Je WordPress na HostGator pomalý?

01.06.2020
Žiadna kategória 'Je WordPress na HostGator pomalý?
0 11 мин.

wordpress-slow-hostgator


Nie, nie je! Dobre, toto je krátka odpoveď. Pozrime sa však, prečo hovoríme, že služba WordPress rýchlo používa hostgátora ako svojho poskytovateľa hostingu.

V tomto článku sa budeme baviť o hostiteľovi, ktorý sa špeciálne používa s programom WordPress. Uvidíme, prečo WordPress funguje dobre pomocou hostgátora, a hovoríme tiež o 2 nástrojoch, ktoré môžete použiť na testovanie rýchlosti vašich webových stránok..

Hosting stránok WordPress s programom HostGator

HostGator patrí medzi 10 najlepších poskytovateľov webhostingu na svete. Rýchlo sa z nich stal uznávaný a efektívny webhosting. Čo ich vlastne robí tak výnimočnými?

Pri porovnaní hostgatora s inými službami vyniká jeden hlavný dôvod: cena. Ak sa rozhliadnete Oficiálna webová stránka hostgátora, rýchlo si všimnete, že takmer každá hostingová služba prichádza za pomerne nízku cenu. Urobme príklad!

Keďže však hovoríme o systéme WordPress, poskytnem vám možnosti hostenia cloudového servera Managed WordPress:

 1. Štartovací plán: náklady mesačne 5,95 dolárov
 2. Štandardný plán: náklady 7,95 dolárov / mesiac
 3. Podnikateľský plán: náklady iba 9,95 dolárov mesačne

Ako vidíte zhora, ani ten najdrahší plán neprevyšuje 10 dolárov mesačne. Toto je skvelá správa, pretože väčšina ostatných spoločností, ktoré ponúkajú vyhradený hosting WP, bude ceny svojich plánov oveľa vyššie. Ale mať lacné plány neznamená veľa, ak nemáte žiadne funkcie, správne?

S HostGatorom sa nemusíte obávať. Poskytujú vám všetko potrebné na efektívnu správu webových stránok podľa každého plánu osobitne.

Ide napríklad o funkcie a zdroje, ktoré vám poskytujú štandardný plán (odporúčajú tento):

 • 2 webové stránky na hosťovanie v jednom účte
 • Podporuje 200 000 návštevníkov mesačne (to je dobré pre ešte väčšie stránky)
 • 2x viac výpočtového výkonu, ako ponúka prvý plán
 • Bezplatná migrácia 2 webových stránok
 • 2 GB úložného priestoru pre automatické denné zálohovanie
 • Malware sa odstránil automaticky
 • Neobmedzený úložný priestor
 • 100 dolárov na reklamné kredity spoločnosti Google
 • Bezplatný certifikát SSL (skvelý doplnok, ak ho ostatní účtujú osobitne)

Teraz sme sa dostali k našej hlavnej otázke: Čo robí WordPress rýchlym chodom na serveri HostGator? A prečo by ste si mali zvoliť jednu z cloudhostingových služieb hostgátora špeciálne vytvorenú pre WordPress? Uvediem pre to viac ako jeden dôvod (skutočne 5).

Ako môže HostGator poskytnúť takú veľkú rýchlosť?

Jednotky SSD

Prvým a pravdepodobne najdôležitejším aspektom, ktorý zaisťuje rýchle načítanie webovej stránky WordPress, je úložné zariadenie používané spoločnosťou. Každý hostingový plán od hostgator prichádza zadarmo SSD na ukladanie údajov o vašich stránkach.

Prečo je to také dôležité? Moderný disk SSD je až 10 a dokonca 20-krát rýchlejší ako štandardný tradičný disk (HDD). Informácie sa v porovnaní s pevným diskom zistia a na obrazovku používateľov sa zobrazia veľmi rýchlo.

Jednotka SSD skutočne spôsobí, že akýkoľvek druh webovej stránky bude pracovať rýchlejšie ako pri použití starších jednotiek HDD. Skutočnosť, že HostGator používa tento typ úložiska pri každom hostiteľskom pláne, však zabezpečí, že WP bude fungovať bez problémov, bez ohľadu na plán, s ktorým by ste šli..

Servery s nízkou hustotou

Ďalším dôvodom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere hostingu hosteného hostiteľa WP, je tento: servery pracujúce s vašim webom majú nízku úroveň hustoty.

Čo to znamená presnejšie? Tu je vysvetlenie:

Jeden server zvyčajne spravuje viac ako 1 webovú stránku. Výnimkou je iba vtedy, ak sa zaregistrujete pre vyhradený hosting serverov. Ale to nie je ten prípad. Preto, pretože 1 server je hostiteľom viacerých webových stránok, zdroje servera, ktorý je k dispozícii, sa medzi používateľov rozdelia.

Napríklad, ak má server 100 GB úložného priestoru a 10 webových stránok ho používa, znamená to, že každá webová stránka bude mať 10 GB úložného priestoru (toto číslo sa môže meniť v závislosti od veľkosti každej webovej stránky používajúcej server). CPU a RAM (výpočtový výkon) sú tiež rozdelené medzi mnoho používateľov. Pochopíte.

Servery, ktoré používa HostGator na hosting cloudu WP, majú nízku hustotu. To znamená, že iba jeden web používa zdroje jedného servera. Z tohto dôvodu bude mať váš web k dispozícii viac zdrojov na účely ukladania a spracovania, takže bude bežať oveľa plynulejšie ako v prípade iných poskytovateľov hostingu..

Ovládací panel

Ďalším dôvodom je ovládací panel a jednoduché používanie platformy. Ovládací panel je štandardná funkcia, ktorá je dodávaná s takmer každou verziou hostingu. Na efektívne zaobchádzanie s WordPress potrebujete ovládací panel schopný vykonávať všetky úlohy súvisiace s týmto CMS.

Našťastie HostGator sprístupňuje ovládací panel, ktorý bol vyvinutý s ohľadom na jednoduchosť a zložitosť. Najprv to môže znieť ako čudné vyhlásenie. Ale v skutočnosti to tak nie je.

Táto platforma je navrhnutá tak, aby ju mohli ľahko obsluhovať aj ľudia, ktorí nie sú vyspelí. Ide teda o to, že sa nemusíte strácať veľa času učením sa o všetkých výhodách a službách hostingu.

Na druhej strane som povedal, že platforma je tiež komplexná. Je to pravda, pretože všetko, čo súvisí s webhostingom (aj s konkrétnymi funkciami WordPress), je zabudované v ovládacom paneli. Môžete napríklad nastaviť automatické zálohovanie podľa svojich potrieb. Ak chcete web obnoviť na predchádzajúcu verziu, stačí kliknúť.

Táto platforma tiež skvele zvláda všetky vaše profesionálne e-mailové účty na jednom mieste. Nemusíte otvárať veľa kariet, aby ste dali pozor na všetko. O všetko sa postará jednoduchým spôsobom.

Zákaznícka podpora

Našim štvrtým dôvodom pre výber hostingu hostiteľa WP je zákaznícka podpora, ktorú poskytujú. Keď sa rozhodnete pre novú službu bez ohľadu na jej druh, pravdepodobne budete mať prístup k spoľahlivému tímu podpory.

HostGator má presne to. Ak od nich potrebujete pomoc, môžete tím kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom priameho rozhovoru. Budete mať možnosť hovoriť s odborníkmi o hostovaní WordPressu a technických požiadavkách.

Majte však na pamäti, že podporný tím musí spĺňať najmenej 2 dôležité ciele: musí byť rýchly a efektívny. Zákaznícka podpora v spoločnosti HostGator je taká. Odpovedia vám na mieste, takže z vašej strany nemusíte čakať.

Účinnosť je dôležitá aj pre tím, ktorý stojí za hosťovaním WP. Odpovedajú rýchlo, najlepším a najúčinnejším spôsobom riešenia určitého problému. Nech už je váš problém akýkoľvek, určite ho vyrieši.

Špeciálne bezpečnostné prvky

Posledný dôvod, ktorý tu uvediem, je úzko spätý so samotným WordPress. Každý balík cloudového hostingu na serveri HostGator, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám WordPress, je podporovaný špeciálne vytvorenými bezpečnostnými funkciami.

Inými slovami, hosting WordPress je postavený tak, aby odolával všetkým útokom a hackerom, všetkým útokom špecifickým pre WP. Toto je skvelá správa pre všetkých používateľov WP. Vaša webová stránka bude bezpečná pred všetkými typmi hrozieb, ktoré sú zacielené na webové stránky WordPress.

Skontrolujte rýchlosť vašich webových stránok

Teraz, keď viete, že služba WP funguje skutočne dobre v službe HostGator, mali by ste vedieť, ako si sami otestovať rýchlosť svojich webových stránok. Dám vám dva z najlepších nástrojov, ktoré vám v tejto veci pomôžu:

Pingdom

Toto je online nástroj, ktorý pokrýva všetky typy služieb súvisiacich so zdravím webových stránok. Ten, ktorý vyhovuje našim potrebám, je nástroj na monitorovanie rýchlosti stránok. Toto vám presne povie, ako dlho trvá, kým váš web načíta jeho obsah. Po spustení testu sa zobrazí aj veľa ďalších štatistík.

Pomôžu vám identifikovať určité problémy, ktoré môžu spomaliť vaše webové stránky, aby ste sa ich mohli zbaviť. Tento nástroj je vynikajúci, keď ste sa už zaregistrovali do jedného z hostiteľských plánov hostiteľa WP. Týmto spôsobom si budete môcť sami vyskúšať, ako rýchlo je HostGator naozaj.

Poskytujú 14-dňové skúšobné obdobie, takže môžete otestovať všetky funkcie produktu. Po uplynutí tohto obdobia si môžete zvoliť obnovenie služby na mesačnej alebo ročnej báze a vybrať si medzi 4 rôznymi plánmi.

Robot prevádzky

Robot bez obsluhy je skvelou alternatívou k Pingdom. Služba je veľmi podobná, rozdiely sú väčšinou v cenách. Čo je na Uptime Robot skutočne zaujímavé v porovnaní s Pingdom, je skutočnosť, že ponúkajú úplne bezplatný plán.

Samozrejme, existujú určité obmedzenia, ale v prípade začiatočnej webovej stránky vám poskytne všetko, čo by ste mohli potrebovať. Zahŕňajú napríklad päťminútové intervaly monitorovania, 50 monitorov a 2 mesiace protokolov.

Ak však chcete prémiový balík, môžete si ho zvoliť tiež. Ak fakturujete mesačne alebo 4,5 USD mesačne, stojí to 5,5 $ mesačne.

V porovnaní s Pingdom sú ceny tu na Uptime Robot lacnejšie, ale služba je rovnako dobrá.

záver

Teraz, keď sme na konci dnešného článku, by ste mali mať celkom dobrý nápad, prečo WordPress beží rýchlo na hostovanej službe hostingu WP cloud. Dal som vám 5 dôvodov, prečo sa oplatí vyskúšať, a dokonca 2 platformy používané na monitorovanie rýchlosti stránok.

Zvyšok je len na vás. Vyberte si ten správny plán, ktorý vyhovuje vašim webovým stránkam (a vreckám). Týmto spôsobom budete mať moderný web WordPress rýchlo spustený pomocou špičkového poskytovateľa hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector