Vultr Yorumları

01.06.2020
Hosting Yorumları 'Vultr Yorumları
0 9 мин.

Vultr ile, fiyatları aynı anda düşük tutarken rekabete ayak uyduran güçlü, yönetilmeyen VPS hosting alabilirsiniz. Aslında, zar zor normal bir paylaşılan barındırma planı için daha fazla ödemek zorunda. Vultr’da bir VPS barındırma planına kaydolmanın büyük bir yararı vardır: bulut tabanlı sistemleri oldukça esnektir. Farkı ödeyerek istediğiniz zaman yeni bir VPS örneği, daha fazla CPU, RAM veya depolama alanı ekleyebilirsiniz.


Tabii ki, bir acemi olarak yönetilmeyen bir VPS planına gitmek biraz riskli görünebilir. Neyse ki, internette sunucunuzu yönetmenize yardımcı olabilecek birçok kaynak vardır. Sunucunuzu kurma ve bakımını adım adım izleyen kapsamlı kılavuzlar bulmak oldukça kolaydır. ServerPilot.io gibi yardımcı hizmetler de vardır. Bu, konsolu kullanmanız gerekmediğini garanti eder ve bunun yerine size yeni başlayanlara uygun bir arayüz sağlar.

Öte yandan, yönetilmeyen bir VPS seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Performans için ödeme yaparsınız, çünkü hizmetinizi yönetmekle ilgilenen hiçbir personel yoktur. Vultr, VPS hosting konusunda mükemmel bir sağlayıcı olarak ün kazandı. Bundan sonra, planlar, müşteri desteği ve özellikler dahil olmak üzere bu sağlayıcı tarafından sunulan hizmetlerin fiyatlarını ve her bölümünü inceleyeceğiz..

Vultr Planları ve Özellikleri

Vultr’da faydalı hizmet sıkıntısı yoktur. Büyüyen web sitelerine güç vermek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için harika olan Cloud Computing planlarına sahipler. İstediğiniz SSD depolama miktarını ayarlayabileceğiniz ve aylık veya hatta saatlik bir fiyatla kiralayabileceğiniz bir Blok Depolama hizmetine sahiptirler. Adanmış sunucular için yüksek talep olduğundan, Vultr Dedicated Instances bölümünde bulabileceğiniz 4 farklı plan içeriyordu.

Bunlar, ihtiyaç duyan daha büyük işletmeler ve projeler için en üst düzey bir barındırma performansını garanti eder. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilmeniz için bu seçenekleri tek tek inceleyeceğiz. Ancak önce, bu şirketin sunduğu bazı temel özelliklere göz atalım:

 • Çok Sayıda İşletim Sistemi – Linux ve Windows arasında seçim yapabilir veya istediğiniz herhangi bir işletim sistemini kurabilirsiniz. Vultr, sunucuda kullanmak istediğiniz yazılımla tamamen uyumlu olanı seçmenizi sağlayan çok sayıda Linux sürümüne sahiptir.
 • Anlık Görüntüler ve Yedekleme – İstediğiniz zaman sunucunuzun geçerli durumunun bir anlık görüntüsünü oluşturabilirsiniz. Bu, başka bir sunucu örneği eklemek istemeniz durumunda yardımcı olabilir, çünkü tek yapmanız gereken anlık görüntüyü bu uygulamaya uygulamaktır ve ayarlanır. Bunun da ötesinde, otomatik yedeklemelerin her ay yalnızca 1 ABD doları.
 • Veri merkezleri – Vultr şu ana kadar 15 veri merkezi kurdu ve herkesin sağlam bir bağlantıya sahip olması için tüm dünyaya yayıldı. Bunların hepsi, SEO’yu geliştirmede çok yardımcı olabilecek bir Sınıf C IP adresi ile birlikte gelir.
 • Kontrol Paneli – Vultr’da, kontrol paneli, yeni başlayanların bile mevcut yararlı belgeler sayesinde sorunsuz bir şekilde kullanabileceği bir şeydir. Şu anda en popüler yönetici kontrol paneli olan cPanel’i seçebilirsiniz. Web sitesi transferi, yedeklemeler, veri restorasyonu ve bir web barındırma hizmeti ile gelen tüm görevleri pasta gibi kolay hale getirir.
 • Mobil Destek – Vultr için mobil uygulama, masaüstü sürümünden bile daha pürüzsüz. Tamamen kullanıcı dostudur ve yeni sunucular eklemenize ve mevcut sunucuları yönetmenize izin verir.
 • Sınırsız Erişim – Paylaşılan barındırma planları ile, sunucuya istediğiniz yazılımı yüklemenize izin verilir. Yalnızca sunucu erişiminiz kısıtlanmayacak, aynı zamanda Vultr tarafından sağlanan çok sayıda yararlı tek tıklamayla uygulama yükleyebileceksiniz.

Cloud Compute Planları (VPS)

Bu, Vultr’un çoğunlukla odaklandığı hizmettir ve müşterilerine 8 farklı plan sunar. Uygulamalarınızı veya web sitelerinizi barındırmak için güvenilir bir sunucu istiyorsanız, Vultr Cloud Compute bölümü kesinlikle bir tane aramanız gereken yerdir. Fiyatlar, rekabetin çoğunu yenen aylık 2,50 dolarlık bir planla başlayarak inanılmaz derecede düşük. İnternette tonlarca benzer plan bulabilirsiniz, ancak genellikle bu fiyatın iki katı için.

Ve bununla ilgili en büyük şey, paranız için iyi bir değer elde etmenizdir. Geri bildirim çoğunluğuna göre insanlar hosting planlarından daha fazla memnunlar. Bulut Hesaplama Planları özellikle web tasarımı veya herhangi bir web sitesi oluşturma konusunda deneyim sahibi olanlar için önerilir. Bu planlar ihtiyaçlarınızla birlikte büyür, yani planınızı herhangi bir kesinti olmadan istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Bahsettiğimiz gibi, ilk planları aylık sadece 2,50 dolar ve 20 GB SSD, 1 çekirdekli CPU ve 512 MB RAM ve 0,50 TB bant genişliği ile geliyor. 7 ek seviye ile ölçeklendirebilirsiniz. En güçlü plan aylık 320 dolara mal oluyor ve 400GB SSD, 16 çekirdekli CPU, 64GB RAM ve 10 TB bant genişliği elde ediyorsunuz. Tüm bu sunucular bir saatlik ücret karşılığında kiralanabilir.

Depolamayı Engelle

Web sitenize daha fazla sayfa, içerik ve işlevsellik ekledikçe, sunucunuzda kaynaklar tükenmeye başlayabilir. Bu yalnızca bir depolama alanı sorunuysa, daha güçlü bir plana geçmeniz gerekmez. Daha güçlü bir plan aynı zamanda CPU, RAM, bant genişliğinin de artacağı anlamına gelir, ancak bu kaynaklara henüz ihtiyacınız olmayabilir.

Vultr, ihtiyaç duymayacağınız kaynaklar için ödeme yapmanızı istemez. Bu nedenle Depolamayı Engelle seçeneğini tanıttılar. Web sitenizdeki bu bölümü kontrol ederseniz, gerekli miktarda depolama alanını ayarlayıp kiralayabileceğiniz bir SSD depolama sayacı olduğunu göreceksiniz. Depolama için bile saatlik ödeme yapabilirsiniz.

Aylık ödeme yapmak istiyorsanız, ayda 1 ABD Doları karşılığında 10 GB SSD veya ayda 1.000 ABD Doları için maksimum 10.000 GB SSD alabilirsiniz. Yedeklemeler veya ek web sitesi / uygulama verileri için ihtiyacınız olması durumunda Vultr’dan her zaman biraz daha fazla alan elde edebilirsiniz..

Dedicated Sunucular

Özel bir sunucu ile, aynı sunucuda web sitesi verilerinizin etrafında oturan diğer kullanıcılar için endişelenmenize gerek yoktur. Tamamen size ait olan bir sunucunuz var, sadece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir sunucu seçmeniz gerekiyor. Vultr Hosting’de 4 farklı özel sunucu bulunmaktadır. İlki 60 dolara mal oluyor ve 120GB SSD depolama alanı, 2 CPU çekirdeği, 8GB RAM ve 10 TB bant genişliği ile geliyor.

Buradaki en güçlü plan aylık 240 dolara mal oluyor ve 480GB SSD depolama alanı, 8 CPU çekirdeği, 32GB RAM ve 40 TB bant genişliği elde ediyorsunuz. Tabii ki, Vultr web sitesindeki Blok Depolama bölümünde gerekli miktarı ayarlayarak, özel sunucunuza biraz ekstra depolama alanı ekleyebilirsiniz..

Bir VPS seçmek uzun vadede iyi bir seçenek olabilir, ancak diğer kullanıcıların web sitelerini sunucuda da çalıştırması VPS performansınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, bütçenize çok fazla zarar vermezse, özel bir sunucuya yükseltmek her zaman daha iyidir. Vultr’da, sadece fiyatların düşük olması değil, aynı zamanda kendi sunucularından da memnun kalacaksınız.

Sunucu Çalışma Süresi

Vultr, web sitenizde herhangi bir kesinti yaşanması durumunda tazminat için kredi alacağınızı garanti eder. Tabii ki, bu sunucularının kapalı olmasının iyi olduğu anlamına gelmez. Web sitesi sahipleri, siteleri kapalı olduğunda önemli miktarda gelir kaybedebilir. Ancak, en azından bir sonraki aylık ücretinizi biraz daha düşük hale getirmeleri tamamen adil.

Yine de, tazminat olarak para vermeleri daha iyi olurdu; ortaya çıktıkça, sunucuları nadiren aşağı iner. Vultr aslında sunucunun çalışma süresini% 100’de tutmak için çok çalışıyor. Her zaman bir donanım arızası, bir insan hatası, bir kaza veya bir tür yazılım arızası olabilir, bu yüzden% 100’ü gerçekten bekleyemezsiniz, ancak kesinlikle mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyorlar.

Öte yandan, bulut barındırma için bu kadar çok yatırım yapmasının nedenlerinden biri, duruş sürelerini minimumda tutmaktır. Bulut barındırma, tüm verilerin çok sayıda sunucu arasında yayılmasına izin verir, bunlardan biri kapanırsa, web sitenizin geri kalanında herhangi bir kesinti olmadan çalışabilmesini sağlar.

Vultr Müşteri Desteği

İyi eğitimli müşteri destek ekibi ile Vultr, destek biletlerine yanıt verebilir ve sorunlarınızı o kadar hızlı çözebilir ki, ara vermek için çok az zamanınız olacaktır. Web sitenizin gereksinimlerine göre barındırma performansınızı nasıl artıracağınız gibi sorular sorarak öneriler de isteyebilirsiniz. Her şeyi net bir şekilde yanıtlamak ve açıklamak sadece birkaç dakika sürecek.

Sonuç

Yönetilmeyen VPS planlarından bahsettiğimizi dikkate almanız gerekiyor, bu yüzden böyle güvenilir bir destek sundukları gerçeği oldukça etkileyici. Vultr ayrıca, kapsamlı rehberlerle barındıran yönetilmeyen web’in tüm yönlerini kapsayan derinlemesine bir belgeye sahiptir. VPS’nizi ayarlamak için yardıma ihtiyacınız olursa, işlem boyunca sizi düzgün bir şekilde yönlendiren kılavuzlarını her zaman takip edebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector