Netfirms.com İncelemesi

Netfirms.com ayrıca alan adı kaydı, web sitesi oluşturma, e-posta pazarlama ve e-ticaret hizmetleri ile dabbles bir web barındırma sağlayıcısıdır, ancak birincil hizmetleri paylaşılan barındırma ve VPS barındırma sunmak üzerine odaklanmıştır. Özel barındırma planları, şirketin hizmetlerini çoğunlukla küçük ve orta ölçekli işletmelere ayırdığının bir işareti olan Netfirm’in barındırma kataloğu arasında yer almaz..


Netfirms’ta bulunan barındırma özellikleri ve barındırma planları hakkında güncel bilgiler için Netfirms İncelememizi okumaya devam edin.

Netfirms.com Genel Bakış

Netfirms’u daha önce duymamış olabilirsiniz, ancak 1998’den beri web barındırma endüstrisinde bulunmuşlardır. 2011 yılında şirket, Endurance International Group tarafından satın alındı ​​ve böylece dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biri haline geldi. Netfirms, dünya çapında 1,2 milyondan fazla web sitesine güç veriyor, ancak operasyonlarının çoğu ABD’de bulunuyor ve bir ABD müşteri tabanını hedefliyor.

Planlar & Fiyatlandırma

Netfirms, sınırsız disk alanı ve ölçeklenebilir bant genişliği ile saygın bir dizi paylaşılan barındırma planı sunar. VPS planları, Netfirms.com tarafından VPS hosting konusunda uzmanlaşmış bir hosting şirketi olan SPRY’nin ortaklığı ile sunulmaktadır. Bu barındırma seçeneklerinin her birinin nasıl yapılandırıldığını ve onlar için ne kadar ödeme yapmayı bekleyebileceğinizi görelim.

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşılan hosting planları 3 – Plus (yıllık faturalandırmayla 4,95 $ / aylık), Avantaj (yıllık faturalandırmayla 9,99 $ / aylık) ve İşletme (yıllık faturalandırmayla 14,99 $ / aylık) olarak ayrılır. Artı planı, en düşük fiyata sahip plan olarak seçilmekle birlikte – 3 yıllık faturalandırma seçeneğini belirlerseniz 3,49 $ / ay gibi düşük bir fiyatla – aynı zamanda en az sayıda özelliğe sahip plan.

Avantaj planı, 3 yıllık faturalandırma ile aylık 7,99 ABD dolarıdır ve şu şekilde yapılandırılmıştır: sınırsız disk alanı, ölçeklenebilir aylık bant genişliği, 2 ücretsiz alan adı, çoklu web sitesi barındırma, e-ticaret için hazır, 1 tıklama uygulamaları, ücretsiz Google AdWords kredisi ve Bing kredi (her biri 100 ABD doları), sınırsız e-posta, 200 MySQL 5+ veritabanı, paylaşılan SSL sertifikaları, web tabanlı kontrol paneli, 7/24 e-posta, sohbet & ücretsiz destek ve 30 günlük para iade garantisi.

İş planı, 3 yıllık faturalandırma ile 10,99 $ / ay maliyetle en pahalı paylaşılan barındırma planıdır ve Artı ve Avantaj planlarının aksine, özel bir SSL sertifikası, sınırsız MySQL 5+ veritabanı ve premium destek ile birlikte gelir.

VPS Barındırma

VPS hosting planları da 3 plana ayrılmıştır. Giriş seviyesi planın maliyeti 33 $ / ay ve 512 MB RAM, 1000 GB bant genişliği, 20 GB disk alanı, 2 özel IP, Linux işletim sistemi ve OpenVZ Platformuna sahip. İkinci Netfirms VPS planı 66 $ / ay maliyetlidir ve RAM ve disk alanını iki katına çıkarır ve 1500 GB bant genişliği ile birlikte gelir. En büyük zımbaya sahip VPS planı 100 $ / ay maliyetlidir ve 2048 MB RAM, 2000 GB bant genişliği, 60 GB disk alanı ve 2 özel IP içerir.

VPS planları aylık olarak ödenebilirken, paylaşılan barındırma seçeneklerinin bir aydan aya faturalama seçeneği yoktur, en kısa sözleşme süresi 1 yıldır. Müşterilerin 30 günlük para iade garantisi vardır, ancak bu, endüstrideki daha cömert para iade garantilerinin gerisinde kalır ve bu 90 güne kadar yükselebilir.

e-Ticaret hosting de Netfirms tarafından sunulan hizmetler arasındadır. e-Ticaret planları 2 yıllık bir plana göre 12,99 $ / ay’dan başlar ve Mağazalar, 5 ücretsiz alan, sınırsız disk alanı, ölçeklenebilir bant genişliği ve çoklu dil desteği, çoklu ödeme yöntemleri, ürün kategorileri, nakliye ve ödeme gibi çeşitli e-Ticaret özelliklerini içerir yönetim, özelleştirilebilir şablonlar ve çeşitli müşteri elde tutma araçları.

Hosting Özellikleri

VPS planları Netfirms tarafından sunulan barındırma hizmetleri arasında yer alsa da, bir VPS barındırma şirketi olan SPRY ile ortaklık yoluyla sunulmaktadır. Bu, Netfirms’un paylaşılan barındırma planlarını aşan müşterileri tutması veya yükseltme seçeneklerine sahip bir web barındırma arayan bir barındırma müşterilerini uzak tutmanın bir yolu olmadığı gibi görünüyor. Ancak Netfirms’un her şeyden önce paylaşılan bir barındırma sağlayıcısı olduğu açıktır. Bununla birlikte, paylaşılan barındırma planlarının en önemli özellikleri şunlardır:

 • Sınırsız disk alanı ve ölçeklenebilir bant genişliği;
 • 5 adede kadar ücretsiz alan adı;
 • Kişisel ve kurumsal kullanıma hazır web sitesi şablonları;
 • 7/24 sunulan e-posta, sohbet ve telefon desteği;
 • Ücretsiz pazarlama kredileri (Google, Bing, sarı sayfalar);
 • Sınırsız e-posta barındırma, spam filtreleme ve virüs taraması;
 • Tam DNS yönetimi;
 • Python, PHP 4 / PHP 5, Perl, MySQL desteği;
 • WordPress, WordPress çoklu sitesi, Drupal, Joomla desteği;
 • osCommerce ve Shopsite eCommerce özellikleri;
 • Forum özellikleri (bbPress, phpBB), fotoğraf galerisi özellikleri;
 • Güvenlik özellikleri (şifre korumalı, .htaccess, paylaşılan ve özel SSL sertifikaları, güvenli FTP erişimi);
 • 30-gün para iade garantisi;
 • Web tabanlı kontrol paneli.

Ne yazık ki Netfirms endüstri standardı cPanel kontrol panelini sunmuyor ve bunun yerine iPower barındırma tarafından sunulan daha az popüler olan vDeck kontrol panelini sunuyor. Netfirms web sitesi tasarımı da günümüz standartlarına göre oldukça eski.

Müşteri desteği

Biri Netfirms’da müşteri desteğine ulaşabilmenin birçok yolu olsa da – e-posta, sohbet, ücretsiz telefon – kalitesi hakkında birçok şikayet var. Anahtar kelime aranabilir bilgi bankası ve kullanıcı kılavuzları da çok iyi korunmasalar da mevcuttur.

Netfirms ile ilgili şikayetler müşteri desteği ile sınırlı değildir, ancak otomatik yenilemenin ve çalışma sürelerinin iptal edilmesiyle ilgili sorunlar da Netfirms.com ile ilişkili şikayetlerin listesi arasında yer almaktadır. Web sitelerinde aynı fiyat aralığındaki diğer birçok barındırma sağlayıcısının SLA destekli çalışma süresi garantisi sağladığından dolayı büyük bir eksi olan herhangi bir çalışma süresi garantisi yoktur..

Artıları & Netfirms Eksileri

Netfirms.com’un avantaj ve dezavantajlarına gelince, işte düşündüğümüz şey:

Artıları

 • 5 adede kadar ücretsiz alan adı
 • Ücretsiz çevrimiçi pazarlama kredileri
 • Ücretsiz Kullanıma Hazır Web Siteleri
 • e-Ticaret için optimize edilmiş barındırma
 • İş planlı özel SSL sertifikası

Eksileri

 • Aydan aya faturalandırma seçeneği yok (sadece 30 günlük para iade garantisi)
 • Özel barındırma seçeneği yok
 • VPS planları üçüncü taraf bir barındırma yoluyla sunulur
 • Eski web sitesi
 • CPanel yok
 • Çalışma süresi garantisi yok
 • Korkunç müşteri desteği

Netfirms.com İnceleme Sonuç

Netfirms.com’un satıcı kilitleme sorunları, kesintisiz çalışma garantisi eksikliği ve düşük para iade garantisi süresi, bunları aynı fiyat aralığındaki birçok ana bilgisayarın arkasına yerleştirir. Uzun süreli müşteri hesaplarına ve mevcut müşteri incelemelerine göre, Netfirms.com’un hizmetleri son birkaç yılda azalmış görünmektedir. Sonuç olarak, özellikle uzun süreli müşterilerden sunulan hizmetler hakkında olumlu eleştiriler ve olumlu raporlar vardır..

Güvenilir bir barındırma arıyorsanız, lütfen en iyi iş barındırma sağlayıcılarından biri olan InMotion’u düşünün.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map