NameCheap Yorumlar

NameCheap, yirmi yılın daha iyi bir kısmı için etki alanı kaydından SSL sertifikalarına ve web barındırmaya kadar çeşitli hizmetler sunmaktadır. NameCheap, ekonomik alan adı kayıt hizmetleriyle daha fazla bilinmesine rağmen, bu NameCheap incelemesi, web barındırma sağlayıcısı olan NameCheap’e odaklanacak ve bu bütçe dostu barındırma planlarını, özelliklerini ve artılarını ve eksilerini vurgulayacaktır..


NameCheap.com Şirketine Genel Bakış

NameCheap 2000 yılında Richard Kirkendall. Yıllar boyunca, NameCheap büyük popülerlik kazandı ve bugün alan adı kaydı söz konusu olduğunda bir hane adıdır. 2011’de NameCheap, Reddit kullanıcılarıyla güçlerini birleştirdi ve ücretsiz ve açık bir internet için destek göstermeyen kayıt şirketi ve web barındırma şirketlerinden büyük bir göç başlattı. Şirket, yıllık Etki Alanı Adı Gününe ev sahipliği yapan ve Electronic Frontier Foundation için para toplayan açık ve ücretsiz internet desteğini sürdürdü..

NameCheap, tamamen yedek anahtar sistemleri (ağ, güç, güvenlik ve iklim kontrolü) ile Kuzey Amerika ve Avrupa’da faaliyet gösteren birden fazla veri merkezine sahiptir. Şirket 7.000.000+ alanı yönetiyor ve dünya çapında 3 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

NameCheap Planları & Fiyatlandırma

Kuşkusuz, fiyatlandırma NameCheap’in en büyük satış noktalarından biridir. NameCheap, güçlü araçlar, güvenlik ve güvenilirlik ile gelen paylaşılan, VPS, özel ve bayi barındırma planları sunar. Özel barındırma planı dışında, tüm planlar ücretsiz bir .website alan adıyla gelir.

Paylaşılan Evsahipliği

NameCheap 4 paylaşılan barındırma planı sunar: Value, Professional, Ultimate ve Business SSD. İşletme dışındaki tüm paylaşılan planların yıllık faturalandırması vardır. Değer planı, alan adının fiyatından daha düşük olan, yılda 9,88 ABD dolarından başlayan en ucuz paylaşılan barındırma paketidir. Yenileme oranı 38,88 $ / yıl olup, bu miktar hala 3,24 $ / ay seviyesine düşmektedir. Bu fiyat size 3 web sitesi, sınırsız bant genişliği ve 20 GB SSD hızlandırılmış disk alanı için barındırma sağlayacak.

Profesyonel plan, Namecheap’in yılda 19.88 $ ‘dan başlayan en popüler paylaşılan barındırma paketidir (yenileme oranı 78.88 $ / yıl). Bu plan 10 site için barındırma, sınırsız bant genişliği ve 50 GB SSD hızlandırmalı disk alanı içerir.

Sınırsız paylaşılan barındırma paketleri, yıllık 29,88 $ (yenileme fiyatı 129,88 $ / yıl) olan ve sınırsız SSD hızlandırmalı disk alanı, sınırsız bant genişliği ve 50 web sitesine kadar barındırma içeren Ultimate planını içerir..

İş SSD planının satış fiyatı 19,88 $ / ay’dır. İki yılda bir faturalandırmayı seçerseniz, fiyat 18.98 $ / ay’a düşerken yıllık faturalandırma 17.98 $ / ay’a çıkıyor. Business SSD planı, 20 GB Saf SSD disk alanı, 5000 GB bant genişliği ve sınırsız web sitesi için barındırma içerir.

VPS Barındırma

NameCheap’in VPN teklifleri, tam root erişimi olan XEN sanallaştırma platformuna ve çeşitli işletim sistemlerine sahiptir. VPS planınız için aylık, üç aylık, iki yılda bir veya yıllık olarak ödeme yapmayı seçebilirsiniz ve fiyatlar taahhüt sürenize göre değişir.

VPS Lite – Xen, yıllık faturalandırma seçeneğini belirlerseniz, Namecheap’in giriş seviyesi VPN planı 19,95 $ / ay veya 16,95 / ay’dan başlar. VPS Lite, 512 MB (+512 MB seri çekim) RAM, 1 CPU çekirdeği, 15 GB HDD (SAS RAID 10) disk alanı ve 100 GB bant genişliği içerir.

Namecheap’deki en popüler VPS planı VPS 1 – Xen’dir ve bir yıl taahhüt ederseniz 29,95 $ / ay veya 26,95 $ / ay tutar. Bu paket 1 GB (+1 GB seri çekim) RAM, 1 CPU çekirdeği, 30 GB HDD (SAS RAID 10) depolama alanı ve 250 GB bant genişliği ile birlikte gelir.

Sıradaki, kaynaklar açısından biraz daha fazla bilgi içeren VPS 2 – Xen planı: 2 GB (+ 2GB patlama) RAM, 2 CPU çekirdeği, 60 GB HDD (SAS RAID 10) depolama alanı ve 500 GB bant genişliği. VPS 2 için aylık plan 49,95 $ / ay, yıllık plan ise 44,95 $ / ay.

Namecheap’teki en sağlam VPS planı, yıllık planı seçerseniz 69.96 $ / ay veya 63.95 $ / ay maliyeti olan VPS 3 – Xen planıdır. VPS 3 aşağıdaki özelliklere sahiptir: 3 GB (+ 3 GB seri çekim) RAM, 2 CPU çekirdeği, 100 GB HDD (SAS RAID 10) depolama alanı ve 750 GB bant genişliği.

Özel Hosting

Namecheap, tek bir CPU çoklu çekirdeği (Intel Xeon E3) sunucusu için 58.88 $ / ay’dan birden fazla CPU, çoklu çekirdeği (Intel Xeon 5) sunucusu için aylık 379.88 $ / ay’a kadar çeşitli özel barındırma seçenekleri sunar.

Müşterilerin 64 GB’a kadar DDR3 RAM, 4 x 240 GB SSD HW Raid 10 sabit sürücü, 100 TB bant genişliği, Xeon E5-2620 v2 ve 12 Çekirdek x 2,1 GHz ile seçebilecekleri en az 14 sunucu yapılandırması vardır..

Bu özel hosting planlarının çoğu% 100 kesintisiz çalışma garantisi ile gelir.

Bayi Barındırma

İyi bir tam hizmet barındırma sağlayıcısında olduğu gibi, NameCheap’in barındırma spektrumu da bayi barındırma içerir. Veri merkezi konumunu (ABD ve İngiltere) seçmenize izin veren 4 bayi katmanı arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır, ücretsiz cPanel / WHM’yi içerir ve 3. ve 4. seviye bayi planları WHMCS’yi de içerir.

Böylece, bayi planları aşağıdaki inşaat ve fiyatlandırmaya sahiptir:

 • Bayi 1 (2 yıllık taahhüt süresi ile 16,95 $ / ay veya 14,41 / ay): 25 yeniden satış hesabı, 25 GB disk alanı, 1000 GB bant genişliği;
 • Bayi 2 (26,95 $ / ay veya 2 yıllık taahhüt süresi ile 24,53 $ / ay): sınırsız yeniden satış hesabı, 75 GB disk alanı, 2000 GB bant genişliği;
 • Bayi 3 (36.95 $ / ay veya 2 yıllık taahhüt süresi ile 34.37 $ / ay): sınırsız yeniden satış hesabı, 150 disk alanı, sınırsız GB bant genişliği;
 • Bayi 4 (46.95 $ / ay veya 2 yıllık taahhüt süresi ile 43.66 $ / ay): sınırsız yeniden satış hesapları, 300 GB disk alanı, sınırsız GB bant genişliği.

NameCheap’in fiyatlandırma sisteminin, özellikle paylaşılan barındırma paketlerine gelince, belki saçma bir şekilde avantajlı olduğu açıktır. Sunucu kaynakları açısından birçok seçenek mevcut olsa da, NameCheap’in barındırma planlarıyla diğer barındırma özelliklerinden bekleyebileceğinize bakalım.

NameCheap Özellikleri & değer

NameCheap tarafından sunulan hosting özelliklerine genel bir bakış:

 • Veri merkezi seçimi: paylaşımlı ve bayi barındırma planları bulunan İngiltere ve ABD veri merkezleri arasında seçim yapma seçeneği;
 • İşletim Sistemi Seçimi: VPS ve özel barındırma planlarıyla CentOS, Debian, Fedora, Ubuntu;
 • Tüm planları içeren ücretsiz .website alan adı: adanmış barındırma planlarını kaydedin, diğer tüm planlar ücretsiz bir .website alan adı içerir;
 • Paylaşılan hosting paketleri ile WhoisGuard;
 • Çoğu planla% 100 çalışma süresi SLA’sı: NameCheap,% 100 kesintisiz çalışma SLA’sını karşılayamazsa hesap kredisi verir;
 • Para iade garantisi: Çoğu planla 14 günlük para iade garantisi;
 • Özel IP’ler: VPS planlarına dahil 2 adede kadar özel IP;
 • cPanel / WHM çoğu planla birlikte standart olarak gelir (özel barındırma planları hariç), bazı planlar WHMCS’yi de içerir;
 • Kendi kendini yöneten, yönetilen ve tamamen yönetilen sunucu seçenekleri;
 • Yedekler: Namecheap düzenli yedeklemeler gerçekleştirir, böylece ihtiyacınız olduğunda en son yedeklemeyi isteyebilirsiniz;
 • En son yazılım ve donanım teknolojisine sahip güvenilir sunucular;
 • Softaculous uygulama yükleyicisi: Tek tıklamayla WordPress kurulumu ve 100’den fazla uygulama.

Namecheap’in tanıtım fiyatları çok düşüktür, bu da hizmetlerini gerçek bir pazarlık haline getirir. İlk yıldan sonra, yenileme, işleri diğer bütçe barındırma sağlayıcılarının fiyatlarına yaklaştırır. Her barındırma türü için minimum 4 plan yinelemesi vardır ve müşterilerin web sitelerinin gereksinimlerine en uygun yapılandırmayı seçmesine olanak tanır.

Şimdi, NameCheap’ın müşteri desteğinin ne kadar iyi olduğunu görelim.

NameCheap Müşteri Desteği

NameCheap’in müşteri desteğine canlı sohbet yoluyla ulaşabilir veya bilet gönderebilirsiniz. Her iki destek kanalında teknik destek 7/24 mevcuttur. Biraz kendi kendine çalışmaya açık olanlar, Namecheap’in çeşitli konularda yardım sunan geniş bilgi tabanını araştırabilir (Başlangıç ​​kılavuzları, SEO, cPanel yönetimi, DNS ayarları, MySQL, SSH erişimi vb.).

Namecheap’in destek kanalları arasında yer alan telefon desteği kullanılırken, bu NameCheap incelemesini yazarken hiçbir telefon desteği mevcut değildir. Bu talihsiz bir durumdur çünkü karmaşık bir sorunla karşılaşıldığında metin tabanlı destek oldukça sıkıcı olabilir. Bununla birlikte, müşteri tarafından sağlanan çevrimiçi incelemelerin çoğu, NameCheap’in müşteri destek ekibini bilgili, yardımcı ve duyarlı olarak derecelendirdi.

Artıları & NameCheap’in Eksileri

Uygun fiyatlandırmanın yanı sıra, NameCheap’in diğer avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu görelim.

Artıları

 • Düşük tanıtım fiyatları;
 • İyi destek;
 • % 100 kesintisiz SLA;
 • Birçok özellik;
 • cPanel kontrol paneli;
 • Birden çok barındırma planı sayesinde genişletilebilirlik.

Eksileri

 • Ücretsiz alan adı yalnızca bir .website alan adıdır;
 • Telefon desteği yok;
 • Birkaç uzman planı;
 • Sadece 14 günlük para iade garantisi;
 • Bazı eklentilerde fazla ücret.

NameCheap öncelikle bir alan adı kayıt şirketi, barındırma sadece tamamlayıcı bir hizmettir. Genellikle, alan adı kayıt şirketleri barındırma hizmetleri sunmaya çalıştıklarında, bir kelime sınıfı barındırma altyapısı çalıştırma standartlarını tam olarak karşılamazlar. NameCheap’in hosting planlarının bazı eksiklikleri olsa da, performanslarının diğer bütçe barındırma sağlayıcılarının performansının gerisinde kaldığını söyleyemeyiz, bu nedenle çevrimiçi varlığınızın tüm bileşenlerinin aynı çatı altında olmasını istiyorsanız, NameCheap iyi bir yerdir bunu başarmak için.

NameCheap İnceleme Sonucu

NameCheap, diğer tamamlayıcı hizmetler sunan ICANN tarafından akredite edilmiş bir kayıt kuruluşudur. NameCheap ayrıca alan adı ve web sitesi sahipleri için SSL sertifikaları, WhoisGuard koruması ve Premium DNS hizmeti gibi bir dizi güvenlik aracı sunar.

İster web sitenizi alan adı kayıt sitenizle barındırmak isteyin, isterse bir barındırma satıcısı olmak isteyin, NameCheap, başlamanız için gerekli tüm araçlara ve hizmetlere sahiptir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map