InMotion Hosting vs BlueHost – Hangi Hosting Sağlayıcı En İyisi?

inmotion-hosting-Bluehost vs


Web hosting endüstrisi her gün değişiyor. Yeni şirketler, inşa etmeyi planladığınız gibi büyük fikirli web siteleri için heyecan verici yeni barındırma fırsatları sunuyor. Doğru olanı seçtiğinizden emin olmanın anahtarı bilgilendirilmek.

Tüm farklı ana bilgisayarlar için çok fazla bilgi var ve gözden geçirmek zor olabilir, bu nedenle birkaç barındırma şirketine bir göz atacağız ve yan yana nasıl biriktiklerini göreceğiz. Bu yazıda en iyi iki barındırma sağlayıcısını karşılaştıracağız: InMotion ve BlueHost.

BlueHost’a hızlı bir genel bakış ile başlayalım.

BlueHost – Hosting Sektörü Lideri

BlueHost, 2003 yılında Matt Heaton tarafından kuruldu ve bugün web barındırmadaki en büyük isimlerden biri. Kardeş şirketleri ile birlikte; Hostmonster, FastDomain ve iPage, toplam 2 milyondan fazla alana ev sahipliği yapıyorlar.

BlueHost hakkında söylenebilecek çok şey var, canlı bir havuzda büyük bir isim balığı. Peki bizim için doğru olup olmadıklarını nasıl anlarız? BlueHost ile çalışmanın avantajlarını ve dezavantajlarını düşündüğüm bazı şeylere bir göz atalım.

BlueHost’un Artıları

BlueHost, müşterilerinin tüm ihtiyaçları için büyük kaynaklara ve destek seçeneklerine sahip saygın bir dizi özellik sunar:

 • 15 yıldır, BlueHost güvenilir bir barındırma hizmeti olarak kendileri için bir isim oluşturdu. Tanınmış oldukları çok çeşitli kaliteli hizmetler sunarlar. Büyük bir isme sahip olmak, bu şirketin geçmişte başkaları için nasıl çalıştığı hakkında çok fazla bilgi olduğu anlamına gelir. Başkalarının BlueHost hakkında neler söylediğine bir göz atın ve bir sonuca kendiniz varamayacağınıza bakın.
 • İyi öğrenme kaynakları. Yeni kullanıcıları işe almak iyi bir barındırma şirketinin ayrılmaz bir parçasıdır ve BlueHost, yeni kullanıcıları hizmete alıştırmak için mükemmel bir öğrenme kaynaklarına sahiptir. BlueHost ayrıca endüstri standardı cPanel kullanır ve web sitenizde ilerlemenize yardımcı olacak önemli becerileri öğretebilir.
 • Özel teklifler. Herhangi bir iyi hosting şirketi gibi, BlueHost çeşitli barındırma hizmetlerinde indirim için sık sık özel teklifler vardır. Kardeş şirketlerine de göz atın ve iyi fırsatlar elde edip edemeyeceğinizi görün.
 • Müşteri desteği. Müşterilerinizin ihtiyaç duydukları desteğe sahip olduğundan emin olmak iyi bir web hosting şirketi için en önemli faktörlerden biridir. Özellikle yeni başladığınızda, destek kaynakları barındırma deneyiminizi yaratabilir veya bozabilir. BlueHost 7/24 telefon desteği ve canlı sohbet desteği sunar.
 • Para iade garantisi. BlueHost hizmetleri için 30 günlük para iade garantisi sunar. Barındırma hizmetinizi 30 gün içinde iptal ederseniz, barındırma hizmetleri için tam bir geri ödeme alırsınız. Yine de iyi bir baskı var, bu yüzden kontrol etmek iyi bir fikir onların web sitesi.
 • Büyük isim kaynakları. Büyük adamlardan biri olmak, BlueHost’un müşteri memnuniyetine gerçekten odaklanmak için yeterli kaynağa sahip olduğu anlamına gelir. İyi bir web hosting şirketi sadece müşterilerinin memnun olduğu kadar iyidir, bu yüzden bu önemli bir faktördür.
 • Daha önce de belirttiğim gibi, BlueHost endüstri standardı cPanel arayüzünü kullanıyor ve yeni kullanıcılar için geniş bir bilgi tabanı sunuyor. CPanel arayüzü, kullanım kolaylığı ile bilinir ve bu faktörler BlueHost’u çok kullanıcı dostu hale getirmek için birleştirilir. Çevrimiçi olarak genişlemek isteyen işletme sahiplerinin yeni geliştiricileri için gerçekten cazip bir kalite.
 • Mükemmel servis. BlueHost mümkün olan en iyi web barındırma hizmetleri getirmek için becerilerini bileme 15 yıl geçirdi. Yol boyunca bazı çarpmalar oldu, ancak önde gelen web ana bilgisayarlarından biri olarak ünü doğru halkalar. BlueHost ile barındırılan web siteleri çok hızlıdır ve mevcut özelliklerin çeşitliliği fiyat aralığı ve yapısı için çok makul.

BlueHost Eksileri

Açıkçası, BlueHost’un daha iyi yapmadığı bir şey olmalı. İşte rekabetin BlueHost’u biraz daha ileriye taşıdığı birkaç alan:

 • BlueHost, fiyat aralığı ve özellik yapısı için mükemmel hızlar sunsa da, diğer bazı hizmetler bu kategoride daha iyi performans gösterir. Ancak BlueHost, hizmetleri konusunda çok dürüsttür ve şeffaf bir şekilde tüm sunucularının ve özelliklerinin özellikleri hakkında doğru bilgi sağlar.
 • BlueHost, rakiplerine karşı olumlu bir şekilde birikme eğilimi gösteren makul bir fiyatlandırma yapısına sahiptir, ancak bazen kısa sürebilir. Bazı planlar ve genişletilmiş özellikler, rakiplerinden benzer tavizlerden daha pahalıdır ve neredeyse özellikler yerine destek ve marka bilinirliği için ödeme yaptığınız anlaşılıyor..
 • Sınırlı depolama alanı planları. Diğer pek çok barındırma şirketinin aksine, BlueHost barındırma planları ile sınırsız veri depolama hizmeti sunmaz. Oranlar çok makul olmasına rağmen, bu sınırsız yetenekleri olan diğer ana bilgisayarlara kıyasla göze çarpan bir dezavantajdır.
 • Büyük isim sorunları. Tanınabilir bir markaya sahip olmak şirket için büyük bir avantaj olabilir; iş çekiyor ve potansiyel müşterilerinize ve yatırımcılarınıza güveniyor. Bununla birlikte, büyük bir şirket olmanın bazı sorunları da var. Büyük bir isim olmak, geçmişte BlueHost ile gördüğümüz gibi sizi siber saldırılar için bir hedef haline getirebilir. Bu aynı zamanda kalite kontrol ve müşteri hizmetleri kalitesi seviyesinde büyük bir fark yaratabilir.

BlueHost için, bazı dezavantajlar büyük kırmızı bayraklar gibi görünebilir, ancak genel olarak, sağlam modeli ve çok çeşitli kaynakları ve özellikleri onları çok çeşitli web siteleri için çekici bir seçenek haline getiren sağlam bir barındırma şirketidir..

Bir sonraki programımız InMotion’a bir göz atmak.

InMotion Hosting – Kararlılık & Ölçeklenebilirlik

InMotion, BlueHost ile karşılaştırılabilir başka bir büyük isim markasıdır. 2001’den beri müşteri tabanlarını 300.000’den fazla alana genişlettiler ve tüm barındırma şirketlerinden en iyi performansa sahip olma konusunda kapsamlı iddialarda bulunuyorlar.

Bununla birlikte, bu büyük isim şirketlerinin çoğu, marka bilinirliği ile büyük konuşmayı konuşabilir ve daha sonra ciddi bir inceleme altında ayrılabilir. İki şirketin yan yana karşılaştırmasını görmeden önce InMotion’ın masaya ne getirdiğine bakalım.

InMotion Hosting’in Artıları

 • Müşteri servisi. InMotion, pazarlamaları için müşteri desteklerine büyük önem vermektedir. Telefon, e-posta, bilet veya canlı sohbet yoluyla ABD tabanlı destek sunuyorlar. Birçoğumuz müşteri hizmetleri ile uğraştık ve şirketlerin umursamadığı gibi görünebileceğini biliyoruz. Bununla birlikte, InMotion bu fikri yaymaya adanmış gibi görünüyor ve birçok memnun müşteri mutlu bir şekilde destek merkezlerinden mükemmel hizmet bildirdi.
 • InMotion ortalama% 99.926 çalışma süresine sahiptir. Bu, en iyi ortalamaların alt ucunda, ancak yine de çok iyi bir ortalama. Gerçek çalışma süreleri bazen bundan daha iyi performans gösterdi. Karar vermek için bir başka iyi standart da İlk Bayt Zamanı’dır (TTFB). Yani, bir ziyaretçi tarafından bir istek yapıldıktan sonra sunucunun yanıt vermesi ne kadar zaman alır. InMotion, TTFB için 0,528 saniye boyunca paylaşılan bir barındırma planında temel bir WordPress web sitesi ile test edilmiştir.
 • InMotion, BlueHost’un 30 günlük garantisinden önemli ölçüde daha uzun olan 90 günlük para iade garantisi sunar. Bu, bazı müşteriler için, özellikle de risk faktörlerini en üst düzeye çıkarmadan, paradan tasarruf etmek için bir yıl boyunca ücreti bir kez düşürmek isteyenler için yap veya kır faktörü olabilir..
 • Özel teklifler. Sektördeki birçok şirket gibi InMotion da bir dizi özel teklif ve ücretsiz özelliğe sahiptir. Her şirketin şu anda neler sunduğuna dair biraz araştırma yapmak, başka bir yerde daha iyi bir anlaşma yapamayacağınızı görmek her zaman iyi bir fikirdir..
 • Ücretsiz veri yedekleri. Çoğu insan tüm verilerini kaybetmek istemediğinden, güvenilir veri yedeklemeleri iyi bir barındırma hizmetinin çok önemli bir parçasıdır. InMotion tarafından yapılan yedekleri almak ücretsizdir, bu da yedeklenen verileri almak için ücret alan diğer bazı şirketlere kıyasla caziptir..
 • Ücretsiz web sitesi taşıma. Bu, kendilerini çok fazla zıplayan veya web siteleri için seçtikleri ev sahibi şirketten memnun olmayan kişiler için büyük bir artı. InMotion, aktarımı gerçekleştirirken site için sıfır kesinti süresi olan ücretsiz bir web sitesi aktarım hizmeti sunar.
 • İyi destek topluluğu. Endüstride bir başka büyük isim olan InMotion, InMotion’a başlamak isteyen herkes için sağlam bir bilgi ve destek tabanı oluşturan sadık bir müşteri ve takipçiler topluluğuna sahiptir. InMotion aynı zamanda sektördeki gerçekten bağımsız birkaç markadan biridir, bu da onların müşteri topluluklarına ve müşteri destek memnuniyetine gerçekten odaklanmalarını sağlar..
 • BlueHost gibi InMotion da arayüzü için endüstri standardı cPanel kullanıyor. Kontrol panelinin kullanımı kolaydır ve etkili bir şekilde nasıl kullanılacağına dair birçok bilgi ve literatür vardır. InMotion ayrıca cPanel arayüzünü doğrudan kontrol panelinize entegre eder, yani cPanel cihazınız ve faturalandırmanız için ayrı giriş hesaplarına ihtiyacınız olmaz.
 • BBB akreditasyonu. BlueHost’un aksine, InMotion Hosting, Inc. 2003’ten beri Better Business Bureau tarafından akredite edilmiştir. A + derecesine sahiptirler, yani hizmet performansı ve müşteri memnuniyeti açısından çok yüksek puan aldılar..

InMotion Hosting Eksileri

 • Fiyatlandırma yapısı. Doğru fiyata doğru hizmeti bulmak oyunun adı. Hiç kimse buna değmeyecek bir hizmet için olması gerekenden fazlasını ödemek istemez. InMotion, planları için çok düşük reklam fiyatlarına sahiptir, ancak bunlar, tüm yılı bir kerede satın almanız gereken yıllık planlardır. Uygun fiyatlı planları var, ancak aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışacağım geniş sınırlamalar var.
 • Web sitesi sınırlamaları. Web sitenizde izin verilen veritabanlarının sayısı, hangi uygulamaları çalıştırabileceğinizi ve web sitenizin genel olarak nasıl performans göstereceğini belirler. Tek bir alanda sahip olabileceğiniz web sitesi sayısı, birçok barındırma hizmeti için önemli bir satış noktasıdır. InMotion, maalesef, bu yeteneklere sıkı sınırlamalar getirerek, daha pahalı planları ile bile web sitesi ve veritabanlarının sayısını sınırlıyor.
 • Marka odaklılık. InMotion, farklı web sitesi türleri için uzmanlaşmış çok çeşitli hizmetler sunar. Web sitenize mükemmel uyan bir şey bulursanız bu iyi olabilir, ancak ne istediğinizi tam olarak bilmiyorsanız da bir acı olabilir. Ne istediğinizi bilseniz bile, şirketin odak noktasını bu kadar çok hizmet modeline yayması, daha odaklı bir şirketten daha özel ilgi çekebilecek bazı müşteriler için sorun çıkarabilir.
 • Yavaş doğrulama. InMotion güvenliğine çok dikkat eder ve tüm yeni müşteriler için telefon doğrulaması gerektirir. Hesabınıza anında erişme seçeneği yoktur ve kimliğinizi doğrulama işleminden geçmek uzun sürebilir. Hatta bazı müşteriler kimliklerinin resmini göndermeleri gerektiğini bildirmişlerdir. Bu güvenlik için iyi bir şey olsa da, birçok potansiyel müşteri için bir sapma olabilir.
 • Büyük isim problemleri. Tıpkı BlueHost’ta olduğu gibi InMotion, çok sayıda yerleşik müşteriye sahip tanınmış bir şirkettir. Bu bir dizi farklı avantaj sağlarken, şirketle başa çıkmanın belirli yönlerini garantisiz bir baş ağrısına dönüştürebilir..

Gördüğünüz gibi, iki şirket arasında bakılması gereken çok şey var. Her ikisinin de belirgin avantajları ve dezavantajları vardır ve performansları ve itibarları çok benzerdir. Peki hangisinin bizim için doğru olduğunu nasıl seçeriz?

Nasıl biriktiriyorlar?

Hangi hosting şirketinin daha iyi olduğuna karar vermek zor olabilir. Ele alınması gereken birçok farklı nokta var ve her şirket çok farklı hizmetler ve özel fırsatlar sunuyor. Bu gerçekten ne aradığınıza bağlıdır, ancak daha yakından bakmak istiyorsak, onu üç kategoriye ayırabiliriz: işlevsellik, destek, ve fiyat.

İşlevsellik

Her iki web sitesi de etkileyici hız ve çalışma süresi istatistikleri, sınırsız disk alanı, bir yıl boyunca ücretsiz alan adı ve hizmetlerinde para iade garantisi sunmaktadır. InMotion’ın garantisi BlueHosts’un üç katıdır, ancak BlueHost sektör lideri donanım ve çalışma süresine sahiptir.

Genel olarak, BlueHost marjinal olarak daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor, ancak fiyat farkı ve yapısı bu faktörü gerçekten yapacak veya kıracak olan şey. BlueHost, ücretsiz Cloudfare CDN ile birlikte şablonlar içeren ücretsiz bir site oluşturma aracı ve sizi hizmete kimin yönlendirdiğine bağlı olarak çok sayıda indirim sunar. InMotion ayrıca, ücretsiz bina araçları ve şablonlar, ücretsiz geçişler, ücretsiz SSD depolama dahil indirimli barındırma planlarıyla bir dizi ücretsiz seçenek sunar, &c.

InHotion için indirim planlarında bile sınırsız bant genişliği, düşük fiyat aralığında cazip hale getirir, ancak BlueHost daha ucuz planları ile daha yüksek performans ve destek özellikleri sunar..

InMotion, daha pahalı planlara baktığınızda öne çıkmaya başlar, ancak fiyat yükseldikçe BlueHost’lardan daha yüksek performans ve özellik yükseltmeleri ile.

Destek

Bir barındırma şirketi tarafından sunulan müşteri desteği ve öğrenme kaynakları, birçok müşteri için en önemli faktörlerden bazılarıdır. Müşteri desteğine ihtiyaç duymayı planlamasanız bile, sorun yaşamanız durumunda bilgi ve uzmanlığa sahip olmak paha biçilmez bir varlıktır.

Her iki şirket de yeni kullanıcıların barındırma hizmetlerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenebilecekleri geniş bilgi merkezlerine sahiptir ve her iki şirket de müşterileri için canlı sohbet desteği sunmaktadır. Her iki şirket de telefon desteği sunarken, sadece BlueHost bu hizmeti 7/24 sunuyor. Öte yandan, InMotion ayrıca bir bilet sistemi veya Skype çağrıları aracılığıyla müşteri desteği sunar.

InMotion, BlueHost’tan biraz daha küçüktür ve müşteri memnuniyetine olan bağlılıklarında gösterir. Özellikleri karşılaştırıldığında biraz eksik gibi görünse de, müşteri desteği itibarı olağanüstü. InMotion’ın müşteri destek seçeneklerinden sürekli olarak hayal kırıklığına uğramış birini bulmakta zorlanırsınız.

Bununla birlikte, BlueHost’un 7/24 telefon desteği, destek almak için otomatik bir hizmet veya bilet sisteminden geçmek istemeyen müşteriler için çok yararlı olabilir ve BlueHost’un destek uzmanları ekibi de sorunları çözmek için çok iyi bir üne sahiptir..

Sonunda, bu ne kadar desteğe ve ne tür desteğe ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır. Her iki şirket de web hosting memnun tutmak için yeterli olmalıdır çok güvenilir müşteri desteği sunuyor.

Fiyat

Gördüğünüz gibi, her iki hizmet de çok çeşitli işlevler ve destek sunar. Bu farklılıklar bazı belirgin avantajlar ve dezavantajlar gösterir, çoğu müşteri için en önemli faktörlerden biri fiyat. Her bir hizmetin maliyeti nedir ve fiyatlar nasıl karşılaştırılır??

 • BlueHost aylık 3.95 $ ‘dan başlayan Paylaşımlı hosting, aylık 19.99 $’ dan başlayan VPS hosting ve aylık 79.99 $ ‘dan başlayan Dedicated server Hosting sunmaktadır. Seçenek yelpazesi oldukça sınırlı görünüyor, ancak planları çok yönlü ve çok çeşitli web sitesi modelleri ile etkili bir şekilde kullanılabilir.
  • Yeni başlayanlar için, paylaşılan planları muhtemelen en iyi bahistir ve sınırlı SSD depolama alanı, alt alan adları, e-posta depolama alanı ve özel teklifler veya özellikler içermeyen temel bir plan için aylık 3,95 dolardan (normalde 7,99 $) başlar. Artı planı aylık 5,95 ABD dolarıdır (normalde 10,99 ABD doları) ve sınırsız web sitesi, SSD depolama alanı, alt alan adı ve e-posta depolama alanı sunar. Artı planı ayrıca pazarlama teklifleri 200 $ var. Seçim artı paketi de şu anda ayda 5,95 $ (normalde 14,99 $) ve tüm ekstra paketler ve tekliflerle sınırsız tüm özellikleri sunuyor.
 • Hareket halinde web sitenizin ihtiyacı ne olursa olsun özel olarak tasarlanmış son derece geniş farklı fiyatlı seçenekler sunar. Planları, temel paylaşılan işletme barındırma için aylık 3,99 $ ‘dan, aylık 95 $’ dan başlayan özel sunucu planlarına kadar değişir.
  • Şu anda% 50 indirimli olan paylaşılan işletme barındırma hizmetleri, ücretsiz SSD depolama alanı, 400+ uygulama ile tek tıklamayla yükleme ve ücretsiz alan adı ile birlikte geliyor.
  • Onlar aylık 4.99 $ ‘dan başlayan hosting WordPress uzman var. Bu planlar WordPress tabanlı web siteleri için optimize edilecek ve mükemmel hızlar ve güvenilirlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bir WordPress sitesi başlatmak istiyorsanız aradığınız şey budur.
  • Sahip oldukları bir başka ilginç seçenek de alan adlarının yeniden satışıyla ilgilenenler için uzmanlaşmış satıcı paketidir. Bunlar aylık 13,99 ABD dolarından başlar ve kendi müşterilerinizi barındırmanıza ve alan adlarını sınırsız web siteleriyle yeniden satmanıza olanak tanır.

Gördüğümüz gibi, her iki hizmet için de fiyat aralıkları çok farklı. InMotion, WordPress veya alan adı satışı için özel planlarla çok daha yönlü bir yapıya sahiptir. Öte yandan BlueHost, müşterileri için kendi yararlarına kullanacakları benzersiz bir performans ve büyük miktarda kaynak sunar. BlueHost planları da biraz daha ucuz.

Sonunda, yapmak istediğiniz web sitesinin türüne bağlı olacaktır. Yeni başlayanlar muhtemelen basitliği için BlueHost’u tercih edecekken, daha uzmanlaşmış müşteriler çok yönlülüğü ve seçenekleri nedeniyle muhtemelen InMotion’ı tercih edecek.

Karar: InMotion veya BlueHost?

Her iki barındırma hizmeti de kendi kemerleri altında onlarca yıllık güvenilir hizmete sahiptir ve hiçbirinin işinde büyük bir hıçkırık olmamıştır. BlueHost daha büyük bir isimdir ve bu bazen yetersiz müşteri hizmetleri ve memnuniyeti anlamına gelse de, BlueHost müşteri tabanlarını destekleme konusunda gerçekten plakaya yükselir.

Performans da eşit şekilde eşleşti, InMotion sadece özel bir plan arıyorsanız daha çekici bir seçenek haline geldi. Bu iki şirkete bakan müşteriler ne olursa olsun memnun kalacaklar, ancak aceleci olmak yerine bilinçli bir karar vermek her zaman iyi bir fikirdir.

Bununla birlikte, tasarlamak istediğiniz web sitesi türü ve her iki hizmetin çeşitli özelliklerinin avantajınıza nasıl çalışmasını beklediğiniz konusunda çok düşünmek bir fark yaratacaktır. Benim önerim, her iki şirkete de bağımsız olarak bakmak, hatta bir temsilci ile konuşmak ve sizin için doğru olan bir şey bulamadığınızı görmek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map