HostGator Yorumlar

HostGator, web hosting endüstrisinde 2002’den beri faaliyet gösteren bir başka büyük isim. Şirket, o zamanlar üç sunucu ile başlayan Brent Oxley tarafından kuruldu. 2009 yılına gelindiğinde şirket, Houston’daki ofislerini hızla aşarak 200.000’den fazla müşteriye ulaştı ve onları Austin, Teksas’taki 100.000 metrekarelik yeni bir ofise genişlemeye zorladı. 2012 yılında şirket, BlueHost ve iPage ile birlikte son birkaç yıl içinde diğer büyük hosting şirketlerini satın alan EIG tarafından satın alındı..


HostGator, uygun fiyatlı paylaşımlı barındırma planları ve yüksek kalite desteği sayesinde popüler hale geldi. Uygun fiyatlı paylaşılan planlara ek olarak, HostGator’da bayi, sanal özel sunucular, özel barındırma ve etki alanı kaydı gibi diğer barındırma türleri de mevcuttur.

HostGator satın almak mı istiyorsunuz? En iyi indirimi almak için en son çalışan HostGator kuponlarını bulun.

HostGator, her şey dahil paylaşılan barındırma planları sayesinde uzun süredir cep dostu barındırma sağlayıcısı olarak biliniyor. Bugün, HostGator’un barındırma hizmetleri çok daha çeşitlidir ve VPS, bulut ve özel barındırma hizmetleri gibi premium barındırma seçeneklerini de içerir. HostGator, zengin özelliklere sahip ve kullanımı kolay barındırma planları aracılığıyla geniş bir kitleye hitap ediyor. Sağlamanın yanı sıra, sağlayıcı ayrıca alan adı kaydı ve alan adı gizlilik hizmetleri de sunar.

HostGator’a Genel Bakış

HostGator, sektör için yeni değildir, aslında, barındırma hizmetleri kullanan hiç kimsede adı kaybolmayan deneyimli barındırma sağlayıcılarından biridir. Şirket 2002 yılında Brent Oxley tarafından kuruldu ve mütevazi bir başlangıca rağmen, bugün sunucularında 9.000.000’dan fazla etki alanına ev sahipliği yaparak gurur duyuyor. 2012 yılında şirket, dünyanın en büyük ev sahibi gruplarından biri olan Endurance International Group tarafından satın alındı..

Planlar & HostGator Planlarının Fiyatlandırılması

HostGator’da birden çok paylaşılan barındırma planı, bulut barındırma, VPS barındırma, özel sunucu ve hatta bayi barındırma planları bulacaksınız.

Paylaşılan barındırma planları Hatchling planı için 2.75 $ / ay’dan başlıyor. İki ortak barındırma planı daha vardır – Bebek planı ve İş planı – her ikisi de promosyon dönemi boyunca aylık 5,95 ABD dolarıdır. Paylaşılan tüm planlar, ölçülmemiş bant genişliği ve tek tıklamayla yüklenir. Tek bir hesapta sınırsız alan adı barındırma, yalnızca Bebek ve İş planları için ayrılmıştır.

hostgator paylaşımlı barındırma inceleme

Ölçeklenebilir bulut barındırma planları aylık 4,95 ABD dolarından başlayın ve tek bir hesapta sınırsız alan adı, 6 GB bellek, 6 çekirdek CPU ve ücretsiz özel SSL ve IP sunan Hosting sunan Business Cloud planı için 9,95 $ / ay’a kadar çıkın.

hostgator-bulut barındırma inceleme

WordPress bulut barındırma – WordPress blogunuzu veya web sitenizi hızlandırmak istiyorsanız, kesinlikle HostGator’un WordPress bulut barındırma planlarından birini denemelisiniz. Bu planda, bulut barındırma mimarisi, CDN, birden çok önbellek katmanı ve düşük yoğunluklu sunucuları nedeniyle siteniz 2,5 kat daha hızlı yüklenecektir. Baby Cloud planı en popüler olanıdır, çünkü sınırsız alan adı barındırmaya izin verir.

hostgator-wordpress-bulut barındırma inceleme

VPS hosting planları HostGator’da fiyatlar 19.99 $ / ay ile 39.95 $ / ay arasında değişen sektördeki en uygun fiyatlardan bazıları. Kaynaklar açısından 8 GB’a kadar RAM, 4 çekirdekli CPU, 240 GB disk alanı ve 3 TB bant genişliği elde edebilirsiniz. Bu planlar da ölçeklenebilir, yani sitenizin artan taleplerini karşılamak için anında kaynak ekleyebilirsiniz.

hostgator-VPS-hosting-yorumu

Özel sunucular Linux veya Windows işletim sistemi ile satın alınabilir ve yarı yönetilen ve tam yönetilen seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, tüm sunucular 3 özel IPv6 IP ve DDoS korumasına sahiptir.

hostgator-adanmış barındırma inceleme

Giriş seviyesi özel sunucu 119 $ / ay fiyatlandırılır ve aşağıdaki özelliklere sahiptir: 4 çekirdekli / 8 iş parçacıklı Intel Xeon-D CPU, 8 GB RAM, 1 TB HDD ve ölçülmemiş bant genişliği. HostGator’daki en pahalı sunucu ayda 149 dolardan başlıyor ve 32 GB RAM, 1 TB SSD ve ölçülmemiş bant genişliğine sahip.

Windows tabanlı barındırma özel sunucular için özel değildir, HostGator size Windows tabanlı paylaşılan barındırma planlarını satın alma seçeneği sunar. Bu kategorideki planlar sınırsız disk alanı, ölçülmemiş bant genişliği içerir ve Plesk kontrol paneli dahildir.

Bayi planları 60 GB depolama alanı, 600 GB bant genişliği ve sınırsız alan adı için barındırma için 19,95 $ / ay’dan başlayabilirsiniz. cPanel, WHM ve WHMCS lisansları her pakete dahildir.

hostgator-bayi-hosting-yorumu

HostGator Hosting Özellikleri

HostGator’un barındırma planları inanılmaz özellikler ve freebies ile doludur, bu da onları sektördeki en iyi barındırma planlarından bazıları haline getirir. Daha fazla uzatmadan, HostGator’un barındırma özelliklerinin bir özeti:

 • Windows ve Linux tabanlı hosting planları;
 • Plesk, cPanel, WHM & WHMCS lisansları ücretsizdir;
 • 45 günlük para iade garantisi;
 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi;
 • Ücretsiz taşıma hizmetleri (alan adı, web sitesi, MySQL aktarımı ve komut dosyası aktarımı dahil);
 • Uygulama barındırma (WordPress, Joomla, Drupal, Magento);
 • Desteklenen çok çeşitli programlama dilleri (CGI, Fast CGI, PHP 5, Ruby on Rails, Perl, Python, SSL);
 • SSH erişimi & tam kök erişimi;
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu aracı;
 • SEO araçları;
 • Yönetilen ve yarı yönetilen sunucu seçenekleri;
 • Haftalık saha dışı veri yedeklemeleri;
 • Bazı planlara dahil olan ücretsiz özel IP’ler ve SSL’ler;
 • Kasada satın alınabilecek eklentiler (CodeGuard, SiteLock, GSuite, Domain Privacy);
 • Ölçeklenebilir barındırma planları;
 • Ücretsiz pazarlama kredileri (Google AdWords, Yahoo / Bing);
 • 24 x 7 desteği;
 • Bazı planlarda mevcut HDD ve SSD depolama seçenekleri.

HostGator Çalışma Süresi Kaydı & Verim

Daha önce de belirttiğimiz gibi, HostGator ortak planları için% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunuyor. Çalışma sürelerini test etmek için HostGator ile bir test web sitesi oluşturduk ve çalışma süresini kullanarak UptimeRobot. Bu web sitesini bir yıldan uzun bir süredir izliyoruz ve garantilerinin gerçekten doğru olduğu sonucuna varıyoruz. Aslında, o kadar istikrarlı ve güvenilirler ki, garantilerinin çok üstünde.

İşte kanıt için bir ekran görüntüsü:

hostgator çalışma zamanı 2018 ocak

HostGator Çalışma Süresi – Ocak 2018

Son 30 günde 2 dakika donwtime yaşadık. Fark edebileceğiniz gibi, sunucu yanıt süresi sadece 79 ms.

Göre Pingdom yükleme süresi 371 ms’dir, bu test edilen diğer web sitelerinin% 98’inden daha hızlıdır.

hostgator hız testi pingdom

HostGator Performansı – Pingdom ile Test Edildi

Yukarıdaki tüm test sonuçları, HostGator’un güvenilir olduğu ve yüksek performans hizmeti sunduğu sonucuna varır.

HostGator Müşteri Desteği

HostGator’un müşteri destek kanalları ücretsiz telefon desteği, canlı sohbet ve e-posta tabanlı desteği içerir. Biraz kendi kendine yardım desteğine açık müşteriler için geniş bir bilgi tabanı da mevcuttur. Topluluk desteği HostGator forumunda mevcuttur ve 330.000’den fazla konuya göz atabilir ve 200.000’den fazla üyeden bilgi alabilirsiniz..

hostgator-online-destek

Mevcut birçok destek seçeneğine rağmen, HostGator’un müşteri desteği hem övüldü hem de eleştirildi, ancak geniş müşteri tabanları göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.

Artıları & HostGator Eksileri

HostGator, çoğu barındırma ihtiyacını karşılayan zengin özelliklere sahip barındırma planları ile kurulmuş ve popüler bir barındırma sağlayıcısıdır. Bununla birlikte, HostGator’un artıları ve eksileri neler olduğunu görelim.

Artıları

 • Linux ve Windows barındırma seçenekleri
 • 45 günlük para iade garantisi
 • Zengin özelliklere sahip barındırma planları
 • Ücretsiz geçiş hizmetleri
 • cPanel ve Plesk lisansları

Eksileri

 • İndirimli fiyattan yararlanmak için uzun taahhüt süreleri (örneğin 36 ay)
 • Paylaşılan barındırma planıyla ücretsiz alan adı yok

HostGator aydan aya planlar sunar, ancak daha düşük fiyatlardan yararlanmak için HostGator’a bağlı kalmak konusunda ciddi olmanız gerekebilir. Bu, satıcı kilitli durumlarına yakalanmak istemeyen müşteriler için uygun olmayabilir.

Güvenilirlik açısından, HostGator sitenizi% 99,9 oranında çalışır durumda tutmaya söz verir. 45 günlük para iade garantisi de sektör ortalamasının üzerindedir ve size hizmetlerini test etmek için bolca zaman verir.

HostGator İnceleme Sonucu

HostGator web hosting sektöründe köklü bir varlık olduğunu giderek daha rekabetçi ve hatta kalabalık hale geliyor. Uzun taahhüt dönemlerinin yanı sıra, HostGator’un barındırma planları, dahil edilen özellik ve freebies ile dolu. Ayrıca, etki alanı kaydı ve etki alanı gizlilik hizmetleri sundukları gerçeğiyle birleştiğinde, ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çeşitli barındırma planları sunarlar. Bu, alanlarının ve web sitelerinin aynı sağlayıcıda barındırılmasını isteyenler için uygun bir seçim olmasını sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map