encrypt tarafından sağlanır. Daha az ziyaretçiye sahip daha küçük kişisel web sitelerinde en iyi sonucu verir. Ancak bu tür web siteleri için çok verimli.

GreenGeeks ayrıca güven mühürleri ve garantileri ile geleneksel SSL sertifikaları da sunmaktadır. Seçim sizin için hangisinin en iyisi olduğudur. Daha büyük web siteleri için, premium SSL daha iyidir, çünkü 10 bin dolar değerinde bir garanti ile desteklenmektedir. Bu değer, özel durumunuza bağlı olarak artabilir.

GreenGeeks’in sunduğu en iyi paylaşılan barındırma planına Ecosite Starter denir. Bu planın aylık maliyeti 2,95 dolar. İlk paylaşılan barındırma planı, ancak paranız için en iyi değerdir. Tüm bu özellikleri içerir:

 • Sınırsız SSD depolama alanı.
 • Sınırsız bant genişliği.
 • Sınırsız e-posta hesabı.
 • Barındırma için sınırsız alan adı (evet, başlangıç ​​paketinde)
 • Ücretsiz SSL sertifikası ve CDN.
 • Ücretsiz site oluşturucu aracı.
 • Ücretsiz web sitesi transferi ve yedekleri.
 • Daha verimli veri işleme için sınırsız MySQL veritabanı.
 • cPanel ve Softaculous (web sitelerinize her türlü web uygulamasını kolayca yüklemenizi sağlayan yazılım)
 • PCI uyumluluğu. Bir çevrimiçi mağaza açmayı planlıyorsanız bu çok yararlıdır.

8. Hostinger

hostinger-free-ssl-sertifika

Hostinger

Bu, üst düzey özellikler için düşük fiyatlar ile gelen Avrupa merkezli bir şirkettir. Hostinger’da göze çarpan bir şey müşteri desteğidir. Biletler aracılığıyla standart e-posta desteğinin yanı sıra canlı sohbet ve telefon desteği sunar.

Bununla ilgilenen takım en iyisidir. Birkaç dakika içinde size cevap verirler (en kötü senaryo) ve web barındırma ve Hostinger’in hizmetleri hakkında her şeyi bilirler. Çoğu durumda, dakikalar içinde belirli bir soruna bir çözüm getirebilirler. Her müşteri bu konuda çok memnun.

Peki ya platformun güvenliği? Hostinger, çoğu şirket gibi paylaşılan hosting sunuyor. Ücretsiz SSL sertifikaları sunan tek plan (paylaşılan barındırma planı), Business adlı üçüncü plan. Bunun en iyi anlaşma olmadığını düşünebilirsiniz. Ama size bu plan için fiyatın ne olduğunu söyleyeyim: $ 3.95 / ay. Evet, bu paylaşılan en yüksek 3. barındırma planı ve bu ucuz.

Ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte, aşağıdaki özelliklere de sahip olursunuz:

 • SSD sürücüler ile sınırsız disk alanı
 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • Ek olarak ücretsiz alan adı
 • Ücretsiz günlük otomatik yedeklemeler + haftalık yedeklemeler
 • Sınırsız e-posta hesabı
 • Modern kullanıcı dostu web sitesi oluşturucu
 • Birinci sınıf destek 24 × 7
 • Özel yapım kullanımı kolay kontrol paneli
 • DNS yönetimi
 • Hesap başına sınırsız park edilmiş alan ve 100 alt alan
 • SSL üzerinden FTP – daha güvenli dosya aktarma yöntemi
 • 100’den fazla uygulama için tek tıklamayla yükleyici
 • Yönetilen WordPress barındırma
 • Ve diğer profesyoneller… (hepsini listelemeyeceğim)

Hostinger’ın çok iyi yaptığı bir şey, yeni kullanıcılarının web sitesi yönetiminin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olmaktır. Sitenizi nasıl daha verimli yönetebileceğinizle ilgili her türlü blog yayınını ve öğreticiyi (hatta videolar) bulabileceğiniz belirli bir site var. Örneğin, web sitenizi büyütmek ve sürdürülebilir bir çevrimiçi işletme oluşturmak için WordPress’i (veya diğer CMS) nasıl kullanacağınıza ilişkin videolar.

9. DreamHost

dreamhost-free-ssl-sertifika

DreamHost

Bu şirket, WordPress barındırma özellikleriyle ünlüdür. Evet, bu hizmetin ana odak noktası çevrimiçi bulabileceğiniz en iyi WordPress barındırma hizmetini sunmaktır. Sahip oldukları tüm barındırma hizmetlerine bakın:

 • WordPress için paylaşılan barındırma
 • Yönetilen WordPress barındırma
 • WooCommerce hosting (hala WP tabanlı)
 • Basit paylaşılan barındırma
 • VPS hosting
 • Özel barındırma
 • Bulut barındırma

Şimdilik sunduğu geleneksel paylaşılan barındırma yeteneklerine bakacağız. DreamHost’un sunduğu paylaşılan barındırma planlarının ücretsiz bir SSL sertifikası sunduğunu öğrenmekten memnuniyet duyarız. En iyi plan Paylaşılan Sınırsız olarak adlandırılan ikinci plan.

Bunun maliyeti aylık 7,95 dolar. Diğer şirketlerin sunduğundan biraz daha pahalı, ama fiyatına değer. Örneğin, barındırma için hesapta sınırsız web sitesi elde edersiniz. Bu plan size fiyata dahil olan bir ücretsiz alan adı da verir.

Depolama, desteklenen trafik ile birlikte sınırsız olan SSD sürücülerle işlenir. İhtiyacınız olursa WordPress önceden yüklenmiştir. Bu plan yıllık ve aylık olarak da ödenebilir. Bu şekilde, isterseniz, hizmeti denemek için bir ay boyunca ödeme yapabilirsiniz ve hoşunuza gitmezse, size 97 günlük para iade garantisi verir..

Sonuçta, ihtiyacınız olan her şey, bu paylaşılan barındırma planına dahildir.

10. Bulut Yolları

cloudways-free-ssl-sertifika

Cloudways

Cloudways, küçük ve büyük web siteleri için de iyi çalışan bir hosting şirketidir. Çok çeşitli barındırma paketleri var, ancak bu genel bakışta en popüler olanlara odaklanacağız.

Bireysel kişiler için barındırma hakkında konuştuğumuzdan, Cloudways’in ilk 2 planını ele alacağım: DO1GB ve DO2GB.

İlk planın maliyeti 10 ABD dolarıdır ve aşağıdaki tüm özelliklere sahip olursunuz: 25 GB SSD depolama alanı, 1 TB bant genişliği, hesap yönetimi kontrol paneli, CDN, 24 × 7 destek ve 1 GB RAM. Başlangıç ​​web sitesi için bu fazlasıyla yeterli.

İkinci plan 22 $ / ay. Kaynaklar ilk plana göre yükseltildi. İlk pakette 2 GB RAM, 2 TB bant genişliği, 50 GB depolama alanı ve diğer özellikler.

En önemli soru şudur: Cloudways ücretsiz SSL sertifikaları sunuyor mu? Kısa cevap Evet, öyle. Her barındırma planı için Let’s Encrypt ücretsiz SSL kullanır, yani herhangi bir sertifikanın kullanımı tamamen ücretsizdir.

Listemizdeki tüm hosting şirketlerini ele geçirdik. Gördüğünüz gibi, hepsi size ücretsiz bir SSL sertifikası verecek.

Sonuç

Konuştuklarımızı hızlı bir şekilde özetleyelim:

 1. Bir SSL sertifikasının ne olduğunu ve sitenizin türü ne olursa olsun web sitenize bir sertifikanın yüklenmesinin neden önemli olduğunu biliyorsunuz.
 2. Bundan sonra, SSL’nin herhangi bir web sitesinde nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. Daha kolay anlamak için size bir çevrimiçi mağazanın SSL sertifikasından yararlandığı küçük bir örnek verdim.
 3. Bir sonraki bölüm, ücretsiz bir SSL sertifikasına erişmenizi sağlayan en iyi 10 barındırma hizmetinden bahsetmekti..

Bir sonraki adım sizindir. Hangi hosting şirketinin sizin için en iyi olduğuna karar vermek için web sitenizin sahip olduğu belirli ihtiyaçları düşünmelisiniz. Örneğin, daha küçük bir site daha az özelliğe sahip daha basit bir barındırma planı kullanabilir. Ancak, aylık birçok ziyaretçiye sahip daha karmaşık bir web sitesi, daha fazla kaynakla daha yüksek bir katman planına ihtiyaç duyuyor.

Düşünülmesi gereken başka bir şey web sitenizin amacıdır. Bunu biliyorsanız, ücretsiz bir SSL sertifikasıyla gelen en iyi barındırma hizmetini bulmak için daha iyi bir durumda olacaksınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map