HostGator vs InMotion Hosting – Hangi Hosting Sağlayıcı En İyisi?

hostgator-vs-inmotion barındırma


InMotion Hosting ve HostGator, şu anda web barındırma endüstrisinde en iyi isimler arasındadır, bu nedenle bunları bu makalede karşılaştırmak istiyoruz. Sonuçta, hangisinin web sitenizin ihtiyaçları için daha iyi olduğuna karar verebilmeniz gerekir. Dışarıda çok sayıda güçlü sağlayıcı var, ancak bu her birinin mükemmel olduğu anlamına gelmez.

Aslında, her sağlayıcı kendi iniş çıkışlarına ve kusurlarına sahiptir. Onları sizin için ortaya çıkarmak için buradayız, böylece hizmetlerini bir müşteri olarak kullanmanın nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikir veriyoruz. Bu şirketlerin internetteki en iyi listelerin çoğunu yönetmesinin bir nedeni var. Ana kitlelerine nasıl iyi hizmet edeceklerini biliyorlar ve onlara web siteleri için ihtiyaç duydukları araçları ve özellikleri sağlıyorlar..

Ne kadar güvenilirler? Fiyatları bütçenize uygun mu? Müşterilerinin ortak geri bildirimleri nelerdir? Bu soruları sizin için ve daha pek çok şey için cevaplayacağız. Öncelikle, InMotion Hosting’in ana avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz ve sonra HostGator ile devam edeceğiz.

Makalemizin sonuna geldiğinizde, hangisinin sizin için daha iyi olduğuna karar verebileceksiniz. Size hemen anlatabileceğimiz şey, InMotion’ın güler yüzlü ve yardımsever müşteri desteği için yaygın bir şekilde övülmesidir, oysa işiniz için çok çeşitli yararlı özellikler sağlamak istiyorsanız HostGator, şirkettir. Bu sağlayıcıların müşterileri için başka neler sunduğunu görelim!

InMotion Hosting – Tanınmış Web Hosting Şirketi

Başarılarına göre, bu şirket kesin bazı hedefler belirledi. Hizmetlerini yıllardır kullanan dikkate değer sayıda kullanıcısı var ve hala sağlayıcı hakkında olumlu yorumlar yazmaya devam ediyorlar. Diğer yandan, yeni gelenler de oldukça memnun. Kullanıcı tabanına göre, bu şirket yanlış bir şey yapamaz.

Uzun bir geçmişi olan bir şirketten bahsediyoruz. InMotion Hosting, iki adamın küçük bir ofiste tek ve tek sunucularını açtığı 2001 yılında yolculuğuna başladı. İkisi temelde başlangıçta şirketin yöneticileri, müşteri hizmetleri ve bakım personeli idi. Kim böyle büyük bir anlaşmaya dönüşeceğini düşünürdü?

Yıllarca sunucu kiralamaya devam ettiler, hizmetlerini sürekli geliştirdiler ve hala hızla büyüyen bir şirket olarak kabul ediliyorlar. Blogcular için ortak barındırma, işletmeler için özel sunucular ve orta ölçekli şirketler için VPS sağlarlar. Sonuçta, onlar web paketleri sunmak için geniş bir yelpazesi var. Şimdi ana avantajlarını görelim!

Artıları & InMotion Hosting Eksileri

InMotion Hosting’in Artıları

 • Baskı yok – Cömert 90 günlük para iade garantisi ile hiçbir şekilde baskı altına alınmayacaksınız. Aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ve InMotion size tam bir geri ödeme yapar, soru sormaz. Bu, şu anda piyasadaki en uzun geri ödeme sürelerinden biridir ve çoğu şirket 15, 30 veya 60 günlük garanti sunmaktadır. Böyle uzun bir kişi sadece sağlayıcının kendi hizmetlerinin kalitesinden emin olduğunu gösterir.
 • En iyi sınırsız seçenek – Hosting sağlayıcıları arasında olağan uygulama, paketlerine sınırsız özelliklerin bir çiftini dahil etmek ve daha sonra ödemeniz gereken diğer bazı özellikleri sunmaktır. InMotion Hosting bir istisna değildir. Asıl soru, bu sınırsız özelliklerden gerçekten yararlanıp yararlanamayacağınızdır. InMotion, sınırsız özellikleri olarak veri aktarımını ve disk alanını seçmeye karar verdi. Bunların pakete dahil edilmesi için fazladan bir ücret ödemeniz gerekmez, çünkü en temel planla bile alabilirsiniz. Disk alanı ve veri aktarımı gerektiren web sitesi türünü çalıştırmak istiyorsanız, kesinlikle planlarından birine kaydolmalısınız. Aksi takdirde, paranız için çok fazla değer elde edemezsiniz.
 • Ücretsiz alan adı, tanıtım ve yedekleme – InMotion ile alan adı kaydı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sitelerine kaydolmanıza izin verdikleri için bir alan adı kayıt şirketi bulmanıza gerek yoktur. Ayrıca, InMotion’da yeni gelen biriyseniz, ücretsiz bir alan adı alırsınız. Kaydolduktan sonra, size web siteniz için bir tane seçme seçeneği sunar. Her bir plandan aldığınız ücretsiz krediler sayesinde web sitenizi hemen tanıtmaya başlayabileceksiniz. Reklam verebileceğiniz platformlar arasında Google AdWords, Yahoo ve Bing bulunmaktadır. Tanıtmak isteyenler için gerçekten önemli olan üç site. Ve nihayetinde, InMotion web sitesi verilerinizin otomatik olarak ücretsiz yedeklerini oluşturacaktır. Bu, sorun yaşamanız ve verilerinizin iyi durumda olmasını istemeniz durumunda son derece yararlı olabilir.
 • Çok yönlü müşteri desteği – Bu, bir barındırma sağlayıcısında aramanız gereken ilk şeylerden biridir. İyi bir müşteri desteği olmadan, web sitenizde bir şeyler ters giderse ne olacağını kim bilebilir. Teknoloji meraklısı olmak ve sorunları olabildiğince hızlı çözmek tedarikçinin görevidir. Müşteri desteği, InMotion Hosting’in güçlü takımlarından biridir. Size her zaman tavsiye vermeye ve ortaya çıkan sorunları çözmeye hazırdırlar. Destek ekibinin 7/24 hazır olduğunu belirten şirketleri görebilirsiniz, ancak bu her zaman doğru değildir. İncelemelere göre, InMotion’daki personel gerçekten canlı sohbet, e-postalar, web sitesi forumları ve telefon aracılığıyla her an hizmetinizdedir. Nispeten küçük bir şirketten bahsettiğimizi unutmayın. Piyasadaki diğer büyük isimlerle karşılaştırdığınızda, bunun neredeyse büyük olmadığı ortaya çıkıyor. Bu yüzden o kadar büyük bir mesele ki, her zaman iyi işi sürdürüyorlar ve profesyonel destek sağlıyorlar. Henüz destek ekibiyle iletişim kurmak istemeyenler için tonlarca rehber, video eğitimi, SSS ve makale içeren bir bilgi tabanı bulunmaktadır. Sık karşılaşılan sorunların çoğu orada belgelenir, böylece kullanıcılar hızlı bir düzeltme bulabilir.
 • 2 yüksek teknoloji veri merkezi – İnsanların InMotion’ı küçük bir şirket olarak adlandırmasının nedenlerinden biri, her ikisi de ABD’de sadece 2 veri merkezine sahip olmasıdır. Sunucuları, yüksek performansı garanti eden en son donanımla donatılmıştır. ABD’den çok uzakta değilseniz, web siteniz kesinlikle yıldırım hızında yüklenecektir. Şirket iki veri merkezinden daha fazla genişlememiş olsa da, kesinlikle en son teknolojiye yatırım yapmaktan çekinmiyor. Hizmetlerini kullanan herkes için birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi sağlamak istiyorlar..
 • Sunucular% 99 oranında çalışır – Müşteri desteğinin yanı sıra, hizmet sağlayıcıyı seçmeden önce kontrol etmeniz gereken başka bir şey de çalışma zamanıdır. Açıkçası, belirli bir barındırma sağlayıcısının sahip olduğu kesinti süresi ne kadar azsa, işiniz için o kadar iyi olur. Aslında, izleyiciler istedikleri siteye erişemediklerinde nefret ettiği için her tür web sitesi için iyidir. InMotion’da sunucular% 99 oranında çalışır durumdadır. Personeli sürekli olarak onları izliyor, her sunucunun maksimum performans sağladığından ve sorunları önlediğinden emin oluyor. En dayanıklı Cisco bileşenlerini, Linux işletim sistemini ve Dell sunucularını kullanarak çalışma süresini en üst düzeye çıkarırlar. Bu isimler, üst düzey makine ve bileşenlerin üretiminde uzun bir geçmişe sahip olduklarından, kendileri için konuşurlar.
 • Spam ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma – InMotion ile artık spam e-postalar olmayacak. Ücretsiz spam filtresi yazılımı sayesinde önemli iletileri kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca, paketlerine tanınmış güvenlik yazılımları da ekler: Patchman ve Sucuri. Patchman kötü amaçlı yazılımları bulur ve kaldırır ve ayrıca her şeyin sunucuda düzgün bir şekilde güncellenmesini sağlar. Sucuri ise güvenlik uyarıları, yedeklemeler, web sitesi hızı ve DDoS saldırılarından sorumludur.
 • Yeşil enerji ile barındırma – Veri merkezleri, özellikle birinci sınıf donanımın maksimum performansta çalışmasını istiyorsanız çok fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu genellikle çevre için çok fazla kirlilik anlamına gelir. Bununla birlikte, bu şirket enerjisini yenilenebilir kaynaklardan üretir ve rekabetinin çoğu gibi karbon ayak izi bırakmamasını sağlar. Web sitenizi InMotion’da barındırarak, çevreye verilen zararı azaltabilirsiniz.

InMotion Hosting Eksileri

 • Pahalı barındırma – InMotion Hosting resmi sitesini ziyaret ederseniz, çeşitli fiyatlar görebilirsiniz. Diğer tüm sağlayıcılarda olduğu gibi ucuz planlar ve daha pahalı olanlar var gibi görünüyor. Ancak, piyasadaki fiyatları karşılaştırırsanız, InMotion’ın hiç de ucuz olmadığı ortaya çıkıyor. Fiyatları açıkça ortalamanın üzerindedir ve aylık ödeme yapmanıza bile izin vermezler. Bununla ilgili tek olumlu şey, aboneliği iptal etmek için size 90 gün vermeleridir. Plana başlarsınız, tüm özellikleri dener, müşteri desteğini test eder, vb. Paranız için yeterli alamadığınızı düşünüyorsanız, elveda diyebilir ve tüm paranızı geri alabilirsiniz; bu kadar basit. Ne yazık ki, fiyatları zaten sitelerinde izleyiciler için kötü pazarlama çünkü çoğu onları gördükten hemen sonra terk.
 • Büyük fiyat boşlukları – Lansman planları o kadar sınırlıdır ki, sizi kısa bir süre sonra bir sonraki plana yükseltmeye zorlar. Çevrimiçi büyümek istiyorsanız, size uzun süre hizmet etmeyecektir. Özellikleri güçlü olabilir, ancak plan en fazla 2 web sitesi ve 2 veritabanı ile sınırlıdır. Bu durumda, mevcut planınızdan biraz daha pahalıya mal olacaksa yükseltme uygun olacaktır. Ne yazık ki, fiyatlar arasında oldukça büyük bir boşluk var. Yeni sürüme geçmek için öncekinden önemli ölçüde daha yüksek bir bütçe hesaba katmanız gerekir. Diğer sağlayıcılar en temel planları ile bile size çok daha fazla özgürlük sunar.
 • Başlaması uzun sürüyor – InMotion, güvenlik söz konusu olduğunda oldukça kapsamlı. Belki de bu yüzden yeni bir hesap ve nihayetinde bir web sitesi kurmak çok uzun sürüyor. Nihayet web sitenizi başlatabildiğiniz noktaya ulaşıncaya kadar sayısız sayfa ve formdan geçmeniz gerekir. Kaydolmaya karar verirseniz, uzun bir manuel etkinleştirme işlemine hazır olun.
 • Yedekleme dezavantajları – InMotion’da ücretsiz yedekleme harika bir ücretsiz özelliktir ve küçük web sitelerine sahip kullanıcılar bundan tamamen memnun. Sorun şu ki, web siteniz büyüdükçe, web sitenizi yedeklemeye devam etmelerini istiyorsanız, ödemeniz gereken bir sınıra ulaşabilirsiniz. Ücretsiz yedekleme istiyorsanız, web sitenizin boyutunu 10 GB’ın altında tutun. Aksi takdirde, premium hizmet olarak kabul edilir. Ayrıca, 4 aydan eski verileri geri getirmeyi de beklemeyin. InMotion bundan daha eski yedek kopyaları otomatik olarak siler.

HostGator – Güçlü Kurumsal Hosting

HostGator, hosting planlarının en çeşitli repertuarlarından birini sunan sağlayıcıdır. Paketleri sadece çeşitli değil, aynı zamanda çok güçlü ve ucuzdur. Fiyat için çok büyük bir değer elde etmenizi garanti ederler, bu da hizmetlerini kesinlikle herkes için buna değer kılar.

Sunucularını çalışır durumda tutmak ve zamanın% 99’unu çalıştırmak için sürekli olarak harika bir iş çıkarıyorlar. Bu sayı ne kadar yüksek olursa, çevrimiçi işletmelerin potansiyel müşterileri kaybetme şansı o kadar az olur. Paylaşılan, bulut, VPS ve özel barındırma da dahil olmak üzere birçok farklı barındırma paketinde uzman olarak kabul edilirler.

Paylaşılan barındırma, küçük web siteleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok küçük parçaya bölünmüş sunuculara dayanır. Her bölüm, kullanıcının web sitesini barındırabileceği bir hesaptır. Paylaşımlı barındırma ile hesap tek bir sunucuya bağlanırken, bulut barındırma birden fazla sunucunun parçalarını kullanarak genişletmenize izin verir.

Bu parçalar neredeyse birbirine yapıştırılmıştır, yani web sitesi verileriniz aynı anda birçok sunucuda depolanır. HostGator, çevrimiçi işletmeler için olağanüstü barındırma alternatifleri sunar. Bunun nedeni, paketlerinde onları rekabette önde tutan özel çözümler içermesidir. Bu özel tekliflerin neler olduğunu görelim!

Artıları & HostGator Eksileri

HostGator’un Artıları

 • Ucuz, tam özellikli planlar – HostGator şu anda ucuz bir hosting sağlayıcısı olarak büyük bir üne sahiptir. Planlarının her biri tamamen paraya değer. Sizi daha pahalı planı seçmeye zorlamak istemiyorlar. Sadece en temel planlarından birine, Bebek planına bir göz atın. Bu ucuz planla, zaten ölçülmemiş bant genişliği, sınırsız alan adı ve çok sayıda tek tıklamayla kurulum elde edersiniz. Bir web sitesini başlatmak ve sağlam bir çevrimiçi varlık oluşturmak istiyorsanız bu fazlasıyla yeterlidir. Bir adım daha ileri giderseniz, İş planlarının diğer sağlayıcıların çok daha yüksek bir maliyetle sattığı bazı prim planları olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca, bazı oldukça büyük olanları düzenli olarak sundukları için indirimlere dikkat etmelisiniz. Fiyatlar zaten cazip, ama işte şu: yeni gelenler paketlerini aboneliklerinin ilk yılı için daha düşük bir fiyata alıyorlar. HostGator size ödemelerde özgürlük verir, yani her yıl yerine ayda bir ödeme yaparsınız.
 • Yararlı müşteri desteği – Yeni bir barındırma hesabında bir web sitesi kurmak düşündüğünüz kadar basit olmayabilir; özellikle de ilk defa yapıyorsanız. Bununla birlikte, HostGator’un onu karıştırmanıza izin vermeyeceğinden emin olabilirsiniz. Profesyonel destek sağlayarak tüm süreç boyunca size rehberlik etmeye hazırlar. Tabii ki, bunu kendiniz yapabilirsiniz, ancak buna gerek yoktur. Hızlı tepki sürelerine yardımcı olmak için çok istekli. Hatta giriş bilgilerinizle onlara güvenebilirsiniz. Gönderdikten sonra hemen çalışmaya başlarlar ve sizin için her şeyi ayarlarlar. Müşteri desteğinin dahil olmasını istemiyor musunuz? Sorun değil. Bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, sitelerinde yararlı video eğitimleri vardır. Onları adım adım takip etmeniz yeterlidir ve görevlerinizi hemen bitireceksiniz.
 • Güvenilir çalışma süresi – Daha önce de belirttiğimiz gibi, sunucu çalışma süresi HostGator’un güçlü takımlarından biridir. Uptime, web barındırma en önemli yönlerinden biridir, ancak birçok büyük sağlayıcı çalışma zamanlarını istenen% 99 üzerinde tutmak için mücadele ediyoruz. Sunucu izleme ve altyapı, HostGator’da o kadar iyidir ki, müşterilerini iyi bir çalışma süresi kaydı ile tatmin etmeleri oldukça kolaydır. Sunucuları üzerinde etkili olmadan önce sorunları önleyerek sunucularının kapanma olasılığını en aza indirirler. % 99 çalışma süresi ile, web siteleriniz için tahmini kesinti süresi yılda yaklaşık 6 saat olacaktır, bu gerçekten bir şey değildir. Bunun da ötesinde, son birkaç yıl içinde rapor edilen sunucu kapalı kalma süresinde bile bir azalma oldu.
 • cPanel hazır – Barındırma sağlayıcıları şu anda cPanel’in en popüler kontrol paneli olduğunu inkar edemez. Bir sağlayıcıdan diğerine geçiş yapan kullanıcılar için kullanıcı dostu ve kullanışlıdır. Yeni bir platform öğrenmeleri gerekmez, bunun yerine aynı ortamda çalışmaya devam edebilirler ve bu büyük bir avantajdır. cPanel, web sitenizin arka ucunu kolaylıkla yönetmenizi sağlar. Popülerliği sayesinde, İnternet’te her gün çok sayıda yararlı öğretici ortaya çıkmakta ve kullanım konusunda deneyimi olmayanlara yardım sağlamaktadır. HostGator, web sitesi verilerini önceki sağlayıcılarından aktarmak isteyen yeni gelenler için her zaman hazırdır. Kaydolduktan sonra, başlamanızı bekleyen bir FTP var.
 • Çevresel koruma – Yeşil enerji, şu anda barındırma sağlayıcıları arasında popüler bir şeydir, ancak önemini biraz azaltmaz. Sunucularını yeşil enerji ile besleyen bir sağlayıcıya kaydolmak her zaman daha çok tercih edilir. HostGator, oyunda bu fikre değer veren oyunculardan biridir. Çevreyi kirlilikten korumak söz konusu olduğunda büyük katkıda bulunurlar. Hizmetlerini kullanarak daha iyi ve daha temiz bir ortama katkıda bulunabilirsiniz. Geleneksel veri merkezleri yerine HostGator, yenilenebilir enerji üreten birçok doğal enerji santraline sahiptir. Kömür santralleri yerine rüzgar santralleri kullanarak enerji üretmek sonsuza dek daha iyidir.
 • Büyük bilgi tabanı – Şirket tecrübesiz kullanıcıları ağırlıyor ve onlara kendilerini eğitme şansı veriyor. Onlar web sitesi oluşturma, barındırma ve online iş ile ilgili farklı konularda öğreticiler bulabilirsiniz muazzam bir bilgi tabanı var. Diğer şirketlerin genellikle çok para için sattığı yüksek kaliteli malzeme alırsınız. Tek ihtiyacınız olan bir HostGator hesabı oluşturmak ve ücretsiz olarak yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.

HostGator Eksileri

 • Kafa karıştırıcı kurulum – HostGator’daki kayıt işlemi oldukça kolaydır, ancak web sitenizi kurmak çok daha zordur. Tüm web sitesi verilerinizin sunucularında, yuvarlanmaya hazır olduğu noktaya gelmek oldukça kafa karıştırıcı. Bilgi tabanındaki yararlı materyallerden faydalansanız bile zor zamanlar geçireceksiniz.
 • Güvenlik eksikliği – Evet, kurulum sırasında web sitesi geçişi veya başka bir şeyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa HostGator oldukça destekleyicidir. Ancak bu, sorun yaşamayacağınız anlamına gelmez. Gerçek şu ki, çok fazla zaman harcayacak olan bu şirket ile oldukça sık problemlerle karşılaşacaksınız. Personeli sorunların çoğunu çözse de, birçoğu tekrar tekrar tekrar ortaya çıkacaktır. Öte yandan, diğer sağlayıcıların sunduğu normal günlük rutin yerine yalnızca haftalık yedeklemeler alırsınız. Kötü amaçlı yazılımları nadiren tararlar, bu nedenle verileriniz düşündüğünüz kadar korunmaz. Bir virüs web sitenize doğru zamanda saldırırsa, kaçınılmaz olarak zarara neden olur..
 • En az sayıda freebies – Hosting paketlerinde bazı ekstralar içeriyorlar, ancak size daha fazlasını veren birçok şirket var. HostGator, size güvenilir bir sunucu ve premium bir barındırma deneyimi sunmaya odaklanır, ancak ek yardım sağlamaya odaklanmaz. Arkasındaki gerekçe muhtemelen ucuz fiyatlar. Uygun fiyatlı bir hosting istiyorsanız, çok sayıda değerli freebie almazsınız. En azından çevrimiçi varlığınızı biraz artırabilecek birkaç basit araç sunuyorlar. Bunlar, sitenizi arama motorunda tanıtmak için kullanabileceğiniz Google AdWords kredilerini içerir. Para iade garantisi ile normal barındırma sağlayıcısından daha cömerttirler ve aboneliğinizi 45 gün içinde iptal ederseniz paranızı geri almanıza izin verir.

HostGator veya InMotion – Hangisini Seçmelisiniz?

HostGator’un tutarlı çalışma süresi, yüksek kaliteli destek ve yüksek performans istiyorsanız kesinlikle güvenebileceğiniz bir sağlayıcı olduğu sonucuna varabiliriz. Blogcular ve küçük web siteleri çalıştırmak isteyen diğer bireyler için uygun fiyatlı planlar sunarken, her boyuttaki işletmeler için de özel paketler vardır. Hemen hemen herkes kendi ihtiyaçlarına uygun planı bulabilir.

İşletmeler için planlarını önermemizin nedeni, yüksek bütçe planlarında bazı güçlü özellikler olması. Bunlar, çevrimiçi büyümenize ve kısa sürede sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olabilecek özelliklerdir. Sadece kendi web sitesinde özellik listesine bir göz atın ve bu sağlayıcı neden işletmeler için bu kadar tavsiye edilir.

Yıllarca kullandıktan sonra hizmetten memnun kalan ve çeşitli çevrimiçi forumlarda olumlu yorumlar gönderen çok sayıda üst düzey müşteri var. Şimdi karşılaştırma için InMotion Hosting hakkında konuşalım. Hizmetlerini sürekli geliştirmeye yatırım yapan, hızla büyüyen, güvenilir bir barındırma sağlayıcısına ihtiyaç duyanlar için InMotion’ı öneriyoruz. Uzun yıllardır sürekli olarak ün kazanan bağımsız bir şirkettir..

Diğer şirketler ne yaparlarsa yapsınlar, farklı bir yaklaşıma sahipler ve konuları daha ciddiye alıyorlar. Özellik listelerine bakarak bunu fark edebilirsiniz. Karmaşık sorunları basit bir şekilde çözmenize yardımcı olan çok sayıda freebies sunarlar. Sonuçta, InMotion takılıp kalmanızı ve zaman kaybetmenizi istemiyor. Araçları geri kalanıyla ilgilenirken bunun yerine çevrimiçi işinize odaklanabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map