Godaddy Yorumları

01.06.2020
Hosting Yorumları 'Godaddy Yorumları
0 8 мин.

GoDaddy, sektördeki en eski çalışan ve en tanınmış hosting şirketlerinden biridir. Bu ABD merkezli hosting devi hem alan adı kayıt şirketi olarak hem de kişisel ve ticari amaçlara uygun hosting planlarına sahip bir hosting şirketi olarak faaliyet göstermektedir. GoDaddy, çevrimiçi pazarlama, e-posta barındırma, web sitesi güvenliği ve web sitesi tasarımı ile bile uğraşır, bu da onu gerçek bir hepsi bir arada barındırma sağlayıcısı yapar.


GoDaddy Genel Bakış

1997 yılında ABD’nin Arizona eyaletinin Scottsdale şehrinde kurulan GoDaddy, dünya çapında 71 milyon alan adı ve 17 milyon müşteriyi yöneten dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşudur. Şirket ayrıca küçük, bağımsız girişimler için tasarlanmış dünyanın en büyük bulut platformuna güç veriyor.

GoDaddy, çeşitli paylaşılan, VPS, özel ve yönetilen WordPress barındırma planları aracılığıyla hem Windows hem de Linux tabanlı barındırma sağlar.

GoDaddy’ye kaydolma hakkında bilinçli bir karar vermek için incelememizi okuyun, mevcut planları, fiyatlandırmasını ve GoDaddy’nin barındırma hizmetlerini oluşturan barındırma özelliklerini okuyun.

GoDaddy Planları & Fiyatlandırma

GoDaddy, hosting planlarında kesinlikle kısa değildir, sağlam hosting paketleri yelpazesi, kaynaklarınızı ölçeklendirmek ve web sitenizin artan ihtiyaçlarına cevap vermek için size birçok seçenek sunar..

GoDaddy Paylaşımlı Hosting Paketleri

godaddy paylaşılan web sitesi barındırma

GoDaddy’nin paylaşılan barındırma planları Linux veya Windows sunucu işletim sistemlerinde kullanılabilir, böylece ihtiyacınız olan işletim sistemini seçebilirsiniz.

Giriş seviyesi Ekonomi planı, ayda sadece 2,99 $ gibi düşük bir maliyete sahiptir, ancak sadece 3 yıl taahhütte bulunursanız. Bu planla aylık ödeme yapılamaz, kaydolabileceğiniz minimum süre 3 aydır, bu durumda bu planın aylık ücreti 7,99 ABD dolarıdır. Plan yalnızca tek bir web sitesini barındırmak istiyorsanız ve 100 GB depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği ve Ücretsiz Microsoft Office 365 İş E-postası (1 yıl) size harika geliyorsa uygundur.

Birden fazla siteye ev sahipliği yapmak istiyorsanız, GoDaddy Deluxe planını (3 yıl taahhüt ederseniz 4,99 $ / ay veya aylık $ 10,99 $) veya Ultimate planını (3 yıllık planla 7,99 $ veya aylık planlarla 16,99 $) önerir. trafik yükü daha yüksek olan web sitelerini yönetmek. Her iki plan da ölçülmemiş depolama ve bant genişliği ile birlikte gelir. Nihai plan 2X işlem gücüne sahiptir & bellek (yalnızca cPanel planlı Linux), Premium DNS ve 1 yıllık SSL sertifikası.

Tüm yıllık planlar ücretsiz bir alan da içerir.

GoDaddy Kurumsal Hosting

Daha yüksek trafik hacimleri veya e-Ticaret siteleri olan siteler için optimize edilmiş paylaşılan barındırma ve özel kaynaklardan daha hızlı planlar arıyorsanız, GoDaddy’nin İşletme barındırma planları hemen karşınıza çıkabilir.

Burada da, en düşük oranların tadını çıkarmak için 36 aylık planları tercih etmelisiniz. Bu kategorideki tüm planlar ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz 1 yıllık SSL sertifikası, ücretsiz 1 yıllık Office 365, 2 CPU çekirdeği, 4 GB’a kadar bellek, 240 GB’a kadar depolama alanı ve Ücretsiz 1 yıllık SiteLock kötü amaçlı yazılım kaldırma ile birlikte gelir Kurumsal plan ile.

Fiyatlar Başbakan planı için aylık 19,99 $, Premium plan için ayda 24,99 $ ve Enterprise planı için 34,99 $ / ay kadar düşebilir, bu sadece 3 yıl kayıt yaptırırsanız. Aylık faturalandırmaya karar verirseniz,% 37’ye kadar bir fiyat artışı beklenir.

GoDaddy WordPress Barındırma

WordPress web siteniz için yönetilen barındırma arıyorsanız, GoDaddy’nin WordPress kurulumu ve yönetimine odaklanan 4 planı vardır..

Promosyon fiyatları, 1 web sitesine (Temel plan) ev sahipliği yapmak için ayda 3,99 ABD dolarından başlar ve birden fazla site barındırma (en fazla 5 siteye) için yalnızca aylık 13,99 ABD dolarına (Geliştirici planı) kadar çıkar. Her plan belirli bir ziyaretçi yükünü kaldıracak şekilde tasarlanmıştır (aylık 25.000 ziyaretten 800.000 aylık ziyarete kadar). Tüm WordPress barındırma planları SDD depolama alanını (50 GB’a kadar) içerirken, bazı planlar SSH / SFTP erişimi, tek tıklamayla evreleme sitesi, SEO eklentisi, 1 SSL sertifikası (1 yıl), kötü amaçlı yazılım taraması ve kaldırma.

GoDaddy VPS Sunucuları

GoDaddy’nin sanal özel sunucuları size Windows veya Linux tabanlı barındırma arasında seçim yapma seçeneği de sunar.

Bu kategoride 4 hosting paketi de var, cPanel planları aylık 16,99 $ / ay ve 31,99 $ / ay (promosyon fiyatları) kadar düşükken, Windows planları aylık 26,99 $ / ay ve 41,99 $ / ay kadar yükseliyor. (promosyon oranları).

Tüm planlarda root erişimi, ölçülmemiş bant genişliği, 240 GB’a kadar depolama alanı, 8 GB’a kadar bellek, 3 özel IP ve 1 yıllık ücretsiz SSL sertifikası bulunur.

GoDaddy Dedicated Sunucular

Linux ve Windows tabanlı hosting planlarının her ikisi de bu kategoride mevcuttur ve Windows planları Linux tabanlı olanlardan daha pahalıdır. Bu nedenle, Linux tabanlı adanmış sunucu fiyatları aylık 69,99 $ ve aylık 129,99 $ (24 aylık taahhüt dönemleri için geçerli fiyatlar) arasında değişirken, Windows tabanlı promosyon adanmış sunucu fiyatları 99,99 $ / ay ile 159,99 $ / ay arasında değişmektedir..

Kaynaklar açısından bu planlar 4 adede kadar CPU çekirdeği, 32 GB bellek, 2 TB depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği, 3 özel IP ve 1 yıllık ücretsiz SSL sertifikası içerir.

GoDaddy Hosting Özellikleri

GoDaddy, çok çeşitli barındırma ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenebilir barındırma paketleri sunan, son teknoloji yazılım ve donanım teknolojilerine sahip lider bir barındırma sağlayıcısıdır. GoDaddy hosting aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Windows ve Linux tabanlı sunucuların seçimi;
 • Yıllık planları olan ücretsiz alan adı;
 • Ücretsiz 1 yıllık SSL sertifikaları;
 • Ücretsiz özel IP adresleri;
 • SiteLock zararlı yazılım kaldırma ve web sitesi güvenliği;
 • Yönetilen ve tamamen yönetilen planlara önceden yüklenmiş CDN;
 • cPanel barındırma;
 • Kök erişimi;
 • % 99 kesintisiz çalışma garantisi;
 • WordPress, Drupal, Joomla ve diğer uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesi;
 • 7/24 telefon desteği;
 • Talep üzerine kaynaklar.

Müşteri desteği & GoDaddy’de Geri Ödeme Politikası

GoDaddy’nin telefon desteği 7 gün 24 saat hizmet verirken, canlı sohbet yalnızca Pazartesi – Cuma günleri 05: 00-18: 00 saatleri arasında sunulmaktadır. GoDaddy Topluluğu ayrıca, barındırma hizmetinizle ilgili olabilecek sorunlar hakkında yardım ve fikir vermek için kullanılabilir..

GoDaddy, endüstri standardı 30 günlük para iade garantisini yalnızca yıllık planları ile sunmaktadır. Aylık planlar veya 1 yıllık süreden daha kısa planlar için müşteriler, işlem tarihinden itibaren 48 saat içinde geri ödeme isteyebilir.

GoDaddy Artıları & Eksileri

GoDaddy, bir web sitesi barındırmak veya bir alan adı satın almak istiyorsanız, güvenebileceğiniz iyi kurulmuş bir barındırma sağlayıcısıdır. Hiçbir ana bilgisayar mükemmel olmadığından, GoDaddy’nin artılarını ve eksilerini karşılaştıralım:

Artıları

 • Çok çeşitli ölçeklenebilir barındırma planları
 • Her ikisi de Linux & Windows barındırma
 • İyi ürün entegrasyonları ve güvenlik
 • Ölçülmemiş bant genişliği

Eksileri

 • Satıcı kilitleme (en düşük fiyatlardan yararlanmak için 36 aylık ve 24 aylık abonelik gereksinimi)
 • Bazı planlarda aylık ödeme seçeneği yok
 • Canlı sohbet iş günleriyle sınırlıdır

GoDaddy İnceleme Sonucu

GoDaddy, yirmi yıldır var olan devasa bir şirkettir, bu da uzmanlıklarının ve hizmetlerinin insanlara hitap ettiği anlamına gelir. Uzun vadeli taahhütlerin hayranı değilseniz ve ucuz barındırma arıyorsanız, GoDaddy sizin için barındırma olmayabilir. Ancak, uzun vadeli bir barındırma sağlayıcısı ve uygun fiyatlı planlar arıyorsanız, GoDaddy web sitelerinizi, alan adlarınızı ve e-postalarınızı barındırmak için güvenilir bir seçenektir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector