BlueHost vs A2Hosting – Hangi Web Hosting En İyi?

bluehost-vs-A2Hosting


Web hosting hızla büyüyen bir sanayi bugünün iş ekonomisinin büyük bir köşe taşı oluşturur. Çevrimiçi bir varlık, bugünlerde birçok iş modelinin ekmeği ve tereyağıdır ve iş dünyasının dışında bile, bağımsız hobiler ve blogcular da rekor hızda alan adları satın alıyorlar.

Sağlıklı bir pazar ile sağlıklı seçenekler gelir. Web tasarımcıları olarak hem iyi hem de kötü hizmet barındırma sayısız vardır. Web sitemiz için mükemmel olanı nasıl seçebiliriz? Tüm farklı indirimlerden ve fırsatlardan yararlanmak, özellikle daha yeni biri için acı olabilir.

Bu yüzden iki şirkete yan yana odaklanacağız ve bunları doğrudan karşılaştıracağız. Bu, iki şirketin birbirleriyle ve diğer rakipleriyle nasıl karşılaştırılacağı konusunda daha doğru bir fikir edinmemize yardımcı olacak. Umarım, hangisinin web sitemizi barındırmaya daha uygun olacağı hakkında bir fikrimiz olur.

Bugün BlueHost ve A2Hosting’e bir göz atacağız. Her iki şirket de sektörde iyi bilinir ve geniş bir rekabetçi özellik yelpazesi sunar. Bununla birlikte, ikisi arasında bazı önemli farklılıklar var, bu yüzden hemen girip Bluehost’a genel bir bakışla başlayalım.

BlueHost Nedir?

Bluehost, 2003 yılında Mike Heaton tarafından kurulmuş tanınmış bir hosting şirketidir. Kuruluşundan sonra, hızla endüstrideki en güvenilir isimlerden biri oldular ve bugün kardeş siteleri Hostmonster, FastDomain ve iPage ile birlikte 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyorlar..

Genel olarak, Bluehost güvenilirlik, kullanılabilirlik ve mükemmel müşteri hizmetleri ile bilinir. Bazı teknik özellikleri veya daha gelişmiş özellikleri, bazı rakiplerine kıyasla geride kalma eğilimindedir, ancak yeni kullanıcılar veya daha küçük ölçekte bir şey arayan insanlar için çok çekici bir seçenektir..

Planları makul fiyatlıdır, ancak daha düşük fiyat noktalarında katı sınırlamalar vardır. Bir dakika içinde bunun üzerinden geçeceğiz, çünkü şimdi sadece Bluehost’un artı ve eksilerine bir bakalım.

BlueHost’un Artıları

 • Bluehost rekabetçi web 15 yılı aşkın bir süredir hosting sağlamaktadır. Mükemmel öğrenme kaynaklarına sahip güvenilir bir ev sahibi olarak kendileri için bir üne kavuşmuşlardır. Bu korumak istedikleri bir itibar. Yıllar boyunca bazı hıçkırıklar oldu (daha sonra bu konuda), ancak isimlerini lekeleyecek kadar büyük bir şey yok.
 • Öğrenme kaynakları. Bluehost onların emrinde koymak mükemmel bir bilgi ev sahibi vardır. Platformlarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek çok kolay ve olası sorularınız cevaplanabilir; ya mükemmel katılım ve öğrenme kaynaklarından ya da keyifli müşteri hizmetleri temsilcilerinden biri tarafından.
 • Özel Fırsatlar. Herhangi bir iyi web barındırma gibi Bluehost her zaman özel fırsatlar ve birçok özellik ve planlarında indirimler sunuyor. Öncelikle para tasarrufu yapmak istemiyorsanız, bu sizin için önemli olmayabilir. Bu fırsatlar sık ​​sık değişme eğilimindedir, bu nedenle kendi araştırmanızı yapmak anahtar.
 • Müşteri desteği. Daha önce söylediğim gibi, Bluehost mükemmel bir müşteri destek ekibine sahip olduğu için bilinir. Sohbet sınırlı olsa da, 7/24 telefonla ve canlı sohbet yoluyla destek sunarlar. Diğer şirketlere göre daha az destek imkanına sahip olmalarına rağmen, gerçek destek ekibi ve hizmetleri müşteriler tarafından çok incelenir. Genel olarak, çok fazla ihtiyacı olan türde bir kişi değilseniz, desteği yargılamak zor olabilir, ancak yanlarında biraz destek almak isteyen insanlar için, bu kesinlikle çok çekici bir özelliktir.
 • Para iade garantisi. Bluehost, hizmetleri için 30 günlük para iade garantisi sunar. Hizmetlerinizi beğenmediyseniz, tam bir geri ödeme için 30 gün içinde iptal edebilirsiniz. Bunun gibi garantiler oldukça standarttır ve Bluehost’lar aslında rekabetin çoğundan daha kısadır; ancak bu, risklerini en aza indirmek isteyenler için hala hoş bir dokunuş.
 • Büyük isim kaynakları. Büyük bir isim olmak Bluehost’a bazı özel ayrıcalıklar sağlar. Müşterilerinin memnun olduğundan emin olmak için ellerinde çok fazla kaynak var. Kullanıcılar Bluehost ile kendilerini evlerinde gibi hissetmeye eğilimlidirler ve büyük ünleri hizmetlerinde ve güvenilirliklerinde kendini gösterir.
 • Bluehost, web barındırıcılarının gittiği sürece kullanılabilirlikte tanınan bir isimdir. Arayüzleri, kullanılabilirliği ve basitliği ile ünlü endüstri standardı cPanel tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda endüstri standardı olması, aynı arabirimi kullanan gelecekteki çalışmalarda üzerinde öğrendiğiniz becerileri kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yeni katılım kaynakları ve müşteri hizmetleriyle birleştiğinde, bu Bluehost’u yeni kullanıcılar veya daha küçük web siteleri olan insanlar için beyinsiz yapar.

Bunlar Bluehost’un ana avantajlarıdır. Burada bizi şaşırtacak çok şey olmasa da, kesinlikle güvenilirlik ve dürüstlük vaadi veriyorlar. Genel olarak Bluehost, küçük ölçekli web sitesi projeleri veya hala bir web tasarımcısı olarak ipleri öğrenen insanlar için iyi bir seçenek olma eğilimindedir..

Şimdi Bluehost’un profesyonellerine bir göz attığımıza göre, eksilerini gözden geçirmeliyiz.

BlueHost Eksileri

 • Bluehost, rakiplerine kıyasla çok rekabetçi özellikler sunsa da, gerçek sunucu özellikleri, bazı daha hızlı ana bilgisayarlara kıyasla çok özel bir şey değildir. Nihayetinde, bu nispeten küçük bir web sitesi çalıştırdığınız sürece hızda küçük bir azalma anlamına gelir. Daha büyük web siteleri çalıştırmak veya web sitelerinin en hızlı olmasına güvenen kullanıcılar başka bir yere bakmak isteyebilir.
 • Bluehost’un fiyatlandırması çok rekabetçi olsa da, fiyat noktalarının bazıları sağladığı özellik kümeleri için biraz pahalı. Bu, daha ucuz planların bazıları için özellikle doğrudur, ister inanın ister inanmayın, çünkü düşük fiyat planlarının yeteneklerinin çoğunda böyle katı sınırlamalar vardır.
 • Yukarıda söylediğim gibi, Bluehost, özellikle düşük fiyat noktalarında, kullanıcılarına birçok sınırlama getiriyor. En düşük maliyetli planları sadece özel bir özelliği olmayan tek bir küçük web sitesi için gerçekten yararlıdır. Üst düzey bir plana devam etmeyi planlıyorsanız veya sınırlamalar yapmak istediğiniz web sitesi türünü etkilemezse, bu sizin için çok fazla bir şey olmayacaktır..
 • Büyük isim sorunları. Endüstride tanınan bir isim olmanın tuzakları olabilir. Bluehost’un müşteri hizmetleri ekibi kullanıcı incelemeleri tarafından şiddetle tavsiye edilse de, gerçek destek hatlarının bazen uzun bekleme süreleri olabilir. Büyük bir isim olması da şirketi siber saldırılar için bir hedef haline getiriyor.

Bluehost’un geçmişte sahip olduğu bazı siber güvenlik endişeleri de var. Bu gibi etkinlikler bazı müşteriler için büyük bir kırmızı bayrak olsa da, Bluehost son yıllarda güvenilir ve rekabetçi bir web barındırma şirketi olduğunu kanıtlamıştır ve birçok kullanıcı için çekici bir seçenek olmaya devam etmektedir..

Şimdi, Bluehost’a bir göz attığımıza, A2Hosting’e bakalım.

A2Hosting Nedir?

A2hosting, kalite ve uygun fiyat vaat eden bağımsız bir Linux hosting şirketidir. VPS, paylaşılan, bayi ve özel barındırma planları sunuyorlar ve endüstrideki en hızlı büyüyen bağımsız ana bilgisayarlardan biri olduğunu iddia ediyorlar.

Hemen yarasa kapalı A2hosting hakkında göze çarpan bir çok şey var; ancak bizim için neler yapabileceklerine dair odaklanmış bir fikir edinmek için bazı artı ve eksilerini inceleyeceğiz.

A2Hosting’in Artıları

 • Sınırsız depolama alanı. A2Hosting, düşük fiyat planlarında bile sınırsız depolama alanı sunar. Bu, Bluehost’a kıyasla, en pahalı planlarında bile depolamayı sınırlayan büyük bir artı. Çok fazla uygulama veya başka bir şey içeren büyük bir web sitesine sahip olmayı planlamıyorsanız, bu sizin için büyük bir şey olmayacak, ancak Bluehost ile karşılaştırıldığında hala büyük bir artı.
 • Sınırsız web sitesi. A2Host ayrıca Swift ve Turbo planları aracılığıyla sınırsız web sitesi sunuyor. Bu, birden fazla web sitesine ihtiyacınız varsa harika bir özelliktir, ancak henüz yeni başlıyorsanız daha az önemli olacaktır. Bazı Bluehost planları ayrıca sınırsız web siteleri sunar.
 • Sınırsız veritabanı. Swift ve Turbo planları ile sunulan bir başka büyük artı, sınırsız veritabanı özelliği. Çok fazla uygulama veya çok fazla veritabanı gerektiren başka şeyler çalıştırıyorsanız, bu harika bir özelliktir. Yine, web siteniz bu sınırsız iyiliğe ihtiyaç duymayacaksa, Bluehost ile devam etmek daha iyi olabilir.
 • % 9 çalışma süresi. Bluehost, sunucuları için çok güvenilir istatistiklere sahip olmasına rağmen, A2Host% 99,9 kesintisiz çalışma süresine sahiptir ve bu ölçütü karşılama konusunda bir üne sahiptir. Bu, yalnızca web sitenizin süper hızlı olması gerekiyorsa gerçekten büyük bir anlaşmadır, ancak çoğu kullanıcı web sitesi performansında büyük bir faktör olmak için hız bulacaktır..
 • 4x yedekli ağ. A2Hosting, benzersiz bir güvenilirlik sağlayan dörtlü yedekli bir ağa sahiptir. Yedekli ağ, sunucular üç kata kadar başarısız olsa bile, dördüncü yedeklemenin çalışmasını sürdüreceği anlamına gelir. Bu, olası kesinti sürelerine gerçekten duyarlı web siteleri için harikadır.
 • cPanel arayüzü. Bluehost gibi A2Hosting de endüstri standardı cPanel kullanıyor. Bu, beklediğiniz tüm kullanım kolaylığı ve öğrenme avantajlarıyla birlikte gelir. CPanel arayüzü basitliği ve kullanılabilirliği ile bilinir.
 • A2Hosting’in “Sürekli Güvenlik Girişimi” nin bir parçası olan Hackscan, hesabınıza ücretsiz olarak dahil olan 7/24 zararlı yazılım korumasıdır. Diğer “Sürekli Güvenlik” özelliklerinden bazılarıyla birlikte, bu güvenlikle ilgilenen kullanıcılar için büyük bir artı olabilir.
 • WordPress Planları. A2Hosting, WordPress, Drupal veya Prestashop’u yönetmek için optimize edilmiş bir yazılıma sahiptir. Bu, web sitelerini oluştururken bu hizmetleri kullanan kişiler için mükemmeldir. Birçok ana bilgisayar WordPress için özel hizmetler sunar, ancak A2Hosting’in bu programların kullanımını entegre etmek için oldukça optimize edilmiş bir yazılımı vardır.
 • Web sitesi hazırlama dahil. A2Hosting, canlı sitenizdeki değişiklikleri ve özellikleri test etmek için ücretsiz bir hazırlama sitesi sağlar. Ana bilgisayarlar bir sürü evreleme özellikleri için ekstra ücret çünkü bu hoş bir dokunuş olduğunu. Halihazırda iyi bir KG stratejiniz varsa, bu en temel özellik olmayabilir.
 • SEO araçlarını çekin. A2Hosting, attractta’nın güçlü SEO araçlarına erişim sağlar. Arama Motoru Optimizasyonu, birçok niş için başarılı bir web sitesi çalıştırmanın büyük bir parçasıdır, bu nedenle bu seçeneğe sahip olmak büyük bir avantaj olabilir. SEO’ya daha az alışkınsanız ve web sitenizi oluştururken etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu özellikle iyi bir araçtır.
 • Herzaman para iade garantisi. Herhangi bir iyi web barındırma gibi, A2Hosting 30 gün içinde para iade garantisi sunuyor. Onlar ante biraz, kullanılmayan hizmet 30 gün sonra orantılı bir geri ödeme dahil olsa. Bu, Bluehost’un oldukça para iade garantisi üzerinde büyük bir gelişmedir. Garantileri aynı süreyi kapsamasına rağmen, eklenen “her zaman” garanti risksiz hizmetler için büyük bir fırsat sunar.

Bu oldukça uzun bir liste ve bu avantajların birçoğu belirli web sitesi türleri için çok cazip. Ancak, dediğimiz gibi, hiçbir web sitesi mükemmel değildir ve A2Hosting bir istisna değildir. Neyle uğraştığımız hakkında dengeli bir fikir edinmek için eksilerini inceleyelim.

A2Hosting’in Eksileri

 • Bazı özellikler Swift veya Turbo planları gerektirir. Yukarıda listelenen özelliklerin birçoğu A2Hosting’i çok çekici bir seçenek haline getirse de, bazıları tam avantaj elde etmek için daha pahalı planlar gerektirir. Bunlar şunları içerir: sınırsız web siteleri, sınırsız veritabanları ve sunucu geri veri yedeklemeleri.
 • Agresif pazarlama. A2Hosting ile ekstra para harcamanıza gerek olmasa da, kesinlikle web sitelerinin her yerinden daha fazla şey satın almanızı sağlamaya çalışırlar. Eğer saldırgan yükselmelerden rahatsız olmazsanız bu büyük bir sorun olmayacak, ancak bazı kullanıcılar için biraz acı olabilir.
 • A2Hosting’in fiyatı genel olarak çok makul ve rekabetçi, ancak bazı özellikleri fiyat noktaları için biraz yersiz görünüyor. Bunun bir örneği, yıllık planlar için 2 yıllık planlara kıyasla daha yüksek yenileme fiyatlaması olabilir. Daha ucuz planları da genellikle Bluehost’lar gibi.
 • Yeni özellikler eksik. A2Host, Bluehost’un sunduğu aynı basitleştirilmiş katılım sürecine ve öğrenme kaynaklarının yazı tipine sahip değildir. Öğrenmeye ve kendiniz bir şeylere alışmaya alışkınsanız bu çok büyük bir sorun olmayacak, ancak işe yerleştirme işlemi sırasında biraz daha fazla destek bekleyen kullanıcılar için bu büyük bir sorun olabilir.

Gördüğünüz gibi, bu dezavantajların birçoğu çok spesifiktir veya sadece belirli fiyat noktalarında görülür. Bu kusurlara rağmen, A2Hosting çekici ve başarılı bir seçenek olmaya devam ediyor. Üst düzey barındırma için Bluehost’un önüne geçmesinin birkaç yolu vardır, ancak Bluehost’un muhtemelen daha küçük süreli web tasarımcıları ve yeni başlayanlar için en iyi bahis olacağını düşünüyoruz.

Bununla birlikte, daha gelişmiş özellik seti ve biraz daha cazip fiyatlandırma A2Hosting’i biraz daha fazla işlevsellik için biraz daha fazla harcama yapmayanlar için iyi bir seçenek haline getiriyor. Aradaki fark, bazı web sitesi karşılaştırmalarında olduğu kadar belirgin değil, ancak önemli.

Artık bu şirketlerin her ikisinin bize neler sunabileceği hakkında iyi bir fikrimiz olduğuna göre, bunları yan yana toplayalım ve nasıl ölçtüklerini görelim. İki şirketin odaklanmış bir karşılaştırmasını elde etmek için karşılaştırmamızı üç kategoriye ayıracağız: İşlevsellik, Destek, ve Fiyat.

İşlevsellik Karşılaştırması

Her iki site de çok rekabetçi özellikler sunar. Bluehost’un özellik seti esas olarak kullanım kolaylığına odaklanmış gibi görünüyor. Her iki sunucu da kullanıcı dostu olmasına rağmen, endüstri standardı cPanel kullanıyor ve müşterilerine hizmetlerinin risksiz denenmesi için garanti veriyor.

A2Hosting’in gerçek performansı Bluehost’tan çok daha tutarlıdır. Ayrıca Hackscan gibi daha fazla siber güvenlik seçeneği sunar. Web sitenizin güvenliği konusunda endişeleriniz varsa veya işiniz kesinti süresine gerçekten duyarlıysa, A2Host’un ek performansı ve güvenilirliği muhtemelen en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Bununla birlikte, daha küçük web siteleri çalıştıran kullanıcılar, yeni kullanıcılar için çok daha kapsamlı öğrenme kaynaklarına sahip oldukları için Bluehost’u daha iyi bir seçenek olarak bulabilirler. Sonunda, bu biraz değiş tokuş, çünkü bu kategorideki her iki web sitesinin avantajları ve dezavantajları çok iyi dengelenmiştir..

Destek Karşılaştırması

İyi bir web barındırma başka bir büyük köşe taşı müşteri desteğidir. Yeni kullanıcılar ve ileri düzey kullanıcılar, etkili bir şekilde nasıl çalıştırılacağı konusunda destek alamazlarsa, yeni bir web sitesinde etkili hale gelmekte zorlanırlar. Bu bölümde, Bluehost, müşteri hizmetleri için mükemmel bir üne ve yeni kullanıcıların web sitelerine başlamasına yardımcı olmak için kapsamlı bir katılım ve öğrenme kaynakları kütüphanesine sahip oldukları için açık bir kazanandır..

Tabii ki, A2Hosting de iyi müşteri desteği sunuyor, ancak Bluehost’un sahip olduğu mükemmel hizmet için üne sahip değiller. Ayrıca kapsamlı kaynak kütüphanesinden de yoksundurlar. Nihayetinde, her iki web sitesi de yetenek açısından çok dengeli olmasına rağmen, Bluehost kesinlikle müşteri desteği açısından açık ön koşuldur.

Fiyat karşılaştırması

Bu, çoğu kullanıcı için büyük faktördür. Sizi iflas edecekse, piyasadaki en etkili ve güçlü web barındırma kapma anlamı yoktur. Daha önce söylediğim gibi, farklı fiyat noktalarını ve indirimleri karşılaştırmak zor olabilir, ancak fiyat açısından hangisinin daha iyi bir seçenek olduğunu görmek için her bir şirketin sunduğu belirli planlara göz atacağız..

 • Bluehost aylık 3.95 $ ‘dan başlayan Paylaşımlı hosting, aylık 19.99 $’ dan başlayan VPS hosting ve aylık 79.99 $ ‘dan başlayan Dedicated server Hosting sunmaktadır. Seçenek yelpazesi ilk bakışta biraz sınırlı, ancak sundukları planların çok yönlülüğü var ve Bluehost çok çeşitli farklı web siteleri için etkili bir şekilde kullanılabilir.
  • Yeni başlayanlar için, paylaşılan planlar muhtemelen iyi bir fikirdir. Sınırlı SSD depolama alanı, alt alan adları, e-posta depolama alanı ve özel teklif veya özellik içermeyen temel bir plan için aylık 3,95 ABD dolarından (normalde 7,99 ABD Doları) başlar. Artı planı aylık 5,95 ABD dolarıdır (normalde 10,99 ABD doları) ve sınırsız web sitesi, SSD depolama alanı, alt alan adı ve e-posta depolama alanı sunar. Artı planı ayrıca pazarlama teklifleri 200 $ var. Seçim artı paketi de şu anda ayda 5,95 $ (normalde 14,99 $) ve tüm ekstra paketler ve tekliflerle sınırsız tüm özellikleri sunuyor.
  • Ayrıca, 50GB alanı olan tek bir web sitesi ve bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı için aylık 3.95 dolardan başlayan özel WordPress barındırma planları sunuyor. Artı planları bunu ayda 5,95 dolara kadar çıkardı ve sınırsız web sitelerine, ölçülmemiş web sitesi alanına ve bazı temel özelliklere atıyor. En pahalı seçenek, sınırsız web sitesi, ölçülmemiş web sitesi alanı, bir yıl boyunca ücretsiz alan adı, 1 alan adı gizliliği ve ayda 5,95 $ (normalde 14,99 $) için otomatik yedekleme sunan Choice Plus planıdır..
  • Ayrıca, 2 Çekirdek, 30 GB SSD, 2 GB RAM, 1 TB bant genişliği, 1 alan / adres ve ücretsiz SSL ile aylık 19,99 ABD doları tutarında VPS Hosting var. 29,99 $ için Geliştirilmiş VPS paketi size 2 çekirdek, 60 GB SSD, 4 GB RAM, 2 TB bant genişliği, 1 alan adı ve iki adres sunar. Aylık 59,99 $ karşılığında nihai VPS paketi size 4 çekirdek, 120 GB SSD, 8 GB Ram, 3 TB bant genişliği, 1 alan adı ve 2 adres veriyor.
 • Gözden A2Hosting aylık 5.16 $ ‘dan başlayan paylaşılan hosting, aylık 17.39 $’ dan başlayan hosting, VPS aylık 6.59 $ ‘dan başlayan hosting ve aylık 131.24 $’ dan başlayan hosting.
  • Paylaşılan barındırma, WordPress ve Drupal optimizasyonu, 20x’e kadar hız için turbo sunucuları ve mükemmel kullanım kolaylığı sunar. Güzel özelliklerden bazılarını elde etmek için temel fiyattan daha fazla ödeme yapmanız gerekecek.
  • Bayi barındırma, web sitelerini çeviren kişiler için iyidir, bireysel barındırma hesapları için kolay bir kurulum ve dünya standartlarında bir WHM kontrol paneli sunar.
  • Daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar için VPS hostingleri yüksek hız, daha fazla izolasyon ve dinamik bir yönetim seviyesi sunar. Yine, daha lüks özelliklerden bazıları için daha yüksek bir fiyatla gitmeniz gerekecek.

Genel olarak, her iki şirket de çok makul fiyatlı. Düşük fiyat planlarındaki sınırlamalar çok benzerdir, ancak müşteri desteği ve kaynaklarındaki fark önemlidir.

Peki, Karar Nedir?

Her iki şirket de daha ucuz planları ile çok benzer fiyatlar ve özellikler sunsa da, BlueHost sadece daha büyük kaynakları ve müşteri destek yeteneği nedeniyle A2Hosting’den daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Daha yüksek fiyat noktalarında, A2Hosting daha çekici özellikleri ve daha az sıkı sınırlamaları ile öne çıkmaya başlar.

Elbette, kaçırdığımız bir şey olabilir, bu yüzden bazılarını kendiniz yapın ve bana yanlış olduğunu kanıtlayacak bir şey bulamıyor musunuz bakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map