Ako spustiť blog WordPress na serveri HostGator?


Vytvorenie osobného blogu je skvelý spôsob, ako zdieľať svoju vášeň, a tiež skvelý spôsob, ako začať zarábať peniaze online. V tomto článku vám ukážeme, ako začať svoj vlastný blog. Ak chcete začať blog, musíte sa tiež zaregistrovať u spoľahlivého poskytovateľa webhostingu.

Dôvod, prečo je oveľa ľahšie nastaviť blog WordPress prostredníctvom poskytovateľa hostingu, je ten, že si vyžaduje len pár minút času na nastavenie plánu hostingu, názvu domény a blogu WordPress v rovnakom procese..

Tentoraz si vyberieme hostGator, ktorý vás prevedie celým procesom registrácie. HostGator je v súčasnosti jedným z najväčších mien v odvetví webhostingu a slúži miliónom používateľov s rôznymi typmi hostingových plánov.

Keďže osobný blog nevyžaduje toľko zdrojov ako iné typy webových stránok, na získanie optimálneho plánu hostenia bude potrebné málo alebo žiadne investície. Pri spustení blogu sa v procese môžete veľa naučiť.

Získate veľa skúseností vo veciach, ako je získavanie návštevnosti, vytváranie cenných vzťahov s inými blogermi, podnikanie a správa webových stránok. Dnes môže skoro každý začať blog bez toho, aby vedel jednu vec o budovaní webových stránok. Ak si chcete s HostGatorom vytvoriť svoj vlastný blog WordPress, jednoducho prejdite týchto 7 jednoduchých krokov:

Krok 1 – Vyberte poskytovateľa hostingu

Najprv navštívte oficiálnu webovú stránku hostGator. Ako sme už spomenuli, jeden z najlacnejších plánov bude pre váš blog WordPress viac ako dosť. Z dostupných možností v ponuke vyberte položku Webhosting a presmeruje vás na zdieľané plány hostenia.

Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo „Začíname!“, Ktoré vás dovedie na tú istú stránku. Ako vidíte na obrázku nižšie, sú k dispozícii tri rôzne plány zdieľaného hostenia:

Najzákladnejším je hatchlingový plán, po ktorom nasledujú plány pre dieťa a podnikanie. Ak začatie online obchodu nie je vaším hlavným cieľom, mali by ste si vybrať medzi plánmi Hatchling a Baby.

Váš výber bude závisieť od toho, koľko doménových mien chcete použiť. Zatiaľ čo program Hatchling vám umožňuje používať iba jednu doménu, plán Baby vám umožňuje používať neobmedzené domény na rovnakom účte.

Ak vaša myseľ bzučí nápadmi, možno budete chcieť odštartovať viacero webových stránok naraz. Táto príručka vám v tom môže tiež pomôcť; Len nezabudnite vybrať Baby plán namiesto Hatchlinga.

Ak je však blog WordPress jediným miestom, ktoré chcete začať hneď teraz, s plánom šrafovania budete v poriadku. Ak ste úplným začiatočníkom, určite vám odporúčame najlacnejší plán. Pred výberom silnejšieho plánu sa musíte naučiť niečo alebo dve. Keď sa rozhodnete, ktorý z nich si vybrať, kliknite na tlačidlo „Registrovať sa teraz!“ Hneď pod balíkom.

Krok 2 – Pridajte svoje doménové meno

Po kliknutí na tlačidlo Zaregistrovať sa teraz budete musieť vyplniť niekoľko registračných formulárov. Prvá stránka Sprievodcu objednávkou hostgátora bude formulár na registráciu doménových mien.

Ak ešte nemáte doménu, kliknite na možnosť „Registrovať novú doménu“ a do nej zadajte chytľavú doménu. Bude to adresa URL, ktorú ľudia musia zadať do svojich prehliadačov, aby našli váš web.

Pokúste sa prísť s niečím krátkym a ľahko zapamätateľným.

Ľudia zvyčajne pomenúvajú svoje webové stránky podľa mena, značky alebo typu obsahu, ktorý chcú zdieľať. Potom vyberte obľúbené rozšírenie a formulár skontroluje dostupnosť domény. Najobľúbenejší z nich je .com a tiež si ľahšie zapamätáte svoju doménu. Je zrejmé, že dvaja rôzni vlastníci webových stránok nemôžu používať rovnaký názov domény.

Niekedy je ťažké prísť s menom, ktoré ešte nie je zadané. Môže to chvíľu trvať, kým nenájdete to pravé. Doménové mená sa účtujú ročne a väčšina z nich stojí 12,95 dolárov ročne. HostGator pripočíta túto cenu k sume na konci procesu.

AKTUALIZÁCIA: Teraz môžete získať názov domény zaregistrovaný spoločnosťou HostGator ZDARMA pri každom novom hostingovom balíku!

Krok 3 – Vyberte hostingový balík

Po prechode na nasledujúci formulár sa zobrazí niekoľko rozbaľovacích ponúk, v ktorých si môžete vybrať plán hostiteľa a časové obdobie predplatného. Vždy môžete získať zľavy výberom dlhšieho obdobia. Závisí to len od toho, koľko ste ochotní zaplatiť vopred.

36-mesačný fakturačný cyklus je najväčší a má tiež najväčšiu zľavu. Plány sú však celkom prijateľné, aj keď sa prihlásite na 1 alebo 2 roky.

Aj keď v ponuke „Typ balíka“ zobrazuje plán hostenia, ktorý ste si pôvodne vybrali, vždy môžete zmeniť iný balík, ak zmeníte názor. Vyberte plán šrafovania, ak chcete spustiť jeden blog.

Ak sa prihlásite na odber na 3 roky, bude vás to stáť iba 48 dolárov ročne, čo je celkom 150 dolárov. Ak sa rozhodnete pre 1-ročnú možnosť, bude vás stáť 66 dolárov. Doplnky nie sú zahrnuté v cene, takže ak chcete zachovať súkromie alebo nové doménové meno, musíte za ne platiť zvlášť..

Odporúčam vyskúšať si moju stránku s kupónmi hostGator, pretože tu nájdete niekoľko skutočne dobrých kódov kupónov, ktoré môžete použiť na získanie ešte nižších cien..

Ako vidíte, pre vaše používateľské meno existujú ďalšie dve prázdne polia a bezpečnostný PIN kód. S týmto používateľským menom budete môcť vstúpiť do ovládacieho panela svojho účtu HostGator. Nezabudnite niekde si svoj kód PIN zapísať alebo ho uložiť do dokumentu. Ak zabudnete svoje prihlasovacie údaje, určite sa vám to hodí.

Krok 4 – osobné informácie pre fakturáciu

V tomto formulári musíte zadať svoje fakturačné údaje. Ako u väčšiny podobných formulárov online, aj tu je veľa prázdnych polí, ktoré budete musieť vyplniť. V prvom riadku uvediete osobné informácie, ako sú e-mail, meno, spoločnosť, telefón, poloha atď.

V druhom riadku si môžete vybrať spôsob platby a podľa toho vyplniť informácie o svojej kreditnej karte alebo PayPal.

Krok 5 – Extra služby, ktoré ponúka HostGator

Môžete si vybrať z množstva doplnkov podľa svojich potrieb. Tieto môžu vylepšiť niektoré aspekty vašej webovej stránky. Hneď na začiatku zoznamu máte možnosť získať ochranu súkromia domény iba za 9,95 dolárov ročne.

Toto je určite jedna z najužitočnejších funkcií, pretože pomáha chrániť vašu identitu na webe. Vaše osobné kontaktné informácie budú skryté, takže ich nikto nebude môcť skontrolovať vo vašej doméne.

Bez ochrany domény bude v podstate ktokoľvek schopný vykonať vyhľadávanie WHOIS na vašom doménovom názve, ktoré odhalí vaše osobné informácie. Na webe je veľa webových stránok, ktoré poskytujú vyhľadávanie WHOIS ako službu.

Keďže domény sú vždy viditeľné, môžu ich skopírovať na ktorýkoľvek z týchto webových stránok a skontrolovať, kto danú doménu zaregistroval. Ochrana súkromia domény zabezpečuje, že tieto vyhľadávania WHOIS nevracajú žiadne informácie o vašej totožnosti.

Bez ochrany budú môcť ľudia zistiť svoje meno, miesto, e-mailovú adresu a telefónne číslo. To je veľa osobných informácií, ktoré určite nechcete zdieľať s celým svetom. Ochrana súkromia domény tieto údaje úplne mení, takže žiadny z nich nesúvisí s vlastníkom. Ukážeme vám príklad:

Bez ochrany súkromia domény

S ochranou súkromia domény

 • Správca domény
 • ID # 35595, PO Box24
 • Nobby Beach
 • AU
 • E-mail o ochrane súkromia spoločnosti
 • Telefónne číslo spoločnosti

Druhou možnosťou na zozname je Zálohovanie stránok, ktorá stojí 19,95 dolárov ročne. Tým sa zabezpečí, že vaše dáta sa budú každý deň zálohovať ich uložením v cloude. Dôvod, prečo tento problém dôrazne odporúčame, je ten, že kedykoľvek narazíte na neočakávaný problém, ktorý by mohol spôsobiť stratu údajov.

Môže to byť dôsledok nehody, ale váš web sa môže tiež nakaziť škodlivým softvérom. Ako sa hovorí, je to lepšie ako ľutovať. Pravidelnými zálohami môžete zaistiť úplné obnovenie údajov webových stránok. Záložnú službu poskytuje CodeGuard, jedna z najvýkonnejších spoločností poskytujúcich zálohovacie služby.

Tretím v zozname je SiteLock, ktorý poskytuje ďalšie zabezpečenie vášho webu a zaisťuje vysoký výkon. Pretože to stojí iba 1,67 dolárov mesačne, odporúčame ho iba na základe nízkej ceny.

Skutočne však chráni vaše stránky pred všetkými druhmi škodlivého softvéru, zatiaľ čo návštevníci vašich webových stránok budú viac než potešení rýchlosťami načítania stránky. SiteLock každý deň prehľadáva škodlivé hrozby na vašom webe a tiež bráni škodlivému prenosu. Podľa spoločnosti HostGator, ak zhrnete všetky funkcie, ktoré získate so serverom SiteLock, ukázalo sa, že za nízky mesačný poplatok dostanete bezpečnostný softvér v hodnote 99 dolárov.

A posledná je viditeľnosť vyhľadávača, ktorá vám môže pomôcť rýchlo sa dostať na vrchol zoznamov vyhľadávacích nástrojov za 14,99 dolárov ročne. S týmto nástrojom bude oveľa jednoduchšie dostať sa na prvú stránku Google, Yahoo! alebo Bing. Nielenže vám poskytuje množstvo nástrojov SEO, ktoré môžete použiť na svojich stránkach, ale získate aj peknú elektronickú knihu, ktorá vám pomôže dozvedieť sa viac o tejto téme..

Teraz nepopierame skutočnosť, že všetky tieto funkcie môžete získať oddelene stiahnutím doplnkov WordPress. Pre každú z nich je nespočetné množstvo alternatív. Takže môžete nechať všetky ďalšie funkcie nezaškrtnuté, nainštalovať WordPress a začať pridávať doplnky.

Je to len otázka preferencie. Stále si myslíme, že získanie všetkých týchto služieb od vášho poskytovateľa hostingu je najlepšou voľbou. Keďže sú všetci spojení s jedným poskytovateľom, bude oveľa jednoduchšie získať pomoc, ak uviaznete v niektorom z týchto programov.

Krok 6 – Skontrolujte podrobnosti svojej objednávky

V tomto okamihu ste už takmer hotoví s procesom vytvorenia účtu. Zostáva vám iba skontrolovať podrobnosti o vašej objednávke a pridať nejaké posledné dotyky, ak niečo stále chýba. Ak si ešte nie ste úplne istí, či je blogovanie pre vás, nemusíte sa obávať.

Môžete to považovať za dlhú skúšku, pretože HostGator ponúka 45-dňovú záruku vrátenia peňazí pre tých, ktorí už nechcú svoje služby. Väčšina ostatných poskytovateľov vráti vaše peniaze iba do 30 dní.

Po registrácii do jedného zo svojich programov zaplatíte za samotný plán, za registráciu domény (ak ešte nemáte) a za doplnky, ktoré vyberiete zo zoznamu doplnkových služieb..

Ak ste spokojní s výsledkom procesu registrácie, prečítajte si zmluvné podmienky hostgátora. Ako obvykle je začiarkavacie políčko „Prečítal som si a súhlasím so Zmluvnými podmienkami“.

Kliknite na ňu a potom na tlačidlo „Checkout Now!“. To je všetko, čo musíte urobiť na oficiálnych stránkach hostgátora. Teraz môžete otvoriť svoju e-mailovú schránku. E-maily by mali byť doručené okamžite s niektorými odkazmi a dôležitými informáciami.

Najdôležitejším odkazom je odkaz na prihlasovaciu stránku, ktorý vedie na váš ovládací panel správcu a heslo, ktoré by ste tam mali použiť. Odporúčame vám, aby ste si e-mail ponechali, aj keď si myslíte, že si budete môcť heslo pamätať v budúcnosti.

Zákaznícka podpora hostGator

Ak máte akékoľvek otázky, môžete sa opýtať zákazníckej podpory hostgátora prostredníctvom e-mailu, živého chatu a telefónu. Sú k dispozícii nepretržite s rýchlou reakčnou dobou a nemusíte platiť ani ďalšiu pomoc.

Ich live chat zvyčajne odpovie do niekoľkých minút. Podľa recenzií je ich tím technickej podpory považovaný za jeden z najlepších v odbore. Ak máte problém, ktorý je potrebné vyriešiť, stačí sa prihlásiť na hostiteľský informačný panel a prehľadať ich vedomostnú základňu.

Keďže väčšina problémov, s ktorými sa môžete stretnúť u poskytovateľa hostingu, je pomerne bežná, máte vysokú šancu nájsť článok alebo videonávod, ktorý váš problém vyrieši. Pomocou vyhľadávania môžete nájsť odpoveď rýchlejšie.

V databáze znalostí HostGator je k dispozícii takmer 700 článkov a približne 500 videonávodov. Najzaujímavejšie na ich zákazníckej podpore je to, že ak máte nejaké problémy s ich službami, za to nesie zodpovednosť generálny riaditeľ spoločnosti HostGator, Adam Farrar..

Pri písaní lístka máte na výber, či ho pošlete priamo, a on osobne odpovie. Ak sa nechcete spoliehať na ich vedomostnú základňu, môžete sa kedykoľvek obrátiť na svoj tím prostredníctvom jedného z kanálov a položiť tam svoje otázky. Sú pripravení poskytnúť vám podrobné pokyny aj o niečom tak jednoduchom, ako je migrácia vášho WordPress z jedného hostiteľa na druhého.

Krok 7 – Čas na inštaláciu WordPress

Ako posledný krok vám ukážeme, ako nainštalovať program WordPress s programom HostGator. WordPress je v súčasnosti nielen najsilnejším redakčným systémom, ale aj najobľúbenejšou voľbou pre blogerov. Začalo to ako platforma pre blogovanie a potom, ako získala popularitu, ľudia začali vyvíjať nové témy a doplnky, ktoré používateľom umožňovali spúšťať rôzne typy webových stránok..

Teraz existujú obrovské spoločnosti a online podniky, ktoré prevádzkujú svoje webové stránky na CMS. Navštívte hlavnú stránku programu HostGator a potom kliknite na možnosť Prihlásenie zákazníka v hornej časti stránky.

Objaví sa malé pole, kde si môžete vybrať, ako sa chcete prihlásiť. Ponúka dve alternatívy: Prihlásenie do portálu a možnosť Gator Login. Prvý umožňuje prístup k zákazníckemu portálu HostGator, zatiaľ čo druhý slúži na vytváranie webových stránok.

Teraz potrebujete zákaznícky portál, kde môžete získať prístup k svojmu účtu. Toto tlačidlo vás presmeruje na prihlasovaciu stránku, ktorá vás požiada o zadanie vašej e-mailovej adresy a hesla.

Je to rovnaká e-mailová adresa, na ktorej ste dostali uvítacie e-maily hostgátora. Jeden z týchto e-mailov obsahoval aj heslo vášho účtu, ako sme sa zmienili v predchádzajúcom kroku. Po prihlásení budete môcť prepínať medzi kartami „Môj účet“, „Hosting“, „Fakturácia“ atď..

Zatiaľ prejdite na kartu Hosting. Uvidíte, že v oblasti správy je k dispozícii veľa možností s ikonami zobrazenými pre každú z nich.

Dostupné sú možnosti zálohovania, nástroje SEO, témy WordPress, SiteLock a niektoré ďalšie užitočné funkcie. Keďže teraz chceme nainštalovať WordPress, kliknite na ikonu „Začíname s WordPress“.

IMG

Otvorí sa formulár „Inštalácia WordPress“ v aplikácii QuickInstall, kde môžete vyplniť niektoré dôležité informácie pre svoj nový web. Naľavo je ponuka s množstvom dostupného softvéru rozdelená do mnohých rôznych kategórií, ktoré si môžete tiež nainštalovať, ak chcete. Pod formulárom bude tiež krátky popis programu WordPress a tlačidlo „Inštalovať teraz!“.

IMG

V časti „Adresa URL aplikácie“ môžete nastaviť názov domény pre svoj blog. Za znakom lomky je tiež prázdne pole, nemusíte tam nič písať. Ak nechcete aktualizovať WordPress manuálne, kliknite na začiarkavacie políčko „Povoliť automatické aktualizácie“. Ak vyjde nová verzia WordPress, je to zvyčajne preto, že predchádzajúca verzia mala určité bezpečnostné problémy.

Povolením automatických inovácií môžete zaručiť, že vaše stránky nebudú vystavené malvéru. Zvyšok formulára je úplne jednoduchý a vyžaduje základné informácie, ako je e-mail, názov blogu, správca a vaše meno a priezvisko. Pokiaľ ide o názov blogu, ľudia zvyčajne zadávajú doménové meno svojich stránok, zatiaľ čo používateľské meno môže byť rovnaké ako používateľské meno svojho hostingového účtu..

Existuje však užívateľské meno správcu, ktorému by ste sa určite mali vyhnúť: „admin“. To je to, čo si ľudia zvyčajne vyberajú ako užívateľské meno, a je to tiež najjednoduchší cieľ pre hackerov. Aspoň sťažte prísť na svoje používateľské meno. Čím je vaše používateľské meno jedinečné, tým lepšie. Ak je každé pole vo formulári správne vyplnené, kliknite na odkaz „Inštalovať teraz!“ Uvedený nižšie.

IMG

Zobrazí sa lišta priebehu, ktorá zobrazuje zostávajúce množstvo do ukončenia nastavenia WordPress. Keď zasiahne 100%, zobrazí sa správa „Blahoželáme!“. Ukáže vám odkaz, ktorý vás dovedie priamo na prihlasovaciu obrazovku WordPress.

Rovnako ako po registrácii hostgátora dostanete e-mail s prihlasovacími údajmi. Tieto podrobnosti sú tiež zahrnuté v uvítacej správe. V predvolenom nastavení dostanete náhodne vygenerované heslo, ale jeho zmena trvá iba pár minút.

Inštalačný program nielen nainštaluje WordPress pre vás, ale tiež pridá WP Super Cache, výkonný doplnok, ktorý zaisťuje špičkový výkon vášho blogu. Doplnok nemusíte ani konfigurovať, pretože v predvolenom nastavení bude bežať podľa odporúčaných nastavení.

Môžete kedykoľvek zmeniť nastavenia alebo zakázať celý doplnok. Prístup k nemu je možný rovnako ako k akýmkoľvek iným doplnkom prostredníctvom informačného panela WordPress.

Viac informácií o WP Super Cache nájdete na WordPress.org. Adresa URL prihlasovacej obrazovky programu WordPress bude vyzerať takto: http://yourdomain.com/wp-admin. Stačí pridať rozšírenie / wp-admin za rozšírenie názvu domény a malo by to fungovať.

zhrnutie

Stačí sa zaregistrovať v hostingovom pláne hostGator, zaregistrovať doménu a vytvoriť si webovú stránku! Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí pravidelne prehliadajú internet, nebude to pre vás problém.

Vyžaduje si doslova žiadne skúsenosti s webdizajnom alebo inými technickými normami. Po prihlásení sa do svojho WordPressu a do svojho hostingového účtu budete môcť objaviť tisíce užitočných nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť plnohodnotný blog, ktorý ľudia radi navštívia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map