Contabo İncelemesi

Contabo sektöründe saygın bir web hosting sağlayıcısıdır. Almanya’da 2003 yılında kuruldu. Tek bir sunucuyla ve kalıcı ekibiyle yıllar içinde oldukça başarılı bir şirket oldular. Şu anda, kesinlikle güvenebileceğiniz deneyimli sağlayıcılardan biridir ve blogcular, çevrimiçi mağaza sahipleri, bağlı kuruluş web siteleri ve daha fazlası için geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır..


Oyun oynamak için güçlü bir sunucu istiyorsanız, Contabo da bu tür hizmetleri sunuyor. Örneğin, Minecraft’ı yüksek trafikte bile düşük gecikme ile sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Tabii ki, Contabo’nun sunucularında sorunsuz bir şekilde çalışabilen daha birçok zorlu oyun da var. Tüm oyuncular için eğlenceli bir oyun deneyimi sağlamak istiyorsanız, oyunu kendi sunucunuzda barındırmak her zaman iyi bir fikirdir.

Contabo, herkes kendi ihtiyaçlarına uygun bir web hosting planı bulabilirsiniz. Paylaşımlı barındırma, VPS ve özel sunucuların tümü mevcuttur ve her hizmet türü için seçim yapabileceğiniz çok sayıda planınız vardır. Bir web sitesiyle çevrimiçi varlığınızı oluşturduktan sonra, hızla büyümeye başlayabilir ve trafiği ele almak için daha fazla kaynak isteyebilirsiniz. Web siteniz çok fazla trafik çekse bile, Contabo’da bir barındırma planı seçtiğiniz sürece performans konusunda endişelenmenize gerek yok.

Planlarından birine kaydolmayı bitirdikten sonra anında etkin olacak ve web sitenizde çalışmaya başlayabilirsiniz. Paketleri son derece esnek olacak şekilde tasarlanmıştır, özellikleri istediğiniz gibi yapılandırmanıza ve gerektiğinde kaynakları ölçeklendirmenize olanak tanır. Bu incelemenin geri kalanında, her bir plan, fiyatlar, Contabo sunucularının güvenilirliği ve müşteri desteği hakkında biraz konuşuyoruz..

Contabo Planları ve Fiyatlandırma

Paylaşılan Hosting Planları

Contabo, uygun fiyatlı standartlara uygun planlar sunan güvenilir bir paylaşımlı barındırma hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Her paylaşılan plan, web siteniz için ihtiyacınız olan tüm ek yazılımlar için tek tıklamayla kurulum komut dosyalarını kullanmanıza olanak tanır. Hızlı bir şekilde kurulabilen ve hayatınızı kolaylaştırabilen pakette yüzlerce bulabileceğiniz için uygulamalarla oldukça cömerttirler.

Ayrıca, trafiğinizi sınırlamazlar, bu nedenle yalnızca web sitenizin mevcut plan üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmayacağına veya daha iyi bir plana ihtiyacınız olup olmadığına karar vermek size bağlıdır. Ancak, disk alanını ve sahip olabileceğiniz MySQL veritabanlarının ve e-posta hesaplarının miktarını sınırlarlar. Çoğu insan bu limitleri aşmadığından, bu mutlaka bir dezavantaj değildir..

En ucuz planla bile ücretsiz bir SSL sertifikası alırsınız, bu yüzden ayrı bir tane satın almanıza gerek yoktur. Web sitenizin ziyaretçilerine güven oluşturmak istiyorsanız bir SSL sertifikasına sahip olmak çok önemlidir. Ödemeniz gerekmeyen diğer bir şey, herkes için kullanılabilir olan web sitesi oluşturucusudur. 50 GB depolama alanı, 20 MySQL veritabanı, 1000 e-posta adresi ve 1000 FTP kullanıcısıyla ayda 2,99 EUR gibi düşük bir paylaşılan barındırma planı alabilirsiniz..

Daha güçlü bir plana ihtiyacınız varsa, 3 ek plan arasından seçim yapabilirsiniz. En pahalı olanı aylık 9,99 ABD dolarıdır ve özellikleri 500 GB depolama alanına ve sınırsız MySQL veritabanlarına, e-posta ve FTP hesaplarına yükseltir.

VPS Hosting Planları

VPS bölümünü kontrol ederseniz, planlarında geleneksel HDD ve SSD sabit diskleri sunduklarını fark edeceksiniz. En ucuz paketi seçseniz bile, bu iki tür depolama sürücüsü arasında seçim yapabilirsiniz. Web sitenizin ne kadar kaynak gerektirdiğini tam olarak biliyorsanız, planınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

Contabo, gerekli RAM, CPU çekirdeği ve SSD veya HDD depolama alanı ile özel bir VPS planı oluşturmanıza olanak tanır. Gerçekte kullandığınız miktardan daha fazla kaynak için ödeme yapmamanızı sağlayan seçenek sıkıntısı yoktur. Bu, hizmetlerini tamamen uygun maliyetli hale getirir ve paranız için mükemmel bir değer sağlar. Sağlayıcı tüm VPS planlarıyla sunucuya root erişimi verdiğinden, ihtiyacınız olan herhangi bir yazılımı manuel olarak kurabilirsiniz.

Contabo’daki VPS bölümünü kontrol ederseniz, planların HDD artı SSD Boost ve% 100 SSD planlarına ayrıldığını görebilirsiniz. Her kategori 3 farklı plan sunar. HDD’nin ilk planı ayda 6.99 EUR’dur ve size 2 CPU çekirdeği, 6GB RAM, 500GB SSD artırılmış depolama alanı ve bağlantı noktası başına 100Mbit / saniye bant genişliği sağlar.

Contabo’daki ilk% 100 SSD VPS planı sadece 8.99 EUR’dur ve 4 CPU çekirdeği, 12GB RAM, 300GB SSD depolama alanı ve bağlantı noktası başına aynı 100Mbit / s bant genişliği elde edersiniz. Linux ve Windows arasında seçim yapabilirsiniz. Windows Server’ı seçerseniz, HDD planları için 2012 sürümünü ve SSD’ler için 2016 sürümünü seçebilirsiniz.

Özel Hosting Planları

Contabo, en başından itibaren özel sunucu planları sunar. Aslında, şirketin gün içinde geri sunduğu tek hizmet türüdür ve yıllar geçtikçe, paylaşılan ve VPS hosting gibi diğer tipik hizmetleri dahil ettiler. Bu nedenle, adanmış sunucular çoğunlukla uzmanlaştıkları alandır. İlk başta, yalnızca bir veri merkezi vardı, ancak şimdi nerede yaşarsanız yaşayın, bulunduğunuz yere nispeten yakın olan adanmış bir sunucu seçebilirsiniz..

Planları sadece son derece özelleştirilebilir değil, aynı zamanda tercih ettiğiniz işletim sistemini de seçebilirsiniz. Tüm özel planlar Windows ve Linux’u da destekler ve yazılımları sunucularına manuel olarak yüklemek istiyorsanız, bunu hizmetle birlikte gelen kök erişimi sayesinde yapabilirsiniz. 39,99 EUR fiyatla daha ucuz özel bir sunucu isteyenler için başlangıç ​​modelleri var. 4 çekirdekli CPU, 8GB RAM ve 800GB disk alanı ile geliyor.

Daha pahalı özel planları için fiyatlar 49.99 EUR’dan 109.99 EUR’a kadar başlamaktadır. Birincisi, 4 çekirdekli i7 işlemci, 12GB RAM, 200GB depolama ve bant genişliği için 100Mbit / s bağlantı noktası ile geliyor. Bunu, bant genişliği ve seçtiğiniz depolama alanı için 10 çekirdekli Intel Xeon CPU, 256GB RAM, 1Gbit / s bağlantı noktasına kadar ölçeklendirebilirsiniz. Özelleştir’i tıklayarak & Sipariş seçeneği, ödemeden önce planları serbestçe özelleştirebilirsiniz.

Contabo’nun Sunucu Konumları ve Donanımı

Web siteniz için hızlı sayfa yükleme süreleri sağlamak amacıyla, tek önemli faktör güçlü bir donanım değildir. Yanıt süresinin mümkün olduğunca düşük olması için, bulunduğunuz yere en yakın veri merkezini de seçmelisiniz. Eğer bir web birinci sınıf hizmet sağlayan bir hosting şirketi bulursanız ancak en yakın veri merkezi dünyanın diğer tarafında ise, o zaman iyi bir bağlantı kurmak imkansız hale gelir.

Neyse ki, Contabo’nun veri merkezleri tüm dünyaya yayılmıştır ve her müşteri için oldukça yakın bir yer sağlar. Ayrıca, her yerde binlerce sunucu vardır, böylece dış kaynak kullanımı zor olur. Almanya’da, 4000 sunucu çalışan iki büyük veri merkezi var. 2009 yılında, Contabo Münih’te bir veri merkezi kurdu ve daha sonra sunuculara güç vermek için yeşil enerji kullandıkları için ödüllendirildi.

En büyük veri merkezi 2014 yılında Nürnberg’de kuruldu. Bölgede giderek artan sayıda müşteriye hizmet vermek için gerektiğinde şirketin 10.000’e kadar ayrılmış sunucu eklemesine olanak sağladı. Bu projeye çok para yatırdılar, ancak sonunda hiç şüphesiz ödedi. Ayrıca Contabo’nun özel çalışmaları için iki ayrı durumda Alman Veri Merkezi Ödülü aldığını belirtmek gerekir..

Contabo Sunucu Çalışma Süresi

Contabo, hizmetlerini birçok yönden geliştirmeye çalışıyor ve bu, sunucu çalışma sürelerini mümkün olduğunca yüksek tutmayı da içeriyor. Onlar web siteniz için% 99,99 çalışma süresi garanti hedeflerine ulaşmak için varız. Bu sağlayıcının bu kadar güvenilir olmasının nedenlerinden biri, donanımları için% 100 yedeklilik sağlamasıdır.

Bunun anlamı, sunucudaki her öğeyi üzerinde çalışan tüm yazılımlarla sürekli olarak izlemektir ve bir şey çökerse, anında düzeltmek için oradadırlar. Yedekleme elemanı hemen aktif olacağından kesinti süresi yoktur. Contabo en son sunucuları kullanıyor ve sadece koruyucu yazılımlarla değil, aynı zamanda birçok güvenlik kamerasıyla da tamamen güvende.

Contabo şirketinde Customer Support

Contabo’da, hosting planlarından birine kaydolduğunuzda, ekibi size kesintisiz bir deneyim sağlamak için her şeyi yapacaktır. Asla dışarıdan temin edilmemiş on yıldan fazla bir süredir destek sistemleri var. Şirket, müşterilerinin hızlı bir şekilde yanıt alabilmesi için yeterli uzmanı işe aldığından ve eğittiğinden her zaman emin olur.

Müşteri destek ekibi telefon görüşmeleri için dar bir programa sahip olsa da, bunlara istediğiniz zaman e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Hem e-posta hem de telefon desteği (çalışma saatleri içinde ararsanız) hızlı ve oldukça etkilidir. Bilgi tabanına gelince, Contabo, sıkışıp kaldığınızda veya aklınızda basit bir sorunuz olduğunda kontrol edebileceğiniz harika bir öğretici koleksiyonuna ve kapsamlı bir SSS’ye sahiptir..

Canlı bir sohbet veya bilet sistemi olmasalar da, bu desteklerini kötü yapmaz, çünkü mevcut iki kanalı aracılığıyla ulaşılabilir ve yardımcı olmak için ellerinden geleni yaparlar. Sonuç olarak, web sitenizde veya barındırma planınızda bir sorunla karşılaştığınızda Contabo ekibinden bir 10/10 desteği alabilirsiniz. Personeli iyi eğitimli, en sıra dışı problemleri bile çözmeye hazır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map