LittleOak Hosting İncelemesi

01.06.2020
Hosting Yorumları 'LittleOak Hosting İncelemesi
0 7 мин.

LittleOak Hosting, Mac bilgisayarlarda oluşturulan web siteleri için premium hosting paketleri sunma konusunda uzmanlaşmıştır. RapidWeaver, yalnızca Mac veya Mac OS’ye özgü diğer web yazma programları için oluşturulan popüler bir web tasarım yazılımı. LittleOak’ın sahipleri Mac uzmanları ve Mac meraklılarıdır ve tüm destek personeli Mac OS X platformunda kapsamlı bir şekilde eğitilmiştir.


LittleOak Hosting’e Genel Bakış

2007 yılında kurulan LittleOak, merkezi Torrance, California’da bulunan küçük bir aile şirketidir. RapidWeaver Web Hosting İş Ortağı olarak LittleOak şu anda 400.000’den fazla hesaba ev sahipliği yapıyor.

Küçük bir şirket olmasına rağmen, özel bir veri merkezine sahipler ve işletiyorlar ve hizmetlerinden hiçbir zaman dış kaynak kullanmadıklarını iddia ediyorlar. Şirket, kendi ağını One Wilshire binası (Batı ABD’deki en bağlı bina olarak bilinir) aracılığıyla sürdürüyor, Netapp ağa bağlı depolama dizisi dosya dağıtımına sahip çift çekirdekli Intel tabanlı sunuculardan oluşan yük dengeli bir küme kullanıyor.

Tüm LittleOak sunucuları Apache 2.2+ ve CentOS 6’yı çalıştırır. LittleOak, özel depolama sunucularına her gece yedekleme yapar ve tüm yazılımları düzenli olarak günceller.

Web barındırma dışında, şirket ayrıca etki alanı kaydı ve etki alanı gizlilik hizmetleri sunuyor.

LittleOak Planları & Fiyatlandırma

LittleOak, premium bir Mac web barındırma hizmeti olarak pazarlandığından, planlar benzer özelliklere ve kaynaklara sahip rakip planlarından biraz daha pahalıdır. Bu yazı yazılırken, LittleOak yalnızca bulut tabanlı paylaşılan barındırma planları sağlar, ancak özel barındırma ve VPS barındırma (hem Linux hem de Windows tabanlı) şu anda çalışmalardadır. Web sitelerinde bu paketlere bağlantılar bulunur, ancak bu planlar henüz satın alınamaz.

littleoak fiyatlandırma planları

LittleOak, Mac kullanıcıları için üç tür paylaşılan barındırma hesabı sunar: Sapling Cloud yılda 80 $, Habitat Cloud yılda 160 $ ​​ve Chestnut Cloud yılda 320 $. Planlar aşağıdaki gibi yapılandırılır:

 • Fidan Bulutu: sınırsız web sitesi barındırma, 5 GB disk alanı, 50 GB / ay bant genişliği,% 100 kesintisiz çalışma HDS’si, 24 × 7 Ücretsiz Telefon & Canlı Sohbet Desteği;
 • Habitat Cloud: sınırsız web sitesi barındırma, 15 GB disk alanı, 500 Gb / ay bant genişliği,% 100 kesintisiz çalışma HDS’si, 24 × 7 Ücretsiz Telefon & Canlı Sohbet Desteği;
 • Kestane Bulutu: sınırsız web sitesi barındırma, 25 GB disk alanı, 1 TB / ay bant genişliği,% 100 kesintisiz çalışma HDS’si, 24 × 7 Ücretsiz Telefon & Canlı Sohbet Desteği.

LittleOak aylık planlar sunmaz, sadece indirimli aylık planlara hak kazanmak için 2 yıllık taahhüt süresi gerektiren diğer barındırma şirketlerinin aksine yıllık planlar sunar..

LittleOak Paylaşımlı Hosting Özellikleri

Tüm LittleOak bulut tabanlı paylaşılan barındırma hesapları aşağıdaki barındırma özellikleriyle birlikte gelir:

 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu (Pro ve e-Ticaret paketlerine yükseltme imkanı ile);
 • Sınırsız alan adı barındırma, sınırsız alan takma adı ve alt alan adı, sınırsız MySQL veritabanı, sınırsız POP3 / IMAP4E-posta Hesabı;
 • Ücretsiz paylaşılan SSL;
 • % 100 SLA çalışma süresi (siteniz kapanırsa kredi alırsınız);
 • Ücretsiz güvenlik duvarı ve virüs koruması;
 • ABD’de 7 gün 24 saat canlı destek;
 • Site trafik istatistiklerini izleme;
 • E-posta gizliliği, virüs ve spam koruması;
 • DNS yönetimi;
 • Tescilli kontrol paneli (cPanel veya vDeck değil).

LittleOak, Perl 5, JavaScript, AJAX, dinamik HTML, PHP 5.4 / 5.5 dahil olmak üzere çeşitli programlama dillerini destekler. /5.6 ve ayrıca Macromedia Flash, Microsoft Silverlight, Shockwave, Quicktime ve Real Networks dosyalarını, WordPress ve diğer içerik yönetim sistemlerini destekler.

Barındırma planları, ücretsiz 3 sayfa oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir Mac uyumlu site oluşturucu aracı, 450 şablon arasından seçim yapmanızı, logo şablonları, form oluşturma ve ziyaretçi defteri oluşturma aracını içerir. 40 sayfaya kadar oluşturmanıza izin veren, 700 şablon, bir resim düzenleyici aracı, fotoğraf albümü, logo şablonları vb. İçeren bu site oluşturucunun Pro sürümüne yükseltme seçeneğiniz vardır..

Sitelerine bir e-Ticaret bileşeni eklemek isteyenler, alışveriş sepetlerini içeren ve 70 sayfaya kadar oluşturmanıza olanak tanıyan site oluşturucunun e-Ticaret sürümünü seçebilir.

LittleOak şirketinde Customer Support

LittleOak, ABD merkezli, İngilizce konuşan müşteri desteği sunmaktan gurur duyar. Müşteriler destek ekibine canlı sohbet, e-posta ve telefonla 24 × 7 ulaşabilir.

Şirket web sitesinde ayrıca bir SSS bölümü ve şu anda çok fazla doldurulmamış gibi görünen bir anahtar kelime bilgi tabanı bulunmaktadır (“WordPress” aramaları tek bir sonuç döndürürken, “web sitesi geçişi” veya “geri ödeme” aramaları hayır döndürdü Sonuçlar).

LittleOak’ın Blog bölümü de korunmuyor gibi görünüyor, blogdaki son makale Eylül 2016’ya dayanıyor. Sosyal medya varlığı, her ikisi de sektör haberleri ve promosyonları ile güncellenen Twitter ve Facebook ile sınırlıdır..

Web üzerinde LittleOak müşteri desteği incelemeleri ararsanız, hem olumlu hem de olumsuz yalnızca bir avuç inceleme bulacaksınız, ancak LittleOak’ın müşteri desteğinin yeterliliği ve yanıt verebilirliği hakkında güçlü bir sonuç çıkarmak için yeterli yorum bulamazsınız..

Artıları & LittleOak Eksileri

LittleOak Hosting incelememizde ele alınan noktaları özetlemek için, LittleOak hosting’in artıları ve eksileri şunlardır:

Artıları

 • Mac odaklı barındırma;
 • ABD merkezli müşteri desteği (canlı sohbet, telefon ve e-posta);
 • Servis Düzeyi Sözleşmesi ile desteklenen% 100 kesintisiz çalışma garantisi;
 • Ücretsiz güvenlik duvarı.

Eksileri

 • Aylık plan yok;
 • Yalnızca paylaşılan barındırma planları (şimdilik);
 • Ücretsiz deneme veya para iade garantisi yok.

LittleOak, Mac topluluğuna yönelik olsa da, altyapısı ve barındırma özellikleri oldukça standarttır, bazı öğeler eski olsa bile (örneğin, çift çekirdekli Intel tabanlı sunucular günümüz standartlarına göre eski sayılır). Web sitenizi genişletmeyi veya sitenize güçlü bir e-Ticaret tarafı eklemeyi planlıyorsanız, şimdilik yalnızca paylaşılan barındırma planlarıyla sınırlısınız. LittleOak’ın özel ve VPS tekliflerini ne zaman başlatacağı belli değil.

LittleOak İnceleme Sonucu

LittleOak para iade garantisi veya ücretsiz deneme sunmadığından, özellikle siteniz yıl içinde paylaşılan barındırma planlarının dışına çıkmanın eşiğinde ise, 1 yıl kayıt olmak büyük bir taahhütte bulunabilir. Yine de, RapidWeaver’da daha küçük web siteleri oluşturan bir Mac kullanıcısıysanız ve Max OS X’te bilgili İngilizce konuşan müşteri desteğine değer veriyorsanız, LittleOak paylaşılan barındırma planlarından birine kaydolmak cazip olabilir.

Daha fazla esneklik (örn. Aydan aya planlar), daha güçlü e-Ticaret özellikleri ve hesapları özel veya VPS sunucularına yükseltme olanağı arayanlar, daha fazla kaynakla bile gelebilecek rakip paketlere göz atmaları için teşvik edilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector