SiteGround İncelemesi Avustralya

01.06.2020
Hosting Yorumları 'SiteGround İncelemesi Avustralya
0 10 мин.

Avustralya büyük bir ülkedir ve özel coğrafi konumu nedeniyle uluslararası ziyaretçilere oradan veri sunmak zordur. Dünya’nın diğer alanlarıyla karşılaştırıldığında, Avustralya’nın diğer ülkelerle zayıf veri bağlantısı vardır, bu nedenle yerel web barındırma sağlayıcıları çoğunlukla yerli web siteleri için iyidir. Bu ülkenin diğer alanlara iyi bağlanmamış olmasının en büyük nedeni, denizaltı veri kablolarının olmamasıdır.


Denizaltı kabloları neden bu kadar önemlidir:

 • veri iletiminin çoğu denizaltı kabloları ile yapılır
 • uydulardan (GigaBytes / saniye) çok daha hızlıdır (TerraBytes / saniye)
 • bir kablo çok hataya dayanıklıdır
 • ve kablolarda uydulardan daha az veri gecikmesi var

denizaltı kabloları-avustralya

Kaynak: submarinecablemap.com

Bu avantajlar, denizaltı kablolarının neden her yerde kullanıldığını ve veri iletiminin neden bunlara dayandığını göstermektedir. Onları her yerde kullanmamamızın nedeni, iki farklı fiziksel yeri birbirine kablo kullanarak bağlamanın yüz milyonlarca dolara mal olmasıdır..

Avustralya’da yaşıyorsanız ve uluslararası ziyaretçiler için bir web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, diğer ülkelerden iyi bir barındırma sağlayıcısı bulmaya değer. Dünya çapında binlerce ucuz ev sahibi mevcuttur, ancak yalnızca yeterince güvenilir olanları kullanmanız önerilir..

SiteGround’u öneriyoruz. 3 kıtada veri merkezleri var; Avustralya’ya en yakın olanı Singapur’da bulunmaktadır ve uluslararası müşterileriniz için de idealdir. Bu makalede, web siteniz için en iyi çözümü seçebilmeniz için bu şirketi inceleyeceğiz.

Avustralya Müşterileri Neden SiteGround’u Seçiyor??

 • Çok yönlü ürün yelpazesi: SiteGround birçok web barındırma çözümüne sahiptir ve giriş düzeyinde paylaşılan barındırma hizmetleri ve gelişmiş özel sunucu barındırma hizmetleri de sunar.
 • SSD sürücüler: Diğer barındırma şirketlerinin aksine, SiteGround depolama olarak yalnızca SSD diskleri kullanır. Çok daha yavaş klasik HDD’leri unutabilir ve çok daha hızlı modern yarıiletken sürücülerle çalışabilirsiniz.
 • En son teknolojiler: Şirket, PHP 7, NGINX, Python, Perl ve ücretsiz CDN hizmetleri dahil olmak üzere en güncel teknolojileri ve komut dosyalarını kullanıyor.
 • Ücretsiz SSL: SiteGround, tüm hosting paketleri için ücretsiz bir Let’s Encrypt SSL sertifikası sağlar. Bu, siteniz için bir https ve ziyaretçilerden ve arama motorlarından daha fazla güven anlamına gelir.
 • 7/24 destek: Özel destek ekibi 24 saat boyunca hizmetinizdedir ve onlara telefon, sohbet veya yerinde bilet sistemi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Şirket yüksek düzeyde kullanılabilir ve profesyonel site desteği ile tanınır, bu yüzden yetenekli kişilerle gerçek destek alırsınız.
 • Güvenilir ve büyük: SiteGround 2004 yılında başlatıldı ve bugünlerde 400’den fazla çalışanı var ve 1.700.000’den fazla alan adına ev sahipliği yapıyor. Verilerinizin güvenilir bir sağlayıcıda güvenli olacağından, sektörün sağladığı en büyük web hosting firmalarından biridir..
 • İnanılmaz çalışma süresi ve hız: SiteGround’un% 99,99 çalışma süresi vardır, bu da günde maksimum 8,6 saniye kullanılamadığı anlamına gelir ve bu değer endüstri ortalamasının üzerindedir. Şirket sunucularının yükleme süresi 700 milisaniyedir ve bu ortalamadan çok daha iyidir. Ve bir başka önemli nokta da, SiteGround sunucularının yavaş yükleme sürelerine sahip olmamaları, uzun vadede de güvenilir çalışması.
 • 30-gün para iade garantisi: Şirket, barındırma deneyimini test etmek için sipariş edilen hizmet etkinleştirildikten 30 gün sonra size verir. Sonuçlardan memnun değilseniz, paranızı geri alabilirsiniz. Garanti, Bulut ve Özel Hosting hizmetleri için geçerli değildir.
 • Sınırsız sayıda e-posta hesabı: Alan adınız istediğiniz kadar sona erecek sayıda e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Daha ucuz paylaşılan barındırma planı bile sınırsız sayıda e-posta hesabı oluşturmak için kullanılabilir ve otomatik yanıtlayıcıları ve ileticileri de serbestçe ayarlayabilirsiniz. CPanel arayüzü yalnızca birkaç tıklama ile posta hesaplarını yönetmek için kullanılabilir.
 • Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu: Kodlama bilginiz yoksa, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuyu çok kullanacaksınız. Bununla birlikte, istediğiniz web sitesi öğelerini belirlenen yerlerine sürükleyip bırakarak sitelerinizi oluşturabilir, resim, video, metin ekleyebilir ve güzel düzenler oluşturabilirsiniz..
 • Kolay kayıt işlemi ve yerelleştirilmiş web sitesi sürümleri: Kolay bir kayıt işlemini tamamlayıp verilerinizi tek sayfalık bir arayüze girerek SiteGround’a kaydolabilirsiniz. Sitenin alt kısmında Dünya, İngiltere, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, İtalya, LATAM veya Avustralya dahil olmak üzere coğrafi bölgenizi seçebilirsiniz. Görüntülenen fiyatlar, para birimleri ve web sitesi dili seçiminizi takip eder. Hostinginizi Visa, MasterCard ve American Express ile ödeyebilirsiniz.

SiteGround, Avustralya için 1 numaralı önerilen WordPress sunucumuzdur.

SiteGround Hosting Planları

Şirketin giriş seviyesi paylaşılan barındırma hizmeti Web Hosting olarak adlandırılır ve 3 sürümde mevcuttur:

 • Başlamak: En ucuz paket, aylık 10.000 ziyaretçiye kadar tek bir site için uygundur. 10 GB alan vardır ve sınırsız sayıda e-posta hesabı ve veritabanı ekleyebilirsiniz. Yedekleme sistemi sitenizi her gün yedekler ve CDN de ücretsiz olarak kullanılabilir. Aylık 3,95 $ ‘dan başlar (normal fiyat 11,95 $ / ay).
 • GrowBig: Bu paket zaten birden çok web sitesi eklemenize izin veriyor ve 20 GB depolama alanı sağlıyor. Aylık 25.000’e kadar ziyaretçi için iyi olabilir ve ücretsiz yedekleme geri yüklemeleri, öncelik desteği, süper önbellek ve site transferi de dahil olmak üzere birkaç ekstra hizmet de StartUp ekstralarına eklenir. Aylık 5,95 $ ‘dan başlar (normal fiyat 19,95 $ / ay).
 • GoGeek: SiteGround’un geeky paketi ve aylık toplam 100.000 ziyaretçiye uygun. Depolama alanı 30 GB büyüklüğündedir ve daha önce bahsedilen ekstraların yanında GIT repo, isteğe bağlı ücretsiz yedeklemeler, WordPress ve Joomla sahneleme ve daha fazlası dahil olmak üzere geeky ekstraları alacaksınız. Aylık 11,95 $ ‘dan başlar (normal fiyat 34,95 $ / ay).

WordPress Barındırma WordPress web sitesi sahipleri için özel olarak tasarlanmış bir barındırma türüdür. WordPress Hosting paketlerinden herhangi birinde ücretsiz bir WordPress yüklemesi veya zaten mevcut olan WP sitenizin yeni depolama alanınıza ücretsiz olarak taşınmasını sağlayabilirsiniz. Yazılımın otomatik güncellemeleri ve WP CLI & SSH desteği de tüm paketlere dahildir.

Bu hosting türü aylık $ 3.95’dan başlar (normal fiyat $ 11.95 / ay). Bu para için depolama alanınızda bir WordPress web sitesi çalıştırabilir ve dosyalarınızı saklamak için 10 GB’a kadar disk alanı kullanabilirsiniz.

Ayrıca bir WooCommerce Barındırma SiteGround’da 3 özel WooCommerce paketi sunmaktadır. Barındırma bölümü ile birlikte, önceden yüklenmiş WooCommerce ve StoreFront, günlük yedeklemeler ve otomatik güncelleyici gibi ekstra özellikler elde edeceksiniz..

En ucuz WooCommerce paketi $ 3.95 / ay’dan başlıyor (normal fiyat 11.95 $ / ay). Ayda 10.000’e kadar ziyaretçiye hizmet vermek üzere tasarlandı ve bunun için 10 GB depolama alanı alacaksınız.

Bulut Barındırma size daha fazla sunucu kaynağı ve bulut platformunun avantajını sunar. Tamamen yönetilen paketler arasından seçim yapabilir ve dünya çapında mevcut 4 veri merkezinden birini kullanabilirsiniz. En büyük avantajlardan biri, otomatik ölçeklenebilir kaynakların varlığıdır. Bu, paketinize bir tıklama ile daha fazla sunucu kaynağı ekleyebileceğiniz veya sunucu yükünü ve trafik pikes’lerini otomatik olarak takip edecek şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Teklif ayda 80 $ ‘dan başlayan fiyatlarla. Bu miktar için 2 CPU çekirdeği, 4 GB bellek, 40 GB depolama alanı ve 5 TB veri kullanımı elde edeceksiniz.

Bayi Barındırma SiteGround’da da mevcutsa, başlamak için en az 5 bayi kredisi satın almanız gerekir. Her kredi, müşterilerinizden birine ev sahipliği yapmak için bir yıl demektir, ne kadar çok kredi alırsanız o kadar iyi fiyatlar alırsınız. Müşterileriniz bir cPanel alacak ve Web Hosting kullanıcılarının sahip olduğu avantajlara sahip olacak. Satıcı kredileri 49 ABD doları / kredi fiyatı için kullanılabilir, en az 10 tanesi satın alırsanız fiyatı 42 ABD doları / kredi olur.

Kurumsal Barındırma size web hosting için tamamen özelleştirilmiş bir çözüm sunuyor, çünkü paketleri sağlamaz. Bunu seçerek size değerlendirme sürecinden geçmenize yardımcı olacak bir hesap yöneticisi verilecektir. Sonunda, şirketiniz en iyi fiyat ve güvenilir sunucu araçları ile bir barındırma çözümü alacak.

Özel Sunucu Barındırma ABD, Avrupa ve Asya’da olmak üzere 3 farklı veri konumunda kullanılabilir. Avustralya’ya en yakın konumla ilgilendiğiniz için Asya-Pasifik veri merkezinin kullanılması önerilir. Intel Xeon işlemciler, SSD sürücüler ve DDR3 bellek kullanan 3 farklı sunucu paketi vardır.

En küçük paket size 4 CPU çekirdeği ve 8 adet Intel Xeon E3-1230 işlemci, 16 GB bellek, 480 GB depolama alanı ve 10 TB bant genişliği sunuyor. En büyük paket RAID1 veri yansıtma aracı da sağlar. Adanmış Sunucu Barındırma paketleri ayda 329 $ ‘dan başlar.

Sonuç

avustralya-hosting

SiteGround, Avustralyalılar için iyi mi? Cevap kesinlikle EVET. Çok yönlü ürün yelpazesi, her barındırma türünde yüksek ölçekli paketler, şaşırtıcı çalışma süresi ve yükleme süreleri, yetenekli müşteri desteği ve Singapur’daki veri merkezi, Avustralya müşterileri için SiteGround’u önermemizin temel gerçekleridir.

Avustralyalıysanız, web sitenizin emin ellerde olacağından ve uluslararası müşterilerinize siteniz tarafından hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet verileceğinden emin olabilirsiniz. Sadece uygun barındırma paketini seçin ve bugün web sitenizde çalışmaya başlayın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector