InMotion Hosting vs A2Hosting – Hangi Hosting Şirketi En İyisi?

inmotion-vs-A2Hosting


InMotion Hosting ve A2Hosting’in her ikisi de müşteri tabanından büyük övgü alıyor. Bu iki saygın alternatif arasından hangi hosting sağlayıcısını seçeceğinize karar vermeden önce, ayrıntıları incelemeniz gerekir. Bu yazıda, size her iki şirketin avantajlarını ve dezavantajlarını sunan derinlemesine bir incelemeden geçeceğiz..

Bu makalenin sonunda, onlardan ne bekleyeceğinizi tam olarak bileceksiniz. Böylece, hangisinin web sitenizin ihtiyaçlarına en uygun olduğu çok daha açık olacaktır. Çok sayıda ücretsiz araç, güçlü özellikler, iyi planlanmış planlar, iki sağlayıcı hakkında genel kullanıcı geri bildirimleri ve daha fazlasını göreceksiniz. Yüksek kaliteli müşteri desteği sayesinde çoğu insan InMotion Hosting’i duydu.

Herhangi bir web sağlayıcı barındırma önemli bir parçası olmasına rağmen, hala onlar hakkında bahsetmek istediğiniz çok daha önemli şeyler vardır. A2Hosting’de, birçok kişinin şirkete aşina olmasa da, müşteri desteklerinden çok sayıda profesyonel yardım alabilirsiniz. Bunun nedeni A2Hosting’in reklamcılığa hiç odaklanmaması. İstedikleri tek şey hizmetlerini geliştirmek için yatırım yapmak. Şimdi bu iki büyük ismi karşılaştırırsak ne olacağını görelim!

InMotion – Tutarlı Web Hosting

Yeni gelenler ve uzun süreli kullanıcılar genellikle bir web barındırma sağlayıcısı hakkında aynı fikre sahip değildir. Yeni kullanıcılar, hizmet konusunda olumsuz taraflarını deneyimleyenlerden daha iyimserdir. Ancak, InMotion Hosting kesinlikle bir istisnadır. En tutarlı sağlayıcılardan biri olarak, müşterilerinin çoğunun güvenini kolayca kazanır. Şirket 2001 yılında küçük bir ofiste kuruldu ve başlangıçta sadece iki üyesi vardı.

Her şey, yıllar süren çalışmalardan sonra iki büyük veri merkezine dönüşen tek bir sunucu ile başladı. Endüstrideki en büyük şirket olmayabilirler, ancak bunun nedeni esas olarak hizmetlerini iyileştirmeye ve planlarıyla daha kullanışlı özellikler sağlamaya yatırım yapmalarıdır. Paylaşılan barındırma, başlangıçta başladıkları hizmet türüdür.

Şimdi iş, VPS, bayi ve özel paketler de dahil olmak üzere çeşitli hosting planları sunuyorlar. Bir WordPress kullanıcısı olarak, CMS ve WooCommerce için optimize edilmiş çok çeşitli paylaşılan barındırma planlarından yararlanabilirsiniz. InMotion’daki ek hizmetler arasında alan adı kaydı, web sitesi oluşturma ve çeşitli site barındırma araçları bulunur.

Artıları & InMotion Hosting Eksileri

InMotion Hosting’in Artıları

 • En iyi para iade garantisi – InMotion’da hangi hosting planını seçerseniz seçin, aboneliğinizi 90 gün içinde iptal ederseniz tüm paranızı geri verdiklerinden emin olabilirsiniz. Bu oldukça cömert bir para iade garantisi ve diğer bazı sağlayıcılarla karşılaştırırsanız muhtemelen en uzun olanlardan biridir. 15, 30 ve 60 günlük süreler çok daha yaygındır, ancak daha uzun bir geri ödeme süresi sağlamak yalnızca sağlayıcının hizmetlerine ne kadar güven duyduğunu gösterir. Zaman geçtikçe daha fazla iyi özellik ve araç keşfediyorsunuz ve 90 günlük işarete ulaştıkça ayrılmak bile istemiyorsunuz.
 • Değerli sınırsız özellikler – Web sitesi sahipleri sunduğu sınırsız özelliklere dayanarak bir barındırma sağlayıcısı seçerler. Bunun nedeni, her web sitesinin farklı ihtiyaçları olmasıdır ve InMotion tarafından sunulan sınırsız özellikler siteniz için kullanışlıysa, muhtemelen kaydolmaya değer. Planlarının ana satış noktaları sınırsız veri aktarımı ve sınırsız disk alanıdır ve en temel planlarıyla bile alabilirsiniz. Diğer birçok şirket, daha gelişmiş planlarında bile sınırlı miktarda depolama ve aktarım sunar, bu aslında InMotion Hosting için büyük bir avantajdır.
 • Ücretsiz ekstra özellikler – Sağlayıcı yeni gelenleri o kadar çok takdir ediyor ki, diğer freebies ile birlikte onlar için ücretsiz alan adları veriyor. Tek yapmanız gereken kaydolmak ve anında web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz ücretsiz kredilerle birlikte bir alan adı almaktır. Tanıtılabileceğiniz desteklenen arama motorları Google, Yahoo ve Bing’dir. Bunun da ötesinde, InMotion düzenli yedeklemeler oluşturarak web sitesi verilerinizin her zaman güvende olmasını sağlar. Yedeklemeler tamamen otomatiktir ve belirli bir sınırı aşmadığınız sürece bir kuruş ödemenize gerek yoktur. Ama daha sonra bunun hakkında konuşacağız.
 • Yararlı müşteri desteği – Teknoloji konusunda bilgili bir kişi olsanız bile, hatalar, aksaklıklar ve hatalar her zaman olabilir. Bu gibi durumlarda kolayca takılabilir ve sorunu çözebilmek için biraz yardım gerekebilir. Çok daha basit bir durum, üzerinde çalışmakta olduğunuz sunucular veya platform hakkında bazı sorular sormak istediğiniz zamandır. Her iki durumda da, bir şeyler ters gittiğinde ulaşabileceğiniz bir müşteri destek ekibi olması gerektiğini belirtir. Neyse ki, müşteri desteği InMotion Hosting’in güçlü takımlarından biridir. Çok daha büyük şirketler olsa bile, daha iyi yapan bir şirket bulmak zor. 7/24 size yardımcı olmaya hazır eğitimli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir. Bunlara telefon, canlı sohbet, e-posta mesajları veya iletişim formları gibi çeşitli kanallardan erişilebilir. Ayrıca, tüm ortak sorunların derinlemesine çözüldüğü ve açıklandığı kapsamlı bir bilgi tabanına sahiptirler. Arama çubuğunu kullanarak, kütüphanelerinde tonlarca farklı rehber, video eğitimi ve SSS bulabilirsiniz.
 • İleri teknoloji sunucu bileşenleri – Web sitenizin performansı çoğunlukla barındırma sağlayıcınız tarafından kullanılan donanıma bağlı olacaktır. Güncelliğini kaybetmek üzereyse, web sayfalarınızın yüklenme süresini olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden en son donanıma yatırım yapmaktan çekinmeyen bir sağlayıcı seçmelisiniz. InMotion Hosting, sunucularını ileri teknoloji bileşenlerle donatmanın zorunlu olduğunu düşünmektedir. Şirket, şimdiye kadar ABD’de bulunan 2 veri merkezini sunucularıyla doldurdu. Web sitenizin sunucuyla çok az gecikmeli veya gecikmeden iletişim kurabileceğini garanti ederler. Sağlayıcılar, uygun yazılım altyapısı ve hesap yönetimi ile sunucularının hızını artırabilir, ancak günün sonunda performans çoğunlukla donanıma bağlı olacaktır.
 • İkna edici çalışma süresi kaydı – Bir işletme sahibi veya hatta bir blog yazarı olarak web sitenize büyük miktarda trafik çekmek istiyorsanız, sağlayıcınızın çalışma süresinin% 99’un üzerinde olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sayının ne anlama geldiğini kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu, web sitelerinizin yıl boyunca yaklaşık 6 saat kesinti yaşayacağı anlamına gelir, bu temelde hiçbir şey değildir. Bunun en kötü senaryo olduğunu unutmayın. InMotion Hosting, çalışma süresini% 99’un üzerinde başarıyla tutan sağlayıcılardan biridir, bu nedenle görüntüleyenlerinizin hayal kırıklığıyla çevrimdışı sitenizden ayrılması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Dell sunucularına ve en yeni Cisco bileşenlerine çok yatırım yaptılar, bu da çalışma süresiyle nasıl tutarlı olabileceklerini açıklıyor. Bu zaten yeterince iyi görünüyor, ancak bir şeyler ters gittiğinde sunucuları izleyen uzmanlardan oluşan bir ekip olduğundan emin olmaları gerekiyordu. Üst düzey altyapıyı ve insan bileşenini toplayın ve sonuç güçlü ve güvenilir barındırma.
 • Üst düzey güvenlik – Güvenlik, InMotion Hosting’in bir diğer güçlü takımıdır. Spam filtreleriyle, e-posta gelen kutunuz artık spam dolu bir karmaşa olmayacak. Bunun yerine, gerçekten önemli olan gerçek e-postalarla doldurulacaktır. Sizi kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak ve her şeyi güncel tutmak için iki popüler güvenlik platformu kullanırlar: Patchman ve Sucuri. Patchman kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için mükemmeldir ve ayrıca web sitenizin savunmasız noktalarını da algılar ve gerektiğinde en son yamayı uygular. Sucuri ise güvenlik uyarıları, yedekleme, web sitesi performansı ve kötü amaçlı yazılımlardan sorumludur. Her ikisi de yüzde yüz korumalı olduğunuzu garanti eden son derece güçlü çözümlerdir.
 • Karbon ayak izini azaltma – InMotion, sunucularıyla çevreyi kirleten sağlayıcı türü değildir. Rüzgar türbinlerini çevre dostu bir şekilde enerji üretmek için kullanırlar. Veri merkezleri o kadar fazla enerjiye ihtiyaç duyar ki, geleneksel yolu korumak için önemli karbon ayak izi bırakır. InMotion size barındırma paketlerine kaydolarak karbon ayak izinin azaltılmasına katkıda bulunma fırsatı verir. Tabii ki, aynı zamanda şirket için iyi bir pazarlama uygulaması, ancak kirliliğin azalması gezegenimizde giderek daha önemli.

InMotion Hosting Eksileri

 • Uygun olmayan fiyatlar – Temel bir web barındırma planına kaydolan web sitesi sahipleri genellikle adım adım gitmek isterler. Web siteleri büyüdükçe, sonunda bir öncekinden biraz daha güçlü ve daha pahalı olan bir sonraki plana geçmek istiyorlar. Sonuçta, gerçekten ihtiyacınız olan daha fazla kaynak için ödeme yapmak istemezsiniz. InMotion Hosting ile bir şey, onların hosting planları gerçekten ideal değildir. En ucuz planlarıyla başlarsanız, hızlı bir şekilde kaynaklarınız tükenir ve bir sonraki plan ile mevcut planınız arasında büyük bir fiyat farkı olur. Yalnızca bir yıllık sözleşmeler veya daha fazlası olduğu için aylık ödeme yapamayacağınızdan bahsetmiyoruz. Yeni gelenler bir yıl boyunca kalmak istemeyebilirler. Ancak, InMotion’daki 90 günlük para iade garantisinden yararlanabilirler. Geri bildirimlere göre, bu garanti fazla bir şey ifade etmiyor. Birçok kişi fiyatları gördükten hemen sonra ayrılmaya karar verir.
 • Şüpheli paket sınırlamaları – InMotion’daki hosting planlarına bakarsanız, kullanıcılarını planlarını yükseltmeye zorlamaya çalışıyor gibi görünüyorlar. Örneğin, Lansman planı sizi 2 web sitesi ve 2 veritabanı ile sınırlar, ancak pakette bulunan diğer tüm özelliklerle oldukça güçlü bir plandır. Bunlar gereksiz sınırlamalar olarak ortaya çıkıyor. Çevrimiçi varlıklarını 2’den fazla web sitesi ile gerçekten büyütmek isteyenler için, tek seçenek, gereksiz derecede güçlü olabilecek bir sonraki plan için ödeme yapmaktır. Her ay pencereden birkaç dolar atmak gibi. Planların bir şekilde uyarlandığı birçok sağlayıcı bulabilirsiniz, böylece bir sonraki planı ödeyene kadar bütçenizi online işinizle yavaşça çalıştırabilirsiniz. Birçoğu, sınırsız olmasa da 2’den fazla web sitesine ev sahipliği yapmanıza izin verir.
 • Uzun hesap kurulumu – InMotion Hosting’teki tüm kurulum süreci oldukça uzun ve karmaşıktır. Mümkün olduğunca basit ve hızlı hale getirmek yerine, müşterilerini bitirmek uzun zaman alan bir dizi sayfa boyunca yönlendirmeyi seçtiler. Sunucunuzu ve web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için can sıkıcı bir süreç olmamalı.
 • Sınırlı ücretsiz yedekleme – Web sitesi verilerinizi düzenli olarak yedekleseler de, ücretsiz yedekleme hizmetlerinde belirli bir sınır belirlediler. Web sitesi verileriniz 10 GB’yi almadığı sürece yedek kopyaları alırsınız. Bu sınırı aşması durumunda ücretli bir hizmet haline gelir. Bununla birlikte, bu kadar büyük miktarda veriyi ücretsiz tutmak istemedikleri anlaşılabilir. Ayrıca, 4 aydan eski dosyalar silinir, bu yüzden zamanda geriye gitmenize izin verir.

A2Hosting – Yüksek Kaliteli Web Hosting

Bu barındırma sağlayıcısının popüler olmasının nedeni, markalarını tanıtmak için yatırım yapmak istememesidir. Ana hedefleri barındırma hizmetlerinin kalitesini mümkün olduğunca arttırmaktır. Aslında, kendilerini tanıtmaya bile gerek duymazlar. Web sitelerini bulmak ve barındırma paketlerinden birine kaydolmak çoğu insan anında son derece güçlü bir hosting şirketi ile ilgili olduğuna ikna olur.

Müşterilerini doğrudan etkilemeye çalışmak yerine A2, hız, çalışma süresi, özellikler, güvenlik ve müşteri desteği açısından sektördeki diğer büyük isimleri yenmeye çok yatırım yapıyor. Sonunda, sonuç aynı. Hizmetleri, kaydolmak ve işlerini büyütmek isteyen daha fazla web sitesi sahibinin dikkatini çekiyor.

Artıları & A2Hosting’in Eksileri

A2Hosting’in Artıları

 • Işık hızında yükleme süreleri – Bahsettiğimiz gibi, kalite barındırma A2Hosting beklemeniz gereken her şeydir. Sunucuları, web sitesi sahipleri için yıldırım hızında sayfa yükleme hızlarını garanti eden en son donanımla donatılmıştır. Bu sadece şirketin resmi sitesinde söylediği şey değil, aynı zamanda müşterileri de incelemelerinde aynı şeyi söylüyor. Hizmetleriyle ilgilenenler için A2Hosting’in üç konumda veri merkezleri vardır. Bunlar arasında sırasıyla ABD, Avrupa ve Asya’yı kapsayan Michigan, Amsterdam ve Singapur bulunmaktadır. Bu güvenilir web sitesi tüm dünyadan insanlar için hosting garanti eder. Sunucularının en iyi performansta çalışmasını sağlamak için, her sunucuda yalnızca belirli sayıda web sitesinin çalışmasına izin verir.
 • Bu ayrıca dış kaynak kullanımını da önler, bu nedenle A2Hosting kesinlikle ele alabileceğinden daha fazla barındırma hesabı satan sağlayıcı türü olmayacaktır..
 • İyi eğitimli destek – Müşteri destek ekibi sadece iyi eğitimli değil, aynı zamanda web siteniz veya barındırma hizmetinizle ilgili sorunları çözme konusunda gerçek uzmanlardır. A2Hosting ile bir sorun çözülene kadar saatlerce beklemenize gerek yoktur. Onlar sürekli bir müşteriye birbiri ardına yardım grind. Onlara e-posta, canlı sohbet ve telefon yoluyla da ulaşabilirsiniz. Çok samimi ve yerinde personel tamamen her dakika bir web sitesi sahibi için önemli olduğunu farkında. Yardıma ihtiyaç duyan müşterileri beklemek için günün her saatinde kullanılabilirler. Müşteri desteğini değerlendirirsek, son birkaç yıldaki güçlü performanslarına dayanarak buna kesinlikle 5 yıldız vereceğiz.
 • Mükemmel sunucu çalışma süresi – A2Hosting, sunucu çalışma süresini% 99,92’nin üzerinde tutmada oldukça başarılıydı, bu da sektördeki diğer sağlayıcıların çoğunu yenen bir sayıdır. Bu, web sitenizi sunucularında çalıştırırsanız, yılda ortalama 6-7 saat kesinti yaşayacağı anlamına gelir. Sorunlar her zaman olabilir ve hiçbir barındırma sağlayıcı mükemmel olduğunu göz önüne alındığında, bu oldukça düzgün bir sayıdır. Çoğu sağlayıcı çalışma sürelerini% 99’un üzerinde tutmak için mücadele ediyor.
 • Yönetilen güvenlik – Barındırma paketinin yanı sıra, sağlayıcı hesabınıza da bazı güvenlik önlemleri uygular. Virüsler ve hacker saldırıları oldukça sıktır, bu yüzden web sitesi verilerinizi zarardan korumalıdırlar. Kaydolduktan sonra, duraklama olmadan tehditlere karşı koruma sağlayan bir güvenlik duvarını etkinleştirir. A2Hosting, popüler ve oldukça etkili bir güvenlik hizmeti olan HackScan ile kötü amaçlı yazılımların verilerinize yaklaşmasını önler. Bu, diğer hosting şirketleri tarafından sağlananlardan biraz farklıdır, çünkü yazılımı kendiniz izlemenizi gerektirmez. A2Hosting sizin için yapacak, web sitenizin görevlerine konsantre olabilirsiniz. Sizin bakımını yapmanızı bile gerektirmeyen bir hizmet sunuyorlar.
 • Ücretsiz web sitesi transferi – Bir web sağlayıcı barındırma bıraktığınızda genellikle hoş bir deneyim değildir. Genellikle ek ücretler vardır ve web sitesi verilerinizi taşımalarını istemeyi düşünmeyin bile. Ancak, A2Hosting hiç de öyle değil. Aboneliklerini sona erdirmek isteyen müşterilerle bile cömerttirler. Diyelim ki bir yıl abonelikten sonra sağlayıcıdan ayrılmak istiyorsunuz, çünkü daha umut verici bir alternatif buldunuz. Bu durumda, web sitesi verilerinizi yeni sunucuya taşımanıza yardımcı olmaktan daha istekli olurlar. Kim bilir, belki sonunda geri dönmeye karar vereceksin. Bu, yalnızca yeni barındırma sağlayıcısının sunucularında cPanel çalıştırmasını gerektirir. Bu hizmet, özellikle çok fazla içerik ve kullanıcı biriktiren daha büyük web siteleri için yararlıdır. Bu da harika bir ücretli hizmet olurdu, ancak ücretsiz yapmaya karar verdiler.
 • Yeşil enerji ile barındırma – A2Hosting, daha iyi ve sağlıklı bir çevreye katkıda bulunan hosting şirketlerinden biridir. Sunucuları yeşil enerjiyle çalıştırmak, barındırma sağlayıcıları arasında giderek daha popüler bir çözümdür. Bu tür bir faaliyetten kaynaklanan zararı azaltmak bugün çok önemli olduğu için sadece bir pazarlama yakalamak değildir. A2Hosting, çevresini kirletmeyen bir sunucu seçerek insanlara Dünya’yı daha iyi bir yer yapma şansı vermek istiyor. Şirket, çeşitli faaliyetlerin neden olduğu karbon ayak izini azaltmaya adanmış bir kuruluş olan Carbonfound.org ile işbirliği yaptı. Bu nedenle, web siteniz karbon nötr bir sunucuda çalışacaktır.

A2Hosting’in Eksileri

 • Pahalı hosting planları – Bu hosting şirketi yüksek performansa, profesyonel personele, maksimum güvenliğe sahiptir, ancak ne pahasına? A2Hosting’deki fiyatların ortalamanın çok üzerinde olduğu ortaya çıkıyor. Paranız için yeterli değeri elde edemeyeceğinizi söylemiyoruz. Ancak, uygun fiyatlı hosting planları arıyorsanız, o zaman bu muhtemelen gitmek için şirket değil. Paylaşılan barındırma planlarını kontrol ettikten sonra, en ucuz olanın aylık 4,90 ABD doları olduğunu göreceksiniz. Fiyatı düşürmek için bunu 1, 2 veya 3 yıllık sözleşmelerine kaydolarak yapabilirsiniz. Bu, fiyatı önemli ölçüde düşürebilir ve Lite planının aylık maliyeti sadece 3,92 $ ‘dır. Barındırma planını ve genel olarak web siteniz için uygun özellikleri düşünüyorsanız, sadece 3 yıllık plana gitmenizi tavsiye edebiliriz. A2Hosting’in bazı güçlü barındırma paketleri vardır, ancak düşük bir bütçeyle aylık olarak ödeme yapmak acı verici olabilir.
 • Sınırlı düşük seviye planlar – A2Hosting’de web siteniz için bazı umut verici ucuz planlar bulabilmenize rağmen, hızlı bir şekilde daha güçlü bir plana geçmenizi gerektirebilir. Örneğin, Lite planı sizi 5 veritabanına sahip tek bir web sitesiyle sınırlar. Bu sadece bu planların uzun vadede tasarlanmadığını gösterir. Peki, web sitenizin trafiğini ve içeriğini her zaman düşük tutarsanız. En azından Lite planının olağanüstü sayfa yükleme hızı sağladığını söyleyebiliriz. Diğer iki paket (Swift ve Turbo) daha da hızlı. Ancak, paranız varsa, A2Hosting’deki daha güçlü planlardan kaçınmamalısınız. Kesinlikle pişman olmayacaksın.

A2Hosting ve InMotion – Hangisini Seçmelisiniz?

InMotion Hosting en büyük şirket değil, kesinlikle hızlı büyüyen bir şirkettir. Rakipleri kadar veri merkezine sahip olmayabilirler, ancak yüksek kaliteli hizmetler sunmak için çok yatırım yaparlar. Hem üst düzey kullanıcılardan hem de yeni gelenlerden olumlu geri bildirim bolluğu alır. Kullanıcılara çevrimiçi ortamda başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamaya çalışıyorlar..

InMotion’da her barındırma planı, her birinin çılgın bir performans sunduğundan bahsetmemek için kullanışlı özelliklerle doludur. Müşterilerine en çok hitap eden şey, bir şirket olarak toplam bağımsızlıkları ve cömert para iade garantileridir. InMotion’da kullanıcılar, hizmete hemen bağlı olma baskısını hissetmezler. Bunun yerine, zamanlarını alıyorlar ve tüm harika özellikleri deniyorlar.

Öyleyse neden A2Hosting’i seçmelisiniz? Cevap basit. Reklam, pazarlama hileleri veya finansal hileleri umursamıyorlar. Onları gerçekten duymuyorsunuz çünkü müşterileri için en yüksek performansı sunmak ve hizmetlerinin kalitesini korumakla meşguldürler. Çalışma sürelerini kolayca% 99’un üzerinde tutarlar ve olağanüstü güvenlik ve yedekleme sağlarlar. Hangisi daha iyi geliyor? Karar vermek size kalmış.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map