Bluehost HostGator vs – Hangi Web Hosting En İyi?

01.06.2020
Hosting Karşılaştırma 'Bluehost HostGator vs – Hangi Web Hosting En İyi?
0 19 мин.

hostgator-vs-bluehost


Web hosting dünyasında yeni seçenekler her gün mevcut olan, bazı gezinmek zor olabilir. Tüm farklı şirketleri ve sundukları tüm farklı hizmetleri karşılaştırmak oldukça zor bir iş olabilir.

Web siteniz için en iyi olanı takip etmek için, hizmetlerinin size neler sunabileceği konusunda daha odaklanmış bir fikir edinmek için farklı şirketleri yan yana karşılaştırmak iyi bir fikirdir..

Bugün, kayışları altında uzun yıllar güvenilir hizmet veren iki şirket olan BlueHost ve HostGator’a bakacağız. Onların avantajlarından bazılarını karşılaştıracak, dezavantajlarını karşılaştıracak ve hangisinin en iyi olduğuna dair bazı kararlar vereceğiz..

Öyleyse BlueHost ile başlayalım.

BlueHost Hakkında

BlueHost, 2003 yılında Matt Heaton tarafından kurulduğundan bu yana makul fiyatlı web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Endurance International Group tarafından satın alınmasından bu yana BlueHost, hosting sektöründe büyük bir isim olarak sağlamlaşmıştır..

Genel olarak, BlueHost’un elinde çok fazla kaynak var ve müşteri hizmetleri ve kullanım kolaylığı üzerinde büyük bir odaklanma var. Planları basit ve sundukları performans rekabetçi.

İşleri kendimiz için biraz daha kolay hale getirmek için, artıları ve eksileri parçalayalım:

BlueHost’un Artıları

 • Marka itibarı. BlueHost 15 yıldır güvenilir web hosting hizmeti sunmaktadır. Hizmetlerine ilişkin geniş çapta raporlar verilmektedir ve geçmişte hizmetlerinin başkaları için nasıl çalıştığı konusunda çok miktarda bilgi bulunmaktadır. Elindeki kaynaklardan bahsetmemek bile.
 • Mükemmel Katılım Kaynakları. BlueHost, hizmetlerini kullanmayı öğrenen yeni başlayanlar için geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Ayrıca, endüstri standardı olan cPanel’i de kullanıyorlar ve gelecekteki web tasarım projeleri için kullanışlı olabilecek araçlarla tanışmanıza izin veriyorlar..
 • İndirimler ve Özel Teklifler. BlueHost, barındırma hizmetleriyle her zaman çok sayıda özel fırsat sunuyor, bu da biraz para kazanmak isteyen veya daha düşük bir fiyata çok çeşitli işlevlere erişmek isteyen kullanıcılar için büyük bir artı olabilir.
 • Müşteri desteği. BlueHost, 7/24 telefonda ve canlı sohbet yoluyla müşteri desteği sunarak, ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız olan desteği almanıza olanak tanır.
 • Para iade garantisi. Bir şey düzgün gitmediğinde geri ödeme almak her zaman iyidir. BlueHost, hosting hizmetinizi 30 gün içinde iptal ederseniz para iade garantisi sunar. Garantinin ayrıntılarını web sitelerinden kontrol edebilirsiniz..
 • BlueHost büyük bir şirkettir, bu da dikkatlerini müşterilerinin memnuniyetine adayacak kaynaklara sahip oldukları anlamına gelir. BlueHost’un kendisi için güvenilir hizmet ile kullanımı kolay ve uygun fiyatlı bir platform olarak oluşturduğu itibar.
 • Kullanım kolaylığı. BlueHost’un yönetim araçlarına güç veren endüstri standardı cPanel arayüzünün kullanımı kolaydır ve birçok bilgi elinizin altında. BlueHost aracılığıyla sunulan yeni kaynaklar ile birleştirildiğinde, bu faktör yeni başlayanlar için çok cazip olabilir.
 • Mükemmel Hizmet. BlueHost, diğer şirketlere özgü aynı hıçkırıklardan bazılarına sahip olmasına rağmen, hizmetlerinin çeşitliliği ve uygun fiyatları bunun için daha fazladır. Hostinglerindeki performans istatistikleri de göz ardı edilecek bir şey değildir. Bu faktörler, BlueHost’u kapasite maliyeti söz konusu olduğunda çok rekabetçi kılıyor.
 • Esnek Faturalandırma Planları. BlueHost daha uzun planlar için indirimlerle hem yıllık hem de aylık planlar sunar. Bu, müşterilere daha uzun süre barındırma hizmeti ile iyi bir ilişki geliştirmek ve web sitelerinin güvenilirliğine güvenmek için şirketle birlikte olmak için bir teşvik verir.
 • Özel teklifler. BlueHost genellikle paketlerinde özel indirimler ve fırsatlar sunar, bu nedenle gözünüzü ayırmamak ve biraz tasarruf edip edemeyeceğinizi görmek iyidir. Bu, daha az harcama yapmak isteyen insanlar veya risk faktörlerini en aza indirmek isteyen yeni başlayanlar için çekici bir seçenek olabilir.

BlueHost Eksileri

Hiçbir hizmet hatasız değildir ve BlueHost maalesef farklı değildir. BlueHost’un rekabetin gerisinde kaldığı birkaç alan var:

 • BlueHost’un hem güvenilir hem de rekabetçi hizmetleri vardır, ancak daha iyi olan bazıları vardır. BlueHost, şehirdeki en yüksek hızlara sahip olmasa da, sunucuları ve özellikleri için özellikleri göndererek bu konuda önde.
 • BlueHost’un fiyatlandırma yapısı, özel teklifler ve fırsatlar ile çok makul olabilir, ancak genel olarak, fiyatları rekabete kıyasla biraz sakat. Bu, BlueHost’un planlarının çoğunun depolama ve diğer bazı özellikler açısından çok sınırlı olduğu gerçeğine büyük ölçüde yansımaktadır..
 • Depolama Sınırları. Birçok kullanıcının BlueHost’un hizmet planları hakkında fark edeceği en göze çarpan özelliklerden biri, planların çoğunun depolama ve park edilmiş alanlar gibi şeylerde sahip olduğu sınırdır. BlueHost’un gerçek fiyatları ve hizmetleri çok rekabetçi olsa da, tam olarak ne aldığınızı ve web siteniz için sahip olduğunuz plana gerçekten uyup uymadığını izlemek ve bilmek iyi bir fikirdir..
 • Büyük şirket. BlueHost’un kaynakları ve marka bilinirliği onu birçok yönden çekici kılsa da, daha büyük bir şirketin de kısa sürede düşebileceği birçok yol vardır. Kullanıcıları bilgilendirmeye ve hizmet vermeye büyük odaklanmalarıyla, bazı niş pazarlar dışlanabilir ve bazı hizmetler göz ardı edilebilir veya unutulabilir. Büyük bir şirket olmak da BlueHost’u siber saldırılar için bir hedef haline getiriyor, bu da dikkate alınması gereken önemli bir nokta.
 • BBB Akreditasyonu Yok. BlueHost, 15 yılı aşkın süredir sektörde büyük bir isim olmasına rağmen Better Business Bureau tarafından akredite edilmemiştir. Bu, BBB gibi kuruluşlar tarafından güvence altına alınmaya alışkın olanlar için kırmızı bir bayrak olabilir.

Bu dezavantajların bazıları oldukça büyük görünebilir, ancak bu gerçekten BlueHost’un rakiplerine nasıl yığıldığı sorusudur. BlueHost’un sunduğu, burada bahsettiğimiz dezavantajların çoğunu kolayca iptal eden birçok avantaj var..

Şimdi, BlueHost’a iyi baktığımıza göre, HostGator’a bir bakalım.

HostGator Hakkında

HostGator, Houston, Texas merkezli bir web barındırma sağlayıcısı olup, Austin, Texas’a da biraz yayılmıştır. Ekim 2002’de o zamanki öğrenci Brent Oxley tarafından kuruldu..

Şirket 2006 yılında 200.000 kayıtlı alan adı geçti ve 2008’de Inc. Magazine’in en hızlı büyüyen şirketler listesinde yer aldı. BlueHost gibi, uzun zamandır oluşturdukları kaliteli hizmet konusunda tanınmış bir üne sahipler..

Peki, HostGator’un farklı artıları ve eksileri nelerdir?

HostGator’un Artıları

 • HostGator % 99,9 garantili çalışma süresi sunar ve bu garantinin sürdürülmesi konusunda bir üne sahiptir. Güvenilir bir ev sahibi inanılmaz derecede önemlidir ve bazı web siteleri için birkaç dakika büyük bir trafik ve gelir kaybı anlamına gelebilir. Hosting hizmetinizin arkanız olduğunu bilmek büyük bir artı.
 • Para iade garantisi. HostGator, hizmetleri için 45 günlük para iade garantisi sunmaktadır. 45 gün içinde memnun kalmaz ve iptal ederseniz, tam bir geri ödeme alırsınız. Bu garantinin BlueHost’un 30 günlük garantisinden daha uzun bir süreyi kapsadığını belirtmek gerekir..
 • Kullanım kolaylığı. HostGator öğrenmesi kolay arayüzü ve Plesk arayüzü ile bilinen endüstri standardı cPanel’e dayanmaktadır. Bulut tabanlı Plesk hizmeti ve konforlu cPanel, HostGator’u hem yeni hem de ileri düzey kullanıcılar için çok kolay hale getiriyor.
 • Linux & Windows Planları. HostGator, paylaşılan ve özel sunucuları için hem Linux hem de Windows tabanlı planlar sunar. Bu, bazı daha ileri düzey kullanıcılar için daha çekici bir özellik olabilir, ancak daha yeni veya daha az anlayışlı kullanıcılar bu faktörle daha az ilgilenir.
 • Ücretsiz Web Sitesi Geçişi. HostGator, web sitenizi barındırma hizmetlerine taşımak için ücretsiz bir taşıma hizmeti sunar. Bu, barındırma sağlayıcılarını değiştirmek isteyen veya kullanılmış bir alan adı satın alan ve HostGator’da yenilemek isteyen kişiler için büyük bir artıdır..
 • 7/24 Müşteri Desteği. BlueHost gibi, HostGator da telefon üzerinden 7/24 müşteri desteği sunuyor. Hizmetinizin kesintiye uğraması durumunda veya hizmetinizle ilgili bir sorunuz varsa, bazı desteklerden yararlanabilmek her zaman önemlidir. Web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak oyunun adıdır ve iyi bir destek hattı bunu yapmanızı sağlamak için iyi bir yoldur.
 • Esnek Faturalandırma Planları. BlueHost gibi, HostGator daha uzun planlar için indirimlerle hem yıllık hem de aylık planlar sunar. HostGator, daha karmaşık özelliklerle çok daha geniş bir plan çeşitliliği sunar, bu nedenle bu faktör BlueHost ile karşılaştırıldığında biraz daha etkili olabilir.
 • Ücretsiz SEO Danışma. HostGator web siteniz için Arama Motoru Optimizasyonu konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu, trafiğini en üst düzeye çıkarmak veya içeriklerini mümkün olduğunca çok kişi tarafından görülmek isteyen kullanıcılar için büyük bir artıdır. SEO, yeni başlayan birçok web sitesi için büyük bir odak noktası olacağından ve profesyonel istişarelerin maliyetli olabileceğinden, bir taşla iki kuşu öldürmeye başlayan insanlar için iyi bir yoldur..
 • Özel WordPress Barındırma. Diğer şirketlerin sürekli olarak BlueHost’un sunmadığı bir şey WordPress barındırma konusunda uzmanlaşmıştır. Bu hizmet, WordPress ile kullanılabilirliği en üst düzeye çıkarmak için oluşturulmuştur ve ücretsiz taşıma işlemleri ve diğer özelleştirilmiş özellikler içerir.

Gördüğünüz gibi, HostGator’un özellikleri ve avantajları söz konusu olduğunda etkileyici bazı pirzolaları var. Tekliflerinden bazıları BlueHost’u bile geride bırakıyor! Her iki şirket de oldukça karşılaştırılabilir ve bir saniyede nasıl karşılaştırdıklarına daha yakından bakacağız.

Bunu yapmadan önce, HostGator ile ilgili bazı dezavantajlara bir göz atalım.

HostGator Eksileri

 • Ücretsiz Alan Adı yok. Hostgator, planlarıyla birlikte ücretsiz bir alan adı sunmaz ve bir alan için hamuru çıkarmanız gerekir. Bu, göç eden veya zaten kendi alan adları için ödeme yapan insanlar için büyük bir sorun değil, ancak para kazanmak isteyen bazı insanlar için bir faktör olabilir.
 • Agresif Pazarlama. HostGator size ekstra özellikler ve daha pahalı planlar satmak için çok çalışıyor ve bu konuda utangaç değiller. Planları makul fiyatlarla iyi özellikler sunarken, upsalların agresif pazarlaması hizmetin en çekici özelliği değildir..
 • Windows VPN Barındırma Yok. Ne yazık ki, HostGator Windows tabanlı VPN barındırma sunmuyor. Bu, platformda çalışan insanlar için büyük bir fark yaratabilir, ancak çoğu insan için önemli bir şey değildir. Bununla birlikte, güvenliğe ihtiyacı olan kullanıcılar için diğerlerinden daha fazla fark yaratabilir. Güvenlik her zaman önemlidir, ancak bazı hizmetler daha fazlasını talep edebilir ve bu kategoride yetersiz kalmak otomatik bir oyun olabilir.
 • BBB tarafından akredite edilmedi. BlueHost gibi HostGator da on yılı aşkın bir süredir iş başında olmasına rağmen BBB akreditasyonuna sahip değil. Yine, bu web sitesinin kendisi ile gerçekten bir fark yaratmaz, sadece hizmetlerinin güvenilirliğinin ve fiyat yapısının rekabetçi adaletinin BBB gibi güvenilir bir kuruluş tarafından incelenmediği anlamına gelir. Böyle bir akreditasyon sizin için çok şey ifade ediyorsa, bu gerçekten sadece büyük bir anlaşmadır, ancak BBB’den akreditasyona sahip diğer birçok hosting şirketi vardır..
 • En İyi İndirimler için Uzun Taahhütler. HostGator’dan en iyi indirimleri almak için, bazı insanlar için rahatsız edici olabilecek bir zamanda yıllarca taahhüt etmeniz gerekecektir. Bu, özellikle riskinizi en aza indirmek istiyorsanız veya HostGator’un hizmetleri hakkında şüpheleriniz varsa bir fark yaratacaktır. Yakında ev sahibi değiştirmeyi beklemiyorsanız veya paradan gerçekten tasarruf etmeniz gerekmedikçe, bu muhtemelen büyük bir şey olmayacak.

Şimdi her iki şirketin neler sunduğuna bir göz attığımıza bakalım, hangisinin üst sıralarda yer aldığını görmek için yan yana nasıl toplandıklarına bakalım.

İşlevsellik, Destek ve Fiyat

Hangi şirketin diğerinden daha fazlasını sunduğuna odaklanmak için karşılaştırmamızı üç kategoriye ayıracağız: İşlevsellik, Destek ve Fiyat. Bu kategorilerde açık bir lider bulmak, bize hangi şirketin web sitenizi barındırmak için en iyi olduğu konusunda kesin bir fikir verecektir..

İşlevsellik

Her iki web sitesinin de hizmetleri için oldukça güvenilir bir garantisi vardır. BlueHost’un hizmeti, HostGator’un hız ve çalışma süresi açısından da eşleştirilebilir. HostGator için para iade garantisi, BlueHost’un servisi için 45 günde 45 gün daha uzundur.

HostGator, genel olarak BlueHost’lardan daha az sınırlamaya sahip olan çok daha geniş bir plan yelpazesine sahiptir. HostGator, BlueHost’un yapmadığı özel WordPress hostingine sahiptir. Fiyat aralıklarının alt ucunda, depolama alanı ve alan sınırlamaları aslında BlueHost ile eşleşir, bu nedenle BlueHost’un burada öne çıktığını görebiliriz.

HostGator ayrıca, aradıklarını bulmak için başka bir yazılım setini karşılaştırmak istemeyen insanlar için büyük bir bonus olabilecek yerleşik bir web sitesi oluşturma aracına da sahiptir. Barındırma platformlarıyla en iyi şekilde çalışan oluşturucuyu kullanabilirler.

Genel olarak, her iki web sitesi de iyi performans gösterdiğinden ve düşük fiyat aralıklarında karşılaştırılabilir özellik kümelerine sahip olduğundan, bu kategoride kravat olarak adlandıracağım. HostGator, daha deneyimli kullanıcılar veya biraz daha fazla para için çatallanma yapmak isteyenler için öne çıkabilir.

Destek

Her iki şirket de telefonla 7/24 müşteri desteği sunuyor. BlueHost canlı sohbet yoluyla destek sunar, ancak HostGator da bunu yapar ve 7/24 de kullanılabilir. HostGator ayrıca bir bilet sistemi aracılığıyla destek sunar.

Her iki şirketin de güvenilir müşteri desteği konusunda bir üne sahiptir ve bazı insanlar için önemli olabilecek destek almak için bir insanla iletişim kurmak oldukça kolay görünmektedir. HostGator desteğe başvurmak için daha fazla seçenek sunarken, BlueHost kullanıcıları için daha geniş bir bilgi tabanı sunar.

Genel olarak, bunu da kravat olarak adlandırmam gerekecek. Müşteri desteğini gerçekten kullanmadan değerlendirmek zor, bu yüzden orada ne olduğuna göre karar vermeliyiz. Her iki şirket de benzer şekilde güvenilir hizmetler sunuyor, bu yüzden burada açık bir ön koşucu yok.

Fiyat

Birçok kullanıcı için bu yarışma için mola ya da mola anı olacak. Fiyat yapısı, bir barındırma hizmetinin özellik kümesinin sizin için ne kadar etkili olacağını belirler. İstediğiniz kadar iki katı ödeme yapıyorsanız, web sitenizin en hızlı olup olmadığını kimin umurunda??

BlueHost aylık 3.95 $ ‘dan başlayan Paylaşımlı hosting, aylık 19.99 $’ dan başlayan VPS hosting ve aylık 79.99 $ ‘dan başlayan Dedicated server Hosting sunmaktadır. Seçenek yelpazesi ilk bakışta biraz sınırlıdır, ancak sundukları planların çok yönlülüğü vardır ve BlueHost, çok çeşitli farklı web siteleri için etkili bir şekilde kullanılabilir.

 • Yeni başlayanlar için, paylaşılan planlar muhtemelen iyi bir fikirdir. Sınırlı SSD depolama alanı, alt alan adları, e-posta depolama alanı ve özel teklif veya özellik içermeyen temel bir plan için aylık 3,95 ABD dolarından (normalde 7,99 ABD Doları) başlar. Artı planı aylık 5,95 ABD dolarıdır (normalde 10,99 ABD doları) ve sınırsız web sitesi, SSD depolama alanı, alt alan adı ve e-posta depolama alanı sunar. Artı planı ayrıca pazarlama teklifleri 200 $ var. Seçim artı paketi de şu anda ayda 5,95 $ (normalde 14,99 $) ve tüm ekstra paketler ve tekliflerle sınırsız tüm özellikleri sunuyor.
 • BlueHost, 2 Çekirdek, 30 GB SSD, 2 GB RAM, 1 TB bant genişliği, 1 alan / adres ve ücretsiz SSL ile ayda 19,99 $ karşılığında VPS Hosting sunuyor. 29,99 $ için Geliştirilmiş VPS paketi size 2 çekirdek, 60 GB SSD, 4 GB RAM, 2 TB bant genişliği, 1 alan adı ve iki adres sunar. Aylık 59,99 $ karşılığında nihai VPS paketi size 4 çekirdek, 120 GB SSD, 8 GB Ram, 3 TB bant genişliği, 1 alan adı ve 2 adres sunar. Genel olarak, fiyatlar daha düşük aralıklarda karşılaştırılabilir olsa da, bu fiyatlar ve özellikler Ana Makine Gator’larına göre eksik.

HostGator Cloud, aylık 4,95 $ ‘dan hosting, aylık 5,95 $’ dan başlayan uzman WordPress hosting, VPS aylık 29,95 $ ‘dan başlayan hosting ve Dedicated hosting aylık 119 $’ dan başlayan fiyatlarla.

 • Bulut barındırma, BlueHost’un Paylaşılan planına benzer; “Hatchling” paketi tek bir alan, 2 GB bellek, 2 Çekirdek CPU ve ücretsiz SSL Sertifikası ile aylık 4,95 ABD Doları tutarındadır. Bellek ve CPU’yu iki katına çıkaran ve sınırsız alanlara atılan “Bebek” paketi ile bu ayda 7,95 dolara kadar çıkıyor. Burada en pahalı olanı, ayda 9.95 $ ‘lık “Business” bulut paketi, size 6GB bellek, 6 çekirdekli CPU, Pozitif SSL’ye ücretsiz yükseltme, ücretsiz Adanmış IP ve ücretsiz SEO Araçları sunuyor.
 • Dikkate değer diğer planlar WordPress hosting planlarıdır. Aylık 5,95 ABD doları karşılığında ayda 100 bin ziyaret, 1 GB yedek ve ücretsiz SSL Sertifikası ile 1 web sitesi alırsınız. Aylık 7,95 $ karşılığında 2 site, 200 bin ziyaret ve 2 GB yedek alırsınız. En yüksek 3 site, 500 bin ziyaret ve 3 GB yedeklemeyle aylık 9,95 dolar. Bu oldukça basit bir fiyat yapısıdır, diğer hizmetlerle diğer WordPress barındırma planları genellikle daha geniş bir aralık sunar, ancak WordPress tabanlı bir site ile HostGator’ın güvenilirliğini ve diğer avantajlarını istiyorsanız bu hala çok iyi bir seçenektir.
 • HostGator’un VPS barındırma hizmeti aylık 29,95 dolardan başlayarak 2GB RAM, 2 çekirdek, 120 GB alan ve 1,5 TB bant genişliği sunuyor. Aylık 39,95 $ seçeneği size 4GB RAM, 2 çekirdek, 165GB alan ve 2 TB Bant Genişliği sunar. En pahalısı, size 8GB RAM, 4 çekirdek, 240GB alan ve 3 TB Bant Genişliği sağlayan 49.95 $ seçeneğidir. Genel olarak, bu planlar BlueHost’larla karşılaştırılabilir, ancak HostGator VPS planlarıyla çok daha üstün depolama seçenekleri sunar.

Karar: HostGator veya BlueHost?

Gördüğümüz gibi, her iki şirket de rekabetçi fiyatlar için geniş bir işlevsellik yelpazesi sunmaktadır. Bu iki şirket birçok yönden çok yakınlaşıyor ve her biri diğerinin avantajlı olduğu yerlerde yetersiz kalıyor.

Genel olarak, çok daha güçlü fiyat seçenekleri nedeniyle, bunu HostGator’a vermek zorunda kalacağım. Fiyat aralıkları için sundukları işlevsellik, BlueHost’un öne geçebileceği diğer alanlardan herhangi birini geride bırakıyor..

Ama sözüme güvenmeyin, kendi araştırmanızı yapın ve size göze çarpan bir şey bulamıyor musunuz bakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector