Domain.com İncelemesi

01.06.2020
Hosting Yorumları 'Domain.com İncelemesi
0 8 мин.

Adından da anlaşılacağı gibi, Domain.com her şeyden önce bir alan adı kaydedicisi olmakla birlikte, hizmetleri arasında SSL sertifikaları, alan gizliliği, e-posta pazarlaması, e-posta barındırma, web tasarımı ve web barındırma da bulunmaktadır. Tüm bunlar, web hosting bu Domain.com incelemesi konusu olacak.


Domain.com’a Genel Bakış

Merkezi Vancouver, Kanada’da bulunan Domain.com, 2000 yılından beri alan adı tescil hizmetlerini sunmaktadır. Şirket, web barındırmadaki en büyük oyunculardan birine, aynı zamanda diğer büyük isimlerin de ana şirketi olan Endurance International Group’a aittir. BlueHost veya HostGator gibi web barındırma sağlayıcıları.

Domain.com, çok değerli hizmetler, uygun fiyatlar ve güvenilirlik sağladığını iddia ettiğinden, bu iddiaların yedeklenip yedeklenemeyeceğini Domain.com incelememize bakalım.

Domain.com Planları & Fiyatlandırma

Domain.com, çeşitli paylaşılan barındırma planları aracılığıyla Windows veya Linux tabanlı barındırma seçenekleri sunar. Aylık planlar arayanlar, Domain.com’daki minimum taahhüt süresi olan en uzun 3 yıl olan 1 yıllık plana razı olmak zorunda kalacaklar..

Ne yazık ki, Domain.com müşterilere daha uzun bir süre taahhüt ederlerse indirim kazandırmaz, bu nedenle fiyatlar tüm sözleşme dönemlerinde sabit kalır. Tüm barındırma planlarında ücretsiz olarak ücretsiz bir alan adı verilir.

Linux Paylaşımlı Hosting

Linux tabanlı barındırma planları, sınırsız disk alanı, ölçeklenebilir bant genişliği, 1 alan adı için barındırma, 5 FTP hesabı, 10 MySQL veritabanı, 100 e-posta hesabı ve 100 ABD Doları değerinde Google AdWords ve Bing pazarlama kredisinin yanı sıra ücretsiz bir numara.

Deluxe plan, disk alanı, bant genişliği ve barındırılan etki alanı sayısı bakımından sınırsızdır, ancak FTP hesapları (25), MySQL veritabanları (25) ve e-posta adresleri (250) açısından sınırsızdır. Deluxe planın maliyeti 6,75 $ / ay veya 81 $ / yıl.

Sınırsız her şeye sahip bir plan arıyorsanız, 13,75 $ / ay veya 165 $ / yıl maliyeti olan Ultra planı öneririz..

Windows Paylaşımlı Hosting

Windows tabanlı barındırma planları aylık 4,75 ABD Doları veya yıllık 57 ABD Doları’ndan başlar. Temel plan ve Ultra plan (7.75 $ / ay veya 93 $ / yıl maliyet) Linux tabanlı barındırma kategorisindeki Temel ve Ultra planlarla aynı yapılandırmaya sahiptir. Deluxe plan (14,75 $ / ay veya 177 $ / yıl maliyet), tamamen sınırsız Linux tabanlı Deluxe planına kıyasla sadece 50 FTP girişi ve 50 MySQL veritabanı içeriyor.

VPS Barındırma

Domain.com’un VPS planlarında Pro ve Premium planlarla CentOS ve cPanel / WHM bulunur. Paylaşılan barındırma planlarının aksine, VPS barındırma planlarında aylık faturalandırma bulunur. Giriş seviyesi VPS planı aylık 29,70 dolar ve 512 MB RAM, 20 GB disk alanı, 1000 GB bant genişliği, sınırsız alan adı barındıran, sınırsız veritabanı ve sınırsız e-posta içeriyor. cPanel / WHM, Standart planla kullanılamaz.

Pro planı, Standart planın RAM ve web alanı tahsisini iki katına çıkarır ve 1500 GB bant genişliği, sınırsız etki alanı ve sınırsız veritabanı barındırma ile birlikte gelir. Bu planın maliyeti 41,60 $ / ay.

Bu kategorideki en büyük yumruk olan plan, 2048 MB RAM, 60 GB disk alanı, 2000 GB bant genişliği, sınırsız e-posta, etki alanı ve veritabanı barındırma özelliklerine sahip Premium plan. Bu planın maliyeti aylık 67,95 $.

Domain.com ayrıca, ayda 3.75 $ ‘a mal olan ve birkaç dakika içinde bir WordPress blogunu başlatmanıza izin veren WordPress için temel bir barındırma planı içerir..

Burada tartışılan işletim sistemi ve kaynakların yanı sıra, bu barındırma planlarında başka hangi özelliklerin mevcut olduğunu görelim.

Domain.com Hosting Özellikleri

Domain.com’da yalnızca paylaşılan ve VPS barındırma kullanılabilir. Planlar aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

 • 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı;
 • Ücretsiz sürükleme & damla site oluşturucu;
 • Ücretsiz 1 GB bulut depolama alanı (paylaşılan planlar);
 • Anti-spam filtresi ve e-posta anti-virüsü;
 • Pazarlama araçları (100 ABD doları Google AdWords, 100 ABD Doları Bing Reklam Kredisi, YellowPages listeleme, ücretsiz telefon numarası – ABD);
 • PHP5, Perl, Python desteği;
 • SSL desteği, Parola Korumalı Dizin;
 • Web Analizi araçları;
 • Ücretsiz uygulamalar: WordPress, Drupal, Joomla, CubeCart, vb .;
 • Çevre dostu barındırma (rüzgar enerjili);
 • cPanel / WHM;
 • Veri yedekleri, tam ağ yedekliliği, 24 × 7 güvenlik izleme.

Domain.com, özel hosting planları veya satıcı planları sunmaz. Hizmetleri bireysel kullanıcılara ve küçük işletmelere yöneliktir. Web sitenizin Domain.com’un VPS planlarının sunduğu kaynakların ötesine geçmesi gerekiyorsa, Domain.com web siteniz için uygun bir seçenek olmayabilir.

Domain.com’da Müşteri Desteği

Domain.com’un müşteri hizmetleri, canlı sohbet ve bilet sistemi ile sınırlıdır. Talepleri yerine getirmek için 7/24 destek personeli mevcuttur. Telefon desteği yok; ancak satış soruları olanlar için ücretsiz bir satış numarası mevcuttur. Bazı planlar (örn. Ultra plan) premium destek sunar.

Saygın bir web barındırıcısında olduğu gibi, Domain.com da Yardım Merkezi sayfalarında bir bilgi bankası tutar. Kullanıcı olmayanlar için de kullanım kılavuzları mevcuttur.

Domain.com hakkındaki görüşler, kullanımı kolay hizmetleri için yüksek övgüden müşteri desteği ile ilgili şiddetli şikayetlere kadar uzanmaktadır..

Artıları & Domain.com’un Eksileri

Domain.com önce bir etki alanı adı kayıt şirketi ve ikinci olarak web barındırma sağlayıcısıdır. Onların hosting planları kullanımı gerçekten kolaydır ve yeni başlayanların ezici bulabileceği özellikleri ile darmadağın değildir. Ancak, ileri düzey kullanıcılar ve profesyoneller bu nedenlerden dolayı bunaltıcı bulabilirler.

İşte Domain.com’un Artıları ve Eksileri:

Artıları

 • Linux ve Windows işletim sistemi seçimi ile basit barındırma seçenekleri
 • Uygun fiyatlar
 • Tüm planlarla birlikte ücretsiz alan adı
 • Sınırsız hosting seçeneği
 • Kullanımı kolay sürükle ve bırak site oluşturucu
 • Ücretsiz pazarlama kredileri

Eksileri

 • Paylaşımlı barındırma ile aydan aya faturalandırma yok
 • Çalışma süresi garantisi yok
 • Tüm planlar cPanel’i içermez
 • Özel barındırma seçeneği yok

Domain.com’un barındırma özellikleri, ucuza çevrimiçi bir varlık oluşturmanıza yardımcı olabilir, ancak bazı işletmeler ve bireyler için önemli olabilecek bazı barındırma yönlerinde geride kalabilir..

Domain.com İnceleme Sonucu

Domain.com, Windows veya Linux tabanlı barındırma seçenekleriyle iyi paylaşılan barındırma seçeneklerine sahiptir. Sitenize ortalama bir paylaşılan barındırma sağlayıcıdan daha fazla büyümek için yer verirken, barındırma seçeneklerinin tam spektrumundan yoksundur. Yine de, Domain.com, zaten kullanmadıkları özelliklerle dolu bir barındırma planına ihtiyaç duymayan ortalama bir kullanıcı için iyi bir barındırma adayı olabilir.

Çalışma süresi garantisi ve gelişmiş özelliklerin olmaması, Domain.com’u yüksek trafikli web siteleri ve daha gelişmiş barındırma seçeneklerine ihtiyaç duyan profesyoneller için tercih edilen barındırma haline getirmek için kalifiye değildir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector