NetworkSolutions İncelemesi

01.06.2020
Hosting Yorumları 'NetworkSolutions İncelemesi
0 11 мин.

Barındırma sağlayıcılarını gözden geçirmek bazen hayal kırıklığı ve tekrar tekrar aynı şeyle dolu zorlu bir yolculuktur. Şirketler, müşterilerini daha fazla para için sızabildikleri ve sürekli süt sağladıkları aptal nakit inekler olarak görüyorlar. En sevdikleri insan özelliği, insanların web sitelerinin bir şekilde daha iyi olacağını umarak daha pahalı paketler almasını sağlayan cehalettir. Ne yazık ki, her hosting şirketi kullanıcılara üstün bir hizmet sunmak istemiyor. Bu yüzden onlar hakkında çok eleştirelim.


Bugünün web hosting pazarı o kadar çok isim ile dolu ki hepsini takip etmek imkansız. Bazıları önde ve dürüst, müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor. Diğerleri sadece birkaç sunucu kurar ve paranızı ister. Hem hız hem de çalışma süresi kontrol altında olan ücretsiz bir hizmet bulmak kolay değildir, aynı zamanda bir kullanıcıyı gerçekten birinin sırtına sahipmiş gibi hissettiren bir müşteri desteği sunar.

Neden böyle topal barındırma hizmetleri hakkında böyle uzun bir rant? Çünkü Network Solutions tam olarak şüphelendiğim şey. Orada hemen hemen her iyi barındırma hizmeti temelleri çok daha fazla sunmuyor. Elbette, birçok açıdan oldukça iyi ve güvenilirler, ancak müşterileri için yolda birçok sürprizleri var. Yine de birkaç hoş sürpriz vardı, bu da benim görüşlerimi yeniden gözden geçirmemi sağladı, bu yüzden Network Solutions’ın neler sunduğuna bakmaya değer. Bu incelemede benimle kal ve kendin gör!

Ağ Çözümlerine Genel Bakış

Network Solutions 1979’dan beri var, ancak her zaman bir hosting şirketi değildi ve şu anda bile sadece bir hosting şirketi değil. BT danışmanlığı olarak başladı ve kısa süre içinde bir alan adı kayıt şirketi oldu. Alan adlarını satarak gerçekten iyi gidiyorlardı, ancak ICANN’in 1998’deki onayından sonra bu sürmedi.

Network Solutions, son 20 yıldır insanlar arasında külot değiştirmeyi seviyor. Birçok özel sermaye şirketi, nihayetinde çok fazla karışıklığa neden olan şirkete sahipti. İki yüksek profilli güvenlik sorunu, Network Solutions’ın Web.com tarafından 405 milyar dolara satılmasına ve şirketin çok fazla küçülmesine neden oldu..

O zamandan beri Network Solutions, web geliştirme, çevrimiçi pazarlama hizmetleri, e-posta pazarlama ve e-posta çözümleri ve barındırma hizmetleri gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Onlar derinden çevrimiçi hizmet köklü ve bir web sitesi veya bir online iş çalıştırmak her düğüm ve sarsıntı bilen uzmanları bol var. Bu onları çevrimiçi dünyaya dalmak isteyen bir işletme için oldukça sağlam bir hepsi bir arada çözüm haline getirir. Sadece bir barındırma hizmeti istiyorsanız, dikkate alınması gereken çok şey var. Şirketin kendisi çok sayıda hizmet sunduğu için, bazıları da kendi web hosting platformuna sızdırılmış. Bu onları benzersiz ve görülmeye değer kılıyor.

Ağ Çözümleri Planları ve Fiyatlandırma

Dediğim gibi, Network Solutions sadece web hosting ile ilgili değil, tamamen farklı kategorilere giren çok sayıda başka hizmet sunuyor. Temel barındırma planlarını incelemeye başlayacağız ve ardından kullanıcılara sundukları diğer hizmetlere geçeceğiz.

Network Solutions’ın gerçekten çok düşük fiyatları var. Paylaşılan barındırma planları aylık 2,99 ABD dolarından başlar. Bu adil bir teklif ve bu kadar düşük bir fiyatla başka iyi bir plan bulmak zor olurdu. Ancak bir çevrimiçi pazarlama şirketi olduklarından, ikinci paylaşılan barındırma planı Web Hosting ve Pazarlama planıdır. Bu, işletme profilinizi bile bilmediğiniz çok sayıda arama motorunda listeleme ve Google, Bing ve Yahoo gibi büyük hizmetlere listeleme gibi bazı basit SEO hizmetlerine atlayacakları anlamına gelir!.

Essential planından bahsettiğim ilk hosting planı ayda sadece 2,99 $ ‘dan başlayarak 300 GB sabit disk alanı ve sınırsız bant genişliği sağlıyor. Ayrıca 25 FTP hesabı ve hesap başına 1 GB depolama alanına sahip 1000 e-posta hesabı ile birlikte gelir. Bazı şirketlerin e-posta hesabı başına yalnızca 100 MB verdiğini göz önünde bulundurarak bu çok fazla.

Aşağıda pazarlama hizmetleri de sağlayan Profesyonel plan yer almaktadır. Ayrıca 500 GB sabit disk alanı ve sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir. Geri kalan hükümler 50 FTP hesabı ve 1 GB depolama alanına sahip 2500 e-posta kutusu ile iki katına çıkar. Ayrıca, e-posta hesaplarınız için bir istatistik yazılımı da sağlanacaktır.

Son olarak, size ek pazarlama hizmetleri ve bir çevrimiçi mağaza işletmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan Barındırma, Pazarlama ve Mağaza planı vardır. Bir SSL sertifikası, alışveriş sepetleri ve web sitenizi çalıştırmak için ihtiyacınız olan diğer yazılımları alırsınız. Çok sağlam bir teklif olan sadece 4,99 $ / ay maliyeti. Çoğu şirket aynı hizmetler için 10 ABD doları + ücret almaktadır.

Tüm hizmetler ücretsiz bir alan adı ve ek bir 100 alan işaretçisi ile birlikte gelir.

Network Solutions ayrıca aylık 40 $ ‘lık VPS hosting sunuyor. 512 MB RAM, 7/24 canlı destek, 10 GB depolama alanı ve 500 GB değerinde veri aktarımı sağlar.

Ağ Çözümü gerçekten ucuza başlıyor, ancak diğer şirketlerin yaptığı benzer numaralar kullanıyorlar. Elbette, aylık 2,99 ABD doları tutarında güzel bir paket satın aldınız, ancak web sitenizi oluşturmaya başlar başlamaz, paranızın çok nereye gittiğini öğrenmek için sürekli olarak ayrıntılı faturalandırma ekranına bakmanız gerekir. Web sitenizde çalıştıkça kendilerini satan birçok yükselme ve eklenti var.

Ayrıca, otomatik yenile düğmesini açık bırakırsanız ne kadar para harcayacağınıza şaşıracaksınız. Network Solutions, alan adı yenileme fiyatlarını% 50 oranında artıracak.

Ağ Çözümleri Müşteri Desteği

Şimdi, gölgeli fiyatlandırma yapısını ve çok sayıda satış yapmayı unuttuğumda, Network Solutions hakkında gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Müşteri destekleriyle ilgili deneyimim çok hoş değildi ve pek fazla olumlu eleştiriye de rastlamadım. Müşteriler veya diğer gözden geçirenler, Network Solutions’ın müşteri desteğinden de yüksek düzeyde bahsetmedi ve bu da 7/24/365 bok servisi sunduklarını ima ediyor.

İnsanlar, çevrimiçi olduklarında bile müşteri destek hizmetlerine ulaşmalarının günler sürdüğünü söylüyorlar. Ancak çevrimdışı oldukları için erişilemediği zamanlar da vardır. Yıllar boyunca kendilerini çok kötü bir şöhret haline getirdiler. Yaklaşık 40 yaşında bir şirket için bu kabul edilemez. Müşteri destek departmanında bulduğunuz tek tutarlılık, müşterileri arasında tutarlı bir memnuniyetsizliktir.

Çok sayıda çevrimiçi hizmet sunsalar da, gerçekten güvenilir olmadıkları görülüyor. Network Solutions müşteri destek hizmeti hakkında okuduğum en iyi incelemelerden biri şudur: “Yüksek tansiyonunuz yoksa, Network Solutions ile yapacaksınız.” Genel fikri elde etmek için yeterli, sanırım.

Bekle! Daha da iyi oluyor! Düzenli müşteri destekleri her ne kadar berbat olsa da, daha önce görmediğim bir hizmet sunuyorlar. Buna Premium Destek denir. Ödersem gerçekten benimle konuşacaklar mı? VIP olacak mıyım? Kimse bilmiyor ve bu şekilde daha iyi olduğunu hissediyorum.

Ağ Çözümlerini Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Artık Network Solutions’ın hizmetlerini parçaladığımdan daha sindirilebilir bir biçime geçme zamanı geldi. Profesyonellerin eksilerini gerçekten fazla ağırlayabildiğini görelim (spoiler: yapamıyorlar). Bu eksiler listesi uzundur. Ağ Çözümleri ile ilgili bu kadar hayal kırıklığı yaratan gerçekleri bir araya getirmemi beklemiyordum, ancak onlar için “istediler”.

Artıları

 • Anında Hesap Aktivasyonu – Bir hesap açmak ve etkinleştirmek uzun sürmezse, her zaman bir barındırma sağlayıcısı hakkında iyi bir şeydir. Doğrulamalara, onaylamalara ve diğer saçmalıklara beklemeye gerek yoktur. Hesabınız birkaç tıklamayla kurulacak.
 • Planlarınızı Ölçeklendirmek Kolay – İşletmeniz büyümesi gereken bir noktaya ulaştıysa ve bunun için ekstra ateş gücüne ihtiyaç duyuyorsa, Network Solutions’ın kolay bir çözümü vardır. Birkaç kısa tıklama ile anında daha güçlü bir paket satın alabilir ve çok daha fazla sunucu kaynağına sahip olabilirsiniz..

Eksileri

 • Web 2.0’ın Etkisi – Network Solutions’ın yaptığı kötü şeylerin çoğu, şirketin lansmanından bu yana en az 10 kez sahiplerini değiştirmesinden kaynaklanıyor. 2011 yılında Web.Com tarafından devralındı ​​ve şirketin orijinal personelinin yaklaşık yarısı küçülme nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Bu şirketin dürüst bir iş yerine sadece bir zenginlik kaynağına indirilmesine yardımcı olan uyumlu sıçanlar kaldı..
 • Çok Fazla Satış – Otomatik yenileme düğmesi bir ölüm arzusudur. Bir kez bastığınızda, başlangıçta beklediğinizden daha fazla ücretlendirilirsiniz. Ayrıca kayıttan sonra sizi bekleyen çok sayıda satış vardır. Yeni bir özellik yüklemek veya bir şeyi çalıştırmakla ilgili yardım almak için müşteri destek ekibine ulaştıktan sonra bile, yalnızca daha yüksek bir plana geçtiğinizde mümkün olduğunu söyleyecektir. İş Ağı Çözümleri.
 • Para İade Garantisi Yok – Network Solutions’a kaydolduktan sonra, sizden para kazanmadan onlar çıkmayacaksınız. Karşılaştığım, hizmetleri için deneme süresi olmayan ilk şirketlerden biri.
 • Kirli İptal Politikası – Hesabınızı iptal etmek istiyorsanız, İşlem Ücreti adı verilen oldukça yüksek bir ücret ödersiniz. Aboneliğinizi iptal etmek size 34,99 ABD dolarına mal olacak. Ayrılmadan önce sana bir kez daha süt sağlamaları gerekiyor.

Sonuç

Network Solution hizmetlerini kullanmanızı öneririm? Hayır kesinlikle olmaz! Size vaat ettiğiniz yardımı alamayacağınız çok fazla yükselme ve çok fazla yer var ve hiçbir şey için bir sürü para ödüyorsunuz..

InMotion veya BlueHost gibi saygın bir barındırma sağlayıcısıyla gidip NetworkSolutions’dan kaçınsanız iyi olur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector