InMotion Hosting vs Hostinger – Hangi Hosting Sağlayıcı En İyisi?

01.06.2020
Hosting Karşılaştırma 'InMotion Hosting vs Hostinger – Hangi Hosting Sağlayıcı En İyisi?
0 20 мин.

inmotion-vs-hostinger


Hostinger ve InMotion Hosting, uzun süre karşılaştırmak istediğimiz iki şirket. Şimdi zaman geldi ve size ikisinin avantajları ve dezavantajları hakkında bu ayrıntılı incelemeyi gönderebiliriz. Ancak, hangi şirketin daha iyi olduğunu söylemek için burada değiliz.

Her barındırma sağlayıcısı farklı olduğu için, burada açıkça bir kazanan ilan edemeyiz. Bunun yerine, hangi sağlayıcının kendi amaçlarınız için daha iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için buradayız. Bu makalenin sonunda, paylaşmak üzere olduğumuz ayrıntılara dayanarak seçimi kolayca yapabileceksiniz..

Fiyatlar, çalışma süresi, müşteri desteği, donanım ve abone olarak alabileceğiniz ücretsiz özellikler hakkında konuşacağız. Sahada daha küçük bir şirket olmasına rağmen, InMotion en son donanıma dayalı mükemmel müşteri desteği ve performans sağlar.

Hostinger ise deneyimsiz kullanıcıların kaydolabileceği kullanımı kolay hizmetler sağlamada büyük bir üne sahiptir. Yeni başlayanlar için uygun olmakla birlikte, hizmetleri endüstri standartlarına göre güvenilir ve hızlıdır. Daha fazla uzatmadan, detayları inceleyelim!

InMotion Hosting Hakkında

Genellikle web hosting şirketleri söz konusu olduğunda kıdemli kullanıcılar ve yeni gelenlerin görüşünde önemli bir fark vardır. Her iki müşteri grubu için oldukça ikna edici barındırma paketleri sağladıkları için InMotion’da bu kesinlikle geçerli değil.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkatle araştırmakta her zaman iyilerdi. Şirket başlangıçta çok küçüktü. 2001 yılında, iki adam zamanlarını küçük bir ofiste çalışmaya karar verdiler. Sahip oldukları tek şey tek bir özel sunucu ve bir telefon.

İkisi de müşterilerine destek verirken ve tüm işleriyle ilgilenirken bakımla ilgileniyordu. Başlangıçta sunucuda sadece bir avuç kullanıcı olmasına rağmen, şirket o kadar popüler oldu ki binlerce kullanıcı bugün barındırma paketlerine kaydoluyor.

InMotion mükemmel müşteri hizmeti, üst düzey donanım ve çevrimiçi yazılım ve uygulamalar şeklinde birçok kullanışlı özellik sunar. Sektörde neredeyse yirmi yıl sonra, en iyi hosting şirketlerinden biri olmayı başardılar. InMotion’ı web barındırma pazarında böylesine büyük bir rakip yapan şeyin ne olduğunu görelim.

InMotion Hosting’in Artıları ve Eksileri

InMotion’ın Artıları

Taahhüt yok – InMotion’da, barındırma paketinizi hemen taahhüt etmenize gerek yoktur. Eğer beğenmezseniz, aboneliğinizi 90 gün içinde iptal ettiğiniz sürece paranızı geri alabilirsiniz. Diğer hosting sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, 90 günlük garantilerinin oldukça cömert bir teklif olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu şirket size 60 gün verir, ancak 30 ve 15 günlük garantiler de nadir değildir.

Değerli hosting paketleri – InMotion, paketlerinin her birinde birkaç sınırsız özellik sunarak kendini rakiplerinden ayırır. Bunlara sınırsız aktarım ve sınırsız depolama alanı dahildir. Bu özelliklerin her ikisi de çeşitli web sitesi türleri için son derece yararlıdır.

Veri aktarımı ve disk alanı web siteniz için özellikle önemliyse, kesinlikle bir InMotion barındırma planından memnun kalacaksınız. Sağlayıcı, bu özellikleri en temel planlarında bile içerir ve sıkı bir bütçeyle başlamanıza olanak tanır.

Faydalı freebies – Sağlayıcı, kullanıcılara ücretsiz olarak birçok şey vermeye hazırdır. Öncelikle, hangi hosting paketini seçerseniz seçin, ücretsiz bir alan adı alırsınız. Bu alan adı kayıt veya site transferi sürecinde elde edilebilir.

Bu harika bir haber, çünkü alan adınız web sitenizin temeli olacak. İkincisi, sitenizi çevrimiçi tanıtmak için kullanılabilecek ücretsiz krediler alırsınız. InMotion, Bing, Yahoo ve Google AdWords için kredi vererek bu kaynaklardan ek trafik çekmenize olanak tanır.

Ama hepsi bu değil! InMotion ayrıca verilerinizi otomatik yedeklemelerle ücretsiz olarak korur. İşler ters gittiğinde, web sitesi verilerinizin eski bir sürümüne kolayca geri dönebilirsiniz.

Yetkin destek – Bir barındırma paketi satın almak ve çevrimiçi bir marka oluşturmak için uzman olmanıza gerek yoktur. Ancak, kesinlikle arkanıza sahip yetkin bir müşteri destek ekibine ihtiyacınız var. InMotion üstün hizmet sunmasına rağmen, teknoloji dünyasındaki şeyler zaman zaman oldukça öngörülemez olabilir.

Onların müşteri desteği, tavsiye veya karşılaştığınız bir sorunu hızlı bir şekilde gidermeniz gerekip gerekmediği konusunda yanıt vermeye hazırdır. Onlara telefon, canlı sohbet ve e-posta gibi çeşitli kanallardan veya web sitelerindeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz..

InMotion diğer önde gelen şirketlerden daha küçük olabilir, ancak olağanüstü müşteri desteğini nasıl sağlayabileceklerini bilirler. Bunun da ötesinde, kapsamlı bilgi tabanlarını ziyaret edebilirsiniz. Hızlı bir düzeltmeye ihtiyaç duyan kullanıcılar için birçok yararlı kılavuz, SSS, video eğitimi ve makale mevcuttur.

Üst düzey donanım – Web barındırma sağlayıcınız sunucuları için en son teknolojiyi kullanıyorsa, o zaman web siteniz kesinlikle yıldırım hızında yüklenecektir. InMotion, üst düzey donanıma yatırım yapmaktan çekinmeyen şirketlerden biridir.

Her şey sunucu ve web siteniz arasındaki iletişim hızı ile ilgilidir. Yükleme hızını belirleyen birkaç faktör daha var, ancak donanım yeterince güçlü değilse, başka hiçbir şey duruma yardımcı olamayacak.

InMotion yalnızca ikna edici gelmeyebilecek 2 veri merkezine sahiptir, ancak en azından bu ikisi tam özellikli ve tamamen güvenilirdir.

% 99 çalışma süresi – InMotion’daki sunucular çalışır durumda ve% 99’dan fazla çalışıyor. Bu, işletmeler için önemli bir faktördür, çünkü bir saatlik kesinti süresi bile onlar için önemli gelir kaybına neden olabilir. Aslında, “yüksek çalışma süresi” veya “güvenilir çalışma süresi”, işletmeler web siteleri için bir web barındırma alternatifi bulmak istediğinde en çok aranan terimler arasındadır.

Sunucuları ileri teknoloji üzerine kuruludur. Dell sunucuları üzerinde çalışan Linux işletim sistemi ve Cisco bileşenleri yüklü olarak kullanırlar. Bu üç isim, bu ileri teknolojilerin sunucuları hayal kırıklığına uğratması utanç verici olacağından kendileri için konuşur..

Böyle güvenilir bir donanım setine rağmen, InMotion ayrıca bir grup uzman çalıştırıyor. Sunucular için sürekli çalışma süresi sağlar ve her sorunu muhtemelen kullanıcılar tarafından görülebilir hale gelmeden çözer.

Güvenlik yazılımı – InMotion size çok zaman kazandırabilecek basit ama son derece etkili bir araç olan bir spam filtresi sunar. Çok sayıda spam arasında önemli e-postaları manuel olarak seçmek yerine, araç gelen kutunuzda neyin önemli olduğunu açıkça görebilmeniz için bunları filtreler..

Buna ek olarak, Patchman ve Sucuri dahil olmak üzere son derece popüler iki güvenlik platformu elde edersiniz. Patchman, adından da anlaşılacağı gibi, her şeyi güncel tutar, böylece sitenizin saldırılara karşı savunmasız kalmasını önler. Bu yazılımın her ikisinin de temel amacı, verilerinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve DDoS saldırılarına karşı korumak ve bu görevlerde birbirini takviye etmektir..

Çevre dostu – Veri merkezlerinin düzgün çalışması için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyması şaşırtıcı değildir. Bu genellikle bu tür şirketlerin çevreye zarar veren önemli bir karbon ayak izi bıraktığı anlamına gelir..

Bugünün teknolojisi, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretmemize ve böylece dünyayı kirliliğe karşı korurken günlük yaşamımız için kullanmamıza izin veriyor. Ev sahibi şirketler arasında yeşil enerji kullanmak giderek daha popüler hale geldi.

Endüstrideki en yüksek teknoloji şirketlerinden biri olan InMotion da yeşil enerjiyi kullanmaya başladı ve hosting planlarından birine kaydolarak gezegendeki hasarı azaltmanıza izin verdi.

InMotion Eksileri

Ortalama fiyatların üstünde – InMotion Hosting’deki fiyatlara dikkatlice erişmenizi tavsiye ederiz. Tabii ki, temel planları uygun fiyatlı görünebilir, ancak fiyatları yavaş yavaş en pahalı sunuculara kadar ölçeklendirirler. Hemen hemen tüm sağlayıcılar aynı şemayı takip ediyor.

Ancak, genel olarak, InMotion’daki fiyatların, diğer şirketler tarafından sunulan benzer paketlerle karşılaştırılması durumunda ortalamanın üzerinde olduğu ortaya çıkıyor. Bir başka hayal kırıklığı yaratan faktör, aylık ödeme yapamamanız, en az bir yıl boyunca taahhütte bulunmanızı istiyor.

90 günlük para iade garantisi, aboneliği acısız bir şekilde iptal etme şansınızdır. Rakamlar, potansiyel müşterilerin cömert garantiye rağmen fiyatlara baktıktan sonra ayrılmaya karar verdiğini söylüyor.

Gereksiz sınırlamalar – Temel barındırma planları InMotion Hosting’te oldukça güçlüdür, ancak bazı katı sınırlamalar vardır. Lansman planı, sahip olabileceğiniz web sitelerinin miktarını sınırlayarak size en tatsız olanı verir. 2.

Diğer güzel özellikler olmasına rağmen, birçok kullanıcı sadece bu sınırlama nedeniyle daha fazla büyüyemez. InMotion temelde onları henüz bütçelerine uygun olmayan daha pahalı bir plana geçmeye zorluyor. Temel bir paketle sınırsız web sitesi çalıştırmanıza izin veren bir sağlayıcı bulabileceğinizi belirtmiyoruz.

Uzun kurulumlar ve etkinleştirme – Kurulumlar ve web sitesi doğrulaması söz konusu olduğunda InMotion’ın olağandışı bir politikası vardır. Bu görevlerin tamamlanması için gereksiz yere uzun bir süre gerekirken, diğer sağlayıcılar hesabınızı ve web sitenizi çok daha hızlı etkinleştirmenize izin verir.

Sıkı yedekleme politikası – Şirket tarafından sağlanan otomatik yedekleme hizmeti başlangıçta harika bir şeydir, ancak dikkatli değilseniz ek bir masraf haline gelebilir. Web sitesi verilerinizin boyutu 10 GB sınırını aştığında, yedeklemeleri ücretsiz almak yerine ödemelisiniz.

Bunun da ötesinde, yedekler sonsuza kadar kullanılamaz. Yedekleme oluşturulduktan sonra, silinmeden önce 4 ay boyunca kullanılabilir. Zamanda geriye gidemezsin.

Hostinger Hakkında

Binlerce kişi her gün Hostinger planlarına kaydolarak şimdiye kadar toplam 29 milyon hesap ekledi. Sayılar yalan söylemez; bu sağlayıcı kesinlikle hedef kitlesi için ortalamanın üzerinde bir hizmet sunmaktadır. Şimdi o grup insanlara girip girmediğinizi öğrenmeniz gereken tek şey.

Sağlayıcının tüm avantajlarını ve dezavantajlarını sıralayarak size yardımcı olabiliriz. Web sitelerine göre, birinci sınıf güvenlik, yetkin müşteri destek personeli ve birçok freebies ile tamamen kullanıcı dostu, hızlı ve güvenilir bir hizmet alırsınız..

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Ancak, bu sağlayıcılar hakkında her zaman biraz şüpheci olmanız gerekir. Çoğu zaman, bu hizmetler iddia ettikleri kadar iyi değildir. Öncelikle, Hostinger tarafından sağlanan en iyi özelliklerden bazılarını görelim. O zaman size potansiyel anlaşma kırıcılardan bazılarını göstereceğiz.

Hostinger’ın Artıları ve Eksileri

Hostinger’ın Artıları

Güçlü sunucular – Günümüzde, web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız, hızlı sayfa yükleme süreleri sağlamanız gerekir. Web sitenizin yüklenmesi birkaç saniyeden fazla sürüyorsa, ziyaretçilerinizin çoğuna güle güle diyebilirsiniz.

Neyse ki, Hostinger üst düzey sunucuları ve altyapıları ile hızlı bağlantı sağlar. Avrupa, ABD ve Asya’da veri merkezlerini kurmuş ve hizmetlerini dünya çapında sunmaktadırlar. Cihazları kullanıcılara 1000 Mbps bağlantı garanti edebilir.

Web siteniz için zorlu bir tema kullansanız bile, muhtemelen yüklenmesi 1 saniyeden fazla sürmez. Hız önceliklerinizden biriyse, Hostinger ile yanlış gidemezsiniz.

Kullanıcı dostu – Barındırma hizmetleri, özellikle deneyimsiz kullanıcılar için zaman zaman oldukça karmaşık olabilir. Hostinger’in ana odağı, yeni başlayanlar için bir barındırma hizmeti kullanmanın daha az sinir bozucu olmasını sağlamaktır. Deneyim eksikliğinin hizmetlerine kaydolmak isteyen herkes için bir sorun olmayacağından emin oldular.

Hostinger’daki kontrol paneli biraz farklı. Gezinmesi kolay bir düzen ile minimalist, renkli bir tasarım kullanır. Ne yaptığını hemen anlayamamanız durumunda her seçeneğin üzerinde küçük bir açıklama bulunur..

Bu akıllı kontrol panelinde, web sitenizi ve barındırma hesabınızı yönetmek için ihtiyacınız olan tüm araçları ve seçenekleri bulabilirsiniz. Gizli ya da bulmak zor bir şey yok, her şeye birkaç tıklama ile ulaşabilirsiniz.

SSL’nin ötesinde güvenlik ve gizlilik – Bir barındırma sağlayıcısı planlarıyla birlikte ücretsiz SSL sunduğunda artık böyle büyük bir anlaşma değil. Web sitenizde bir SSL yüklü olması çok önemlidir, bu olmadan bir SSL başlatmayı bile düşünmemelisiniz.

İnternette tamamen güvende olmak için SSL’den daha fazlasına ihtiyacınız var. Hostinger, web sitesi verilerinizi koruyan bazı ek güvenlik önlemleri alınmasını sağlar. Hangi planı seçerseniz seçin, size birçok kullanışlı özellik sunan Bitninja adlı bir güvenlik platformuna sahip olursunuz..

Sizi DDoS saldırılarına, kötü amaçlı yazılımlara, kaba kuvvetlere ve bilgisayar korsanlarından alabileceğiniz diğer her türlü saldırıya karşı sürekli korur. Ayrıca, yine de çöp kutusuna taşıyacağınız e-posta iletilerini kaldıran bir spam filtresi olan SpamAssassin’i alırsınız. Hostinger’ın güvenliği ciddiye aldığını kanıtlayan bir başka şey de ücretsiz yedekleme hizmetidir.

Ücretsiz web sitesi oluşturucu – Hostinger, web sitesi oluşturucusu ile diğer birçok sağlayıcıya göre büyük bir avantaja sahiptir. Sadece güvenilir ve güçlü bir web hosting planı almak değil, aynı zamanda sorunsuz bir şekilde web sitenizi oluşturmak mümkün olacak. Basit bir özensiz görünümlü web sitesi değil, gerçekten profesyonel görünen bir web sitesi.

Sonuç, insanların diğer platformlarla kitlesel olarak ürettiği web siteleri değil, benzersiz bir web sitesi olacaktır. Her birinde çok sayıda özelleştirme seçeneği ile seçim yapabileceğiniz çok çeşitli web sitesi şablonları vardır.

Yepyeni bir web sitesini bitirdiğinizde, Hostinger size ücretsiz olarak bir alan adı kaydetme seçeneği sunacaktır. Ücretsiz alan adını almak için İşletme veya Premium planını seçmeniz gerekiyor.

Etkileyici bilgi tabanı – Hostinger, bilgi paylaşmak ve kullanıcılarına web siteleri ve genel olarak barındırma ile ilgili hızlı düzeltmeler ve açıklamalar sunmak için istekli. Bu nedenle, arama çubuğunu kullanarak ilgilendiğiniz konuları kolayca bulabileceğiniz kendi bilgi tabanlarını oluşturdular..

Her kullanıcı için çok sayıda video eğitimi, kılavuz ve yardımcı makale bulunmaktadır. Bu web hızlı bir şeyler öğrenmek için hosting deneyimi olmayanlar için harika bir fırsattır. Canlı sohbetlerini bilgi tabanı olarak bile kullanabilirsiniz. Destek personeli öğretmenlerle müşterilerle iletişim kurmak için eğitilmiştir.

Uygun planlar – Hostinger’da, sıkı bir bütçeniz olsa bile oldukça güçlü hosting planları bulabilirsiniz. Oyundaki diğer en iyi hosting sağlayıcılarından bazılarıyla karşılaştırırsanız, fiyatları oldukça düşüktür. Ayrıca, planlarının her birinde bir sürü ücretsiz özellik elde edersiniz.

Şimdi, biraz daha fazla ödeme yapmanıza neden olacak birkaç taktik eyleminin olduğunun farkındayız, ancak her şirkette durum böyle. İnsanların daha hevesli bir şekilde kaydolmaları için paketleri hakkında mümkün olan en az bilgiyi görüntülemek istiyorlar..

Yararlı e-posta araçları – Bu küçük bir bonus gibi görünebilir, ancak bir dizi e-posta aracı çevrimiçi işletmeler için çok yararlı olabilir. En temel olanı dışında herhangi bir Hostinger planı, ekstra bir ödeme yapmanıza gerek kalmadan size sınırsız e-posta hesabı sağlar.

Bir Hostinger hesabı oluşturarak, oturum açabileceksiniz ve e-posta hesabınızı istediğiniz zaman yönetebileceksiniz. Bir ekiple çalışıyorsanız, üyelerin her birine erişim de verebilirsiniz. Otomatik yanıtlayanlar, spam filtresi ve e-posta yönlendirme yazılımı dahil olmak üzere e-posta hesaplarıyla birlikte son derece kullanışlı araçlara sahip olursunuz.

Olağanüstü çalışma süresi – Bir barındırma sağlayıcısı gerçekten iyi olması gereken şeylerden biri kesintisiz web sitenizi çevrimiçi tutmaktır. Web hosting, donanım ve yazılım hem de yanlış gidebilir birçok şey vardır.

Hostinger, üst düzey donanım ve sorunları kullanıcılar tarafından görülmeden önce önleme yeteneği sayesinde mükemmel bir çalışma süresi kaydına sahiptir. Web sitenizin her ay birkaç saatten fazla kesinti yaşamamasını garanti ederler, bu da% 99,9’un üzerinde çalışma süresidir..

Hostinger Eksileri

Çok meşgul müşteri desteği – Hostinger, müşteri destek hizmetlerine canlı sohbet yoluyla bağlanmak istiyorsanız hesabınıza giriş yapmanızı gerektirir. Bu bazen oldukça can sıkıcı olabilir. Onların destek ekibi, alanında son derece deneyimli uzmanlardan oluşur. Ayrıca sorunları çözme ve tavsiye verme konusunda çok iyi.

Buradaki dezavantaj, bu yüksek kaliteli desteği alana kadar önemli bir süre beklemeniz gerektiğidir. Sonunda size ulaştıktan sonra, mevcut durumunuza tamamen uygun bir ekip üyesi veya kaynak bulana kadar biraz daha beklemenizi isteyebilirler..

CPanel yok – Basit bir şey istediler, bu da onları cPanel’den kurtulma ve kendi kontrol panellerini sunma kararına götürdü. Bu, zaten cPanel’e alışmış ve şimdi yeni platformda nasıl gezinileceğini yeniden öğrenmesi gereken kullanıcılar için kötü bir haber olabilir..

Sonuç olarak, sürümleri oldukça basit ve açıklayıcıdır, ancak yine de, cPanel’in barındırma sağlayıcıları arasında bu kadar popüler olmasının bir nedeni vardır. Karmaşık görevlere alışmış daha deneyimli kullanıcılar da vardır ve bu kadar aşırı basitleştirilmiş bir kontrol paneliyle çalışması onlar için can sıkıcı olabilir.

Hoş olmayan fiyatlandırma hileleri – Barındırma sağlayıcıları arasında birkaç hile uygulamak ve müşterileri ucuz fiyatlara sahip olduklarına ikna etmek ve sonunda daha fazlasını istemek yaygındır. Hostinger kesinlikle bir istisna değildir, bu yüzden katılmak istiyorsanız ek masraflara hazırlıklı olmalısınız.

Yenileme maliyetleri olacak, ancak bir yıl veya daha uzun bir süre için kaydolursanız iyi bir fiyat alabilirsiniz. Sonuçta, orada uzun vadeli ağırlamaya karar verirseniz fiyatları oldukça uygun. Bir başka dezavantaj, aylık planların olmamasıdır.

Sonuç: Hostinger veya InMotion Hosting?

InMotion sıralamasında üst sıralardaki küçük şirketlerden biri olabilir, ancak kesinlikle hızlı büyüyen bir şirkettir. Her sorunu ciddiye alıyorlar ve müşterilerini olabildiğince iyi tatmin etmeye çalışıyorlar. Bu tutum, ne yazık ki, web hosting sağlayıcıları arasında yaygın değildir. Ayrıca, hangi hosting planına kaydolduğunuz önemli değil.

Şirket size 90 günlük para iade garantisi veriyor, bu da hizmetlerini denemek ve memnun olup olmadığınızı belirlemek için çok zaman alıyor. InMotion gün içinde tek bir özel sunucu ile hizmet vermeye başladı. Bugün tamamen bağımsız bir şirket, her geçen gün gelişiyor.

Hostinger, çevrimiçi bir varlık oluşturmak ve güçlü bir marka oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için şiddetle tavsiye edilir. Hizmetleri kullanıcı dostu, hızlı ve her pakette çok çeşitli ekstralar elde ediyorsunuz. Yol boyunca ortaya çıkabilecek ek masraflar için hazırsanız, Hostinger olağanüstü bir seçimdir. Şimdi hangisinin size daha fazla değer verdiğini belirlemek sadece size kalmış!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector