Je HostGator vhodný pre hosťovanie webových stránok WordPress?

01.06.2020
Žiadna kategória 'Je HostGator vhodný pre hosťovanie webových stránok WordPress?
0 14 мин.

hostgator-WordPress-hosting


WordPress je najobľúbenejší systém na správu obsahu, ktorý používajú vlastníci stránok na celom svete. Viac ako 25% všetkých webových stránok online, ktoré dnes používajú WordPress ako svoju základnú platformu.

Vzhľadom na jeho popularitu existuje vysoká pravdepodobnosť, že ju používate aj vy. Keďže ste sa dostali na túto stránku, možno už vlastníte webovú stránku WordPress alebo plánujete spustiť niektorú z nich v blízkej budúcnosti.

Bez ohľadu na to, ktorý z nich je vo vašom prípade pravdivý, bude na fungovanie vašej webovej stránky potrebný poskytovateľ hostingu. Keďže však ako platformu webu používate WordPress, musíte hľadať poskytovateľa hostingu, ktorý spravuje hosťovanie WordPress..

V tomto článku budeme hovoriť o jednom z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu na svete: HostGator. Uvidíme, či je spoločnosť dobrá v hosťovaní webových stránok WordPress. Presnejšie povedané, budem sa venovať hosťujúcim plánom, ktoré ponúkajú špecializované služby WordPress.

Ale predtým, ako to urobíme, mali by ste vedieť, čo spravovaný hosting WordPress skutočne je. Uvidíme o tom prvý.

Čo je to Spravovaný hosting WordPress?

Ako pravdepodobne viete povedať z názvu, spravovaný hosting WordPress je služba špeciálne vytvorená pre webové stránky WordPress. Spravovaný hostingový plán WP môže v zásade zefektívniť prácu ktorejkoľvek webovej stránky WP. Ako sa to dosiahne?

Podarilo-WordPress-hosting

Napríklad plán obsahuje určité funkcie a zdroje, ktoré webová stránka WP potrebuje. Mnoho plánov ponúka automatické aktualizácie WP. To znamená, že keď dôjde k novej aktualizácii WP, hostiteľ sa automaticky postará o aktualizáciu systému. Nemusíte sa tým vôbec obávať.

To isté platí v mnohých ďalších aspektoch. Hlavnou myšlienkou je, že riadený hostingový balík WP sa postará o všetky technické aspekty prevádzkovania WordPress na vašich webových stránkach. Tím podpory je vždy pripravený pomôcť vám a väčšina vecí sa nimi zaoberá už od začiatku.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte zahrnúť do spravovaného hostingového plánu WordPress, je schopnosť ľahko nainštalovať WordPress. Väčšina spoločností to robí tak, že vám ponúka funkciu s názvom Inštalácie jedným kliknutím..

Pomocou tohto môžete nainštalovať WordPress doslova jedným kliknutím. Nie je potrebné urobiť nič iné, je to také jednoduché.

Iní však k tejto záležitosti pristupujú odlišne. Existujú určité plány hostenia, ktoré zahŕňajú balík WordPress, ale bez procesu inštalácie jedným kliknutím. Ako to potom zvládnu?

V takom prípade, keď sa zaregistrujete pre svoj hostingový plán, bude WordPress automaticky nainštalovaný na vami vybraný názov domény. Hostiteľ vás požiada o registráciu novej domény (alebo si len vyberte doménu, ak už s nimi máte nejaké zaregistrované) a potom na ňu nainštaluje WordPress sám..

V tomto prípade nemusíte robiť nič, aby ste WordPress mohli používať. Celý proces inštalácie riadi tím podpory za vaším plánom.

Teraz, keď viete, čo je spravovaný hostingový plán WordPress, pôjdeme ďalej a hovoríme o hostiteľských službách hostiteľa WordPress. Každú z nich pokryji osobitne, takže budete ľahšie vedieť, ktorá z nich je pre vaše osobné potreby najvhodnejšia.

Jedno je však isté: HostGator môže byť jedným z vašich najlepších rozhodnutí hostiť webovú stránku WordPress. Ide o svetovo uznávanú spoločnosť, ktorá ponúka spoľahlivé služby.

HostGator WordPress Hosting

hostgator-WordPress-cloud-hosting-plány

Hostgator

Ako pravdepodobne už viete, veľa hostingových služieb je rozdelených do viacerých rôznych plánov, aby pokryli všetky druhy očakávaní. To isté platí o hostGatorovej hostiteľskej službe WordPress.

1. Štartovací plán

Toto je najlacnejší plán, ktorý ponúka HostGator. Môžete ho získať za 5,95 dolárov mesačne. Mnohí konkurenti oceňujú svoje hostingové služby WordPress omnoho vyššie. Preto je dobré vedieť, že spoločnosť HostGator ponúka hosťovanie WP za rozumné ceny.

Tento plán vám umožní hosťovať 1 webovú stránku WordPress vo vašom účte. Ako štartovací plán nemôžete skutočne očakávať viac webových stránok v jednom účte. Napriek tomu poskytnú všetko, čo je potrebné na efektívnu správu stránok WordPress.

Napríklad stránka ľahko prijme 100 000 mesačných návštevníkov. To je dosť veľké číslo, čo znamená, že aj zavedenejšia lokalita bude s týmto plánom fungovať dobre.

HostGator tiež ponúka 1 GB úložného priestoru pre pravidelné zálohovanie. Do plánu sa pridá aj certifikát SSL. To je veľmi dôležité dávať pozor v každom pláne hostenia, a to najmä v prípade webových stránok WordPress.

Certifikát SSL zabezpečí, že vaše webové stránky zostanú v bezpečí, kým ich návštevník používa. Všetky údaje odoslané alebo prijaté používateľom budú šifrované. Týmto spôsobom nemá nikto medzi návštevníkom a cieľovým serverom prístup k týmto údajom (napríklad informácie o kreditnej karte).

Hostgator vám tiež dáva možnosť voľne previesť už existujúcu webovú stránku do tohto plánu hosťovania, aby ste mohli začať s plánom. Ak teda máte webovú stránku, ktorá potrebuje vyhradený hosting WordPress, môžete ich bez problémov bezplatne preniesť do hostgátora.

Úložný priestor a šírka pásma sú neobmedzené, takže si môžete vytvoriť svoj web tak zložitý, ako chcete. Hardvér používaný na ukladanie údajov je, samozrejme, vyrobený z moderných jednotiek SSD namiesto tradičných pevných diskov. Vďaka týmto novým jednotkám sa váš web pri načítaní do prehliadača zrýchli.

Mal by som spomenúť, že program HostGator tiež zahŕňa bezplatné kredity Google Ad 100 dolárov. Tieto sa dajú použiť na predaj vašich webových stránok pomocou služby Google Adwords. Na webe si všimnete rýchlejšie a začatie budovania publika bude oveľa jednoduchšie.

2. Štandardný plán

Tento plán stojí o niečo viac ako ten predchádzajúci, 7,95 dolárov mesačne. Je to podobné predchádzajúcemu, ale existujú určité rozdiely v dôsledku ďalších funkcií a zdrojov.

Napríklad teraz môžete hostiť 2 webové stránky v jednom účte. V zásade sa s touto funkciou zdvojnásobí váš pracovný priestor. Pokiaľ ide o hosťovanie 2 webových stránok, spoločnosť HostGator vám umožňuje preniesť 2 svoje vlastné, ak chcete. Toto je, samozrejme, bezplatné.

Mesačná návštevnosť stránok sa tiež zvýši na 200 000 návštevníkov. Za zmienku stojí, že toto číslo je priemer. Ak to vaše stránky dokážu, môžete ísť ešte vyššie.

Akýkoľvek malware, ktorý zistila platforma alebo tím podpory, sa automaticky odstráni. Nemusíte sa obávať, že vaše stránky budú chránené pred vírusmi alebo iným škodlivým softvérom. Back-end tím je vždy k dispozícii pre takéto situácie.

3. Podnikateľský plán

Toto je 3. hostingový program WordPress. Stojí to mesačne 9,95 dolárov. Áno, je to najdrahšie, ale naozaj stojí za to upgrade pre niekoho, kto potrebuje ešte viac zdrojov.

Je to z toho dôvodu, že plán môže hostiť 3 webové stránky pomocou jedného účtu. Prenos 3 webových stránok do hostGator pomocou tohto plánu je zadarmo, ako ste doteraz očakávali.

Koľko návštevníkov má tento plán povolený? Priemerný počet je 500 000 / mesiac. Áno, to je správne: 500 000 návštevníkov mesačne. Takže bez ohľadu na to, aký veľký je váš web WordPress, tento plán to určite zvládne.

Plán poskytuje vaše 3 GB úložného priestoru na denné zálohovanie všetkých vašich súborov. Týmto spôsobom môžete dokonca aj v najhoršom prípade obnoviť pôvodnú verziu stránok pomocou niekoľkých kliknutí.

Stojí za povšimnutie, že relatívny spracovateľský výkon je 5x v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma plánmi. To znamená, že každý proces súvisiaci s vašou webovou stránkou a hostiteľskou službou sa dá vykonať až 5x rýchlejšie. Toto číslo bude mať tiež pozitívny vplyv na rýchlosť načítania akejkoľvek webovej stránky používajúcej plán.

Teraz, keď sme hovorili o všetkých 3 programoch hostenia WordPress, môžete si vytvoriť celkom dobrý nápad, ak hostGator dokáže riadiť potreby vašich stránok. Pravdepodobnou odpoveďou je áno.

Aj keď máte dobre zavedenú webovú stránku s tisíckami denných návštevníkov, tretí plán, ktorý sme práve pokryli, to dokáže ľahko zvládnuť.

Prečo si vybrať hosťovanie hostingu WordPress?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali HostGator hostiť vaše stránky WordPress, je: online podpora.

Podporný tím v HostGator je jedným z najlepších v odbore. Veľmi rýchlo zodpovedajú na všetky požiadavky zákazníkov. Na zodpovedanie otázky zvyčajne nemusíte čakať dlhšie ako pár minút. Sú tiež efektívne a poskytujú vám to najlepšie možné riešenie v krátkom čase.

Ich podporný tím je vyškolený na spracovanie otázok týkajúcich sa hostingu a WordPressu.

Je e-mail súčasťou hostingu WordPress Hosting?

Áno, e-mail je súčasťou každého hosťovacieho plánu WordPress na serveri HostGator. V skutočnosti si môžete pre svoj web vytvoriť ľubovoľný počet e-mailových účtov, napríklad [email protected] – počet e-mailových adries, ktoré môžete vytvoriť v hostiteľských programoch hostiteľa WordPress, nie je nijako obmedzený..

Výhody hostingu WordPress v porovnaní so zdieľanými plánmi

Zdieľaný hosting je skvelý pre malé blogy a webové stránky WordPress. Ak však vaše webové stránky dostanú denne veľa prevádzky (viac ako 1 000), zdieľaný hosting nebude stačiť. Aj keď vám niektoré zdieľané plány na serveri HostGator umožňujú hosťovať viacero webových stránok a nemajú obmedzený prístup k využitiu šírky pásma a miesta na disku, zdroje sú veľmi obmedzené..

Hostingové plány programu WordPress sú navrhnuté tak, aby podporovali vyššiu návštevnosť. HostGator používa cloudhostingovú technológiu vo svojich hostingových plánoch WordPress, ktoré dokážu lepšie zvládnuť obrovské dopravné špičky tým, že lepšie alokujú prostriedky servera. Aj keď väčšinu návštevnosti svojich webových stránok získate v krátkom čase, váš web bude bežať hladko po celý deň. V prípade zdieľaného hostenia to nie je možné.

HostGator WordPress Prevod webových stránok

Ak váš súčasný webový hostiteľ pre vaše webové stránky už nestačí, ale na prenos webových stránok nemáte veľa know-how, môžete v službe HostGator požiadať o pomoc. Tím HostGator bezplatne prenesie na svoje servery až 3 weby WordPress zo svojho starého hostiteľa.

Prevody webových stránok budú vykonávať profesionálnym spôsobom, aby vaši návštevníci nezažili žiadne prestoje.

Je hosting WordPress za príplatok?

Ak zarábate peniaze z vášho webu, pravdepodobne si môžete dovoliť zaplatiť ďalšie náklady za spravovaný hosting WordPress. Ak príjmy z vašich webových stránok môžu ľahko pokryť náklady na hosťovanie, potom určite stojí za to upgradovať zo zdieľaného na spravovaného hostiteľa WordPress.

Z dlhodobého hľadiska sa to oplatí, pretože váš web bude rýchlejší, bude mať lepšiu bezpečnosť a dostupnosť. Hosting hrá dôležitú úlohu pri úspechu webovej stránky. Mali by ste však začať s plánmi nižšej úrovne a aktualizovať, keď budete potrebovať viac výkonu a funkcií.

záver

Celkovo vzaté, HostGator je určite schopný hosťovať webovú stránku založenú na WordPress. Ako vidíte z vyššie uvedených plánov, s druhým a tretím plánom sa ľahko hostia aj viaceré webové stránky.

Nezáleží na tom, či práve začínate s novým webom alebo už vlastníte veľký a populárny web. HostGator zvládne oboje celkom dobre. Pre začiatočníkov sa samozrejme odporúča prvý plán.

Ak však plánujete rozšírenie neskôr alebo už máte veľké stránky, choďte na druhý alebo tretí plán. Len dobre premýšľajte o svojich potrebách a podľa toho vyberte. Táto hostingová služba WordPress vás nebude sklamaním.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector