Je hosting HostGator rýchly?

01.06.2020
Žiadna kategória 'Je hosting HostGator rýchly?
0 11 мин.

hostgator-fast-web-hosting


Aký je jeden z najdôležitejších aspektov poskytovateľa hostingu, ktorý budete v budúcnosti používať? Rýchlosť, samozrejme!

Každý, kto vlastní webovú stránku (alebo viac), chce, aby sa načítala rýchlo a bez problémov fungovala pre všetkých návštevníkov. Za týmto myslením je dobrý dôvod: veľké percento ľudí opustí web, ak sa nenačíta za menej ako 2-3 sekundy.

Takže, ak ste vlastníkom webových stránok alebo plánujete spustiť web, je nanajvýš dôležité venovať pozornosť rýchlosti načítania nového hostiteľa. Týmto spôsobom bude stránka rásť v popularite rýchlejšie a ľahšie.

Môžete sa však pýtať sami seba: Ktorá webhostingová spoločnosť je známa tým, že je rýchla? To je dobrá otázka! V tomto článku budeme diskutovať o odpovedi.

Presnejšie povedané, budeme hovoriť o poskytovateľovi hostingu, ktorý je celosvetovo používanou službou. Nazýva sa to HostGator.

Hlavným predmetom tohto článku je, aby ste vedeli, prečo je HostGator rýchlou službou a ktorý hostingový plán by bol najlepší na získanie najrýchlejšej webovej stránky..

O hostiteľovi

HostGator je americká spoločnosť. Založil ju Brent Oxley už v roku 2002 so svojou prvou kanceláriou na Floride. Od prvého vydania spoločnosti uplynulo dosť času. Ako sa dnes stavia proti konkurencii?

Môžeme s istotou povedať, že HostGator patrí medzi 10 najlepších hostiteľov na celom svete. Prečo? Pretože od roku 2002 stovky tisíc zákazníkov rástli v láske k službám, ktoré poskytujú.

To znamená, že pomocou jednej zo služieb hostgátora sú hostené stovky tisíc webových stránok.

Hlavným dôvodom, prečo si toľko ľudí zvolilo tohto poskytovateľa pred ostatnými, je tvorba cien. Napríklad každý hostingový balík, ktorý nájdete na svojich oficiálnych webových stránkach, stojí oveľa menej, ako ponúkajú iné spoločnosti.

Ale byť lacný nie je všetko. Koniec koncov, kto chce lacnú službu, to nedokončí prácu? Našťastie hostgator nie je taký hostiteľ. Každý plán, ktorý ponúkajú, je prvotriedny. Zahŕňajú všetky potrebné funkcie podľa vybraného balíka (o tom sa podrobnejšie dozvieme neskôr).

Ale teraz, keď viete, prečo je HostGator tak populárny, je čas zistiť, či sú tak rýchle, ako by ste chceli, aby boli:

Je HostGator rýchly?

Krátka odpoveď znie: Áno, hostgator je určite rýchla webhostingová služba. Dobre, viem, že chceš viac detailov, tak si poďme a povedzme si nejaký dôkaz:

SSD úložiská

hostgator-fast-serveryPrvá vec, ktorú musíme spomenúť o rýchlosti webových stránok, je hardvér, ktorý hostgator poskytuje svojim zákazníkom. Budete radi, keď viete, že každý plán hosťovania ponúka bezplatné úložisko SSD.

Prečo je to také dôležité, že to treba spomenúť? Jednotky SSD sú oveľa rýchlejšie ako štandardné tradičné spriadacie jednotky (HDD). Ale koľko rýchlejšie?

Vo väčšine prípadov SSD vydá požadované informácie na obrazovku návštevníka až 10x rýchlejšie ako normálna jednotka HDD. Ak je jednotka používaná spoločnosťou kvalitný produkt (ktorým je), môže tento počet stúpnuť až 20x rýchlejšie.

Len si to predstavte! Napríklad, namiesto čakania 10 sekúnd na načítanie stránky, váš užívateľ uvidí obsah za menej ako 1 sekundu na obrazovke.

SSD je to dôležité. Preto ho HostGator používa ako základ pre každý plán hostenia, ktorý sprístupňuje.

Nízka hustota na serveroch

Ďalším nevyhnutným aspektom, ktorý robí HostGator tak rýchlym, je nízka hustota na ich serveroch. Teraz ti poviem, čo to znamená. Po prvé, mali by ste vedieť, že tento aspekt sa týka najmä tých, ktorí pracujú so zdieľanými plánmi hostenia. Ale pretože väčšina ľudí používa tieto typy služieb, existuje veľká šanca, že ste medzi nimi tiež.

Keď sa zaregistrujete pre zdieľaný plán hostenia, znamená to, že sa prihlásite zdieľam zdroje jedného servera s inými webovými stránkami. Z tohto dôvodu budú prostriedky rozdelené medzi všetkých používateľov jedného servera.

Povedzme, že server má 100 GB úložného priestoru (iba príklad). Ak je na tomto serveri 10 používateľov, každý používateľ bude mať na svojich webových stránkach približne 10 GB voľného miesta. Počet však môže značne kolísať, pretože niektoré webové stránky vyžadujú viac zdrojov ako iné. Ide o to, že budete zdieľať zdroje s ostatnými používateľmi.

Ale pretože server HostGator má servery s nízkou hustotou, tieto zdroje budete zdieľať s oveľa menším počtom používateľov ako v iných spoločnostiach. Týmto spôsobom získajú vaše webové stránky viac kapacity na spracovanie, ukladanie a ďalšie bonusy potrebné na ich údržbu.

A pretože získate viac všetkého (konkrétne RAM a výkon servera), váš web sa načíta veľmi rýchlo, bez ohľadu na to, ako je to zložité.

Rýchle servery

Ako tretí dôkaz vám dám niekoľko štatistických údajov o testovaní rýchlosti hostgátora. Uvidíte, že webové stránky, ktoré prevádzkujeme na zdieľanom serveri HostGator, sa načítajú v okamihu. Toto je stránka WordPress s množstvom obrázkov, skriptov a tiež dostáva slušnú dennú prevádzku.

Hostgator rýchlosti test

Test vykonaný s Pingdom z Londýna (UK) o 13:30 miestneho času priniesli nasledujúce výsledky:

 • Výkonnostný stupeň: 81 bodov
 • Čas načítania: 2,87 sekundy
 • Veľkosť stránky: 390 kB
 • Počet žiadostí: 29

Dátové centrá spoločnosti HostGator sa nachádzajú v USA. Vďaka tomuto testu z európskej krajiny je preto ešte ťažšie získať dobré skóre.

Majte na pamäti toto, všimnite si, že hostiteľovi sa podarilo načítať stránku za menej ako 2 sekundy. Toto je pôsobivý výkon.

Tento úspech ľahko hovorí o vynikajúcom poskytovateľovi hostingu, ktorý vynakladá veľké úsilie na dosiahnutie vysokých rýchlostí načítania.

Test sme spustili o pár minút neskôr Štatistiky Google PageSpeed nástroj tiež. S týmto nástrojom sme dosiahli dva výsledky, jeden pre mobilný a pre stolný. Tu sú snímky obrazovky:

-Google hostgator-speed-test-mobile

HostGator – Google Speed ​​Test Mobile

-Google hostgator-speed-test-desktop

HostGator – Google Speed ​​Test Desktop

Ako vidíte, výsledky testov sú s testom rýchlosti Google tiež veľmi sľubné.

Teraz je čas zistiť, ktorý hostingový plán by bol najlepší pre najrýchlejší web:

Najrýchlejšie plány hostgátora

Výber správneho plánu hostenia pre vaše webové stránky závisí väčšinou od vašich konkrétnych potrieb. Prečo to hovorím? Len o tom premýšľajte!

Novovytvorený web nepotrebuje na správne fungovanie príliš veľa zdrojov. Prečo je to pravda? Pretože zvyčajne web pre začiatočníkov nebude mať od začiatku príliš veľa denných návštevníkov. Rast potrebuje určitý čas. Potrebujete jednoduchší hostingový plán.

Ak však vlastníte zložitejšiu webovú stránku, ktorá už prijíma veľa návštevníkov každý deň, možno budete chcieť hľadať niečo konkurencieschopnejšie. Koniec koncov, viac návštevníkov vyžaduje viac zdrojov, správne?

Ako by ste teda mali mať rýchly web? Môžete si vybrať z 2 metód:

hostgator-najrýchlejšie zdieľané hosting plán

HostGator – podnikateľský plán

 1. Ak si len chcete prepustiť Nový web, potrebujete dobrý zdieľaný hostingový plán. Našťastie HostGator ponúka 3 samostatné plány pre tieto potreby. Ak však chcete dosiahnuť najlepší výkon, mali by ste ísť s 3. balíkom s názvom Business hosting. Súčasťou tohto plánu je aj bezplatný certifikát SSL, špeciálne nástroje IP a SEO.

Stojí to 5,95 dolárov mesačne, takže je celkom lacný. Získate tiež neobmedzené úložisko SSD a nemeranú šírku pásma, takže s rastúcou veľkosťou budete môcť pracovať s veľkým počtom návštevníkov..

Hostgator VPS-hosting-plan-rýchlo

HostGator – VPS hostingové plány

 1. Druhá situácia nastane, keď je vaša webová stránka už dobre zavedená. To znamená, že získate stovky (možno tisíce) denných návštevníkov. V takom prípade nebude zdieľaný plán hostenia stačiť na to, aby sa webové stránky s rýchlym načítaním udržali.

HostGator ponúka 2 alternatívy: VPS Hosting a Dedicated Hosting. Medzi serverom 2: VPS a hostingom VPS je značný rozdiel, ktorý vám umožňuje používať určité množstvo zdrojov, ktoré sú jasne načrtnuté, ale s ostatnými budete pracovať na rovnakom serveri. Tento hosting je lacnejší ako vyhradený hosting.

Dedikovaný hosting vám poskytne celý server pre seba. Toto je hlavný rozdiel. Dedikovaný hosting je však oveľa drahší ako hosting VPS.

Ak si chcete vybrať správny plán pre svoje potreby, pozrite sa na oficiálnu webovú stránku hostgátora. Tam nájdete jasne opísané plány hostenia VPS aj dedikované hostenie. Zoznam všetkých funkcií a zdrojov je uvedený, takže presne viete, čo konkrétne potrebujete.

Nezabudnite však, že vyhradený hosting je určený iba pre tých, ktorí vlastnia veľmi veľké webové stránky. Mám na mysli obrovské stránky s tisíckami denných návštevníkov a desiatkami alebo dokonca stovkami stránok. Pre väčšinu používateľov je hosting VPS dosť rýchly na to, aby mal rýchly web.

záver

Teraz viete, že HostGator je známy poskytovateľ hostingu s rastúcou popularitou. Je to rýchle? Samozrejme! Z vyššie uvedených 3 dôvodov je zrejmé, že hostGator sa veľmi zaujíma o rýchlosť webových stránok.

V skutočnosti sa v tejto oblasti vyvíjajú každý deň.

Celkovo vzaté, výber správneho plánu pre vaše webové stránky je úplne na vás. Len premýšľajte o tom, čo konkrétne potrebujete, a budete vedieť, ako postupovať!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector