BlueHost vs A2Hosting – kurš Web hostings ir labākais?

bluehost-vs-a2hosting


Web mitināšana ir strauji augoša nozare, kas veido milzīgu mūsdienu biznesa ekonomikas stūrakmeni. Tiešsaistes klātbūtne ir maize un sviests daudziem biznesa modeļiem mūsdienās, un pat ārpus uzņēmējdarbības pasaules neatkarīgi neatkarīgie hobiji un emuāru autori pērk domēnus ar rekordlielu ātrumu.

Ar veselīgu tirgu nāk veselīgas iespējas. Mūsu kā tīmekļa dizaineru rīcībā ir neskaitāms skaits labu un sliktu mitināšanas pakalpojumu. Kā mēs varam izvēlēties savai vietnei vispiemērotāko? Visu dažādo atlaižu un darījumu izlasīšana var sagādāt sāpes, it īpaši kādam jaunākam.

Tāpēc mēs koncentrēti aplūkosim divus uzņēmumus līdzās un salīdzināsim tos tieši. Tas mums palīdzēs iegūt precīzāku priekšstatu par to, kā abi uzņēmumi salīdzina viens otru un ar citiem konkurentiem. Cerams, ka mēs nonāksim pie idejas, kurš no tiem būs labāk piemērots mūsu vietnes mitināšanai.

Šodien mēs apskatīsim BlueHost un A2Hosting. Abi uzņēmumi ir plaši pazīstami nozarē, un tie piedāvā plašu konkurences iespēju klāstu. Tomēr starp šīm abām ir dažas būtiskas atšķirības, tāpēc ienirsim tieši un sāksim ar vispārīgu ieskatu Bluehost.

Kas ir BlueHost?

Bluehost ir labi pazīstams hostinga uzņēmums, kuru 2003. gadā dibināja Maiks Heatons. Pēc darbības uzsākšanas viņi ātri kļuva par vienu no uzticamākajiem nosaukumiem nozarē, un šodien viņi mitina vairāk nekā 2 miljonus vietņu kopā ar savām māsu vietnēm Hostmonster, FastDomain un iPage..

Kopumā Bluehost ir pazīstama ar uzticamību, izmantojamību un lielisku klientu apkalpošanu. Daži no viņu tehniskajiem parametriem vai modernākām funkcijām var atpalikt salīdzinājumā ar dažiem konkurentiem, taču tie ir ļoti pievilcīga iespēja jaunākiem lietotājiem vai cilvēkiem, kas kaut ko meklē mazākā mērogā.

Viņu plāni ir par saprātīgu cenu, taču zemākajos cenu punktos tiem parasti ir stingri ierobežojumi. Mēs to apskatīsim minūtē, jo tagad apskatīsim tikai Bluehost plusus un mīnusus.

Plusi no BlueHost

 • Uzņēmums Bluehost jau vairāk nekā 15 gadus nodrošina konkurētspējīgu tīmekļa mitināšanu. Viņi ir izveidojuši reputāciju kā uzticami saimnieki ar izciliem mācību resursiem. Šī ir reputācija, kuru viņi vēlēsies aizsargāt. Gadu gaitā ir notikušas dažas žagas (vairāk par to vēlāk), bet nekas tik nozīmīgs, lai sabojātu viņu vārdu.
 • Mācību resursi. Bluehost ir lielisks zināšanu klāsts, ko viņi nodod jūsu rīcībā. Iemācīties lietot viņu platformu ir vienkārši, un uz visiem iespējamiem jautājumiem varat atbildēt; vai nu pateicoties viņu lieliskajiem iekāpšanas un mācību resursiem, vai arī vienam no viņu apburošajiem klientu apkalpošanas pārstāvjiem.
 • Īpašie piedāvājumi. Tāpat kā jebkura laba tīmekļa mitinātāja, arī Bluehost vienmēr piedāvā īpašus piedāvājumus un atlaides par daudzām tā funkcijām un plāniem. Jums tas, iespējams, nav liels darījums, ja vien jūs galvenokārt interesē naudas ietaupīšana. Šie darījumi mēdz mainīties bieži, tāpēc ir svarīgi veikt pats savus pētījumus.
 • Klientu atbalsts. Kā jau teicu iepriekš, Bluehost ir plaši pazīstams ar lielisku klientu atbalsta komandu. Viņi piedāvā atbalstu visu diennakti, izmantojot tālruni, kā arī izmantojot tiešraides tērzēšanu, lai gan tērzēšana ir ierobežota. Lai arī viņiem var būt mazāk atbalsta ceļu nekā citiem uzņēmumiem, klienti ļoti augstu vērtē viņu faktisko atbalsta komandu un pakalpojumus. Kopumā var būt grūti spriest par atbalstu, ja neesat tāds cilvēks, kuram tas ir ļoti vajadzīgs, bet cilvēkiem, kuriem patīk mazliet atbalstīt viņu pusi, šī noteikti ir ļoti pievilcīga īpašība.
 • Naudas atdošanas garantija. Bluehost saviem pakalpojumiem piedāvā 30 dienu naudu atpakaļ garantiju. Ja jums nepatīk jūsu pakalpojumi, 30 dienu laikā varat atcelt naudas atmaksu. Šādas garantijas ir diezgan standarta, un Bluehost’s faktiski ir īsākas nekā liela daļa konkurences; bet tas joprojām ir patīkami pieskarties tiem, kas vēlas samazināt savu risku.
 • Resursi ar lielu vārdu. Būt lielam nosaukuma uzņēmumam piešķir Bluehost dažas īpašas privilēģijas. Viņu rīcībā ir daudz resursu, ko veltīt klientu apmierinātības nodrošināšanai. Lietotāji mēdz justies kā mājās ar Bluehost, un viņu slavenā reputācija liecina par viņu pakalpojumiem un uzticamību.
 • Bluehost ir atzīts lietojamības nosaukums, ciktāl tas attiecas uz tīmekļa mitinātājiem. Viņu saskarni nodrošina nozares standarta cPanel, kas ir slavena ar savu lietojamību un tiešumu. Fakts, ka tas ir arī nozares standarts, nozīmē, ka varat izmantot tajā apgūtās prasmes turpmākajos pasākumos, kuros tiek izmantots tas pats interfeiss. Kopā ar integrētajiem resursiem un klientu apkalpošanu tas padara Bluehost par bezprincipu jaunākiem lietotājiem vai cilvēkiem ar mazākām vietnēm.

Šīs ir galvenās Bluehost priekšrocības. Lai gan šeit nav daudz, lai mūs uzmundrinātu, tie noteikti sniedz solījumu par uzticamību un tiešumu. Kopumā Bluehost mēdz būt laba iespēja mazāka mēroga vietņu projektiem vai cilvēkiem, kuri joprojām apgūst virves kā tīmekļa dizainers.

Tagad, kad esam apskatījuši Bluehost plusus, mums vajadzētu padomāt par mīnusiem.

Mīnusi BlueHost

 • Lai gan Bluehost piedāvā ļoti konkurētspējīgas iespējas salīdzinājumā ar konkurenci, to faktiskās servera specifikācijas nav nekas īpaši īpašs, salīdzinot ar dažiem ātrākiem resursdatoriem. Galu galā tas nozīmē tikai nelielu ātruma samazinājumu, ja vien jums ir relatīvi maza vietne. Lietotāji, kuri vēlas palaist lielākas vietnes vai kuri paļaujas uz to, ka viņu vietne ir visātrākā, varētu vēlēties meklēt citur.
 • Lai gan Bluehost cenas ir ļoti konkurētspējīgas, dažas no tām ir nedaudz dārgas to piedāvātajām funkciju kopām. Tas jo īpaši attiecas uz dažiem lētākiem plāniem, ticiet vai nē, jo daudz zemāku cenu plānu iespējām ir tik stingri ierobežojumi.
 • Kā jau teicu iepriekš, Bluehost saviem lietotājiem uzliek daudz ierobežojumu, īpaši zemākos cenu punktos. Viņu lētākais plāns ir patiešām noderīgs tikai vienai, mazai vietnei bez īpašām funkcijām. Tas jums nebūs tik daudz par lielu lietu, ja plānojat doties uz augstākas klases plānu vai ja ierobežojumi neietekmē vietnes veidu, kuru plānojat izveidot.
 • Lielvārda problēmas. Būt atzītam vārdam nozarē var būt nepilnības. Lai gan Bluehost klientu apkalpošanas komandu ļoti iesaka lietotāju atsauksmes, viņu faktiskajam atbalsta dienestam dažreiz var būt ilgs nogaidīšanas laiks. Tā kā tas ir liels vārds, tas padara uzņēmumu par kiberuzbrukumu mērķi.

Pastāv arī jautājums par dažām kiberdrošības problēmām, kuras Bluehost pagātnē ir bijušas. Lai arī šādi notikumi dažiem klientiem var būt milzīgs sarkanais karogs, pēdējos gados Bluehost ir pierādījis sevi kā uzticamu un konkurētspējīgu tīmekļa resursdatoru, un tas joprojām ir pievilcīgs risinājums daudziem lietotājiem.

Tātad, tagad, kad esam apskatījuši Bluehost, apskatīsim A2Hosting.

Kas ir A2Hosting?

A2hosting ir neatkarīga Linux mitināšanas kompānija, kas sola kvalitāti un pieejamu cenu. Viņi piedāvā VPS, dalītus, tālākpārdevējus un īpašus mitināšanas plānus, un viņi apgalvo, ka ir viens no visstraujāk augošajiem neatkarīgajiem mitinātājiem nozarē.

Ir daudz lietu, kas izceļas ar A2hosting tieši pie sikspārņa; bet, lai iegūtu koncentrētu priekšstatu par to, ko viņi var darīt mūsu labā, mēs aplūkosim dažus viņu plusus un mīnusus.

Plusi par A2 mitināšanu

 • Neierobežota krātuve. A2Hosting piedāvā neierobežotu krātuvi pat ar zemāku cenu plāniem. Tas ir milzīgs plus salīdzinājumā ar Bluehost, kas ierobežo krātuvi pat viņu visdārgākajos plānos. Ja jūs neplānojat izveidot lielu vietni ar daudzām lietotnēm vai citām lietām, tas jums nebūs liels darījums, taču tas joprojām ir milzīgs plus salīdzinājumā ar Bluehost.
 • Neierobežots vietņu skaits. A2Host piedāvā arī neierobežotas vietnes, izmantojot savus Swift un Turbo plānus. Šī ir lieliska funkcija, ja jums ir vajadzīgas vairākas vietnes, taču tā nebūs tik liela, ja jūs joprojām sākat darbu. Daži Bluehost plāni piedāvā arī neierobežotas vietnes.
 • Neierobežotas datu bāzes. Vēl viens liels plus, kas tiek piedāvāts ar Swift un Turbo plāniem, ir neierobežotā datu bāzu funkcija. Tas ir lieliski, ja izmantojat daudz lietotņu vai citas lietas, kurām nepieciešams daudz datu bāzu. Atkal, ja jūsu vietnei nevajadzēs visu šo neierobežoto labestību, jums, iespējams, būtu labāk doties kopā ar Bluehost.
 • 9% uptime. Lai gan Bluehost ir ļoti uzticama statistika par viņu serveriem, A2Host lepojas ar 99,9% uptime, un tai ir reputācija, ka tā atbilst šim etalonam. Tas ir tikai patiešām liels darījums, ja jums nepieciešama jūsu vietnes ātrdarbība, taču lielākajai daļai lietotāju ātrums būs milzīgs vietnes veiktspējas faktors..
 • 4x lieks tīkls. A2Hosting ir četrkāršs lieks tīkls, kas nodrošina vēl nebijušu uzticamību. Lieks tīkls nozīmē, ka pat tad, ja serveri neizdodas trīs reizes, ceturtā dublēšana to turpinās darbināt. Tas ir lieliski piemērots vietnēm, kuras patiešām ir jutīgas pret iespējamo dīkstāvi.
 • cPanel interfeiss. Tāpat kā Bluehost, arī A2Hosting izmanto nozares standarta cPanel. Tam ir visas tās pašas lietošanas vienkāršības un mācīšanās priekšrocības, kuras jūs varētu sagaidīt. CPanel saskarne ir labi pazīstama ar savu tiešumu un lietojamību.
 • Daļa no A2Hosting “Perpetual Security Initiative”, Hackscan ir aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru visu diennakti, kas bez maksas ir iekļauta jūsu kontā. Kopā ar dažām citām “Perpetual Security” funkcijām tas var būt milzīgs plus lietotājiem, kuri rūpējas par drošību.
 • WordPress plāni. A2Hosting ir optimizējusi programmatūru darbībai ar WordPress, Drupal vai Prestashop. Tas ir lieliski piemērots cilvēkiem, kuri izmanto šos pakalpojumus savas vietnes veidošanā. Daudzi resursdatori piedāvā specializētus pakalpojumus WordPress, taču A2Hosting ir ļoti optimizēta programmatūra, lai integrētu šo programmu izmantošanu.
 • Iekļauts vietņu iestudējums. A2Hosting nodrošina bezmaksas pieturvietu vietni, lai pārbaudītu izmaiņas un funkcijas jūsu aktīvajā vietnē. Tas ir patīkami, jo daudzi saimnieki par iestudēšanas funkcijām iekasē papildu maksu. Ja jums jau ir ieviesta pienācīga kvalitātes nodrošināšanas stratēģija, tā, iespējams, nav vissvarīgākā funkcija.
 • Attracta SEO rīki. A2Hosting nodrošina piekļuvi Attracta jaudīgajiem SEO rīkiem. Meklētājprogrammu optimizēšana ir milzīga daļa no veiksmīgas vietnes darbības daudzām nišām, tāpēc šī opcija var būt milzīga priekšrocība. Tas ir īpaši labs rīks, ja esat mazāk pazīstams ar SEO un vēlaties uzzināt, kā to efektīvi izmantot savas vietnes veidošanā.
 • Jebkura naudas atdošanas garantija. Tāpat kā jebkura laba tīmekļa mitinātāja, A2Hosting piedāvā naudas atdošanas garantiju 30 dienu laikā. Viņi tomēr nedaudz palielina iepriekšējo summu, ieskaitot proporcionālu atmaksu pēc 30 dienu ilgas neizmantošanas. Tas ir liels uzlabojums salīdzinājumā ar Bluehost drīzāk trūkstošo naudas atdošanas garantiju. Lai arī to garantija attiecas uz tikpat ilgu laiku, pievienotā garantija “jebkurā laikā” sniedz milzīgu iespēju bezriska pakalpojumiem.

Tas ir diezgan garš saraksts, un daudzas no šīm priekšrocībām ir ļoti pievilcīgas noteikta veida vietnēm. Bet, kā mēs sakām, neviena vietne nav perfekta, un A2Hosting nav izņēmums. Apskatīsim mīnusus, lai iegūtu līdzsvarotu priekšstatu par to, ar ko mēs nodarbojamies.

Mīnusi A2Hosting

 • Dažām funkcijām nepieciešami Swift vai Turbo plāni. Lai gan daudzas no iepriekš uzskaitītajām funkcijām padara A2Hosting par ļoti pievilcīgu iespēju, lai iegūtu visas priekšrocības, dažām no tām ir nepieciešami dārgāki plāni. Tajos ietilpst: neierobežotas vietnes, neierobežotas datu bāzes un servera datu dublējumi.
 • Agresīvs mārketings. Lai gan jums nav jātērē papildu nauda ar A2Hosting, viņi noteikti cenšas panākt, lai jūs iegādātos vairāk lietu visā viņu vietnē. Tas nebūs liels darījums, ja netraucēsit agresīvs izpārdošana, taču dažiem lietotājiem tas var sagādāt mazliet sāpju.
 • A2Hosting cena ir ļoti saprātīga un kopumā konkurētspējīga, taču dažas to funkcijas cenu punktiem šķiet nedaudz neatbilstošas. Tā piemērs būtu augstāka gada plānu atjaunošanas cena salīdzinājumā ar 2 gadu plāniem. Viņu lētākie plāni arī parasti ir stingri ierobežoti, līdzīgi kā Bluehost’s.
 • Nav iekāpšanas funkciju. A2Host vienkārši nav tas pats pilnveidotais iekāpšanas process un mācību resursu fonts, ko piedāvā Bluehost. Tas nebūs pārāk liels jautājums, ja esat pieradis mācīties un pierod pie lietām pats, bet lietotājiem, kuri ierašanās procesā sagaida mazliet lielāku atbalstu, tas varētu būt liels darījums.

Kā redzat, daudzi no šiem trūkumiem ir ļoti specifiski vai parādās tikai noteiktos cenu punktos. Neskatoties uz šiem trūkumiem, A2Hosting joprojām ir pievilcīgs un veiksmīgs risinājums. Pastāv daži veidi, kā tas apsteidz Bluehost augstākās klases mitināšanai, taču mēs domājam, ka Bluehost, iespējams, būs labākā likme mazāka laika web dizaineriem un iesācējiem.

Jāsaka gan, ka modernāks funkciju komplekts un nedaudz pievilcīgākas cenas padara A2Hosting par labu iespēju tiem, kuri netraucē tērēt nedaudz vairāk, lai nedaudz vairāk funkcionalitātes. Atšķirība nav tik izteikta kā dažos vietņu salīdzinājumos, taču tā ir ievērojama.

Tagad, kad mums ir labs priekšstats par to, ko abi šie uzņēmumi mums var piedāvāt, saliksim tos līdzās un redzēsim, kā viņi mēra. Lai iegūtu koncentrētu divu uzņēmumu salīdzinājumu, mēs sadalīsim salīdzinājumu trīs kategorijās: Funkcionalitāte, atbalsts, un Cena.

Funkcionalitātes salīdzinājums

Abas vietnes piedāvā ļoti konkurētspējīgu funkciju komplektu. Šķiet, ka Bluehost funkciju komplekts ir vērsts galvenokārt uz lietošanas vienkāršību. Lai gan abi mitinātāji ir ļoti draudzīgi lietotājam, viņi izmanto nozares standarta cPanel un piedāvā klientiem garantijas par viņu pakalpojumu bezriska izmēģināšanu..

Faktiskais A2Hosting sniegums ir daudz konsekventāks nekā Bluehost. Tie nodrošina arī citas kiberdrošības iespējas, piemēram, Hackscan. Ja jūs uztrauc savas vietnes drošība vai ja jūsu bizness patiešām ir jutīgs pret dīkstāvi, iespējams, ka labākā likme būs A2Host pievienotā veiktspēja un uzticamība..

Cilvēki, kas darbojas mazākās vietnēs, tomēr joprojām var atrast labāko risinājumu Bluehost, jo viņiem ir daudz plašāki mācību resursi jauniem lietotājiem. Galu galā tas ir mazliet kompromiss, jo abu šīs kategorijas vietņu priekšrocības un trūkumi ir ļoti labi līdzsvaroti.

Atbalsta salīdzinājums

Vēl viens milzīgs labas tīmekļa resursdatora stūrakmens ir klientu atbalsts. Jauniem lietotājiem un pieredzējušiem lietotājiem būs grūti kļūt efektīviem ar jaunu vietni, ja viņi nevar saņemt atbalstu, kā to efektīvi pārvaldīt. Šajā nodaļā Bluehost ir nepārprotams ieguvējs, jo viņiem ir lieliska klientu apkalpošanas reputācija, kā arī plaša iekāpšanas un mācību resursu bibliotēka, kas palīdz jaunākiem lietotājiem sākt darbu ar viņu vietni..

Protams, A2Hosting piedāvā arī labu klientu atbalstu, taču viņiem nav reputācijas par izcilo servisu, kāds ir Bluehost. Viņiem trūkst arī plašas resursu bibliotēkas. Galu galā, kaut arī abas vietnes ir ļoti līdzsvarotas spēju ziņā, Bluehost noteikti ir nepārprotami labākais klientu atbalsta ziņā..

Cenu salīdzinājums

Tas ir lielais faktors lielākajai daļai lietotāju. Nav jēgas satvert visefektīvāko un jaudīgāko tīmekļa mitināšanu, ja tas vienkārši jūs bankrotēs. Kā jau teicu iepriekš, dažādu cenu punktu un atlaižu salīdzināšana var būt sarežģīta, taču mēs apskatīsim katra uzņēmuma piedāvātos īpašos plānus, lai redzētu, kurš no tiem cenu ziņā ir labāks.

 • Bluehost piedāvā dalītu hostingu, sākot no USD 3,95 mēnesī, VPS hostingu, sākot no USD 19,99 mēnesī, un specializētā servera hostingu, sākot no USD 79,99 mēnesī. Viņu iespēju klāsts no pirmā acu uzmetiena ir nedaudz ierobežots, taču viņu piedāvātajiem plāniem ir daudz daudzpusības, un Bluehost var efektīvi izmantot daudzām dažādām vietnēm..
  • Iesācējiem, iespējams, laba ideja ir kopīgi plāni. Sākot no 3,95 USD mēnesī (parasti 7,99 USD) pamatplānam ar ierobežotu SSD krātuvi, apakšdomēniem, e-pasta krātuvi un bez īpašiem piedāvājumiem vai funkcijām. Plus plāns ir USD 5,95 mēnesī (parasti USD 10,99), un tas piedāvā neierobežotu vietņu skaitu, SSD krātuvi, apakšdomēnus un e-pasta glabāšanu. Plus plānā ir pieejami arī USD 200 mārketinga piedāvājumi. Izvēles plus pakete šobrīd ir arī USD 5,95 mēnesī (parasti USD 14,99), un piedāvā visas funkcijas neierobežotas ar visām papildu paketēm un piedāvājumiem.
  • Viņi arī piedāvā specializētus WordPress mitināšanas plānus, sākot no USD 3,95 mēnesī vienai vietnei ar 50 GB vietas un bezmaksas domēnu vienam gadam. Viņu Plus plāns palielina to līdz USD 5,95 mēnesī un piedāvā neierobežotu vietņu skaitu, neizmērītu vietni vietnei un dažas būtiskas funkcijas. Dārgākā iespēja ir Choice Plus plāns, kas piedāvā neierobežotu vietņu skaitu, neizmantotu vietņu vietu, bezmaksas domēnu vienam gadam, 1 domēna privātumu un automātisku dublēšanu par USD 5,95 mēnesī (parasti USD 14,99)..
  • Ir arī VPS hostings par USD 19,99 mēnesī ar 2 kodoliem, 30 GB SSD, 2 GB RAM, 1 TB joslas platuma, 1 domēnu / adresi un bezmaksas SSL. Uzlabotā VPS pakete par 29,99 USD dod jums 2 kodolus, 60 GB SSD, 4 GB RAM, 2 TB joslas platumu, 1 domēnu un divas adreses. Galīgā VPS pakete par 59,99 USD mēnesī dod jums 4 serdeņus, 120 GB SSD, 8 GB RAM, 3TB joslas platumu, 1 domēnu un 2 adreses.
 • A2Nomāt piedāvā dalītu mitināšanu, sākot no USD 5,16 mēnesī, tālākpārdevēju hostingu, sākot no USD 17,39 mēnesī, VPS hostingu, sākot no USD 6,59 mēnesī, un īpašu hostingu, sākot no USD 131,24 mēnesī..
  • Dalītais hostings piedāvā WordPress un Drupal optimizāciju, turbo serverus ar ātrumu līdz pat 20x un lielu lietošanas ērtumu. Lai iegūtu dažas no jaukākajām funkcijām, jums būs jāmaksā vairāk nekā pamata cena.
  • Viņu tālākpārdevēju mitināšana ir laba cilvēkiem, kas apgrieza vietnes, piedāvājot vienkāršu iestatīšanu atsevišķiem mitināšanas kontiem, kā arī pasaules klases WHM vadības paneli..
  • Lietotājiem, kuri vēlas vairāk drošības, viņu VPS mitināšana piedāvā lielu ātrumu, lielāku izolāciju un dinamisku pārvaldības līmeni. Atkal jums būs jāceļas ar augstāku cenu par dažām greznākajām funkcijām.

Kopumā abiem uzņēmumiem ir ļoti saprātīgas cenas. Zemāku cenu plānu ierobežojumi ir ļoti salīdzināmi, taču klientu atbalsta un resursu atšķirības ir ievērojamas.

Tātad, kāds ir spriedums?

Lai arī abi uzņēmumi piedāvā ļoti salīdzināmas cenas un funkcijas ar saviem lētākajiem plāniem, BlueHost mēdz pārspēt A2Hosting tikai tāpēc, ka tam ir lielāki resursi un klientu atbalsta iespējas. Augstākajos cenu punktos A2Hosting sāk virzīties uz priekšu ar savām pievilcīgākajām funkcijām un mazāk stingrajiem ierobežojumiem.

Protams, var būt arī kaut kas, ko mēs nokavējām, tāpēc daži meklējiet sevi un pārbaudiet, vai nevarat atrast kaut ko, kas man pierādītu nepareizi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map