Dynadot.com İnceleme

01.06.2020
Hosting Yorumları 'Dynadot.com İnceleme
0 7 мин.

Dynadot, alan adı kaydı, e-posta barındırma, web sitesi oluşturma, SSL sertifikaları, e-posta ve web barındırma dahil olmak üzere çeşitli web hizmetleri sunan özel bir şirkettir. “Dinamik nokta” nın kısaltması olan şirketin adı, sundukları dinamik web hizmetlerini ifade eder. Alan adı kaydının yanı sıra Dynadot, alan adı açık artırmalarını satabileceğiniz, satın alabileceğiniz ve katılabileceğiniz tüm alan adı pazar alanı da sunar..


Bu Dynadot incelemesinin kapsamı, web sitesi oluşturma, web hosting ve Dynadot tarafından sunulan e-posta barındırma planları ve web sitesi barındırma hizmetlerinin özellikleri ile sizi hızlandırmaktır..

Dynadot.com Genel Bakış

2002 yılında Todd Hann tarafından kurulan Dynadot, ICANN akredite alan adı kayıt şirketi ve barındırma sağlayıcısı. Şirketin merkezi Kanada’nın San Mateo şehrinde olup Toronto, Kanada, Pekin ve Zhengzhou, Çin’de uluslararası ofisleri bulunmaktadır..

Dynadot.com öncelikle web sitesi oluşturma ve barındırma tamamlayıcı hizmetler olan bir alan adı kayıt kuruluşu olarak bilinir. Çoğu kişi alan adı kayıt kuruluşu olan Dynadot hakkında bilgi sahibi olsa da, barındırma ve site oluşturma hizmetleri hakkında çok fazla bilgi yoktur. Bu Dynadot.com incelemesi özellikle bu tamamlayıcı hizmetlere odaklanacak.

Dynadot Planları & Fiyatlandırma

Dynadot’un VPS barındırma ve e-posta barındırma içeren barındırma hizmetleriyle başlayacağız.

Dynadot, aylık 10 $ fiyatla tek bir VPS planı sunuyor. Bu bir VPS planı için gerçekten iyi bir fiyat olsa da, Dynadot 12 ay boyunca peşin ödeme yapmanızı gerektirir, ancak şu anda mevcut bir promosyona dayalı bir indirim sunulur, bu da sizi 2 ay kapalı tutar (normal yılda 120 ABD doları yerine) , fiyat sadece 100 $ / yıl).

dynadot vps hosting planı

Dynadot sanal özel sunucunuzla elde etmeyi bekleyebileceğiniz özellikler şunlardır: 1 Çekirdek CPU, 1 GB RAM, 10 GB disk alanı, 1 TB bant genişliği,% 99.9 çalışma süresi. Bu, SSH ve tam kök erişimine sahip yönetilmeyen bir VPS planında, böylece seçtiğiniz işletim sisteminde çalışan herhangi bir yazılımı yükleyebilirsiniz.

VPS planına kaydolduğunuzda, aşağıdaki işletim sistemi seçeneklerinden birini seçebilirsiniz: CentOS 6.7, Sentora ile CentOS 6.7, Ubuntu 12.04, LAMP ile Ubuntu 12.04, WordPress ile Ubuntu 12.04 ve WordPress ile CentOS 6.5 ZPanel. VPS planı ayrıca ücretsiz özel bir IPv6 ile birlikte gelir. Kasada Web Sitesi Oluşturucu Pro’yu 5 ABD doları karşılığında ekleyebilirsiniz.

Dynadot’un e-posta barındırma hizmeti yıllık 11,99 ABD dolarıdır ve 30 MB disk alanı, 3 GB bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı, 1 FTP hesabı ve% 99,9 çalışma süresi içerir. E-posta barındırma kontrol panelinde benzersiz ziyaretçiler, sayfa isabetleri, son isabetler vb. Dahil olmak üzere site istatistikleri bulunur. Kontrol panelinin yardımıyla e-postanızı herhangi bir e-posta istemcisiyle (Microsoft Outlook, Apple Mail, vb.) Ve postalarınıza mobil cihazlardan kolayca erişebilirsiniz.

Dynadot’ta bulunan web sitesi oluşturucu aracı, mobil cihazlara hazır 6 şablon, SEO aracı, sosyal medya entegrasyonu, basit blog aracı, iş planlı ücretsiz alan adı ve e-posta adresi, satır içi düzenleme, stil düzenleyici (renkleri özelleştirmek, yazı tipleri, sayfa yapılandırmaları), özel kod ekleme imkanı ve ücretsiz VPS barındırma.

Web sitesi oluşturucunun ücretsiz sürümü (reklam destekli sürüm), mobil kullanıma hazır şablonlara (5 sayfaya kadar oluşturabilirsiniz), alan adı bağlantısına, müşteri hizmetlerine erişmenizi sağlar. İki ücretli abonelik vardır, bunlardan biri aylık 5 ABD dolarıdır (Pro planı), diğer planın ücreti ise 15 ABD doları / ay’dır (İş planı).

Pro planı, sınırsız sayfalar, yıllık planlarla ücretsiz bir alan adı, SEO araçları, tek tıklamayla alan bağlantısı, mobil duyarlı şablonlar, özel kod düzenleyici ve tek tıklamayla alan bağlantısı sunar. İş planı, Profesyonel planın tüm özelliklerini içerir ve profesyonel bir e-posta adresi, e-Ticaret alışveriş sepeti ve sınırsız katkıda bulunanlar sunar.

SSL sertifikaları Dynadot’tan satın alınabilir. Alpha SSL sertifikasını (zincirleme kök sertifikası) 16,99 $ / yıl veya Wildcard SSL’yi 80 $ / yıl karşılığında seçebilirsiniz.

Dynadot Hosting Özellikleri

Dynadot tarafından sunulan tek VPS planı aşağıdaki barındırma özellikleriyle birlikte gelir:

 • Tam kök erişimi;
 • KVM sanallaştırma;
 • Önceden yüklenmiş WordPress;
 • RAID 10 SDD depolama ve veri yedekliliği;
 • Intel Xeon CPU;
 • Ücretsiz web hosting kontrol paneli (bazı işletim sistemlerinde);
 • Ücretsiz özel IPv6.

Bu, yönetilmeyen bir VPS barındırma planında olduğundan, yeni başlayanlar veya herhangi bir sunucu yönetimi deneyimi olmayanlar için uygun değildir. Plan, kendi yazılım kurulumlarını yönetmek ve bu VPS ile ilgili sorunları kendi başlarına gidermek için teknik becerilere sahip daha ileri düzey kullanıcılara yöneliktir. Bu nedenle, sunucu yönetimi desteği bu plana dahil değildir.

Dynadot Müşteri Desteği

Müşteri desteği, her ürün kategorisi, topluluk forumları ve çevrimiçi sohbet için kullanılabilen yardım dosyaları aracılığıyla sunulur. Dynadot ekibine ulaşabileceğiniz bir telefon numarası da mevcuttur. Dynadot web sitesinde de sürekli güncellenen bir blog bulunmaktadır. Topluluk forumları da çok aktif.

dynadot yardım desteği

Artıları & Dynadot Eksileri

Bu avantajlar ve dezavantajlar, alan adı kayıt hizmetlerini dikkate almadan Dynadot’un barındırma ve web sitesi oluşturma hizmetleriyle sınırlı olacaktır. Böylece, Dynadot.com’un avantajları ve dezavantajları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Artıları

 • Mobil uyumlu şablonlara sahip ücretsiz web sitesi oluşturucu aracı;
 • Uygun fiyatlı e-posta ve web barındırma;
 • VPS bazı web sitesi oluşturucu planları ile barındırma;
 • % 99,9 kesintisiz çalışma;
 • Bazı web sitesi oluşturucu planlarıyla ücretsiz alan adı.

Eksileri

 • Yönetilmeyen tek bir VPS planı;
 • Başka hiçbir VPS planı veya başka web barındırma seçeneği yok;
 • İşletme web sitesi oluşturucu planı, Pro planına kıyasla yalnızca ekstra bir özellik sunarken, Pro planından 3 kat daha maliyetlidir;
 • Web barındırma hizmeti yeni başlayanlar için uygun değil.

VPS barındırma planları, barındırılan tüm hizmetlerinin aynı sağlayıcıda olmasını isteyen teknik olarak uygun kişiler için iyi bir seçim olabilir, ancak bunun nasıl yönetilmeyen bir plan olduğunu görmek, yeni başlayanlar için kesin bir hareketsizlik.

Dynadot.com İnceleme Sonucu

Dynadot, ICANN tarafından akredite edilmiş bir alan adı kayıt şirketi olarak iyi bir fiyat elde ederken, uygun fiyatlı alan adları ve bir alan adı pazar alanı sunarken, diğer hizmetlerini analiz ederek ne web barındırma ne de web sitesi oluşturucusunun hizmetlerinin odağı olmadığı netleşir. Mobil uyumlu şablonlar sunarken, aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca 6 şablon vardır. Ücretsiz web sitesi oluşturucu da çok sınırlıdır ve sadece 5 sayfa oluşturmanıza izin verir.

Özetle, Dynadot.com etki alanı kaydı ile ilgili hizmetler için iyi bir seçenektir, ancak web barındırma ve site oluşturma araçları herkes için değildir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector