Ponúka BlueHost bezplatný prístup na webmail? – Prečo by ste to mali používať?

01.06.2020
Žiadna kategória 'Ponúka BlueHost bezplatný prístup na webmail? – Prečo by ste to mali používať?
0 9 мин.

webhosting


BlueHost je známa hostingová spoločnosť, ktorá ponúka rôzne servery od registrácie domény cez webhostingovú službu až po e-mailový hosting. Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti, prečítajte si našu podrobnú recenziu BlueHost, kde nájdete štatistiky dostupnosti a výkonnosti, osobné skúsenosti a užitočné informácie o BlueHost..

Často sa stretávame s rovnakou otázkou, preto sme to chceli objasniť. Dostali sme otázku, či BlueHost ponúka prístup na webmail. Stručne povedané, áno! BlueHost ponúka prístup k webmailu prostredníctvom svojej platformy.

Čo je to Webmail a prečo by ste ho mali používať?

BlueHost ponúka svojim klientom obrovské množstvo funkcií vrátane prístupu na webmail. Webmail je webové e-mailové riešenie, ktoré užívateľovi umožňuje prístup k e-mailovému účtu prostredníctvom webových prehliadačov.

Vo väčšine prípadov sa ľudia rozhodnú odosielať a prijímať e-maily pomocou e-mailového klienta, ako sú Microsoft Outlook, Thunderbird, Opera Mail alebo iné. Za účelom nastavenia e-mailového účtu u vášho obľúbeného e-mailového klienta je dlhá a únavná úloha. Ak na prácu používate viac zariadení a chcete mať prístup k svojmu e-mailu na každom zariadení, budete si musieť do každého zariadenia nainštalovať e-mailového klienta a e-mail s nastavením. Webmail aplikácia vás jednoducho zachráni pred všetkými problémami a okamžite vám poskytne prístup k svojim e-mailom.

Webmail BlueHost vám umožní vykonávať rovnaké úlohy ako s akýmkoľvek e-mailovým klientom. Jediný rozdiel je v tom, že budete môcť čítať a písať e-maily z webového prehľadávača. Aby ste sa mohli prihlásiť z FireFox, Chrome, Opera alebo vášho obľúbeného prehliadača, musíte si pamätať svoju e-mailovú adresu a heslo.

Ak teda chcete mať prístup k svojim e-mailom na cestách, webmail je určite dobrým riešením na bezpečné čítanie a odosielanie e-mailov..

Klienti Webmailu sú k dispozícii na BlueHost

Pri prvom prístupe k aplikácii webmail BlueHost sa zobrazí výzva na výber webmail klienta. Môžete si vybrať Roundcube, horda alebo SquirelMail. Pri každom prihlásení k svojmu účtu si môžete zvoliť iného webmail klienta, alebo si môžete zvoliť funkciu automatického vkladania, ak už máte obľúbeného.

 • Roundcube: je najobľúbenejší webmail klient používaný klientmi BlueHost a má rovnaký vzhľad a dojem ako akákoľvek iná e-mailová aplikácia s tým rozdielom, ktorý beží vo webovom prehliadači. Môžete importovať a spravovať adresár a tiež môžete organizovať priečinky. Písanie e-mailov je jednoduché pomocou nástroja na vytváranie skladieb HTML a kontroly pravopisu v html formáte. Môžete nastaviť predvolené e-mailové odpovede, aby ste ušetrili ešte viac času.
 • horda: je kompletné riešenie pre správu e-mailov, kalendárov, poznámok a úloh. Jeho hlavnou funkciou je však aplikácia na spoluprácu. To vám umožní zdieľať kalendáre, poznámky a úlohy so svojimi školami, ktoré určite musia používať aj Hordu.
 • SquirelMail: je najjednoduchší webmail klient, ktorého nájdete tu. Na rozdiel od Roundcube alebo Horde má tento e-mailový klient menej funkcií. Dodáva sa s užívateľsky prívetivým rozhraním a ponúka viac možností prispôsobenia ako iné dve.

Prečítajte si tiež: Ak používate službu Gmail pre firmy?

Ako získať prístup k?

prístup k webmailu

Nemusíte nič nastavovať, pretože webmail je online. Môžete k nemu pristupovať tromi rôznymi spôsobmi:

 • Možnosť 1: pomocou ľubovoľného webového prehľadávača prejdite na adresu bluehost.com/webmail, zadajte svoju e-mailovú adresu a heslo a kliknite na Prihlásiť sa.
 • Možnosť 2: Prihláste sa do svojho ovládacieho panela na adrese my.bluehost.com a kliknite na položku Hosting > E-mailové menu. Nájdite e-mailovú adresu, ku ktorej chcete získať prístup, a kliknite na Zobraziť doručenú poštu. Tým prejdete na prihlasovaciu stránku, kde budete musieť zadať e-mail a heslo.
 • Možnosť 3: môžete nastaviť vlastnú subdoménu pre svoju hlavnú doménu, ktorá presmerováva na webmail klienta. Ak to chcete urobiť, musíte sa najprv prihlásiť do svojho e-mailu pomocou jednej z vyššie uvedených metód a skopírovať adresu URL z prehliadača. Na ovládacom paneli budete musieť nastaviť subdoménu, napríklad mymail.yourdomain.com, a presmerovať ju na práve skopírovanú adresu URL. Až nabudúce vstúpite do subdomény, dostanete sa priamo na e-mailovú prihlasovaciu stránku.

IMAP alebo POP3 – ktorý protokol si vyberiete?

Použitie webmailu je vynikajúcou možnosťou prístupu k vašim e-mailom odkiaľkoľvek; Môžete však tiež chcieť mať na hlavnom počítači e-mailového klienta, ktorý na svoju prácu najviac využívate. Ak chcete nastaviť svoj e-mail na Thunderbird alebo iný e-mailový klient, musíte si zvoliť protokol.

Keď odošlete e-mail, správa sa uloží na e-mailový server. Môžete nastaviť e-mailovú aplikáciu na príjem e-mailov z e-mailových serverov pomocou dvoch rôznych protokolov: POP3 alebo IMAP. Spôsobuje to veľa zmätkov medzi používateľmi, hlavne preto, že sa nemôžu rozhodnúť, ktorý protokol použijú.

 • IMAP: toto nastavenie umožňuje prístup k e-mailu na viacerých zariadeniach. K rovnakému e-mailovému účtu môže mať prístup aj viacero používateľov. Ak teda niekto prečítal, odpovedal, poslal ďalej, odstránil alebo spravoval e-mail, zmeny sa uložia do e-mailového servera a synchronizujú sa so všetkými e-mailovými klientmi, ktorí sú pripojení k tomuto účtu prostredníctvom protokolu IMAP..
 • POP3: táto konfigurácia umožňuje prístup k e-mailu iba na jednom zariadení. Väčšina e-mailových klientov, ktorí sú nastavení pomocou protokolu POP3, odstráni správy zo servera a bude uložená iba v zariadení, na ktorom je nainštalovaný e-mailový klient. Tento protokol by ste nemali používať, ak chcete mať uloženú kópiu na e-mailovom serveri, kde môžete kedykoľvek získať prístup k svojim e-mailom..

Potenciálne problémy s e-mailovým klientom alebo webmailom

BlueHost je spoľahlivý poskytovateľ hostingu a väčšinou všetko funguje perfektne. Kvôli technickým problémom však možno nebudete môcť odosielať alebo prijímať e-maily od e-mailového klienta aj od webmailu. Príčinou môže byť niekoľko vecí, ako napríklad:

 • Maximálny počet e-mailov za hodinu: štandardne BlueHost obmedzuje každého zákazníka na odosielanie maximálne 150 e-mailov za hodinu. V každodennej situácii nebude pri odosielaní firemných e-mailov tento problém predstavovať. Ak však do svojho zoznamu e-mailov, ktorý obsahuje viac ako 150 príjemcov, pošlete e-mail, systém vás upozorní, že ste prekročili maximálny počet e-mailov. Ak máte viac ako 150 odberateľov e-mailov, môžete ich rozdeliť do viacerých zoznamov a naplánovať e-maily na rôzne hodiny. Podobný problém môžu spôsobiť aj dopravcovia. Pred kontaktovaním podpory preto vždy tieto dve položky skontrolujte. Ak by ste chceli zvýšiť počet e-mailov, ktoré môžete odoslať za hodinu, mali by ste sa obrátiť na podporu a poskytnúť im podrobnosti, prečo toto zvýšenie potrebujete..
 • E-mail sa nedá doručiť: Môže sa vyskytnúť niekoľko dôvodov, prečo sa vám pri pokuse o odoslanie e-mailu zobrazí toto chybové hlásenie. Váš webový priestor je skôr plný a nemôžete ho uložiť na e-mailový server alebo neexistuje e-mailová adresa, ktorú sa snažíte odoslať. V poslednom prípade sa e-mail odrazí ako nedoručený.
 • E-mailový server nefunguje: z dôvodu technických problémov môžu byť odoslané e-maily zaradené do frontu na serveri proxy servera BlueHost. V takom prípade by ste pred odoslaním e-mailu mali počkať niekoľko hodín, kým sa e-mail odošle.

záver

Ako si možno pamätáte, BlueHost ponúka službu bohatú na funkcie, pokiaľ ide o e-maily. Ich webmail aplikácia každému uľahčí prístup a správu ich e-mailov odkiaľkoľvek bezpečným spôsobom. Ak hľadáte spoľahlivý hosting, ktorý ponúka ľahko použiteľnú webmail aplikáciu, BlueHost by mal byť na prvom mieste zoznamu. Ak ste pripravení kúpiť BlueHost, odporúčame vám pozrieť si dostupné kupónové kódy BlueHost, aby ste pri kúpe ušetrili nejaké peniaze..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector