InMotion Hosting vs SiteGround – Hangi Web Host en iyisidir?

01.06.2020
Hosting Karşılaştırma 'InMotion Hosting vs SiteGround – Hangi Web Host en iyisidir?
0 21 мин.

inmotion-vs-SiteGround


Bu yazıda, web hosting endüstrisinde tamamen farklı ama gerçekten güçlü iki ismi karşılaştıracağız: InMotion Hosting ve SiteGround. Öncelikle, InMotion hakkında, hizmetlerinin ana avantajları ve dezavantajları da dahil olmak üzere bazı önemli ayrıntıları paylaşacağız. Müşteri desteği, güvenilirlik, ücretsiz araçlar ve özellikler, fiyatlar ve kullanıcı geri bildirimi açısından inceleyeceğiz.

İnsanlar InMotion’u güçlü müşteri destek ekibi için sürekli övüyorlar. Bu kesinlikle muazzam bilgi ve hızlı tepki süreleri ile güçlü takımlarından biridir. Öte yandan, şu anda sektördeki büyük isimlerle karşılaştırırsanız oldukça küçük bir şirket olan SiteGround var. Ancak, bu kadar çok olumlu geri bildirim almasının nedeni, müşteri odaklı çözümlerinden kaynaklanmaktadır..

SiteGround’da, web sitenizin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan ve paranızın karşılığını veren bir barındırma planı bulma şansınız daha yüksektir. Bu makalenin sonunda, bu sağlayıcılardan ne bekleyeceğiniz çok net olacaktır. Bu, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Daha fazla uzatmadan başlayalım!

Artıları & InMotion Hosting Eksileri

InMotion mükemmel dengeyi bulan şirkettir. Genellikle, bir şirketi öven iki farklı müşteri tabanı vardır. Ya birkaç ay önce katılmış olanlar ya da orada uzun bir geçmişi olan daha deneyimli, sadık kullanıcılar tarafından övgü alıyorlar. InMotion, her iki taraf tarafından da sürekli övülen son derece popüler bir şirkettir..

İş dünyasında uzun yıllara dayanan deneyimleri, başarılarına büyük katkıda bulundu. Her şey 2001 yılında iki sunucu, tek bir sunucu ve bir yönlendirici ile başladı. Müşteri hizmetleri, faturalandırma, bakım ve işle ilgili tüm görevler bu iki kişi tarafından gerçekleştirildi. Yatırımcı yok, başlangıç ​​için bütçe yok. Yavaş yavaş büyümeye başladılar ve sonunda büyük bir şirkete dönüştüler.

Bir şeye sıfırdan başlarsanız, bunun tüm farklı kısımlarını anlamak için gerçekten zamanınız olur. Bu noktaya kadar, deneyimli web sitesi sahipleri, işletme sahipleri, blogcular, geliştiriciler ve daha fazlası gibi birçok farklı hedef kitlenin ihtiyaçlarını tam olarak nasıl karşılayacaklarını biliyorlar. Bugün, InMotion çeşitli özel hosting planları da sunmaktadır. Onları çok pahalı düşünüyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli paylaşılan ve VPS planları var.

Şirket şu anda sektördeki en büyük isimler arasında. İnsanlar bunu istikrarlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir çözüm olarak bilirler. Daha fazla uzatmadan, bu sağlayıcının sunduğu en iyi özellikleri inceleyelim!

InMotion Hosting’in Artıları

 • 90 Gün Para İade Garantisi – InMotion Hosting hizmetlerine büyük güven duymaktadır. Planlarından memnun olmayan kullanıcılar için 90 günlük garanti sunarlar. Böylesine uzun bir zaman diliminde, sizin üzerinde hiçbir baskı olmayacaktır. Sunucunuzu başlatabilir ve barındırma hizmeti ile birlikte gelen her şeyi deneyebilirsiniz. Eğer hoşuna gitmiyorsa, paranı bırakabilirsin.
 • Cömert hosting planları – Ne genellikle bir web sağlayıcı barındırma beklediğiniz birkaç sınırsız özellikler sunmak ve sonra beklenmedik bir ücret ile sizi şaşırtmaktır. Kullanıcılar genellikle sağlayıcıyı pakette bulunan sınırsız özelliklerin web sitelerinin gereksinimlerine uygun olup olmadığına göre seçerler. InMotion kullanıcıları için oldukça iyi bir anlaşma var. Planları sınırsız depolama alanı ve sınırsız veri aktarımıdır. Bu ekstraları, en ucuz planlarına kaydolarak bile alabilirsiniz. Ne kadar iyi? Depolama ve veri aktarımı, web siteniz için özellikle ihtiyacınız olan iki özellikse özellikle harikadır. Yapmazsan, o zaman senin için çok fazla bir fark yaratmaz.
 • Birçok ekstra dahil – InMotion size yarasadan hemen bir alan adı verir, bu nedenle bir alan adı kayıt şirketi bulma ve orada bir alan adı satın alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Sadece planlarından birine kayıt yaparak ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, InMotion’ın size sunduğu ücretsiz kredilerle Bing, Google ve Yahoo gibi en popüler arama motorlarında web sitenizin reklamını yapmaya başlayabilirsiniz. Otomatik yedeklemeler de kendi freebies paketine dahil edilir, böylece web sitesi verileriniz asla hasar görmez veya kaybolmaz. Günümüzde, yedeklemelerin güvenliği olmadan çevrimiçi bir işletmeyi gerçekten büyütemezsiniz.
 • Teknoloji konusunda bilgili müşteri desteği – Web siteleri ve sunucular, beklenmedik bir şekilde herhangi bir zamanda sorun yaşayabileceğiniz karmaşık varlıklardır. Bu durumlarda, güvenebileceğiniz bir müşteri destek personeline sahip olmak iyidir. InMotion ile 7/24 profesyonel yardım alabilirsiniz; mevcut kanalları kullanarak sormanız yeterlidir. Personeline e-postalar, iletişim formu, canlı sohbet ve hızlı yanıt süreleriyle telefon yoluyla ulaşılabilir. Boyutuyla ilgili olarak, InMotion hala oyundaki küçük şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ancak, kesinlikle diğer birçok büyük olandan daha profesyonel. Bu özellikle müşteri desteği söz konusu olduğunda geçerlidir. Elbette, doğrudan yardıma ihtiyacınız yoksa, bilgi tabanlarındaki kılavuzlara, SSS’ye ve video eğitimlerine göz atarak birçok sorunu çözebilirsiniz. Orada birkaç dakika içinde çözülebilecek birçok yaygın sorun belgelenmiştir. Tek yapmanız gereken anahtar kelimeleri arama çubuğuna yazmak ve Ara’yı tıklamaktır.
 • Güçlü sunucular – InMotion Hosting, kullanıcıları için yıldırım hızını sağlamak için donanımlarına çok yatırım yaptı. Sağlayıcılar sunucularının hızını her zaman yazılımla biraz optimize edebilir, ancak bu her zaman esas olarak sunucunun içerdiği farklı donanım parçalarına dayanır. En son donanım ile, web siteleri ve sunucu arasında hızlı ve istikrarlı bir bağlantı kurabilirler. Bahsettiğimiz gibi, InMotion web hosting diğer büyük isimlerin çoğundan biraz daha küçük bir şirkettir. Sadece 2 veri merkezi kurdular ve her ikisi de ABD’de bulunuyor. Başka hiçbir kıtada mevcut değiller, ancak şirketin Ashburn ve Los Angeles çevresindeki bölgelerde kesinlikle güçlü bir varlığı var.
 • İkna edici çalışma süresi – Sunucuları% 99’dan fazla çevrim içi. Bu bilgi web sitesi sahipleri çoğunlukla bir web sağlayıcı barındırma almadan önce ilgileniyorum. Ve hiç kimse ziyaretçilerini (veya müşterilerini) çevrimdışı bir web sitesi ile hayal kırıklığına uğratmak istemediğinden mantıklıdır. Öte yandan, sunucu kapalı kalma süresi önemli miktarda gelir kaybına neden olabilir. InMotion Hosting, Dell sunucularında Linux çalıştırıyor ve altyapı Cisco bileşenlerini temel alıyor. Oldukça güçlü bir kombinasyon ve sonuç kendisi için konuşuyor. Bu makinelerin çalışmasını neredeyse durduramazsınız ve sürekli izlenirler. Yazılımın yanı sıra insan bileşeni de var. Şirket, yalnızca sorunları çözmekle kalmayıp aynı zamanda sunucuların çökmesine neden olmalarını önlemek için bir uzman ekibi istihdam etmektedir..
 • Güvenli barındırma – Sağlayıcı, güvenlik paketlerinde bazı güçlü araçlar içerir. Gelen kutunuzda yalnızca gerçek e-postaların kabul edilmesini sağlayan bir spam filtresi alırsınız. Ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinize bakılmaksızın, sonunda düzenli spam iletileri almaya başlayacaksınız, bu yüzden gerçekten başka bir yol yoktur. Buna ek olarak, Sucuri ve Patchman olsun. Sucuri, sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan koruyan popüler bir web sitesi güvenlik platformudur. Tehditler konusunda endişelenmenize gerek kalmadan çevrimiçi markanızı oluşturmaya devam edebileceğinizi garanti eder. Öte yandan Patchman, web sitenizdeki her şeyin düzgün bir şekilde yamalanmasını sağlayarak güvenlik açıklarını önler. Ayrıca düzenli kötü amaçlı yazılım taramaları yapar ve algılanırsa bunları kaldırır. Temel olarak sunucunuz için başka bir koruma.
 • Çevre dostu – Bir sunucuyu çalıştırmak için çok fazla enerji gerektirdiğinden, veri merkezleri son derece kirletici olmaktadır. Neyse ki, yeşil enerji kullanılarak karbon ayak izi büyük ölçüde azaltılabilir. Web hosting sağlayıcıları genellikle rüzgar enerjisine yatırım ve böylece daha iyi bir çevreye katkıda bulunur. Bu hosting şirketleri arasında giderek daha popüler hale geliyor ve hatta InMotion Hosting bu adımları takip ediyor. Barındırma planlarına kaydolarak, kirliliğin azaltılmasına da yardımcı olabilirsiniz.

InMotion Hosting Eksileri

 • Pahalı ölçeklendirme – InMotion Hosting’in bir dezavantajı, repertuarında pahalı ve ucuz planlara sahip olmaları, ancak aralarında hiçbir şey olmaması. Kaynaklarınız tükenmeye başlarsa ve bir sonraki plana yükseltmek isterseniz, bu önemli bir sorun olabilir, çünkü önemli ölçüde daha yüksek bir bütçeye yatırım yapmanızı gerektirir. Şirketi hosting endüstrisindeki diğer popüler şirketlerle karşılaştırdık ve fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğu ortaya çıktı. Ancak, fiyat için yüksek kalite elde ettiğinizi dikkate almanız gerekir. Tek seçeneğiniz temelde en az bir yıllık sözleşme için kaydolmaktır, bu da sadece birkaç ay boyunca hizmete ihtiyaç duyan web siteleri için uygun değildir. En azından 90 günlük oldukça uzun bir para iade garantisi var. 90 gün içinde web sitenizi uzun vadede sunucularında çalıştırmanın uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Bu düşünmek için çok zaman var, ancak incelemelere göre, fiyatlar potansiyel müşterilerin ayrılması için yeterince büyük bir sapma.
 • Sınırlı temel planlar – Kullanıcılarını en fazla 2 web sitesi ve 2 veritabanı ile sınırladığı için başlangıç ​​planları herkes için yeterli olmayabilir. Henüz çok fazla kaynağa ihtiyacınız olmasa bile, daha fazla web sitesine ev sahipliği yapmasına izin vermek için bir sonraki plana geçmeniz gerekebilir. Bunun anlamı, InMotion’daki planların günlük kullanıcılar için gerçekten dengeli olmaması ve gereksiz yükseltmelere harcamaya zorlamasıdır. Sağlam bir çevrimiçi varlık oluşturmak istiyorsanız, temel plan kesinlikle uzun süre yeterli olmayacaktır. Diğer sağlayıcılar, çevrimiçi gelirinizi, yeni sürüme geçme konusunda kendinizi rahat hissettiğiniz noktaya sabit bir şekilde artırabileceğiniz temel planlar sunar. InMotion Hosting ile durum kesinlikle böyle değil.
 • Başlaması çok uzun sürüyor – Hesabınız ve web siteniz yayınlanmaya hazır oluncaya kadar gereksiz yere uzun bir sayfa ve form dizisinden geçmeniz gerekir. Bu, zamanınızın büyük bir kısmını alabilirken, diğer sağlayıcıların bazılarındaki hesaplar birkaç dakika içinde kurulabilir. InMotion bu şeyleri belirgin bir neden olmadan aşırı karmaşıklaştırdı.
 • Ücretsiz yedekleme sınırlıdır – Bir sınırlama olsa da, sağlayıcı tarafından web sitesi verilerinizin düzenli yedeklerini oluşturmak oldukça cömerttir. Ne yazık ki, bu sınır oldukça düşük. Düzenli yedeklemeler istiyorsanız, web sitenizin boyutunu 10 GB’ın altında tutmanız gerekir. Aksi takdirde, tek seçeneğiniz yedeklemeler için ödeme yapmaya başlamaktır. Ayrıca, 4 aydan daha eski yedeklemeler otomatik olarak silinir, bu nedenle zaman içinde olduğundan daha geriye gitmeyi beklemeyin. Yedekleme ile ilgili diğer tüm hizmetler ekstra, ücretli hizmetler olarak kabul edilir.

Artıları & SiteGround’un Eksileri

SiteGround’un en çok kanıtlamaya çalıştığı şey, web sitelerinde vaat ettiklerini tam olarak sağlayabilmeleridir. Onların vaatlerini yerine getirmek mümkün olmayan hosting sağlayıcıları onlarca vardır. Planlarına kaydolduktan sonra, genellikle anlaşmanın arkasında sizi bekleyen çeşitli satışlar ve beklenmedik ücretler olduğunu keşfedersiniz..

SiteGround’da, açıklandığı gibi çalışan her türlü web barındırma paketini bulabilirsiniz. WordPress, Joomla, Magento, Drupal, PrestaShop ve WooCommerce kullanıcıları için de çözümler var. Bunun da ötesinde, paylaşılan, bayi, bulut ve özel barındırma planları var. Web sitenizin çevrimiçi olmasına ve büyümesine yardımcı olan her şeyi sağlayabilirler. Daha fazla uzatmadan, bu şirketin avantaj olarak gördüğümüz bazı ana yönlerini görelim!

SiteGround’un Artıları

Yüksek hızlı barındırma – Çoğu web sitesi sahiplerinin bir web barındırma sağlayıcısında aradıkları hızlı sayfa yükleme hızıdır. İnternet oldukça rekabetçi web siteleriyle dolu olduğundan, sağlam bir çevrimiçi varlık oluşturmak isteyen herkes için yüksek hızın sağlanması zorunlu hale geldi. Etrafında başka yol yok. Ziyaretçilerin, istediklerini bulana kadar içeriğinize sorunsuz bir şekilde göz atabilmeleri gerekir. Yavaş bir hizmet seçerek bu işlemi yavaşlatırsanız, sadece başka bir yerde bırakmaya ve bulmaya karar verirler. SiteGround, hız söz konusu olduğunda yüksek bir standardı koruyan barındırma sağlayıcılarından biridir. Bu, esas olarak, tüm dünyadaki stratejik yerlerde kurulan çok sayıda veri merkezi sayesinde. Kaydolduktan sonra, sadece en yakın yeri seçmeniz yeterlidir..

Birçok freebies – Güçlü bir barındırma planının yanı sıra, SiteGround size büyümenize yardımcı olacak çok çeşitli ücretsiz araçlar ve özellikler sunar. Örneğin, istediğiniz kadar e-posta hesabı ve veritabanı oluşturmanıza olanak tanır. Şirket, günlük yedeklemeler oluşturarak web sitesi verilerinizi güvende tutar. Web siteniz kilitleniyorsa ve nedenini bilmiyorsanız, her zaman önceki bir sürüme geri dönme seçeneği vardır. SiteGround’un bir cPanel lisansı sağlaması, yalnızca işleri basit ve kullanıcı dostu tutmak istediklerini vurgular. İnsanlar sağlayıcıları zaman zaman değiştirir ve cPanel büyük olasılıkla alıştıkları kontrol panelidir. Kullanmaya devam etmeleri büyük bir avantaj olabilir. Ayrıca, pakete ücretsiz bir alan adı ve web sitesi oluşturucu ekleyerek web sitenizi başlatmanıza yardımcı olurlar. Bu fiyat için çok değer.

Tartışılmaz güvenlik – SiteGround, güvenlik söz konusu olduğunda gereksiz vaatlerde bulunmaz. Sadece yaparlar ve şikayet edecek hiçbir şeyiniz olmaz. Web siteniz kötü amaçlı yazılımlara ve her türlü hacker saldırısına karşı 24 saat izlenecektir. En son güvenlik önlemlerini 6 farklı lokasyondaki tüm veri merkezlerinin donanım ve yazılım altyapısına uyguladılar. Yüksek performans ile üst düzey güvenlik geliyor, pek çok memnun müşteriye sahip olmalarına şaşmamalı. Sunucuları fiziksel ve sanal olarak dokunulmaz..

Etkili ve yardımcı destek – Çevrimiçi bir işletme işletmek, web sitenizi 7/24 açık ve çalışır durumda tutma sorumluluğuna sahiptir. Gecenin ortasında bir sorun ortaya çıkar ve çökmesine neden olursa, bunun farkında olmanız ve en kısa zamanda harekete geçmeniz gerekir. Aynı şey sağlayıcıdan da bekleniyor. Soruna hızla ulaşmaları ve üzerinde çalışmaya başlamaları gerekiyor, her dakika önemlidir. Neyse ki, SiteGround uzman ekibi ile yüksek düzeyde destek sunuyor. Teknik sorunları hızlı ve etkili bir şekilde düzeltebilirler, böylece çevrimdışı sitenizi gece yarısından sonra tekrar tekrar yenilemek yerine arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. Sorunu bildirdikten sonra kısa bir süre içinde kolay bir yanıt alırsınız ve çözülene kadar çok zaman almayacaktır. Joomla, Drupal veya WordPress tabanlı bir siteniz varsa, bu platformlar için de yardım alabilirsiniz.

Birçok ülkede kullanılabilir – SiteGround şu anda büyük bir şirket, bu yüzden her şey Bulgaristan’ın küçük ülkesinde başladığını kim düşünebilirdi? Hizmetleri popülerlik kazandıkça, dünya çapında kullanılabilir hale getirdiler. Karargahları Bulgaristan’da bulunduğundan, Avrupalı ​​kullanıcılar için varolan tüm ülkelere oldukça yakın olduğu için zaten umut vaat ediyor. Diğer veri merkezleri ve ofisleri Singapur, Londra, Milano, Chicago ve Amsterdam’da bulunmaktadır. Gezegenin neresinde olursanız olun, yüksek hızlı barındırma hizmetleri sağlayabilecekleri ortaya çıkıyor. Hatta ödeme yapmak için en uygun para birimine geçmenize izin verir. Sonuç olarak, SiteGround hem coğrafi hem de ekonomik olarak insanlar için uygun bir seçenektir.

WordPress için optimize edildi – Web sitelerinizi WordPress’te çalıştırmayı tercih ediyorsanız, bir SiteGround barındırma planına kaydolmak sizin için oldukça yararlı olacaktır. CMS’yi tek bir tıklama ile yükleyebilir ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Hiçbir deneyim gerektirmez ve SiteGround tarafından sağlanan ek tek tıklatma yükleme komut dosyalarıyla çok daha fazla zaman kazanabilirsiniz. WordPress ve WooCommerce’i paylaşılan, bulut ve özel sunucu paketlerindeki kullanıcılar için çok daha kolay hale getirdiler.

SiteGround’un Eksileri

 • Fiyat için küçük disk alanı – Şirket, paylaşılan her bir plana dahil ettikleri ücretsiz alan adları ve veritabanları ile oldukça cömerttir. Ayrıca, her planda çok sayıda web sitesi çalıştırmanıza ve çok sayıda yararlı yazılım yüklemenize izin verir. Ancak, ortaya çıktığı gibi, size paylaşılan bir barındırma planı ile verdikleri disk alanı, uzun vadede yeterli değildir. Diğer özellikler iyidir, ancak size sadece 10 GB depolama alanı sağlayan temel bir planla web sitenizin uzun süre dayanmasını bekleyemezsiniz. Bu, yalnızca bir sonraki plana geçtiğinizde aşılabilecek katı bir sınırdır. Temel planlarından en az birinde size sınırsız depolama alanı sağlayan birkaç barındırma sağlayıcısı olduğunu belirtmiyorum.
 • Fiyatlar çok yüksek – SiteGround’un zaman zaman harika indirimler sunduğunu ve normal fiyatlarının da çok yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Ancak, bu sadece aboneliğin ilk yılı için geçerlidir. 12 aylık abonelik sona erdikten sonra, onlar önemli ölçüde web hosting içine daha fazla yatırım gerektiren fiyatları artırmak. Planları o zaman dilimi için harika ve aboneliğinizi ancak hizmetlerinden gerçekten memnun kaldıysanız yenilemenizi öneririz. Fiyattaki artış genellikle işletmeler ve bireyler için o kadar acı vericidir ki, temelde onları başka bir sağlayıcıya geçmeye zorlar. Faturalandırma yöntemleri sayesinde, aylık hosting planınız için ödeme yaparken beklenmedik ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Aylık faturalandırmanın avantajı, istediğiniz zaman durmanızdır. Sözleşme sadece 30 gün sürdüğü için, web sitenizde bir sorun olmaması durumunda ek masraflar için endişelenmenize gerek yoktur. Ne yazık ki, ayrılmaya karar verirseniz SiteGround sizden 14,95 $ talep eder. Tabii ki, bunu sadece sağlayıcıdan ayrıldıktan sonra öğreneceksiniz.
 • İşletmelere çoğunlukla fayda sağlar – Sağlayıcı tarafından sunulan hizmetler, işletmeler için bireysel projelerden daha uygundur. Bu gerçeğe rağmen, SiteGround hala kendisini herkes için önerilen çok yönlü bir çözüm olarak tanıtıyor. Planlarının bir blogcu veya başka kişisel amaçlar için bir web sitesi isteyen biri için oldukça maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Evet, tam özellikli ve büyük olasılıkla herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, ancak diğer şirketler tarafından sunulan diğer birçok uygun fiyatlı seçenek var. SiteGround size bir dizi özellik sunan ve sizi yalnız bırakan bir sağlayıcı türü değildir. Ayrıca size destek vermeye ve işletmenizin büyümesine yardımcı olmaya isteklidirler..

SiteGround vs InMotion – Hangisi Daha İyi?

InMotion 2001 yılında iki kişi tarafından kurulduğundan beri şirket çok büyüdü. Şimdi hosting sağlayıcıları arasında en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak kabul edilir. Sadece genişlemek istemiyorlar, aynı zamanda geliştirmek istiyorlar. Hedeflerine ulaşmak için farklı bir yaklaşım benimsiyorlar ve hizmetlerini müşteriler için iyi bir anlaşma haline getiren tüm karmaşık unsurlarla yüzleşiyorlar..

Bu yüzden planlarının her birine böyle özel ve çok yönlü bir özellik kümesi ekliyorlar. Ayrıca, uzun para iade garantisi ve şirket olarak tam bağımsızlığı, insanlara en çok hitap eden şeylerdir. SiteGround, ücretsiz araçlar ve özellikler söz konusu olduğunda da güçlü bir rakip.

Web sitesi ziyaretçileri için olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlayan yüksek hızlı sunucular sağlamaya adanmıştır. SiteGround, daha geniş bir kitleye ulaşmaya odaklandıkları için InMotion’dan daha fazla bölgede kullanılabilir. Genişlerken, aynı zamanda en kaliteli hizmetleri sunmayı başarırlar. Harika bir müşteri hizmeti, web sitenizi orada barındırırken erişebileceğiniz başka bir şeydir.

Gördüğünüz gibi, hem SiteGround hem de InMotion web hosting konusunda oldukça güçlü alternatiflerdir. Burada yapmanız gereken her küçük ayrıntıyı hesaba katmak ve web sitenize en çok ihtiyaç duyan barındırma planını seçmek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector