CloudWays İncelemesi Avustralya

01.06.2020
Hosting Yorumları 'CloudWays İncelemesi Avustralya
0 8 мин.

Bilindiği gibi Avustralya ve dünyanın diğer bölgeleri arasındaki veri bağlantısı oldukça zayıftır, çünkü veri iletimi denizaltı kabloları kullanılarak gerçekleştirilir ve bunlardan yeterli değildir. Bu kablolar okyanusların dibine yerleştirilir ve fiziksel yerleri birbirine bağlayabilir.


Tabii ki, uydular veri iletimi için de kullanılır, ancak kabloların uydular üzerinden kullanılmasının nedenleri vardır:

 • Gecikme: Uydular dünya çapında birkaç bin kilometre yüksekliğe yerleştirilir ve gönderen ve alıcı taraflar arasında bağlantı kurmak için biraz zamana ihtiyaç vardır. Kablolar önemli ölçüde daha az gecikmeye sahiptir, bu nedenle veri aktarımı başlatılana kadar daha az zaman gerekir.
 • Bant genişliği: Bir uydu radyo spektrumunun sadece küçük bir parçasını kullanabilir, bu nedenle bant genişliği saniyede yaklaşık birkaç Gigabayttır. Bu arada, bir fiber veri kablosu önemli ölçüde daha iyi bant genişliğine sahiptir ve Terabaytı saniyede bin kat daha fazla aktarabilir.

denizaltı kabloları-avustralya

Kaynak: submarinecablemap.com

Uluslararası müşterilere hizmet vermekten bahsettiğimizde zayıf veri bağlantısı önem kazanıyor. Bu sorunu çözmek için, web sitenizi barındırabilecek ve uluslararası müşterilere de hizmet verebilecek uluslararası bir hosting şirketi seçmeye değer.

Bu amaçla Cloudways’i öneriyoruz. Hosting hizmetleri için bulut sunucuları kullanan ve Avustralya’da ve dünyanın birçok yerinde veri merkezlerine sahip olan AB merkezli bir hosting firmasıdır..

Avustralya Müşterileri Neden CloudWay’leri Tercih Ediyor??

 • SSD sürücüler: Şirket, en yeni SSD disklerini, klasik sabit disklerden önemli ölçüde daha hızlı olan depolama birimi olarak sağlar. Barındırma paketlerinin arkasındaki kurumsal düzey araç web sitenizin yükleme süresini de artırabilir!
 • Gelişmiş önbellek çözümleri: Cloudways, Memcached, Vernik, RedI’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı türde önbellekler sunar, bu nedenle veri sunumu önbelleğe alınmamış barındırma sağlayıcılarında olduğundan daha hızlı ve daha süreklidir..
 • Güncel çalışma ortamı: Sunucular PHP 7, Apache ve Nginx web sunucuları, MySQL ve MariaDB veritabanları dahil olmak üzere en güncel komut dosyalarını ve hizmetleri kullanır.
 • Ücretsiz SSL: Let Encrypt SSL şifrelemesi, tamamen ücretsiz olarak basit bir tıklama ile eklenebilir. Bu şekilde web siteniz HTTPS protokolünün avantajları boyunca temel bir SSL şifrelemesi alacak.
 • Otomatik yedekleme: Yedeklemeler için zamanlama yapabilir ve sizin için uygun olduğu gibi zamanlayabilirsiniz. Hatta otomatik olarak saatlik yedekleme yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz; zaman dilimi 7 günlük bir aralığa kadar değiştirilebilir. Tabii ki, hasarlı sisteminizi geri yüklemek için her zaman yedeklerinizi kullanabilirsiniz.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama: Bu gelişmiş kimlik doğrulama sistemi, parolaların üzerine ikinci bir güvenlik katmanı eklemenize yardımcı olur, böylece verilerinizi bilgisayar korsanlarına karşı korur. Katmanı ayarlayın ve gelişmiş güvenlik avantajlarından yararlanın!
 • 60 veri merkezi konumu: Avustralya dışındaki veri merkezlerini tercih ediyorsanız veya gezegenin özel bir bölgesini hedeflemek istiyorsanız, Cloudways size 60 farklı veri konumundan seçim yapma şansı verir. Listede AWS, GCE, DigitalOcean ve Vultr gibi büyük isimleri bulabilirsiniz.
 • Uzun vadeli taahhüt yok: Sizi yıllık veya iki yıllık sözleşmelerle hizmetlerine bağlayan sağlayıcılardan nefret ediyorsanız, Cloudways’in ödeme şemasını beğeneceksiniz. Şirket, kullandıkça öde programı denir, yani yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yapmanız gerekir.
 • Dikey sunucu ölçeklendirme: Web sitenizin daha fazla kaynağa ihtiyacı varsa, bunları yönetici alanınızdan yalnızca bir tıklama ile ekleyebilirsiniz. Yeni sözleşmeler veya sunucu yapılandırması gerekmez, böylece web sitenizin ihtiyaç duyduğu şekilde hareket edebilirsiniz.
 • 7/24 destek: Cloudways, e-posta veya canlı sohbet yoluyla 7/24 destek sağlar ve web sitesinde bir bilet sistemi vardır. Destek ekibi dost canlısıdır ve sorularınızı mümkün olan en kısa sürede yanıtlar.
 • Bilgi tabanı ve topluluk: Okumayı ve kendi kendini yöneten sorun gidermeyi tercih ediyorsanız, Cloudways’in bilgi tabanını ve topluluğunu kullanabilirsiniz. Bilgi tabanında 30’dan fazla bölüme ayrılmış birçok makale bulunmaktadır ve sürekli güncellenen bir blog da yeni bilgi parçaları sunmaktadır. Topluluk Forumu’nda kullanıcılar ve yöneticilerin birbirlerinin sorularını cevaplayabilecekleri 500’den fazla konu var.
 • SSH ve SFTP: Her iki protokol de etkinleştirildiği için Cloudways sunucularına her zaman SSH veya SFTP aracılığıyla bağlanabilirsiniz. Bu şekilde paketlerinizi güvenli ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ayrıca, Avustralya’daki en iyi WordPress barındırma listesindeki CloudWay’leri de öneririz..

Cloudways Hosting Planları

Cloudways klasik barındırma paketleri sağlamaz; teklif bulut şirketlerine dayalı bulut barındırma hizmeti sunar. 5 bulut barındırma hizmeti arasından seçim yapabilirsiniz, Digital Ocean, Linode, Vultr, Amazon Web Services ve Google Cloud Platform’un tümü kullanılabilir.

Avustralya müşterilerine en yakın veri merkezleri:

 • Dijital Okyanus: Singapur, Bangalore (Hindistan)
 • Linode: Singapur, Tokyo (Japonya)
 • Vultr: Sydney (Avustralya), Tokyo (Japonya)
 • Amazon İnternet Servisleri: Sidney (Avustralya), Seul (Güney Kore), Singapur, Tokyo (Japonya), Mumbai (Hindistan)
 • Google Cloud Platform: Sidney (Avustralya), Tokyo (Japonya), Singapur, Tayvan

Dijital Okyanus planlar aylık 10 $ ‘dan başlar. Bu miktar için 1 GB RAM, 1 CPU çekirdeği, 25 GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği elde edersiniz. En büyük plan, 1.035 $ başlangıç ​​fiyatıyla 192 GB RAM, 32 CPU çekirdeği, 3840 GB depolama alanı ve 12 TB bant genişliği kullanımı sağlıyor.

Linode 9 farklı plana sahip, en küçük olanı Linode1GB olarak adlandırılıyor ve 12 $ / ay başlangıç ​​fiyatı için 1 GB RAM, 1 CPU çekirdeği, 20 GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği sunuyor. En büyük plan 80 GB RAM, 20 CPU çekirdeği, 1536 GB depolama alanı, 20 TB bant genişliği ve 860 $ / ay’dan başlıyor.

Vultr 8 plana sahip, en küçük olanı 11 $ / ay. Size 1 GB RAM, 1 CPU çekirdeği, 25 GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği sunar. En büyük plan ayda 730 dolar ve 96 GB RAM, 24 CPU çekirdeği, 800 GB depolama alanı ve 15 TB bant genişliği içeriyor.

Amazon Web Servisleri size en küçük olanın 1,75 GB RAM, 1 CPU çekirdeği, 4 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği kullanımıyla 34.91 $ / ay başlangıç ​​fiyatıyla 13 farklı plan sunuyor. En büyük plan AWS 16XL olarak adlandırılıyor ve 3058,26 $ / ay fiyatıyla 256 GB RAM, 64 CPU çekirdeği, 4 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği sunuyor..

Google Cloud Platformu’Nin giriş düzeyi planına GCE Small denir ve aylık 33,30 ABD doları fiyatla satılır. 1,70 GB RAM, 1 CPU çekirdeği, 20 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği içerir. En büyük plan 1290,42 $ / ay’dan başlıyor ve size 120 GB RAM, 32 CPU çekirdeği, 20 GB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği sunuyor.

Sonuç

avustralya-hosting

Cloudways Avustralyalılar için ideal midir? Cevap Evet. Çok yönlü bir bulut hizmetleri listesi ve birçok plan sunar. Sadece en iyisini seçebilirsiniz; daha az depolama alanına sahip daha fazla RAM ve CPU çekirdeğine ihtiyacınız olsa veya her ay büyük depolama ve bant genişliği arıyorsanız bile.

Yerli ve yabancı müşterilerinize hizmet verecek birçok veri merkezi vardır, böylece web siteniz asla kullanılamaz. Kaynakları kullandıktan sonra sizin için en uygun olan planı ve kullandıkça öde yöntemini seçin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector