DigitalOcean Yorumlar

01.06.2020
Hosting Yorumları 'DigitalOcean Yorumlar
0 9 мин.

DigitalOcean bir bulut depolama sağlayıcısıdır ve 2011 yılında Moisey ve Ben Uretsky, Jeff Carr, Alec Hartman ve Mitch Wainer tarafından kurulmuştur. O zamandan beri dünya çapında 300’den fazla çalışanı var ve 550.000’den fazla müşteri için süper hızlı SSD depoları sağlıyorlar. DigitalOcean, sektördeki en güvenilir ve güvenilir adlardan biridir ve ayda 5 ABD dolarından web depoları sunmaktadır.


SSD depolama, müşteriler için daha güvenilir hizmetler sunan küçük flash bellek yongaları kullanan yeni nesil web depolarıdır. Donanımın hareketli bileşenleri olmadığından, bu tür çözümler daha fazla hataya dayanıklıdır ve daha az maliyetle daha iyi çalışma süresi sağlar. Bu, daha ucuz fiyatlar ve kullanıcılar için daha hızlı veri sunma anlamına gelir.

Damlacıkların Avantajları

DigitalOcean, SSD teknolojisinin avantajlarını erken fark etti ve SSD tabanlı hizmetlerini sunmaya başladı. Birçok avantajı olan ölçeklenebilir sanal sunucular damlacıklarını çağırıyorlar.

Kolay ölçeklendirme: Bununla birlikte, satın almanın birçok planı vardır, kullanıcılar paket bileşenlerini istedikleri zaman değiştirebilir. SSD tabanlı planlar gerçekten esnektir, bu nedenle bir proje için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyulursa, satın alınan pakete kolayca atanabilir.

Dünyadaki veri merkezleri: Şirketin 8 şehirde veri merkezleri bulunmaktadır: Amsterdam, Bangalore, Frankfurt, Londra, New York, San Francisco, Singapur ve Toronto. Bu, kullanıcının veri aktarım yolunu kısaltmak ve sunum süresini daha hızlı yapmak için en yakın merkezi seçebileceği anlamına gelir.

Önceden oluşturulmuş uygulamalar veya dağıtımlar: Kullanıcı, kendi uygulamalarını veya dağıtımlarını DigitalOcean damlacıklarına kurabilir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz birçok önceden oluşturulmuş uygulama veya dağıtım vardır. İstenilenleri seçerek şirket bunları otomatik olarak yeni satın alınan sunuculara kurar.

Seçim yapabileceğiniz 6 dağıtım vardır: Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora, CoreOS ve FreeBSD. Tek tıklamayla yükleme çözümünün seçilen dağıtımın yepyeni bir örneğini oluşturması için yalnızca 55 saniye gerekir.

Kullanıcılar ayrıca bir dakika içinde yüklemek için 16 uygulamadan birini tekrar seçebilir:

 • Söylem, popüler tartışma platformu, Ruby on Rails tabanlı
 • Django, otomasyon için ana Python uygulaması
 • Dağıtılmış uygulamalar oluşturmak ve çalıştırmak için Docker
 • Web dağıtım yönetimi için Dokku
 • Yayınlamak için hayalet
 • Paylaşılan işler ve sürüm yönetimi için GitLab
 • LAMP, Apache, MySQL ve PHP’ye sahip olmak için önde gelen tek tıklamayla çözüm
 • Tek tıklamayla NGINX, MySQL ve PHP’ye sahip olduğu için LEMP
 • Makine Öğrenimi: makine öğrenimi varlıkları
 • js: web uygulamaları oluşturmak için
 • MongoDB, önde gelen NoSQL veritabanı
 • MySQL, web’deki en yaygın veritabanı türü
 • ağ uygulamaları oluşturmak için js
 • phpMyAdmin, İnternet’in önde gelen SQL yönetim aracı
 • tam varlıkları Ruby on Rails
 • Milyonlarca örnek içeren içerik yönetim sistemini en iyi bilen WordPress

Planlar ve fiyatlandırma

DigitalOcean standart ve CPU için optimize edilmiş 2 çeşit damlacık sunmaktadır.

Standart Damlacıklar

Standart Damlacıklar, bloglar, web siteleri ve uygulama geliştirme testleri için ideal olan dengeli sanal sunuculardır. Bellek, sanal CPU’lar, veri aktarım miktarı ve SSD depolamanın iyi bir karışımı var.

Standart Damlacıklar bölümünde 14 plan vardır:

RAM belleğiSanal CPUSSD DepolamaVeri aktarımıAylık Fiyat
Damlacık # 11 GB125 GB1 TB5 $
Damlacık # 22 GB150 GB2 TB10 $
Damlacık # 33 GB160 GB3 TB15 $
Damlacık # 41 GB260 GB3 TB15 $
Damlacık # 52 GB360 GB3 TB15 $
Damlacık # 64 CİGABAYT280 GB4 TB20 $
Damlacık # 76 GB4160 GB5 TB40 $
Damlacık # 816 GB6320 GB6 TB80 $
Damlacık # 932 GB8640 GB7 TB$ 160
Damlacık # 1048 GB12960 GB8 TB240 $
Damlacık # 1164 GB161280 GB9 TB320 $
Damlacık # 1296 GB201920 GB10 TB$ 480
Damlacık # 13128 GB242560 GB11 TB$ 640
Damlacık # 14192 GB323840 GB12 TB$ 960

Fiyatları çalışma saatlerine çevirerek, en ucuz plan saatte 0,007 dolara, 192 GB bellek ve 32 sanal işlemciye sahip en büyük plan saatte sadece 1,429 dolara mal oluyor. Bu fiyatlar, DigitalOcean SSD depolama alanının kullanıcılar arasında neden bu kadar yaygın olduğunu açıklıyor, internette düşük fiyatlar için bu kadar büyük paketler sunan neredeyse başka şirketler yok.

CPU için Optimize Edilmiş Damlacıklar

Özel durumlarda daha fazla bilgi işlem kaynağına ihtiyaç duyulur, böylece DigitalOcean CPU için optimize edilmiş planlarını da geliştirmiştir. Sürekli entegrasyon veya sürekli teslimat, video ile ilgili işleme veya makine öğrenimi gibi büyük veri işleme söz konusu olduğunda, sağlam merkezi işlem birimleri hayati önem taşır. CPU ağırlıklı planlar, güçlü CPU varlığının küçük bellek, SSD depolama ve bant genişliği sınırlarına sahip olduğu 6 versiyonda mevcuttur:

Sanal CPURAM belleğiSSD DepolamaVeri aktarımıAylık Fiyat
Damlacık # 112 GB25 GB3 TB20
Damlacık # 224 CİGABAYT25 GB4 TB40
Damlacık # 348 GB50 GB5 TB80
Damlacık # 4816 GB100 GB6 TB160
Damlacık # 51632 GB200 GB7 TB320
Damlacık # 63264 GB400 GB9 TB640

Fiyatları çalışma saatlerine çevirerek, en ucuz plan saatte 0.030 $, 32 sanal CPU’lu en büyük plan saatte 0.952 $ demektir..

Alanlar: basit nesne depolama

DigitalOcean, ana ürünleri olan Damlacıklar gibi ek bir hizmet sunar ve buna Uzaylar denir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu hizmet veri depolama ile ilgilidir. Spaces’ı seçerek, kullanıcılar nesnelerini DigitalOcean sunucularında güvenli bir şekilde saklayabilir ve verileri müşterilerine veya uygulamalarına güvenilir bir şekilde sunabilir.

Mekanların Avantajları

 • Hızlı yapma: Kullanıcıların sadece örnek adını vermeleri ve ardından oluştur düğmesine tıklamaları yeterlidir. Yeni depolama birimi saniyeler içinde kullanılabilir hale gelir.
 • Ölçeklenebilir depolar: Damlacıklar olarak, daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulursa Alanlar da kolayca ölçeklenebilir.
 • Birlikte kullanım: Alanlar Damlacıklar ile birleştirilebilir.
 • Kullanıcı dostu arayüz: dosyalar sürükleyip bırakarak işlenebilir
 • Gelişmiş komut çözümleri: Spaces, çok ayrıntılı belgelere sahip gelişmiş bir API’ye sahiptir. Depolamaya komut satırı araçlarıyla da ulaşılabilir ve denetlenebilir.

Alanların Fiyatlandırılması

Spaces fiyatlandırması oldukça basit ve basittir, 1 TB giden veri aktarımı ile 250 GB SSD depolama alanı aylık 5 $ ‘dır. Tüm ilave GB depolama alanı aylık 0,02 ABD dolarıdır ve kullanılan tüm ekstra GB veri aktarımı 0,01 ABD dolarıdır. Bu şekilde tüm Spaces kullanıcıları ödenebilir tutarları hesaplayabilir ve depolanan verileri sanal sunucularda optimize ederek maliyetleri azaltabilir.

Alanlara yükleme için bant genişliği ve veri aktarımı da gerekir, ancak bu GB’ler aylık ödenebilir olarak sayılmaz, yalnızca sunucudan son hedeflere dağıtılan veriler sayılır.

Destek

DigitalOcean, iletişim formu aracılığıyla ulaşılabilecek mükemmel bir Desteğe sahiptir. Mevcut kullanıcılar aynı zamanda şirketin işaretli taşıma sistemini kullanarak bir bilet açabilirler. DigitalOcean sosyal medya platformlarında da aktiftir; Twitter, Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn ve Glassdoor profilleri de var.

Web sitesinde, kapsamlı öğreticilerin ve makalelerin ücretsiz olarak nasıl temin edilebileceği harika bir Topluluk bölümü var. Süper ayrıntılı gönderiler de kod parçaları içerir ve kayıt olmadan okunabilir, ancak bunlara yorum yapmak ücretsiz bir DigitalOcean hesabı gerektirir. 2000’den fazla makale web hosting ve daha gelişmiş geliştirme eylemleri hakkında gelebilir hemen hemen her konuyu kapsar.

Sorular ve Cevaplar bölümünde önemli miktarda soru vardır, bu incelemeyi yazarken şu anda 20.000’den fazla soru bulunmaktadır. Kullanıcılar arama alanını kullanarak zaten cevaplanmış konuları keşfedebilir ve sisteme etiketler ekleyerek gezinme kolaylaştırılmıştır. Etiketler sitede tıklanabilir, bu nedenle bunlardan herhangi birine tıklandığında geçmişle ilgili tüm sorular gösterilir.

Projeler bölümünde ücretsiz olarak kullanılabilecek 200’den fazla kullanıcı projesi bulunmaktadır. Başka kullanıcılar tarafından oylanabilir, yorumlanabilir ve paylaşılabilir, böylece proje profilini ziyaret ederek gerçek geri bildirimler bunlardan herhangi birini okuyabilir.

Nihai Karar

DigitalOcean, son on yılda sektörde büyük bir üne sahip olan güvenilir ve ucuz bir SSD depolama sağlayıcısıdır. Çok sayıda veri merkezi, en yakın veri konumunu seçme esnekliği sunarken, maliyetleri planlamak için yüksek miktarda paket kullanılabilir.

CPU ağırlıklı paketler büyük bir artıdır, bu nedenle daha fazla hesaplamaya bağlı proje sahipleri son kullanıcılara veri aktarımı için güvenilir bir sağlayıcı bulabilir. Piyasada daha ucuz fiyatlarla bile benzer bir şirket olabilir, ancak Digital Ocean iyi hizmetleri ve destekli desteği olan nadir bir şirkettir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector