One.com İncelemesi

01.06.2020
Hosting Yorumları 'One.com İncelemesi
0 8 мин.

One.com, alan adı kaydı, paylaşılan web barındırma ve uygun fiyatlarla e-posta barındırma hizmeti sunar. Tüm planlar bir etki alanı, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, 1 tık WordPress yükleyici, sınırsız e-posta hesabı ve sınırsız aktarım içerir. One.com pek çok ücretsiz seçenekle gelmeyebilir, ancak fiyatlar gerçek bir pazarlıktır. Kendi sitesi için bir no-frills barındırma arayan herkes, One.com’un sadeliği ve uygunluğunu takdir edecektir.


Bu One.com incelemesinde açıklayacağımız gibi, bu barındırma sağlayıcısı küresel bir müşteri tabanına sahiptir ve Danca, Almanca, İngilizce, Fransızca, Norveççe, Bitiş, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dahil olmak üzere birçok dilde destek sunmaktadır..

One.com Genel Bakış

One.com, şirketin 2002’den beri var olduğu Avrupa hosting pazarında daha iyi biliniyor. One.com, Jacob Jensen tarafından kuruldu ve daha önce B-one olarak biliniyordu. Şirketin merkezi Danimarka’dadır, ancak dünyanın her yerinden müşterileri vardır. Müşteri taban sayısı 1 milyonun biraz üzerindedir.

One.com, on yıldan fazla süren varlığı boyunca # 1 İngiltere Bütçe Barındırma Sağlayıcısı ve En İyi Bütçe Seçimi ödülleri de dahil olmak üzere sayısız ödül kazandı..

One.com’un Özellikleri

One.com planları, diğer şirketler tarafından sunulan barındırma planları kadar çok sayıda çan ve ıslık ile gelmeyebilir, ancak ürün paketlerinin bir web sitesi oluşturmak, barındırmak ve güvenceye almak için ihtiyacınız olan tüm temel öğeleri içerdiğini güvenle söyleyebiliriz. One.com’un planları standart olarak ücretsiz SSL gibi, yalnızca başka yerlerde premium planlarla listelenebilen bazı özelliklerle birlikte gelir.

İşte One.com’un en önemli barındırma özelliklerinin bir özeti:

 • Çeşitli şablonlara ücretsiz erişime sahip kullanıcı dostu web sitesi oluşturucu (WYSIWYG editörü);
 • Tüm planlara ücretsiz SSL sertifikası dahildir;
 • Serbest alan (1. yıl için);
 • WordPress yükleyiciyi 1-tıklatın;
 • Dahili blog sistemi;
 • Mobil cihazlarınızdaki postaları, takvimleri ve kişileri senkronize etmek için Exchange Active Sync;
 • com Galeri fotoğraf ve video depolamak ve paylaşmak için;
 • SSH & FTP erişimi;
 • PHP & MariaDB veritabanı;
 • Sitelerinizdeki trafiği ölçmek ve analiz etmek için gelişmiş istatistik aracı;
 • Sitenizi pazarlamak için Google AdWords entegrasyonu: Google AdWords hesabınızı One.com üzerinden 25 ABD doları ile doldurursanız 75 ABD doları alırsınız;
 • POP ve IMAP ile sınırsız e-posta hesabı ve kişisel e-posta adresi;
 • E-posta virüsü ve spam filtresi;
 • 7/24 Sohbet Desteği;
 • Destek olmak & premium katman planları ile geri yükleme;
 • DNS yönetimine erişim vb..

One.com’un barındırma planları, sitenizi barındırmak için ihtiyacınız olan temel unsurları kapsar. Planlar, e-Ticaret özellikleriyle kullanıma sunulmaz, ancak sitenize aylık 10,35 ABD doları karşılığında bir web mağazası ekleyebilirsiniz. Diğer eklentiler, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan uzak tutmak için günlük olarak otomatik olarak tarayan SiteLock’u içerir..

Planlar & Fiyatlandırma

One.com, biri bir yıllık ücretsiz bir plan olan 4 fiyatlandırma katmanı sunar. Fiyatlandırma, depolama alanına ve belleğe bağlıdır:

 • Başlangıç ​​(1 yıl ücretsiz!): bir kerelik 12,00 EUR (13.40 USD) kurulum ücreti karşılığında Başlangıç ​​planının bir yıl boyunca ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bu plan şunları içerir: 25 GB depolama alanı, 512 MB RAM, tek veritabanı, tek etki alanı ve SSL sertifikası. Başlangıç ​​planı, temel web siteleri veya bloglar veya e-posta barındırma için uygundur;
 • Profesyonel (aylık 2,30 ABD doları): 100 GB depolama alanı, 1 GB RAM, birden çok veritabanı, tek etki alanı barındırma, SSL, SSH ve 2 x CPU. Profesyonel plan, dinamik ve etkileşimli içeriğe sahip web siteleri için yapılandırılmıştır;
 • Profesyonel Artı ($ 3.15 / ay): 200 GB depolama, 2 GB RAM, birden çok veritabanı için barındırma, birden çok etki alanı, SSL, SSH, 4 x CPU, Yedekleme & Onarmak. Bu plan, zorlu bir WordPress sitesinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır;
 • İşletme (5,40 $ / ay): 500 GB depolama, 4 GB RAM, birden çok veritabanı, birden çok etki alanı barındırma, SSL, SSH, 8 x CPU, Yedekleme & Onarmak. İş planı daha büyük ve daha karmaşık web siteleri için uygundur.

Tüm fiyatlara KDV dahil değildir ve yalnızca promosyon dönemi için geçerlidir. Promosyon döneminden sonra, fiyatlar düzenli olarak yenilenir, bu da yaklaşık% 45 fiyat artışı anlamına gelir. One.com, endüstri standardı 30 günlük para iade garantisinin altında olan 15 günlük para iade garantisi sunar.

Müşteri desteği

One.com’un Destek sayfasında Başlangıç ​​kılavuzları ve SSS’lerin yanı sıra bilet tabanlı bir destek sistemi bulunur. Bunların dışında canlı sohbet, e-posta ve telefon aracılığıyla destek alabilirsiniz. Tüm destek kanallarından canlı sohbet desteği 7/24 mevcuttur. Müşteri desteği birden fazla dilde mevcuttur.

One.com’un müşteri desteği hakkında karışık incelemeler bulduk; bazı kullanıcılar önce müşteri yaklaşımını ve bilgiliğini övdü. Diğer incelemeler, One.com’un müşteri hizmetleriyle daha az cömertti, yavaş destek ve gölgeli satıcı kilitleme uygulamaları hakkında şikayet ediyordu (örneğin, iptal etme çabalarına rağmen yıllık olarak yenilenen planlar). Hem negatif hem de olumlu kullanıcı tarafından gönderilen incelemeler 2016 yılına dayanmaktadır, bu nedenle oldukça yenidirler.

One.com’un Artıları ve Eksileri

One.com, web barındırma tüm temel unsurları içeren basit, hayır fırfırlar barındırma hizmetidir. Promosyon planları son derece uygun fiyatlı iken, düzenli fiyatlara sahip planlar genel sınırsız web barındırma sağlayıcılarının fiyatlandırmasına yakındır (ör. HostGator, BlueHost, InMotion Hosting).

One.com’un artıları ve eksileri hakkında bilmeniz gerekenler:

Artıları

 • Kullanımı kolay web sitesi oluşturucu;
 • 7/24 canlı sohbet desteği;
 • 1. yıl için ücretsiz Başlangıç ​​planı (sadece kurulum ücretini ödeyin);
 • 1. yıl için ücretsiz alan adı dahil;
 • Ücretsiz SSL sertifikası.

Eksileri

 • Sadece 15 günlük para iade garantisi;
 • Kullanıma hazır e-ticaret özelliği yoktur;
 • Müşteri desteği ve iptali ile ilgili bazı şikayetler;
 • VPS veya özel barındırma seçenekleri yok, yükseltme mümkün değil.

One.com, e-posta barındırma ve alan adı kaydı için güçlü bir yarışmacıdır, ancak barındırma planları herkes için değildir.

One.com İnceleme Sonuç

One.com alan adı, e-posta ve web barındırma hizmetlerini uygun fiyatlarla sunar, ancak yeni başlayanlar, hızlı bir şekilde çevrimiçi bir varlık oluşturmak isteyen veya alan adlarını, postalarını ve web sitelerini tek bir sağlayıcıda barındırmak isteyen kullanıcılar için daha uygun bir hizmettir. İlk kez kullananlar, One.com’un web sitesi oluşturucusunun ve kontrol panelinin basitliğini ve kullanım kolaylığını takdir edecekler, ancak ileri düzey kullanıcılar One.com’un gelişmiş özelliklerde barındırma planlarını bulacaklar. Yükseltme seçeneği olmadığından (VPS veya özel barındırma teklifleri olmadığından), kaynaklarınızı genişlettikten sonra başka bir ana bilgisayara geçiş yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector