HostMonster Yorumları

01.06.2020
Hosting Yorumları 'HostMonster Yorumları
0 11 мин.

Böyle çılgın ve çekici bir isim her zaman dikkatimi çekmeyi başarıyor. HostMonster’ın havalı faktörü yalnızca ismine dayanmaz. Aksine, şirket 1996 yılında geri döndüğünden beri yıllara ve yıllara dayanan deneyime dayanmaktadır. Bu, insanlara web barındırma hizmetleri sunmada 21 yıldan fazla deneyimdir. Bu sanayi gazileri zaten web hosting her düğüm ve sarsıntı biliyor ve onlar gerçekten birlikte şeyler var düşünmek kolaydır. Bu yüzden onları gözden geçirmeli ve kendimiz görmeliyiz, eğer diğer endüstri liderlerinin üstüne çıkacak kadar tecrübe yeterliyse.


HostMonster, Provo, Utah, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır ve burada tüm destek (telefon, e-posta ve sohbet) ve yönetim, şirket içi ekibi tarafından yönetilmektedir. Son zamanlarda şirket, diğer büyük hosting şirketlerine sahip olan ve dünya çapında iki milyondan fazla müşteriye çevrimiçi hizmet veren Endurance Group tarafından satın alındı..

Şimdi ne öğrendiğimizi görelim!

HostMonster Genel Bakış

Peki, bir şirket ne öğreniyor ve 21 yıldır etrafta kaldıktan sonra kendini nasıl kuruyor? HostMonster tüm bu deneyimleri diğer web sunucularının üstüne çıkmaya koydu mu? Pek değil. Hizmetleri iyi ama bloktaki yeni çocuklarla gerçekten rekabet etmiyorlar. Bu adam bir süredir ortalıkta, ancak HostGator, InMotion ve Siteground gibi gençler, hizmet kalitesi açısından çok daha ağır basmaktadır. Yine de, göz atmaya değer, çünkü web sitenizi uzun vadede başlatmayı ve yönetmeyi kolaylaştıracak bazı hizmetler sunabilirler. Ancak HostMonster hakkında oldukça karışık duygular var. Bunları aşağıdaki Avantaj ve Dezavantajlar bölümünde ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Planlar & HostMonster Planlarının Fiyatlandırılması

HostMonster oldukça iyi paylaşılan barındırma planlarına sahiptir. Bunlardan üçü var, her biri o kadar akıl almaz bir şirketten ne beklediğiniz hakkında teklif veriyor. Ayrıca, çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız ve ekstra beygir gücüne ihtiyacınız varsa, uygun bir fiyat olan 19,99 ila 59,99 $ arası yönetilen VPS barındırma hizmeti sunarlar. Ancak tüm dışarı çıkmak istiyorsanız, aylık 79,99 $ ile 119,99 $ arasında bir fiyat olan özel barındırma planlarını da kontrol edebilirsiniz. Bu makalede, paylaşılan barındırma planlarına daha fazla odaklanacağım, çünkü çoğu insan aradığı şey bu.

HostMonster’ın Paylaşılan Barındırma

 • Temel Plan – Bu şirketin sunduğu en basit ve en ucuz hosting planı. Tek bir web sitesini, 5 e-posta hesabını, 25 alt etki alanını, 50 GB depolama alanını ve sınırsız bant genişliğini destekler. İçin alabilirsin Aylık 4,95 ABD doları, tam da gördüğüm en uygun maliyetli çözüm değil.
 • Artı Planı – Bu plan size teklif edilen miktarda ani bir sıçrama gösterir. 10 web sitesi, 100 e-posta hesabı ve 50 alt alan adı için destek sağlar ve 150 GB depolama alanı ile birlikte gelir. Çoğu şirketin ikinci planları dahilinde sadece 2 web sitesine destek sağladığı göz önüne alındığında, bu oldukça etkileyicidir. İçin alabilirsiniz Aylık 6,95 USD, ki bu makul bir teklif.
 • Başbakan Planı – Bu, HostMonster’ın sınırsız depolama alanı, bant genişliği, web siteleri, alt alan adları ve e-posta hesapları sunan sınırsız paylaşılan barındırma planıdır. Satışta, bu yüzden bunu da alabilirsiniz Aylık 6,95 USD. Aylık olarak $ 14,99’a mal olur. Ayrıca, 200 $ değerinde Pazarlama teklifleri ve birkaç premium güvenlik seçeneği gibi ekstra şeylerle birlikte gelir.

Diğer herhangi bir barındırma sağlayıcısında olduğu gibi, satın aldığınız planlardan herhangi birinde ücretsiz bir alan adı alırsınız.

Bu fiyatlar makul görünüyor değil mi? Ancak, web hosting pazarında yeterince uzun süre bakıyorduk, hatta iyi fiyatlar bazen gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu biliyorum. HostMonster farklı değil. Kimsenin sevmediği fiyatlandırma hileleriyle doludur. Yukarıda reklamı yapılan fiyatları almak için üç yıllık bir dönem için kaydolmanız gerekir.. Aksi takdirde fiyatlar çok daha yüksek olacaktır. Bu bir serseri değil mi? Ani fiyat artışı çoğu insanı kapatmak için yeterlidir. Ayrıca, bu fiyatlar yalnızca “yeni” kayıtlar için geçerlidir. Planınızı gerçekten yenileyecekseniz, her ay “normal” şişirilmiş fiyatı ödemeniz gerekir, bu da bu şirketi daha da kötüleştirir.

Bu hizmetlerin kalitesi oldukça iyi. Sunucu çalışma süreleri, ortalama% 99,85 çalışma süresiyle endüstri standardının hemen ötesine düşer. Bazı aylarda% 100’e kadar yükseldi, ancak asla% 99.80’den düşmedi. Dediğim gibi, bu, web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlayacak kadar iyi, ancak akıl almaz bir performans değil. Aynı şey sayfa yükleme süreleri için de geçerlidir.

Ortalama bir web sayfasının HostMonster’ın sunucularına yüklenmesi, bu fiyata bir plandan beklediğimden daha düşük yaklaşık 1050 milisaniye sürer. Bazı şirketler bir dolar veya daha az dolar için çok daha hızlı yükleme süreleri sunar. Bu yüzden 1050 milisaniye yerleşmek istemiyorsanız etrafınıza bakmaya değer.

HostMonster’ın Müşteri Desteği

Gazilerin gerçekten parladıkları ve ne yaptıklarını ve müşterilerinin ne istediğini bildiklerini gösterdikleri yer burası. Ne yazık ki, HostMonster o kadar ileri gitmiyor. Bunun yerine bize iyi ama tutarsız bir destek veriyorlar. Bununla birlikte, kullanıcıları tatmin etmek için hızlı bir şekilde yanıt vermeleri gerektiğini biliyorlar. Bu yüzden canlı sohbete cevap vermeleri 5 dakikadan fazla sürmez. Bu eğilim hosting şirketleri arasında nadirdir ve saygı duyulması gerekir.

Temsilcileriyle yapılan görüşmelerden alacağınız cevaplar ve sohbetler sizi tam anlamıyla uçurmayacak. Ama işi halledecekler.

HostMonster’ın müşteri desteğiyle ilgili tek sorun, aslında birisiyle konuşmadan önce bir doğrulama sürecinden geçmenizi gerektirmesidir. Yapması oldukça zaman alır, bu da birçok kullanıcıyı kapatabilir. Bu arka plan kontrolleri kullanıcılardan karışık incelemeler aldı, bu yüzden her zaman bu kadar güvenilir olduklarını söyleyemem. Bu şirketle çalışmak istiyorsanız dikkatli olun ve araştırmanızı yapın.

HostMonster Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Bu gaziler için umutlarım vardı ve hizmetlerini sağlam ve güvenilir olarak gördüm, ancak görüşlerimizi ve kararlarımızı gerçeklere dayandırmamız önemlidir. Şimdi HostMonster hakkındaki karışık duygu ve düşüncelerimin bir sonuca nasıl katıldığını görelim.

HostMonster ile deneyimlerimiz oldukça iyi, ancak fiyatlandırmaları arzulanan bir çok şey bırakıyor. HostMonster’ın hizmetlerini kullanmanın olumsuzluklarını ortaya çıkarmaya çalıştığımız için işlerin ilginç olduğu yer burası.

Artıları

 • Müşteri desteğinden hızlı yanıt – Bir şirket müşterilerinin her birine öncelikli muamele ettiğinde hoşuma gidiyor. Onlara bunun için para veriyoruz, değil mi? HostMonster bu konuda başarılıdır ve uzun bir doğrulama sürecinden geçtikten sonra çok hızlı bir şekilde yanıt verir. Bununla birlikte, bu konuda da birkaç kullanıcı incelemesine göz atmalısınız..
 • Sağlam güvenlik seçenekleri – HostMonster, bir web sitesine yönelik en yaygın tehditlere karşı mücadelede size yardımcı olacak güzel bir güvenlik yazılımı dizisine sahiptir. WordPress siteleri en sık saldırıya uğramış sitelerden biridir ve alabileceğiniz tüm korumaya sahip olmanız önemlidir. Bunun için HostMonster, SSH Erişimi, Hotlink Koruması, düzenli site yedeklemeleri ve Spam Suikastçısı gibi özellikler sunar.
 • Hızlı Hesap Kurulumu ve Kolay Ölçeklendirme – HostMonster’da bir hesap oluşturmak uzun sürmez ve işlem bittikten kısa bir süre sonra etkinleştirilir. Hostinginize erişiminiz olduğunda ve ekstra sunucu kaynaklarına ihtiyacınız olduğunda veya daha iyi bir şeye yükseltmek istediğinizde, bunu birkaç tıklamayla yapabilirsiniz. Anında sağlama.

Eksileri

 • ‘Standart’ Fiyatlandırma Püf Noktaları – Reklamı yapılan fiyatlar yanıltıcı. 36 aylık bir dönem için kaydolmanızı istiyorlar, bu da güçlü bir uzun sipariş. Bir yıl daha az giderseniz, temel plan 5,95 $ / ay’a kadar çıkacaktır. Tek yıllık bir abonelik almak isterseniz, temel plan size aylık 6,95 dolara mal olacak. Temel olarak, bu HostMonster’ın ne olursa olsun istedikleri para miktarını ödeyeceğinizi söylemenin yolu. Çoğu şirketin bunu yaptığı göz önüne alındığında, bu oldukça mide bulandırıcıdır. HostMonster 21 yıl sonra hayal kırıklığına uğramış insanlardan bir şey öğrenmedi.
 • Yedeklemeler Ücretsiz Değil– Yedekler alacağınıza ve gerçekten alacağınıza söz veriyorlar. Bunun için aylık 1,99 dolar ödediğinizde. Oh evet, bunun için düştün!
 • Gizli ücretler – Tabii, paranızı geri isteyebileceğiniz kısa bir süre var. Harika. Ancak HostMonster’deki barındırma hizmetinizle yaklaşık bir yıl geçtiyseniz, işler dağınık hale gelecektir. Anlaşıldığı üzere, hesabınızı iptal ettikten sonra alan adınız ücretsiz olmayacak. Göründüğü gibi HostMonster ile ücretsiz bir iyilik yoktur, bu nedenle hizmeti iptal ederseniz ağır bir fiyat ödemek zorunda kalacaksınız. HostMonster, sizi ister isteseniz de istemeseniz de sizi kesinlikle ineklerine ve sütlerine dönüştüreceklerini söylemek istiyor..
 • Çok Para İçin Ortalama Hizmet – HostMonster’ın fiyatlandırma hileleriyle başa çıktıktan sonra, hayatınıza devam edebilir ve lanet web sitenizi zaten başlatabilirsiniz. Herhangi bir ekstra hizmet kullanmıyorsanız, sadece aylık ücreti ödeyerek iyi olacaksınız. Ama benim için 4,95 dolar 3 yıllık bir sözleşme ile çok fazla gibi görünüyor. Ayrıca, ortalama bir çalışma süresi ve sayfa yükleme hızı için karar verirken, çok daha fazlasını sunan şirketler var.

Sonuç

HostMonster’ın hizmetleri hakkında fikir edindikten sonra, 21 yıldan fazla bir süredir neden radarın altında kalmayı başardıklarını merak etmiyorum. Ödediğiniz para için elde ettiğiniz şey hiç de fena değil, ancak daha az parayla daha iyi, daha hızlı ve daha güvenilir hizmetler sunan pek çok rakip için yeterli değil.

Kısacası, HostMonster kullanmanızı tavsiye etmem. InMotion, HostGator veya SiteGround’un neler olduğunu kontrol etmek daha iyidir, çünkü bence en iyi oyuncular bunlar. Hizmetleri, hem kalite hem de fiyat açısından HostMonster’ın ortaya çıkarabileceği her şeyden üstündür, bu yüzden herhangi bir soru yoktur. HostMonster yeterince iyi değil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector