A2Hosting İncelemesi

A2 Hosting’in en büyük satış noktası, diğer sağlayıcılardan 20 kat daha hızlı olan hız artışıdır. Ayrıca, üstün çalışma süresi ve mükemmel bir müşteri desteği iddia ediyorlar.


Bu web barındırma sağlayıcısı 2001 yılından beri piyasada. O zamanlar Iniquinet olarak biliniyordu, ancak 2003’te adını değiştirdiler. Bu barındırma sağlayıcısı BlueHost, iPage veya HostGator kadar popüler değil. Dünyanın üç veri merkezi var: ABD (Michigan), Avrupa (Amsterdam) ve Asya (Singapur). Bu, dünyadaki hemen hemen her büyük şehre büyük bir kapsama alanı sağladığı anlamına geliyor..

Diğer web barındırma sağlayıcılarının çoğundan farklı olarak, A2Hosting’in kendi web sunucuları vardır. Bu gerçeği hızlı çalışan makineleriyle birleştirerek kaliteli bir hizmet elde edersiniz.

Planlar & Fiyatlandırma

A2 Hosting, paylaşılan barındırmadan özel sunuculara kadar birçok barındırma seçeneğine sahiptir. Linux ve Windows için ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir seçenek var. Windows tabanlı sunucuların aşağıda belirtilen fiyatlardan biraz daha pahalıya mal olduğu unutulmamalıdır. Bu en ucuz sağlayıcılardan biri değil, ancak karşılığında fiyat için büyük planlar ve yüksek performans sunuyor.

Paylaşılan Evsahipliği

Başlangıç ​​paketi ayda 3.92 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile hosting paylaşılıyor. Üç plan halinde geliyor: Lite (3.92 $). Tek bir site için iyi bir seçenek, çünkü 1 web sitesi, 5 veritabanı, sınırsız depolama ve aktarım, cPanel ve ücretsiz SSL (Güvenli Yuva Katmanı) & SSD (Katı Hal Sürücüleri). Swift (4,90 $); bu seçenek Lite ile aynı özelliklere sahiptir, sadece Sınırsız web siteleri ve veritabanları ile. Turbo (9.31 $); bu seçenek iki ek özellik ile birlikte gelir: Turbo – daha hızlı sayfa yükleme süreleri ve sitenizin performansını artırmak için A2 Site Hızlandırıcı.

Bayi Barındırma

Bayi barındırma, kendi müşterileri için ev sahipliği yapmak isteyenler içindir ve 4 plana sahiptir: Bronz (13.19 $ / ay), Gümüş (18.47 $ / ay), Altın (24.41 $ / ay) ve Platin (40.91 $ / ay). 30 GB Depolama, 400 GB aktarım, 40 hesap (Bronz) ile 200 GB depolama, 2 TB aktarım ve 100 hesap (Platin) arasında değişir.

VPS Barındırma

Tekliflerden, her biri kendi üç planına sahip üç paket içeren VPS Hosting de var. Deneyimli geliştiriciler için yönetilmeyen VPS (ayda 5 ABD dolarından başlayan), Yönetilen VPS ve Root Access ile paylaşılan barındırma planları ve Core VPS (aylık 32,99 ABD dolarından başlayan) ile karşılaştırıldığında daha fazla güç ve destek için Yönetilen VPS (ayda 32,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla).

Özel Sunucu Barındırma

Başka bir plan kümesi barındırma adanmış bir sunucu şeklinde gelir. Mevcut 4 plan vardır: Yarı Özel Sunucu (ayda 9,31 ABD dolarından başlayan fiyatlarla), Yönetilmeyen Flex Sunucu (ayda 99,59 ABD dolarından başlayan fiyatlarla), Yönetilen Flex Sunucu (ayda 141 ABD dolarından başlayan fiyatlarla) ve Core Flex Sunucu (ayda 141 ABD dolarından başlayan fiyatlarla).

Hesabınızı başka bir veri merkezine aktarmak veya barındırma planınızı yükseltmek / düşürmek için 25 ABD doları ücret alınır. Her şey şeffaf ve açıktır, bu yüzden ani ve bilinmeyen suçlamalar hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

A2Hosting Özellikleri

En başından itibaren işleri kolaylaştıracak üç adımlı bir kayıt var. Kredi Kartları, PayPal, Çekler, Banka havaleleri ve Skrill ve PayULatam gibi daha az ünlü olanlar gibi tüm normal ödeme yöntemlerini kabul ederler. Hesabınız anında etkinleştirilir, böylece hemen hesabınıza erişebilirsiniz.

Bu web barındırma sağlayıcısı, deneyiminizi mümkün olan en iyi şekilde özelleştirmenize yardımcı olacak birçok özellik ve planla birlikte gelir.

Paylaşılan hosting kişisel bloglar veya web siteleri için var. WordPress, Joomla! ve Drupal optimizasyonu, 20 kat daha hızlı yükleme hızına (sadece Turbo plan ile) ve kullanımı kolay özelliklere sahip Turbo Sunucular.

Paylaşımlı hosting sizin için yeterli değilse, daha fazla güçle gelen bir VPS hosting var. Bazı temel özellikler daha yüksek hızlar ve güvenliktir. Daha çok geliştiriciler tarafından kullanılır. Bu plan, Kök erişiminden Tam HostGuard Yönetim sistemine (müşterilerin sanal sunucularını kolaylıkla yönetmesine yardımcı olan VPS kontrol paneli) birden fazla karmaşık web sitesini barındırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar..

Adanmış sunucular, ekstra bir şeye ihtiyaç duyanlara birçok seçenek sunar. Deneyimli bir geliştirici veya sistem yöneticisiyseniz, yönetilmeyen sunucu ile gidebilirsiniz. Başka birinin size sunucu yönetiminde yardımcı olması için fazladan ödeme yapmak istiyorsanız, yönetilen bir sunucu için bir seçenek vardır.

Bayi barındırma seçeneği, diğer insanlar için yüksek kaliteli bir sunucu barındırmanıza yardımcı olacak birçok özellik sunar. WHM (Web Ana Bilgisayar Yöneticisi) kontrol panelinden alan adlarını yeniden satmanıza yardımcı olan eNom hesabına. Tüm planlar (Bronz olanın yanında), müşteri yönetimine yardımcı olan bir Web Hosting Faturalandırma ve Otomasyon Platformu olan WHMCS ile birlikte gelir.

Piyasadaki hemen hemen tüm diğer web barındırma sağlayıcıları gibi A2 Hosting de web sitesi yönetimi için tanıdık cPanel kullanır (Linux için). Windows hosting’i seçerseniz, Plesk kontrol panelini kullanacaksınız. Plesk cPanel’e benziyor, çünkü Linux daha kolay ve web hosting için tercih edilen OC.

A2 Hosting% 99,9 kesintisiz çalışma taahhüdüne sahiptir. Biraz araştırma yaptıktan sonra, bu web sağlayıcısı için ortalama çalışma süresi% 99.97 olduğu için bunun oldukça doğru olduğunu gördük. Endüstrideki mevcut standardın% 99,90 olduğu düşünülürse, bu etkileyici bir sayıdır ve övünmek gerekir.

İddia ettikleri gibi, yükleme sürelerinde ortalama 316 ms ile en hızlı paylaşılan barındırma sağlayıcısıdır. Bu, iPage ve IdeaHost gibi diğer sağlayıcılardan neredeyse yarısı kadar. Web sayfanız, bazıları için çok büyük görünmese bile 2 saniye daha hızlı yüklendiğinde her zaman iyidir. Bu, hızlarıyla oldukça ünlü olan SSD’lerinin (Katı Hal Sürücüsü) çalışmasıdır..

Sitenizdeki performansı artırmanın bir yolu, CloudLinux (yüksek performans sağlayan hafif sanal ortam), HTTP / 2 (HTTP’den daha hızlı yükleme süreleri sağlar), Websocket (iki yönlü bir etkileşim oluşturduğundan canlı içerik için harika) bir tarayıcı ve bir web sitesi arasında), RailGun (dinamik içeriğe sahip web sitelerini önbelleğe alır) ve HHVM (PHP ve Hack ile yazılmış programlara yardımcı olur). Kendi web hosting araçları hakkında tüm bilgileri kolayca kendi web sitesinde bulunabilir.

Sunucunuzu başka bir barındırma sağlayıcısına taşımak istiyorsanız, A2 Hosting ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Diğer bazı sağlayıcılarla (başlıklar olmadan bile) baş ağrısı olabilir, ancak A2 size bir yardım eli vererek oyunlarının üstünde kalır. Bunun için tek gereklilik, taşıma işleminden önce bir cPanel kullanmanızdır.

Gerçekten yararlı bir güvenlik özelliği, barındırma güvenlik duvarı, virüs tarayıcı ve 7/24 güvenlik izlemeyi içeren HackScan hizmetidir. Bazı planlar, web sitelerinizi şifrelemenize ve korumanıza yardımcı olacak ücretsiz SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikaları sunar. Bu güvenlik çözümleriyle ne yapacağınızı bilmiyorsanız, A2 Hosting size yardımcı olur. Destek personeli bu sertifikaları alanlarınıza uygulamak için oradadır, bu nedenle başınızı kırmanıza gerek kalmaz.

Başka bir güvenlik biçimi, güvenlik ve optimizasyonunuzu artırabilecek Patchman olarak gelir. Eski yazılımları algılar, virüslü dosyaları otomatik olarak karantinaya alır ve WordPress, Joomla! ve Drupal.

A2 Hosting, PHP’nin farklı sürümleri (5.4’ten yeni 7.1’e) ve bu dil için Çerçeveler (Laravel, Symfony, CodeIgniter) gibi çok sayıda destek aracı sunduğu için geliştiricilerle iyi gider. Ayrıca MySQL (5.6) veritabanları, Python (2.6, 2.7, 3.2) ve Apache (2.2) sunucuları, PERL 5.10 dili, FTP / SFTP (Dosyaları istemciden sunucuya taşımak için kullanılan Aktarım Protokolleri ve tersi) ve Düğüm vardır. js (JavaScript çalışma zamanı derlemesi). Temel olarak, bir geliştiricinin yararlı bulabileceği her şeyi içerirler. Tüm bu yazılım çözümlerinin yanı sıra, konuyla ilgili haberler ve öğreticiler de var.

Bu web barındırma sağlayıcısı ile bazı küçük kusurlar ucuz planları bazı kısıtlamaları vardır. Örneğin, gurur ve sevinçleri olan Turbo seçeneği en düşük fiyat planlarında mevcut değildir. Ayrıca, Lite Paylaşımlı hosting planı sadece 1 web sitesi ve sadece bazı temel kullanıcılar için yeterli olabilecek 5 veritabanı sunuyor. Bu planlardaki fiyatın rakiplerinden daha yüksek olduğu düşünüldüğünde, bazı insanları A2 Hosting’den uzak tutabilir.

Müşteri desteği

Müşteri desteği doğru web barındırma sağlayıcısı seçerken daha büyük noktalardan biridir. A2 Hosting, 7/24/365 kullanılabilirlik ile yardımcı ve samimi bir müşteri desteğine sahiptir. E-posta, çevrimiçi sohbet ve bilet gönderme veya telefon görüşmesi gibi kendilerine ulaşmak için tüm standart yöntemlere sahiptirler. ABD’de bulundukları için ücretsiz aramalar sadece orada yapılabilir. Destek anında bağlanır ve yanıt oranları çok yüksektir.

Hizmetten memnun değilseniz, tüm planlarının her zaman geri ödeme politikası vardır. Bu, ilk 30 günden önce tam bir geri ödeme alabileceğiniz ve bundan sonra pro-derecelendirilmiş bir geri ödeme alabileceğiniz anlamına gelir. Alan adı kayıtları, kurulum ücretleri ve taşıma ücretleri bu politikada değildir.

Artıları & A2Hosting’in Eksileri

Artıları

 • Gerçekten yüksek hızlar
 • Ortalama çalışma süresinin üstünde
 • Ücretsiz site taşıma
 • Kolay müşteri desteği

Eksileri

 • Temel planlarla ilgili kısıtlamalar
 • Sürüm düşürme ve yükseltme ücretleri

Sonuç

A2 Hosting benzer web barındırma sağlayıcılarının bazıları kadar ünlü olmasa da, çoğu ile çift olmayı başarıyor. Bazıları için biraz pahalı gelebilir, ancak yüksek hızlara ve mükemmel çalışma süresine dikkat ederken, hepsi dengeler. Ciddi bir şirket veya web geliştirme işinde iseniz, bu sadece sizin için doğru sağlayıcı olabilir. Planlarına giren para miktarıyla, neden yüksek kaliteli hizmet sunduklarına şaşmamak gerek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map